|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uzina u skolama
28.11.2010 19:45:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

neki sve si u pravu, ali ne znam kako to izvesti, ja se sjećam kad sma išla u školu, samo su (ovo pišem iz tadašnje dječije perspektive, nemojte me pogrešno shvatiti) znači smao su bezveznjaci i sirotinja nosili užinu od kuće, sad znam da je to pogrešno ali jako se dobro sjećam tadašnjeg razmišljanjauser posted image

e fakat kad se samo sjetim sramota me bilo izvaditi sendvič iz torbe na odmoru, koji je milion puta bolji...eh pametiuser posted image

Kod djece treba raditi na samopouzdanju, od najranije dobi a to se podstiče razgovorom i dr. faktorima- više o self konceptu možete pročitati na googlu da ne gušim ovdjeuser posted image otići će tema u krivom smjeru...

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 26
   RE: uzina u skolama
28.11.2010 20:07:43   
klemzi
Ja radim u školi i svaki put na času odjeljenske zajednice pričam učenicima o štetnosti grickalica, gaziranih sokova,  slatkiša,objašnjavam da je voda najzdravija i najjeftinija, da je sendvič koji ponesu od kuće milion puta zdraviji, ali džaba...slušaju taj dan i opet po starom. A ono što je najgore je broj pretile djece u našim školamauser posted image user posted image . Kada mi pričaju kako izgleda njihov dan vikendom to je uglavnom vrijeme provedeno uz računar, litar kole, čips, pizza...strašno. Ali to je već neka druga tema...Eh kad se sjetim kad sam ja bila dijete...Mi smo brali domaće maline i kupine i pravili sebi sok..user posted image user posted image Kad  to kažem svojim učenicima, oni se smijuuser posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: uzina u skolama
28.11.2010 20:25:09   
Banana
da li vaša djeca doručkuju prije nego odu u školu? koliko vidim, barem u mojoj školi, skoro sva djeca jedu tek kad dođu u školu. na svakom koraku se govori o zdravoj hrani i oni dobro znaju šta nije zdravo. međutim, ne možete im samo reći ili zabraniti da jedu čips i ostale grickalice a da im ne ponudite nešto zauzvrat.to nešto drugo bi trebali ponijeti od kuće uz njima lijepo objašnjenje.


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu klemzi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: uzina u skolama
28.11.2010 21:33:26   
dinaa
Moje dijete kad je prva smjena doruckuje prije odlaska u skolu,kad je druga smjena doruckuje ujutru i pred polazak u skolu nesto pojede uglavnom ne ide od kuce a da nista ne jede.Kod nas su prosle godine uciteljice uvele djeci vocni dan tj.taj dan su djeca trebala pojesti na odmoru neko voce ako su bili gladni moglo je prvo sendvic pa voce ali morali su pojesti upravo radi toga sto su djeca mahom jela cipsove i pili kolu,cak je bio i roditeljski sastanak da se skrene paznja roditeljima na davanje novca djeci jer neki roditelji djeci daju i previse novca da nose u skolu.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: uzina u skolama
28.11.2010 22:22:42   
neki
dinaa,upravo to...Evo vam djeco pare,da ja skinem brigu,pa se ti sam snalazi,cccccccccccc,nevjerovatni ljudi...
Ne znam stvarno sta da kazem,ali cu nastojati svim silama da moja djeca ne jedu gluposti za uzinu,ako treba trazicu stelu pa da otvorim kakvu kantinu u skoliuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:21:25   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Breskva

IZVORNA PORUKA: škorpija

neki sve si u pravu, ali ne znam kako to izvesti, ja se sjećam kad sma išla u školu, samo su (ovo pišem iz tadašnje dječije perspektive, nemojte me pogrešno shvatiti) znači smao su bezveznjaci i sirotinja nosili užinu od kuće, sad znam da je to pogrešno ali jako se dobro sjećam tadašnjeg razmišljanjauser posted image

e fakat kad se samo sjetim sramota me bilo izvaditi sendvič iz torbe na odmoru, koji je milion puta bolji...eh pametiuser posted image

Kod djece treba raditi na samopouzdanju, od najranije dobi a to se podstiče razgovorom i dr. faktorima- više o self konceptu možete pročitati na googlu da ne gušim ovdjeuser posted image otići će tema u krivom smjeru...



ne sjećam se da je iko nosio užinu u školu, jako mi je žao djece koja nemaju za kupiti užinu pa su izložena podsmijevanju nemilosrdne djece koju nažalost rodtelji nemaju vremena naučiti da budu učtiva i suosjećajna
Možda ne bi bilo loše da vi kojima djeca idu u školu uplatite užinu za djecu iz razreda vašeg djeteta koje sebi ne može priuštiti mjesečnu uplatu

Takodje treba raditi na podizanje svijesti svoje djece da biti siromah nije ružno i da ljude kroz to ne treba cijeniti, naučimo djecu da cijene dobre i poštene ljude

To mi je prvo na šta ću se fokusirati kod vaspitanja svog djeteta




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:23:36   
neki
E zeno draga,svaka ti cas_tuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A ideja da se plati uzina onima koji to ne mogu(nazalost) je divnaaaauser posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio neki -- 29.11.2010 0:24:03 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:23:46   
veeseelaa
usput ova tema mi je definitivno digla pritisak i pokvarila raspoloženje jer jako sam slaba na siromašne i nemoćne toliko da me želudac zabolio
Nije patetika al zaista sam pihhh nikakva


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:25:57   
neki
Veeseela,ja nisam nikome htjela kvariti raspolozenje,vec sam htjela cuti koji savjet o tome kako djetetu pojasniti da mu ne dajem da ponese uzinu i sokic od kuce zato sto nemam,vec zato sto je to zdravije za njega,a da mi ne kaze:kako drugi mogu(kupovati cips i kolu),a ja ne...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:26:36   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

E zeno draga,svaka ti castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A ideja da se plati uzina onima koji to ne mogu8nazalost) je divnaaaauser posted image user posted image user posted image




od muževih rodjaka djeca nisu baš u finansijsko zavidnoj situaciji i ja odem u njihovu školu da im reguliram užinu bez da oni znaju (kontala uplatiti za cijelu godinu) kad već im općina uplatila kao socijalno ugroženoj dječici
Baš sam se prijatno iznenadila, znači imaju i budžetom predvidjeno plaćanje užine za osnovce koji su socijalno ugroženi
Eto da znate


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:27:54   
sporty mamaa
Vesela to je divno od tebeuser posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:28:04   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: neki

Veeseela,ja nisam nikome htjela kvariti raspolozenje,vec sam htjela cuti koji savjet o tome kako djetetu pojasniti da mu ne dajem da ponese uzinu i sokic od kuce zato sto nemam,vec zato sto je to zdravije za njega,a da mi ne kaze:kako drugi mogu(kupovati cips i kolu),a ja ne...


ma naravno mila, nego me nasekira ovo oko siromašne djece user posted image user posted image user posted image user posted image
tema je ok i o ovakvim stvarima treba pisati al eto ja sam se potresla pri pomisli kako je toj dječici, stavila sam se u njihovu poziciju i odma mi nije dobro
Ti ne zamjeri, ljubim te


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:29:53   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Vesela to je divno od tebeuser posted image user posted image


ma na kraju nisam eto uradila šta sam naumila al novac sam već preusmjerila
Treba o ovom problemu ozbljno razmisliti, da imam dijete koje mi ide u školu vjerovtano bi znala za više ovakvih slučajeva ovako tak tuk načujem pa priskočim u pomoć
Okrenimo se oko sebe, vjerovatno ima jako puno onih koji svojoj dječici ne mogu priuštiti školsku užini


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 0:30:23   
neki
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: neki

E zeno draga,svaka ti castuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A ideja da se plati uzina onima koji to ne mogu8nazalost) je divnaaaauser posted image user posted image user posted image




od muževih rodjaka djeca nisu baš u finansijsko zavidnoj situaciji i ja odem u njihovu školu da im reguliram užinu bez da oni znaju (kontala uplatiti za cijelu godinu) kad već im općina uplatila kao socijalno ugroženoj dječici
Baš sam se prijatno iznenadila, znači imaju i budžetom predvidjeno plaćanje užine za osnovce koji su socijalno ugroženi
Eto da znate



Super,a ti si imala nijet(namjeru)user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 9:16:19   
henna ze
 
i ja kad sam bila mala..uvijek su mi uplaćivali užinu..a bila je bezveze..nekad namazana vekna džemom, nekad eurokremom ..nekad salama ( salmu ne jedem)....jednostavno moji roditelji su radili , brinula sam se sama o sebi..i kad mi plate to znali su da neću zaboraviti sendvič..
u školi u koju ide moja princeza ima kuhinja...usput do škole ima prodavnica ali nikad joj nisam dala novac da kupi sebi nešto..
uvijek nosi sendvič (ni ona ne jede salamu)...i mlijeko čokoladno a..a kad je prva smjena i mlijeko i čaj vruć u mini termosici...čips i čokolade nikako...

< Poruku je uredio henna ze -- 29.11.2010 9:18:31 >


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 10:22:31   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

kod nas u srednjoj nije bilo ništa ni u kući ni u školi , dobro je tebi bilo dadada  imala si bar klopu 


al smo bili "NAJ"...

kad sam isla u OS, imali smo skolsku kuhinju u kojoj je svaki dan bila druga ponuda... jedan dan je bila npr. kriska pastete i caj, drugi dan kriska kajmaka i mlijeko, treci dan zdenka i sok... i tako svaki dan drugi jelovnik... mjesecno smo uplacivali odredjeni iznos i sva su djeca bila ista... za one koji nisu imali da uplate, svi bi smo ucestvovali i uplatili za druga ili drugaricu...
kad je moja Sabina krenula u skolu, kazu ima skolska kuhinja... wow... 0,60 KM za dan... wow... pa nije ni skupo... raja odmah prijavljuje djecu... ja necu... zasto??? zato sto je poslijepodnevna smjena, znaci jede kod kuce prije nego krene u skolu... ostaje u skoli 2 sata, nema sanse da ogladni... dobro, ali gledace djecu u skoli kako jedu??? nije problem, pravim joj ja sendvic svaki dan koji ona pozeli, nekad joj kupim kroasan ili nesto sto pozeli taj dan... nece gledati djecu kako jedu imat ce i ona uzinu...
komentar jedne mame na to moje razmisljanje: "Ma daaaaaajjjj... sta fali da jede sto i ostali jedu ako vec ima ta skolska kuhinja? A i mora da imas na pretek vremena, ja Boga mi nemam vremena praviti sendvice."
nisam htjela odgovoriti ali me zaboljelo nesto u dusi, cuj nema vremena za svoje dijete da joj napravi sendvic... zar moze nesto na svijetu postojati da je prece od djeteta no dobro, svak ima svoje...
nakon mjesec dana, lagano pocinju sa odustajanjem od kuhinje... sta se desilo, djeca ne zele svaki dan istu hranu i to pizzu... pizza koja je u stvari samo korica tijesta premazana kecapom... halooooo...
danas, nakon 3 mjeseca od pocetka skolske godine, u nasem razredu niko ne koristi skolsku kuhinju nego donose sendvice...
eh sad, druga je stvar za djecu koja provode polovinu dana u skoli... a kako sam izabrana za predstavnika clana Vijeca roditelja za nase odjeljenje, razmisljala sam da idem sa prijedlogom da se oformi prava skolska kuhinja... kao sto je nekada bilo...
ali ako ce nasoj djeci za uzinu nuditi pizzu, radije neka je ne osnivaju...

(odgovor članu henna ze)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:07:40   
leli§
 
Veselaaa svaka cast za samoinicijativu i paznju...Boga mi je to danas rijetko

osvrnula bih se na danasnje razmisljanje drustva u kojem nam djeca odrastaju... zasto postoji misljenje da ako neko ponese uzinu da taj neko nema... mislim po cemu su ta djeca oznacena kao manje materijalno obezbjedjena djeca? na ovom forumu vidim da ima jako puno humanih, dobrih, pazljivih majki koji sigurno svoju djecu ne uce da se rugaju nekome sto je ponijeo sendvic u skolu ili da smatraju da taj neko nema... odakle su djeca to naucila? nosenje uzine od kuce meni oznacava samo to da je to dijete sretno sto ima nekoga ko se brine o njemu, ko je odvojio 5 minuta za svoje dijete da mu obezbjedi rucak.

ja sam misljenja da ako se djeci uvodi uzina u skolu to onda treba da bude adekvatna i kvalitetna uzina. drugo, mislim da roditelji ne bi trebali posustajati pod djecijim kompleksom sto mu se neko "ruga" da djete ne pojede zdravu uzinu od kuce...cisto iz razloga sto danas sutra posljedice pretilosti nece biti nicija druga briga osim nase kao roditelja...

jedan od primjera kako to nosenje uzine od kuce moze biti "hit" je da kutijice ili kesice u kojima se nose uzine budu malo mastovitije...famozni lunch box ima ih jako interesantnih....

mi smo u osnovnoj imali katastrofalnu uzinu zemicke sa svim i svacim i casa mlijeka...eh onda su davali neke sokice... od silne suhe hrane smo svi zaglavili sa bolom u stomaku i konstipacijom  

u srednjoj nam je bilo divno---nije nam bilo dopusteno izlaziti iz skole a odmor 45 min...imali svoju kuhinju svaki dan kuhani rucak i salata i vocka a najvise smo volili petak zbog piteuser posted image user posted image mjesecna uzina je kostala cini mi se 32km...

a ovdje, u 3. i 4. srednje je bilo uzasno...kantina ogromna divna, a hrana da Bog sacuva...hamburgeri, pomfrit,ketchup na svakom stolu... kao studenti pod stipendijom mi dobili kupone kao i profesori...ja i drug svoje podijelili a hranu nosili od kuce koju bi sami pripremili (nazalost nije bilo mame) i svi zavirivali u nase salveteuser posted image user posted image user posted image  i onda poceli donositi rucak sa sobom...pa onda donesu mame rucak za cijeli razred...cirkus sa serpama po skoli...ali nam je razred bio mali samo nas 12-13


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:20:33   
veeseelaa
ja i na posao nosim od kuće hranu, postala mi navika, jednostavno mi se ne jede brza hrana svaki dan
Moje kolege sve naručuju klopu, kad me pitaju hoćeš li ti nešto da poručimo i ja odbijem našale se u smislu vidi se ko je u izgradnji pa štedi user posted image user posted image user posted image  al ja sam velika pa me ta opaska ne sekirauser posted image
Da moje dijete sutra izrazi želju da kupuje hranu u školi ja bi dozvolila, bilo bi kako dijete želi jer je ne bi htjela izdvajati iz društva al se ipak nadam da će imati tu osobinu kao i mama joj i da je neće interesirati šta će druga djeca misliti o njoj...... jer mene nikad zaista nije to zanimalo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:24:06   
veeseelaa
meni je moja tetka inače učiteljica pričala da se neka djece u školi hrane bolje od njeuser posted image
Ja se sjećam jedne djevojčice iz osnovne škole koja bi pola razreda na velikom odmoru častila hamburgerom il tadašnjom pljeskavicom koja je bila hit medju rajom, mnogi su se zbog toga družili s njom user posted image user posted image user posted image  
Tako nešto, da dijete ima novca da prosto nezna šta će s njim nikada ne bi dozvolila bez obzira na mogućnosti da se ne bi desilo nešto kao sa ovom djevojčicom iz moje osonovne škole, koja je prijatelje kupovala pljeskavicama

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:27:43   
veeseelaa
baš sam se raspisala user posted image user posted image  al zanima me koliko košta mjesečna užina u školi???? čini mi se nešto malo????
možda da pokrenemo neku akciju putem RR i uplatimo užinu za najugroženiju dječicuuser posted image user posted image
To bi bilo divnouser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:28:58   
leli§
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja i na posao nosim od kuće hranu, postala mi navika, jednostavno mi se ne jede brza hrana svaki dan



isto...mm se smije kako ja sebi organizujem kao djetetu: granolu, pistacio ili bademe, krosanu, suhe smokve ili suhe kajsije ponekad muesli (mlijeko mi je na poslu u frizideru kao i sok) i vocku obavezno... ma u biti nije ni bitno sta je u zdjeli samo neka je zdravo i frisko...

ja se nadam da cu ako Bog da biti u mogucnosti odvojiti 5-10 minuta dnevno da svom djetetu spremim uzinu od kuce i insistirati cu da se ta uzina jede. ako bi doslo do zadirkivanja napravi se kutija kolacica i podijeli sa djecom i naravno da se kaze da mama najbolje kuhauser posted image user posted image  pa ne moze neko od 7-8 godina biti pametniji od mene ...moze biti bezobrazniji ali ja bih vodu okrenula na svoj mlinuser posted image  u suprotnom nastojati cu da dijete kupi ili ima sto zdraviju uzinu dostupnu mu... ako Bog da

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 11:33:11   
veeseelaa
i meni takodje ne bi bio problem djetetu spremati svaki dan užinu, naprotiv to bi mi bilo veliko zadovoljstvo! nadati se samo da će biti jedna od onih kojima nije ofirno nositi užinu u školu, sve je možda i nekako lako do 4-5 razreda a poslije eeeeee to su već momčici i curice, neće oni da ih neko vidi sa klopom u ruksaku

Ja i sad malenoj u vrticu ogulim i narezem vocku dvije i stavim u zdjelu,nosi takodje i caj i mlijeko u flasicama a vrlo cesto joj stavim i vocni jogurt i kinder cokoladu, naravno uvijek stavim vise da pocas_ti drugare al sam primjetila da drugi roditelji samo donose za svoje dijete user posted image user posted image user posted image  sad jel kokuzluk u pitanju il nemanje slifa neznam user posted image user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.11.2010 11:36:22 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:05:32   
henna ze
ma taj ko unajmi i drži kuhinju u školi naravno da želi da što više zaradi u što kraćem roku nažalost ali to tako danas funkcioniše...i šta ja znam kakve on sastojke kupuje za taj sendvič..
zato i samo zato joj sendvič pravim ja...najčešće sir i salatica..i slično..jer svakako neće salamu...i učiteljica nam lijepo kaže...ima kuhinja al ja nisam sebi nikad kupila.pa eto da znate...a vi kako hoćete...
da neko ovo pročita ispale bi mi ludače nenormalne...al neka sigurno je sigurno...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:07:39   
henna ze
pa bona ima roditelja koji jedva plate vrtić i svom djetetu priušte jedan prutić čokoladice dnevno...neki jednostavno možda nemaju da stave djetetu da podijeli...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:37:45   
ziki
Vezano za užinu u vrtiću ja sam nemirku imala namjeru da pakujem doručak petkom kad im bude salama al me ubediše da ne učim dijete da se izdvaja i odustala, najedem ga petkom kod kuće i nadam se neće doručkovat. Na žalost znam da mu se salam sviđa jer je par puta mm jeo pred njim i imali smo rat. E sad nošenje hrane baška, spremim mu kolače  ili kupim kinder čokoladu al za sve drugare i učiteljice. Znam da neki donose i voće, to na žalost nisam nosila ali takođe i grickalice. I da, nerviraju me kad svom djetetu gurnu sok u ruke i puste u sobu a ostali gledaju i još se potuku, nemirko se na primjer potuko za kiflu koju kući nikad nije pojeo. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *