|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:46:28   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: henna ze

pa bona ima roditelja koji jedva plate vrtić i svom djetetu priušte jedan prutić čokoladice dnevno...neki jednostavno možda nemaju da stave djetetu da podijeli...


pa ne bi se baš složila s ovim henči jer kako sam skontala veina roditelja su imućni, da vidiš samo romobile kad dolaze po djecu user posted image user posted image user posted image  
mada sigurno ima i onih koji nemaju user posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.11.2010 14:48:46 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:48:20   
veeseelaa
I da, nerviraju me kad svom djetetu gurnu sok u ruke i puste u sobu a ostali gledaju i još se potuku, nemirko se na primjer potuko za kiflu koju kući nikad nije pojeo.


e ovo je meni strašno, zato ja kad stavim nešto malenoj da nosi stavim i za cijelu njenu grupu
Teta mi se ljuti kaže ni oni ne donose tvom djetetu
Al ja kažem teti ti meni reci šta oni donose svojoj ja ću isto donijeti svima samo da se djeca ne sekirajuuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:55:18   
bebacha
e Ziki bas sam htjela da napisem post kao i tvojuser posted image user posted image al Alen mi nije dozvoli.
Ajla ot kad je krenula vrtic nikad nista nije ponijela u vrtic,kad joj je bio rodendan i kad sam se ja porodila muz je odnio sokova i grickalica da se pocaste al za svu djecu u grupi i tete.uzasno me ljuti kad ona dode kuci i prica meni kako je neko dijete jelo bonbone,pilo sok i slicno jer djete ponese sebi i sam pojede a ostali gledaju.bas mi je tad bude zao.ja joj svaki put lazem da to nije lijepo a da se netreba jest pred drugom djecom ako nemas dovoljno za sve.neko jutro uzela kinder jaje i hoce da ponese u vrtic,valjda je bila zelja jer gleda i drugu djecu.jedino sto sam u tom trenutku u kuci imala dovoljno za sve je bio smokiuser posted image user posted image user posted image tako je ona to jutro odnijela punu kesu smoki i o tome pricala danim.bas joj je to znacilo.tako da sam se dogovorila s muzem da cemo to cesce radit al s vocem i slicnim stvari.
nadam se da ce i kad krene u skolu htjet nosit uzinu od kuce,ako nebude bila neka dobra kuhinja u skoli


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 14:55:50   
muaaa
Vesela je pitala koliko kosta uzina u skoli mjesecno.U nasoj skoli kosta 15 km.Ali fakat je izbor razni....pite razne,kifle koje prave tete sto tu rade,sendvici sa salamom,sendvici sa filetima pilecim i ribljim,i u te sendvice jos stave salate po zelji,nemogu se sjetiti jos cega za djecu koja su u produzenom boravku se kuhaju razne corbice,supe itd....ja sam zadovoljna djeca godinama tu uzimaju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:01:21   
veeseelaa
muaaaa to je stvarno pristupačno!
a što se tiče kantine il kako se već zove nju naravno drže privatnici koji sa školom sklope ugovor o zakupu prostora na par godina, obično (kako znam) na pet godina! najpovoljnijeg i najboljeg ponudjača bira školski odbor pa onda ako šta ne valja njima se i treba žaliti, oni mogu da utiču na kvalitet ishrane
Ja bi počela od učiteljice itd, ako užine nisu ok onda može se promijeniti i zakupac kantine
Takodje treba uzeti u obzir da za 15 KM se ne može ni puno dobiti, koliko para toliko muzike user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:02:10   
SdZ
Kad sam ja krenula u osnovnu skolu kod nas su bili u skoli sendvici sa salamom i pastetom. 30 KM mjesecno su roditelji placali. Ispocetka je islo dobro, medjutim kako se veliki broj djece prijavio tete kuharice su pocele stare kifle koristiti, salamu rezati da kroz nju vidis, pola sendvica namazati pastetom i mnogi su se iskljucili i tako su prestali s tom hranom.
Ali ovo sto je mua navela je predobro, ne moras se brinuti kad dijete ode u skolu, stvarno svaka cast skoli.


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:04:31   
veeseelaa
pa i jeste neka realna cijena 30 KM al da šta dijete i ima pojesti
Ako su 22  školska dana onda je po užini cijena 1,37 KM
al ne kuzim kako se ovima isplati za 15 KM davati uzinuuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 29.11.2010 15:05:38 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:07:06   
muaaa
Vesela jeste na 5 godina i onda se raspisuje tender pa 2,3 ponudjaca pa ko ima bolju stelu taj dobije.A za 15 km dobije se neki sendvic,mala pita,palacinak,kifla sa sirom podobra licno probala i ima tu jos nemogu se sjetiti.I naravno da das djetetu jos 1 km da kupi sebi sokic i eto to je to uglavnom.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:07:09   
SdZ
Pa ni ja ne razumijem, jos hrana koju je mua navela je dobra, nije uopce losa.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:09:59   
SdZ
IZVORNA PORUKA: muaaa

Vesela jeste na 5 godina i onda se raspisuje tender pa 2,3 ponudjaca pa ko ima bolju stelu taj dobije.A za 15 km dobije se neki sendvic,mala pita,palacinak,kifla sa sirom podobra licno probala i ima tu jos nemogu se sjetiti.I naravno da das djetetu jos 1 km da kupi sebi sokic i eto to je to uglavnom.


Super stvarno. Iznenadjena sam, zaista!


_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:10:31   
Hanady RR
Božeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
I'm , I'm...a ništa pametno nije rečeno.....

Poenta užine nije da neko bude fin ili da dijeca jedu zdravo, zdravo neće jesti sve da mi u svakoj kuhinji školskoj svjeću držimo iznad šporeta po vas bijeli dan.

Užina treba biti ista svima u svim školama....
a ne praviti razliku među djecom jer idu u različite škole....

kada sam ja išal u osnovnu a i dio srednje imali smo organizovanu užinu po koju je iašo redar...zemička za namazom ili već šta....
tada je postojalo roditeljsko vijeće svake škole, sva ona djeca koja nisu mogla da plate užinu mjesečnu za njih su to radila djeca čiji su roditelji novac donarali.
Također bilel su rješene sovijalne katergoje samohranih roditelja, ili djece bez oba roditelja ili romske djece koji su tada bili socijalno ugrožena grupacija koja se školovala.
Moj tata je bio prdjednik vijeća u našoj osnovnoji znam sigurno da je pored moje i sekine užine mjesečne plaćao bar užinu za još 7-8 djece...nikada nije znao kome plaća...nikada nije pričao o tome...samo mu je bilo bitno da je sva djeca imaju.
Moj otac bio je direktor, mi smo bile ''imućnija'' djeca ali nikada nikada nam nije dao priliku da to pokažemo ili da se osjećamo moćnije i važnije od bilo koga drugog djeteta.

Ista sam svoj otac po tom pitanju...mrzim elitiziranje škola, obdaništa i foliranja tipa moje dijete vako moje dijete nako....dijete je dijete i nema tu puno filozofije...kako moje može tako mogu i tuđa i obrnuto.

RR nema potrebe da skuplja pare za ugroženu djecu...postoje nastavnici koji rade u školama i koji o tome brigu brinu...imaju i fondovi ministartsava tipa boračkih, šehidskih, socijalnih koji mogu obezbijediti užinu toj djeci...al neće škola time da se zamara....
Zante li vi uopšte koliko je to škola i djece...

ko će bolan svaki mjesec plaćati užinu djeci koja nemaju tu mogućnost...ko je to u mogućnosti...evo ja jesam jeste vesela a ove koje nisu šta sa njima...hoćemo sad da dovedemo i ovdje nas u poziciju elitizma ko veća si faca ako užine plaćaš...užas
kad se daje prijedlog neka bar bude realan i izvodiv a jok ja pa jauser posted image

Uglavnom najbolje bi bilo da minisstarstvo izanđe sredtav koja će omogućiti svakom djetetu klasov sendvičć jednom dnevno. klas sendvič, svijež avko jutro, domaći proizvod i svako dijete isto...
Roditelji plate mjesečnu sumu a ministarestvo uradi ostalo...
ili u okviru škole roditelji se dogovore pa plate više od mjescečne sume da bi bilo i za onu djecu čiji roditelji to ne mogu....
kakvo crno skupljanje po RRuser posted image
ovo je veći društveni porbelm.

kao prvo...
užinom različitom i nošenjem novca u školu pravi se klasna razlika među djecom što je sramno...
kjao drugo postojanje kuhinja pravi istu tu razliku ( evo čitam ta neka elitna gimnazija, ko joj date ime elitna nikda čula nego sad na forumu....nit je elitna nit je išta bolja od ostalih srednjih škola to bi trebalo i djecu naučiti al ko da ih nauči kad nam i nastavnici koji rade tamo stalno potenciju neki elitizamuser posted image user posted image user posted image user posted image )

dale dijeca za date 2 Km u školi za 1,5 Km kupe petardi a za 0,5 pfeninga kupe sebi sokić klj kategorije koji je sve sem sok....

sve ovo vodi nas u druge društvene probleme....

ja ne žalim djecu čiji roditelkji nemaju novac za užinu u školi ali žalim djecu čiji roditelji nemaju snage i volje i morala da pokrenu akciju da sve škole imaju užinu i da sva djeca isto jedu a jok foliranja sa svim i svačim a sve nam veći postotak propadanja po školama.
ja kada sam se školovala u osnovnoj školi popravni nije ni postojhao a jeli smo istu užinu, nije nas auto u školu vozilo, nosili smo kecelje mobitel ni pod razno i bili učenici isti svi redom sve do jednog.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:10:45   
muaaa
Pa neznam kako se isplati ali tako je,vec 7 godina kako ja znam za uzinu koju primaju djeca.A vec kada se uzima senvic ili nesto drugo na odmoru onda je to po 1,ili 1,5 ili 2 km.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:13:07   
ziki
Bebaca upravu si, baš mi ga bude žao kad mi tako šta ispriča. A za ovo za kiflu sam poludela, on je sav ponosam kako mu je oteo i pojeo kiflu, valjda je i njega iznervirao. Mi smo mahalski imali užinu kad smo svi iznosili kriške napolje i zajedno jeli, kad nam se u mahalu doselila porodica sa djecom koji nisu baš najbolje stajali zajedničke užine sasečene u korijenu. Na žalost o ovom sve manje roditelja o ovom vodi računa. 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:17:25   
Skvo RR
Ja sam "birvaktile" nosila uzinu u skolu...by mamina kuhinja..nakon sto je mama vidjela u torbi zalihu nepojedenih sendvica otkazala je uzinu...metodom...nije to za nas....user posted image ...

Ako je uzina (pa sad ne znam koliko je primjerena rijec uzina-vise jedan obrok), komad hljeba zemicke, namazan dzemom, eurokremom, komadic salame...onda sam za opciju pravljenja "maminog sendvica".

< Poruku je uredio Skvo RR -- 29.11.2010 15:18:11 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:23:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: muaaa

Vesela jeste na 5 godina i onda se raspisuje tender pa 2,3 ponudjaca pa ko ima bolju stelu taj dobije.A za 15 km dobije se neki sendvic,mala pita,palacinak,kifla sa sirom podobra licno probala i ima tu jos nemogu se sjetiti.I naravno da das djetetu jos 1 km da kupi sebi sokic i eto to je to uglavnom.


ma znam ja da idu štele afkors, to kako direktoru odgovara al može se i na direktora izvršiti pritisak naravno ako su roditelji spremni i imaju elana za isto

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:26:54   
Hanady RR
u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:29:39   
muaaa
ma roditelji bgm nemaju elana vise nizasta bar sa mog stanovista ,jer smo previse optereceni skolom i nacinom kako se radi i u ovom nasem skolstvu

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:38:01   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: muaaa

ma roditelji bgm nemaju elana vise nizasta bar sa mog stanovista ,jer smo previse optereceni skolom i nacinom kako se radi i u ovom nasem skolstvu


ima ti i ova mjesta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:38:54   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Pa ni ja ne razumijem, jos hrana koju je mua navela je dobra, nije uopce losa.


ma hrana je za 10, i ja ću da se priheftam user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:45:40   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Kako nije samo sendvic ono sto odvaja jedno dijete od drugog...ja cu svojoj curici praviti sendvic...meni nikada niko se nije "nagurivao" da vidi sta jedem, nisam ni ja to radila...Ono sto djecu odvaja je i "skolska oprema", teke, pernice, bojice i sl.  Mjeru treba traziti u svemu...razlicitost je takva kakva je, drzava treba da obezbjedi kakvu takvu jednakost, a onda mozemo pricati i o sendvicima)...proslo je davno vrijeme drugova i drugarica i laznih "jednakosti".
Drzava, drustvo, skola, roditeljska svijest treba da ide na izgradnju "skolskih fondova"...a price tipa uzine i slicno su meni nepotrebne. NIsam za argetu, nisam za salamu i sta sada...meni je cak prihvatljiviji taj puter u domacem hljebu sa listom zelene salate . Sta hocu reci..pravo izbora je ono sto treba njegovati i jacati "instituciju skolskih i udruzenih roditeljskih" fondova.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:46:22   
henna ze
moje dijete se razlikuje od druge djece po tome sto je MOJE..nit imam novca za foliranje nit za razmetanje...al dok mogu ješće ono što voli i želi..zar da da joj uplatim sendvič koji će ona baciti a doći gladna kući..šta ja mogu kad dijete nit hoće salamu nit eurokrem..i slično...dijete voli namazan puter, sir i šta sad..i ne vjerujem da po bilo čemu strši od druge djece nit će ko zaplakat zbog nje...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 15:55:12   
Blue rose RR
Mislim da je jasno svima da roditelji se ponašaju indiferentno kada je riječ o obrazovanju svoje djece, jer ne zna šta (osim što ko bajagi su u vijeću roditelja) čine da pospješe obrazovni sistem.
Zašto roditelji od države očekuju da djeci obezbijedi kvalitetnu užinu, kad se država ne brine ni da roditeljima daju zasluženu i mukotrpno stečenu platu.
Roditelji treba da ustanu i da traže od škole da se djeca zdravo hrane, kako i šta i koliko je stvar dogovora.



_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 16:01:04   
Hanady RR
Skvo  sve je to lijepo reći ali u ovome društvu nema šanse....dražav će obezbjediti jednokost samo onada kada građani od nje to budu tražili...a vidim slabo ima zainteresiranih za to.

ja od teme sa uniformama prčma o svemu tome kao negativnom...
sve to dijeli dijecu i nije dobro, neće nikada ni biti....

jedno dijete ide sa 1 Km u školu a drugo sa 10 Km iste generacije .....iz istoga razreda....

to jeste moje dijete, i volim je ko očinji vid...ali mrzim vijdeti da moje dijete jede a drugo tuđe gleda...a naša država to lijepo dopušta.

I ne pričam o školi na marin dvoru...ja pirčam o školama u prigradskim naslejima....
strašno je šat sev vidjeti možete, do toga da nam djeca bosa u školu ulaze a druga nose po svaki dan u sedmici druge cipele...
meni se to ne dopada...ja sam sa socijalno zbrinjavanje svih...svima isto....

a imati mjeruuser posted image
ko to ima mjeru...
vjerovatno oni roditelji čija dejca dolaze u školu sa kupljenim hamburgeorm ili čak ona dijeca čiji roditelj naruči da mu tačno na vrijeme dovuku pizzu toplu na veliki odmor.user posted image

ja svoju djecu ovome učiti neću....
znaće da djele i znaće kako se ponašati...a slučajno budu li se predstajale družiti sa djecom čini mama i tata nemaju para ko njeni ima tada po prvi put da istučem. A i toga ima, nevjerovatno ali ima.





_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 16:03:24   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Blue rose

Roditelji treba da ustanu i da traže od škole da se djeca zdravo hrane, kako i šta i koliko je stvar dogovora.



evo ovo je bit svega...
treba tražiti i društveno se pokrenuti...jer neće niko dok sami ne zatražimouser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: uzina u skolama
29.11.2010 16:13:12   
leli§
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Kako nije samo sendvic ono sto odvaja jedno dijete od drugog...ja cu svojoj curici praviti sendvic...meni nikada niko se nije "nagurivao" da vidi sta jedem, nisam ni ja to radila...Ono sto djecu odvaja je i "skolska oprema", teke, pernice, bojice i sl.  Mjeru treba traziti u svemu...razlicitost je takva kakva je, drzava treba da obezbjedi kakvu takvu jednakost, a onda mozemo pricati i o sendvicima)...proslo je davno vrijeme drugova i drugarica i laznih "jednakosti".
Drzava, drustvo, skola, roditeljska svijest treba da ide na izgradnju "skolskih fondova"...a price tipa uzine i slicno su meni nepotrebne. NIsam za argetu, nisam za salamu i sta sada...meni je cak prihvatljiviji taj puter u domacem hljebu sa listom zelene salate . Sta hocu reci..pravo izbora je ono sto treba njegovati i jacati "instituciju skolskih i udruzenih roditeljskih" fondova.


ja se skvo u potpunosti slazem sa ovim sto ti napisa... jednakost vise na zalost ne postoji niti ju je moguce stvoriti...moze se raditi na tome da se postigne ista uniforma ista uzina ali jednakosti nece biti... ali ako se ne moze uvesti ista kvalitetna uzina, pa valjda ja imam pravo da svom djetetu spremim za jelo ono sto ja mislim da ono treba jesti, a ne da jede ko zna sta oni spreme...jeste moze milion djece ali ako ja mogu svom djetetu spremiti i krisku hljeba sa puterom ali da znam sta je pojelo...pa ne moze mi valjda to roditeljsko vijece komandovati sta ce moje djete danas jesti da eto ono ne bi bilo drugacije od ostalih... gdje ce ti "ostali" biti za 4-5-8 godina user posted image  koga ba briga sta je u cijem tanjiru... ja bih bas volila da znam ko djecu uci da misli da onaj sto donosi sendvic od kuce je siromasan ili vise vrijedan? pa da se djeca razlikuju..je li ijedno dijete pogleda koliko djece danas za uzinu en pojede nista a ne STA je pojeo... ma bjezi... tuzno je sto djecu neki danas uce da zabadaju nos od malih nogu tamo gdje im nije mjesto...

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *