|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Užina u školama
29.11.2010 16:13:46   
mama75
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose

Roditelji treba da ustanu i da traže od škole da se djeca zdravo hrane, kako i šta i koliko je stvar dogovora.



evo ovo je bit svega...
treba tražiti i društveno se pokrenuti...jer neće niko dok sami ne zatražimouser posted image


E sa ovim se ne slazem. Mislim da roditelji treba da nauce svoju djecu sta je dobro za njih a sta ne. Pa kada ih stavis pred "izazov" da ne pokleknu. Navodim primjer moje 5-godisnje kcerke koja nikada nece uzeti Kiki bombonu jer one nisu zdrave za zube. Ovo vam govorim jer bez obzira na uzinu u skoli, veca djeca dobiju i neki dzeparac koji onda potrose na "nezdravu hranu".
A sto se tice ove price da se danas gleda kakvu ko pernicu ima i sl. moram reci da je to uvijek bilo tako. Ja dok sam isla u OŠ kod nas nije bilo onih modernih pernica da se kupi, one neke sa magnetima. To su imala samo djeca gastarbajtera i onih sto su radili u Iraku. Znam koliko mi je bilo krivo sto moj tata nije u Iraku. A da ne pricam da smo zaista uvijek imali sve sto nam treba, jer su mi roditelji imali bas dobre plate. Ali dzaba, ja sam parila za pernicom sa magnetom. Tako nekad bilo, tako je i sada.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:40:42 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Užina u školama
29.11.2010 16:18:55   
mama75
Evo jos jedan primjer iz mog djetinjstva. Moji roditelji nikada nisu kupovali salame, virsle, pastete. Mi smo jeli kajmak, mileram, suho meso, sve od "provjerenih proizvodjaca". Uh a ja sam tako zeljela da jedem virsle. To mi je bilo ono bas nesto... E kada sam probala shvatila sam da to i nije cemu. Hocu reci sljedece: djeci je uvijek bolje i ljepse ono sto ono nema a drugi ima. Ali treba se truditi, puno razgovarati sa svojim djetetom, spremiti ga za okrutni svijet koji ga ceka i biti uvijek tu za njega.
I jos nesto: dok sam isla u Gimnaziju ( u to vrijeme "elitna skola" - 1. gimnazija u Sa) cesto sam sebi nosila sendvic od kuce i niko mi se nije smijao. A nosila ga da bih mogla dzeparac trositi na kafe poslije skole.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:40:53 >

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Užina u školama
29.11.2010 16:21:56   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: leli§

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Kako nije samo sendvic ono sto odvaja jedno dijete od drugog...ja cu svojoj curici praviti sendvic...meni nikada niko se nije "nagurivao" da vidi sta jedem, nisam ni ja to radila...Ono sto djecu odvaja je i "skolska oprema", teke, pernice, bojice i sl.  Mjeru treba traziti u svemu...razlicitost je takva kakva je, drzava treba da obezbjedi kakvu takvu jednakost, a onda mozemo pricati i o sendvicima)...proslo je davno vrijeme drugova i drugarica i laznih "jednakosti".
Drzava, drustvo, skola, roditeljska svijest treba da ide na izgradnju "skolskih fondova"...a price tipa uzine i slicno su meni nepotrebne. NIsam za argetu, nisam za salamu i sta sada...meni je cak prihvatljiviji taj puter u domacem hljebu sa listom zelene salate . Sta hocu reci..pravo izbora je ono sto treba njegovati i jacati "instituciju skolskih i udruzenih roditeljskih" fondova.


ja se skvo u potpunosti slazem sa ovim sto ti napisa... jednakost vise na zalost ne postoji niti ju je moguce stvoriti...moze se raditi na tome da se postigne ista uniforma ista uzina ali jednakosti nece biti... ali ako se ne moze uvesti ista kvalitetna uzina, pa valjda ja imam pravo da svom djetetu spremim za jelo ono sto ja mislim da ono treba jesti, a ne da jede ko zna sta oni spreme...jeste moze milion djece ali ako ja mogu svom djetetu spremiti i krisku hljeba sa puterom ali da znam sta je pojelo...pa ne moze mi valjda to roditeljsko vijece komandovati sta ce moje djete danas jesti da eto ono ne bi bilo drugacije od ostalih... gdje ce ti "ostali" biti za 4-5-8 godina user posted image  koga ba briga sta je u cijem tanjiru... ja bih bas volila da znam ko djecu uci da misli da onaj sto donosi sendvic od kuce je siromasan ili vise vrijedan? pa da se djeca razlikuju..je li ijedno dijete pogleda koliko djece danas za uzinu en pojede nista a ne STA je pojeo... ma bjezi... tuzno je sto djecu neki danas uce da zabadaju nos od malih nogu tamo gdje im nije mjesto...


Potpisujem.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:06 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Užina u školama
29.11.2010 16:23:47   
Banana
ako budete sa djecom raspravljali o onima koji imaju više od njih, priči nikad kraja. jednostavnije je da djeca vide kako uvijek ima neko ko nema to što oni imaju i da nauče da budu zadovoljni bez obzira koliko to bilo.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:56 >


_____________________________

Ja Hadi, Ja Mudžibu...

3 IUI -

user posted image došlo samo

i drugo user posted image došlo samo

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Užina u školama
29.11.2010 16:25:43   
mama75
IZVORNA PORUKA: Banana

ako budete sa djecom raspravljali o onima koji imaju više od njih, priči nikad kraja. jednostavnije je da djeca vide kako uvijek ima neko ko nema to što oni imaju i da nauče da budu zadovoljni bez obzira koliko to bilo.


Potpisujem i dodajem: I da nije tragedija i ako neko ima nesto bolje i vise od njih.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:56 >

(odgovor članu Banana)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Užina u školama
29.11.2010 21:09:57   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: mama75

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Blue rose

Roditelji treba da ustanu i da traže od škole da se djeca zdravo hrane, kako i šta i koliko je stvar dogovora.



evo ovo je bit svega...
treba tražiti i društveno se pokrenuti...jer neće niko dok sami ne zatražimouser posted image


E sa ovim se ne slazem. Mislim da roditelji treba da nauce svoju djecu sta je dobro za njih a sta ne. Pa kada ih stavis pred "izazov" da ne pokleknu. Navodim primjer moje 5-godisnje kcerke koja nikada nece uzeti Kiki bombonu jer one nisu zdrave za zube. Ovo vam govorim jer bez obzira na uzinu u skoli, veca djeca dobiju i neki dzeparac koji onda potrose na "nezdravu hranu".
A sto se tice ove price da se danas gleda kakvu ko pernicu ima i sl. moram reci da je to uvijek bilo tako. Ja dok sam isla u OŠ kod nas nije bilo onih modernih pernica da se kupi, one neke sa magnetima. To su imala samo djeca gastarbajtera i onih sto su radili u Iraku. Znam koliko mi je bilo krivo sto moj tata nije u Iraku. A da ne pricam da smo zaista uvijek imali sve sto nam treba, jer su mi roditelji imali bas dobre plate. Ali dzaba, ja sam parila za pernicom sa magnetom. Tako nekad bilo, tako je i sada.



Upravo je ovo i bit svega, ako naučimo dijete da se prepustimo stihiji koju društvo nameće, onda će dijete biti dio "tog"društva. Ako moje dijete vidi da sva djeca u školi jedu sendviče koje je škola nametnula, a ja kao roditelj stojim po strance, i svoje dijete šaljem u školu sa sendvičem koji ja napravim, onda šaljem poruku da je u redu prihvatiti uzanse koje društvo nameće.
Ja ću najvjerovatnije paziti šta moje dijete jede, dat ću mu da kupi šta želi, ali dijete koje nema tu mogućnost će se okrenuti nezdravom školskom sendviču. Nama - kao društvu je lakše odvojiti nekoliko deset_ina maraka mjesečno da pomažemo socijalnim slučajevima, ali nam ne pada napamet da pokrenemo stvari i probleme iz temelja.
Da nametnemo svoj stav i zaštitimo svoje dijete i drugu djecu.  
Što se tiče stvari i djece gastarbajtera, (danas ih zovemo babini sinovi i kćeri), uvijek ih je bilo i uvijek će ih biti. Isto kao što je bilo i kao što će biti djece čiji roditelji će potencirati odgoj kao osnovu za stvaranje insana.
Insan se može stvoriti i sa parama i bez para - samo treba htjeti.



< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:42:04 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Užina u školama
29.11.2010 21:22:23   
muaaa
Roditelji paze sta djeca jedu naravno,ali nerazumijem zasto je skolski sendvic koji se sastoji od domace pogace koju naprave tete koje tu rade i sa ribljim ili pilecim filetima sa salatom nezdrav.Po meni je nezdraviji kroasan koji kupujemo u supermarketu.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:48 >

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Užina u školama
29.11.2010 23:43:09   
neki
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Kako nije samo sendvic ono sto odvaja jedno dijete od drugog...ja cu svojoj curici praviti sendvic...meni nikada niko se nije "nagurivao" da vidi sta jedem, nisam ni ja to radila...Ono sto djecu odvaja je i "skolska oprema", teke, pernice, bojice i sl.  Mjeru treba traziti u svemu...razlicitost je takva kakva je, drzava treba da obezbjedi kakvu takvu jednakost, a onda mozemo pricati i o sendvicima)...proslo je davno vrijeme drugova i drugarica i laznih "jednakosti".
Drzava, drustvo, skola, roditeljska svijest treba da ide na izgradnju "skolskih fondova"...a price tipa uzine i slicno su meni nepotrebne. NIsam za argetu, nisam za salamu i sta sada...meni je cak prihvatljiviji taj puter u domacem hljebu sa listom zelene salate . Sta hocu reci..pravo izbora je ono sto treba njegovati i jacati "instituciju skolskih i udruzenih roditeljskih" fondova.


Ma makar naopako,ali ima da mu utuvim u glavu da je sendvic koji mu ja napravim zdraviji nego cips ikola...I da ne treba da ga zamaraju komentari djece cije majke nemaju kad da se pozabave svojom djecom,vec im tutnu marku u dzep,pa ti sine dolidzaj kolu po vas danuser posted image user posted image user posted image
Ako bude normalna uzina,ok,jesce kao i ostala djeca,ali cips i kola,NE!
Ja ne zelim odvajati svoje dijete od druge djece,vec mu se zelim u svakom smislu posvetiti i to maximalno...


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:46 >

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Užina u školama
30.11.2010 0:18:07   
veeseelaa
ja mislim da će mm svaki dan nositi užinu malenoj u školu, aBd, il će trknuti po nju i i drugarice odvesti na neko jelo po želji djevojčica, takav je on user posted image njemu ni sad nije mrsko doći mi do posla samoinicijativno i donijeti meni nešto što volim pojesti, toplo i svježe user posted image
Tako da ja neću džaba da motam sendviće da nosi od kuće user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nisam luda

Skvo user posted image


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:41:33 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: uzina u skolama
30.11.2010 9:05:51   
veeseelaa
takodje mislim da nije strašno da dijete pojede nekad hamburger, popije kolu i sl i sama sam ih isto jela i pila kao djevojčica i nikad kod dr otišla nisam
Ne treba pretjerivati, kud svi Turci tu i mali Mujo

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: uzina u skolama
30.11.2010 11:12:46   
mama75
Iskreno moja i sada pojede cips. Ne cesto, ali kada kupimo nama dam i djetetu. Mislim da je tema otisla u pogresnom pravcu. Ja sam za uzinu u skoli koju jedu i sva ostala djeca. To mi je OK. Koliko sam shvatila tu bude nesto namazano: margarin, dzem i sl. Pa to je ipak samo uzina. Opet ce kuci jesti "zdravu hranu". A ona markica koja se daje djetetu na sta ce otici, to ipak nije do skole nego do nas roditelja. Zato fino kupite djetetu cips i kolu 1x sedmicno da kuci ocejfi i onda nece na odmoru trcati da to kupi user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: uzina u skolama
30.11.2010 11:18:02   
veeseelaa
mama75 user posted image

inače smiješno je govoriti moje će dijete jesti užinu u školi kao sva ostala djeca jer očito je da su djeca podijeljena u grupama, djeca koja jedu školsku užinu, djeca koja kupuju hranu i djeca koja donose hranu
Pa kojoj grupi se onda prikloniti, većinskoj???? prebrojavati svaki mjesec stanje u razredu????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: uzina u skolama
30.11.2010 12:01:51   
mama75
Ma vecina roditelja se odluci za onu klasicnu skolsku uzinu. Pa evo vidi ovaj primjer: dijete ti je 2. smjena. Prije toga ide npr. u onaj produzeni boravak. I sada ti trebas ujutro u 7 spremiti neki sendvic koji ce citav dan stajati u torbi? Pa opet je bolja ona kriska sa margarinom, makar je taze namazana. Ma ko se toliko za nas brinuo? Jedi sto ti se da i gotovo! I evo nas vala svi narasli. Ja sam dobivala mozda od 6. razreda dzeparac za neku uzinu mimo skole, ne sjecam se vise. Bude ti zanimljivo par dana da kupujes gluposti, a onda kad skontas da ostanes gladan... Bogme mi sebi kupovale kifle i sireve, teta nam u granapu sendvic napravi. I moram priznati, znale smo praviti sendvic kifla i cips user posted image To nam je bilo nesto bas ukusno! 

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: uzina u skolama
1.12.2010 8:46:52   
snijeg
Mišljenja sam da se prehrambene navike uče prije osnovne škole, a uticaj sredine po ovom pitanju je identičan kao i po pitanju odgoja, oblačenja, ponašanja itd...
Hoću da kažem, da mi stalno nekog ili nešto pronalazimo za krivce i ispadamo žrtve okolnosti, sredine, sistema, društva...
Ne možemo mi kao pojedinci mjenjati državne sisteme, ali možemo promjeniti svijest učenika jednog razreda počevši od svog djeteta. Zašto se nebi roditelji jednog razreda dogovorili da njih 5 svakog ponedjeljka donosi voće za cijeli razred, slijedećih 5 drugi ponedjeljak i tako u krug. Roditelji koji su lošeg materijalnog stanja (razrednik će ih prepoznati) neka budu oslobođenih ove obaveze, a njihovo dijete će jesti zdarvu hranu. Zatim se na nivou razreda može usaglasiti jelovnik koji će svako dijete za sebe donositi od kuće. Svi zadovoljeni i zadovoljni, djeca jedu zdravo, socijalne razlike nisu primjetne, roditelji sretni, djeca zdrava - ovo se neće desiti nikad, mi smo narod koji priča i traži krivce, a malo šta pokrećemo i radimo. Čak i kad radimo, stalno nešto kukamo kako radimo više od drugog: "što bih ja kad on neće", "Neću ja razmišljati za njega" itd. - OPŠTEDOBRO kod nas ne prolazi i tačka.

Na kraju, pitam vas šta smo mi jele u školama, bilo je drugačije vrijeme, drugačiji sistem, drugačije vrijednosti?? Jele smo manje - više isto što i današnja djec i evo nas žive, manje - više zdrave...Ne kažem da se trebamo pomiriti s tim, ali pokušavam reći da se trebamo pokrenuti.
Postoji još jedna činjenica, dijete koje ne jede kući mrkvu, brokulu, karfiol, neće to jesti ni u školi - ova rečenica me vrati na početak posta i sve vam se samo reklo user posted image

Eto sad se ljutite na mene, ja sam nastojala biti realna i nikog ne uvrijediti user posted image



_____________________________

"Počinje na svijetu da biva previše bučno i fabrično, premalo ima duhovnog spokojstva."

Dostojevski

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: uzina u skolama
1.12.2010 16:07:32   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Meni su moja djeca najvažnija.
Sve drugo što bih napisala bila bi laž.
Nema tu nikakve filozofije. Volim ja svu djecu, ali svoju najviše.

U vrijeme kada sam ja išla u školu, a to je bilo poodavno, rijetko ko je uzimao užinu u školi. Nikada nije bila kvalitetna, i mislim da su ondašnja i ova sada u 5 deka.
Ja sam užinu nosila od kuće, ili bih u starijim razredima kupila nešto u pekeri do škole. I to su radili skoro svi u mom razredu. I nikada niko nije nekoga smatrao siromašnim ili bogatim radi sendviča koji nosi. O tome mi nismo brinuli brigu.
Ako današanja djeca o tome vode brigu, onda su isključivi krivci za to MI.
Mi kao roditelji, mi smo im te aršine ugradili.

Moje dijete ide u produženi boravak, i bez obzira na tu činjenicu ja joj uredno svaki dan spremam užinu. Nekada je to šnicla, nekada je to sendvič sa sirom, uvijek nosi vodu i neku voćku.
Ona će nekada ručati i u školi, ali mi se dešavalo da donese kući školsku užinu, medjutim nikada mi nije vratila ono što bih joj ja spakovala da ponese.
Možda ću zvučati okrutno, ali mene zaista nije briga da li će se neko dijete osjećati loše radi toga što moja H. izvadi sendvić sa šniclom za vrijeme užine.
O osjećanjima tog dijeteta trebaju brinuti roditelji a ne ja.
Ono što ja " brinem " jeste da ne pravim nauku tamo gdje je nema.
Užina je užina.
I nije bitno šta je za užinu.
Šnicla, sir, zdenka, voće.
Nema tu filozofije, to je užina.
I 100 % sam sigurna da moja djece nikada neće pomisliti da su drugačija od druge djece. Neće niti će smjeti. To im ja neću dopustiti.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Užina u školama
1.12.2010 18:23:06   
mila81
Nisam sve iščitala, pa se možda ponovim sa nekom od vas, ali ću ipak napisati što sam htjela. Dakle, kako sam tek počela raditi u školi, sa mnogim situacijama sam se susrela u istoj, što se tiče ishrane.
Po meni je najbitnije prije raditi na samopuzdanju djece u svakom pogledu, naučiti ih da je to što hoćemo od njih najbolje po njih i da tako mora biti, a što je već neko ovdje rekao oni se već razlikuju od svoje fizionomije, pa do pernice, a ako mislimo da izgradimo kod svoje djece neke istančane afinitete, pa bilo za hranu i ono što je zdravo, to moramo raditi na njima puno prije i kada se zadese u datoj situaciji njih neće zanimati šta i kako jer su već izgradila svoj odnos prema nečemu, ustvari došla u školu sa predznanjem dobrog samopouzdanja!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:37:24 >


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Užina u školama
2.12.2010 0:48:02   
neki
Snijeg,hanabanana i mila81,hvala vam puno,jer ste rekle sve ono sto i ja mislim(a ne znadoh se lijepo izraziti)user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:37:37 >

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:20:17   
Blue rose RR
Evo peti radni školski dan mog prvačića, a haman dvije godine od posta mog na ovoj temi.

Sada svoje dijete šaljem u školu sa sendvičem koji mm ili ja napravimo. Jer samo tako znamo da će ona to u slast pojesti, i daje to približno našoj ishrani.
Danas su nas pitali na roditeljskom da li ćemo užinu školsku?-i liljepo smo oboje odbili, sa još priličnim brojem roditelja.


< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:37:12 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:25:44   
Anoniman
Mi smo odlucili da ce uzeti skolsku uzinu kad bude u produzenom, a do tada nosice ono sto joj ja spremim.
Jede kad krene u skolu, jede kad dodje iz skole, tako da za vrijeme njenog kratkog boravka u skoli nema potrebe za nekom aman uzinom, uglavnom je to banana, muffin, Barni+flasica vode.

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:37:05 >

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:33:34   
R&T@
Ni mi nismo pristali na skolsku uzinu...

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:36:26 >


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:38:59   
Honey3
Moji dok su bili mali,ja sam im spremala uzinu,novac duuugo vremena nisu nosili u skolu. Probali su i skolsku uzinu,vidjeli kod djece,ali im se nije uvijek svidjao obrok,pa su kuci donosili,tako da su brzo odustali,eh kad su malo porasli,nosili su novac i kupovali sta zele,mada sam uvijek napominjala bez gaziranih sokova,cipsa...
Kad sam kod cipsa,moram vam ovo ispricati:ja malcu tako u prvom pakujem uvijek uzinu,ili zajedno kupimo kod nas u granapu,kad on meni jedan dan govori "ma hajde mama kupi i ti meni cips",a ja njemu:" ma sto ce ti,znas da nije zdrav",kaze on meni " ne daju mi vise djeca u skoli"user posted image user posted image , a on svaki dan od djece trazio cipsa,njima valjda dosadi,pa mu ne daju viseuser posted image Meni nikad na pamet ne bi palo da bi on trazio,ja vazda trubila da cips nije zdrav,da ga ne treba jesti....Pa eto zene kupite ponekad djeci cips za uzinuuser posted image

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:39:57 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:39:24   
Blue rose RR
Mi joj spremamo sendvič slani, nekad čaj, nekad sokić nekad vodu. Za sada. Doduše kao što reče Pahuljica oni su malo vemenski u školi, tako da im ne treba niti mogu nešto pretjerano jesti.
Kikica prije škole popije još mlijeko, tako da je taman, za do 10,30 sati kad dolazi kod majke iz škole.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:46:52   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mi joj spremamo sendvič slani, nekad čaj, nekad sokić nekad vodu. Za sada. Doduše kao što reče Pahuljica oni su malo vemenski u školi, tako da im ne treba niti mogu nešto pretjerano jesti.
Kikica prije škole popije još mlijeko, tako da je taman, za do 10,30 sati kad dolazi kod majke iz škole.

Kako radim u osnovnoj skoli...ja uredno na velikom odmoru djeci ODUZMEM gazirane sokove...na istim napisem ime i razred...i kada roditelji dolaze na roditeljski na stolovima ih ceka more kola, fanti i slicnih pica...u prvi mah pomisle da je neka gozba ali kad objasnim da od novca koji ima daju za uzinu oni kupuju smece ostanu sokirani...moram priznati da je skoro 80% roditelja prestalo davati novac vec im oni spremaju sendvice i u bocama salju vodu, sok ili cajuser posted image

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:49:59   
R&T@
Zaista je prava rijetkost sresti ucenika koji ce kupiti voce, jogurt, integralno pecivo...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:53:01   
Blue rose RR
Mi smo još mali da bi sami kupovali sebi doručak za školu, ali vjerujem da kako ih naviknemo sada od malenih nogu, tako će biti i kasnije.
Daja_sa - vrlo efektivna gesta, i svaka čast na angažovanju.user posted image

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *