|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:56:42   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Jao,sta li Hany kaze sad kad procita ovaj svoj post?

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 20:57:22 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:57:51   
Daja_sa

IZVORNA PORUKA: Blue rose RR

Mi smo još mali da bi sami kupovali sebi doručak za školu, ali vjerujem da kako ih naviknemo sada od malenih nogu, tako će biti i kasnije.
Daja_sa - vrlo efektivna gesta, i svaka čast na angažovanju.user posted image

Slazem se da je navika cudo jedno...
Ali te iste se polako pocinju "gubiti" u malo starijim razredima...
Za sad ovo moje funkcionise...mada ima roditelja kojima moja gesta nije prihvatljiva cak sam naisla i na kritike...nazalost!

_____________________________

Cunce nase majo...29.09.2008
Jos jedno sunce nas je obasjalo 23.08.2011...

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Užina u školama
10.9.2012 20:58:38   
veeseelaa
ja bi svom djetetu platila užinu + bi nosilo od kuće po želji, sokić, sendvić, voćku i sl
zašto ne oboje?



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:02:19   
hatepsut
Moj u jutarnjoj smjeni prije skole popije kakao,od kuce nosi vodu,a uzinu kupuje u skoli.ja sam prije spremala i velik isam protivnik da se uzina kupuje u skoli od kad su krenuli moli me da kupuje jer kupuju sva djeca.ja sam nekad slala voce,jogurt (vocni)i sl. ali je to uredno vracao.sok vise ne saljem u skolu niti kupuje isti jer od kad je krenuo u skolu bas se udebljao vjerovatno do sokova i slatkisa koje jede u skoli.a bilo je dok je imao manje casova,sok i kroasan ili neka cokoladica user posted image
Kad bi u skoli postojala neka trpezarija kao u vecini skola na zapadu pa da jedu samo zdravu hranu (da nemaju izbora kupovine uzine) to bi bilo idealno,medjutim tesko za realizaciju user posted image

_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:02:21   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Jao,sta li Hany kaze sad kad procita ovaj svoj post?


a sad nije više ovakvog mišljenja?


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:03:30   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: Daja_sa

Ali te iste se polako pocinju "gubiti" u malo starijim razredima...
Za sad ovo moje funkcionise...mada ima roditelja kojima moja gesta nije prihvatljiva cak sam naisla i na kritike...nazalost!


Za prvi dio vjerujem, i sami smo takvi bili :(

A za drugi dio posta, ne znam da li ću biti takav roditelj i iskreno sa sadašnjeg stajališta voljela bih da budem objektivna, mada ... nikad ne reci nikad-posebno za svoje dijete.



IZVORNA PORUKA: veeseelaa

ja bi svom djetetu platila užinu + bi nosilo od kuće po želji, sokić, sendvić, voćku i sl
zašto ne oboje?





Zato što, dok su nam djeca mala mijenjali bi svijet i zemlju prevrtali za njih, sada kako rastu, samo zemlju prevrćemo :)

< Poruku je uredio Blue rose RR -- 10.9.2012 21:06:01 >


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Daja_sa)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:06:22   
neki x
user posted image user posted image user posted image

Svaka cas_t za domacu uzinu i zdraviju ishranu djece u skoliuser posted image user posted image user posted image
I mi takodje nosimo uzinu od kuceuser posted image A kao sto vec i rekose,2 ipo sata koje provode u skoli,i ne ogladne aman,naravno ako doruckuju ili rucaju prije skole...Onda je dovoljan kroasan,barni,muffin slani ili slatki...caj,voda,sokic...user posted image

< Poruku je uredio neki x -- 10.9.2012 21:15:33 >

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:07:16   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Jao,sta li Hany kaze sad kad procita ovaj svoj post?


a sad nije više ovakvog mišljenja?


Da,sad Hany prakticira domace.


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:24:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

u vremenu u kojem živimo donošenje senviča od kuće samo će stvoriti vojsku tužne dijece....

jedno dođe sa domaćim hljebom i puterom unutra jer smao je to mama imala da stavi, a drugo napucani sendvič....

i šta onda nije nam bitno kako drugo dijete na to gleda....
meni ne pada na pamet da pravim 30 sendviča i da mi to dijete nosi na leđima da joj se neko od drugara nebi loše osjećao....
jesšće što i drugi al svi isto.....

uglavnom i država bi na neke stavri trebala valjda mislitiuser posted image

meni nikako nije jasno zašto je moje dijete važnije od nekog drugog djeteta...nikako...
pa ja sam pobornik zdrave hrane al mi ne pada na pamet da joj pakujem sendvič...
moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom.user posted image



Jao,sta li Hany kaze sad kad procita ovaj svoj post?



potpuno isto...
da nude užinu dostojnu sve djece jela bi se i nama...

u komletnoj ovoj priči tačnije dikusiji sam lijepo rekla da ako bi menze i kuhinja bile bolje svako bi dijete jelo istu užinu...i trebalo bi tako
lijepo piše i država i užina neke stavrit reba mjenjati
međutim nažalost...
za 14 Km mjesec dana čime se djaca mogu hraniti...
I imala sam sreću da učiteljica i diretorica škole misle isto pa prvačiće nisu ni nudili užinom ...
onda je troje roditelja poželjelo...
na pitanje učiteljice...zašto...rekli su da ne mogu da smišljaju ujutro...
danas su donijeli novac...ostatak odjeljenja donosi hranu...neko kupuje gotovo nešto, nekome mama ili nana spreme
tako i moje dijete...
kako moje tako i ostala djeca jest će više novaca mjesečno...al će sigurno jesti bolje i znam da će pojesti...
i ne stidimo se toga...
najiskrenije zahavljujem Bogu što u vremenu kad se niko ne mjenja na bolje ni država ni menze škoslek i svi pate do komleksa nas je zapala škola i roditelji i učiteljica koji misle isto kao i mi.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:37:27   
neki x
Hanady,meni se ova tvoja dva posta nikako ne "poklapaju",mislim tvoje misljenje o pravljenju domacih sendvica...
Ali mozda ne vidim dobro ili ne kontam...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:48:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: neki x

Hanady,meni se ova tvoja dva posta nikako ne "poklapaju",mislim tvoje misljenje o pravljenju domacih sendvica...
Ali mozda ne vidim dobro ili ne kontam...


ne kontaš...user posted image
diskusija je traja duže...a ne u zadnjem postu...

lijepo je rečeno da se pormjeni i država ili menze drugačije gledaju na to....
međutim ništa se nije pormjenilo...

napisah...a vidi se i to 'da jedno je sendvič sa puterom a drugo ''napucani'' sendvič...
jer ja neću svojoj da stavljam sendviče kupovne u cool kutijama da druga djeca tuguju nad tim....
takođre lijepo rekoh da dražava na neke stavri treba misliti, a najvažnije ''moja kad bude išla u školu ja ću se društveno dovoljno porbuditi da mi dijete jede u školi sa svom ostalom djecom''- međutim nažalost vrijeme je rpoletilo a ništa s ene mjenja...

ja kao roditelj mogu se zalagati pa da do starijih razreda umjesti picce jedu pitu umjeto salame komad sira a umjeto majoneze sirni namaz svježi..da imaju povrće i voće redovno, vodu i čaj umjesto sokova xy porizvođača itd.

da je ona jedina u razredu koja ne jede užinu ja bih to drugačije rješila...nebi je nosila, ja bih je kupila la bi joj naviku stvorila da se toliko najede prije škole da ne može pojesti užinu...
super znam kad i koliko može pojesti...to smo apsolivirale do sada

ono čemu sma je naučila jeste da ne gleda u tuđu užinu...hranu, odjeću...išta do sada...
neko tome nije naučen...
pa moja cura ujutro ne jede sendviče kojim se roditelji takmiče ko ima više pa ih slažu ko toranj u pizzi...mi jedemo kiflu sa mladim sirom i drugu sa dulce de leche ili džemom od drenjka za sada...
i nosi flašicu vode...
to su stavri svima dostupne i nema vojske tužnih pogledauser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Užina u školama
10.9.2012 21:56:18   
neki x
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: neki x

Hanady,meni se ova tvoja dva posta nikako ne "poklapaju",mislim tvoje misljenje o pravljenju domacih sendvica...
Ali mozda ne vidim dobro ili ne kontam...


ne kontaš...user posted image
diskusija je traja duže...a ne u zadnjem postu...


Stvarno nisam tokmak,sto se ovog dijela tice...pa ja postavila temu i pratim je i znam valjda o cemu se radi...

A sto se ostalog tice,SIGURNO ne kontamuser posted image


< Poruku je uredio neki x -- 10.9.2012 21:58:43 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Užina u školama
10.9.2012 22:01:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: neki x


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: neki x

Hanady,meni se ova tvoja dva posta nikako ne "poklapaju",mislim tvoje misljenje o pravljenju domacih sendvica...
Ali mozda ne vidim dobro ili ne kontam...


ne kontaš...user posted image
diskusija je traja duže...a ne u zadnjem postu...


Stvarno nisam tokmak,sto se ovog dijela tice...pa ja postavila temu i pratim je i znam valjda o cemu se radi...



onda znaš...
nema potrebe da pišemuser posted image

naš razred isto jede...user posted image nema odvajanja djece...svi smo istiuser posted image
i nema prepucavanja oko užine...nema kutija koje zauzamju pola ruksaka i flašice a likovima iz crtićauser posted image

i mame koje su mislile da je kupe saslušale su agumentaciju na roditeljskom...
samo tri ostale su pri svomeuser posted image a piće vodu iz malih običnih flašicauser posted image

i svi će nosi male salvete da kupe svoje mrve jer mrve plaču kad se gazeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Užina u školama
10.9.2012 22:03:15   
minie
Nemam skolarca tako malog, ali ima moj brat. On je sada krenuo u drugi razred i za uzinu nosi sokic na slamku i kraosan (skoro svaki dan isto) jer voli kroasane user posted image I kaze tako sva djeca nose, nesto kupovno, smoki, cips i sl.
A od komsinice djecak krenuo u prvi razed i uplatili mu uzinu, maleni je svaki dan donio kuci uzinu, a nije bas nesto probirljiv.

Kad sam ja krenula u prvi razred i mi smo dobivali uzinu, kiflu namazanu necim slanim, a onu namazanu eurokremom sam donosila kuci rodici, a bratu mlijeko koje su mi sipali u teglicu (nisam ga voljela, a ni dan danas), jer je tad mlijeko bilo pojam user posted image
Do kraja osnovne smo obicno kupovali sendvice u fast foodu preko puta skole ili kupovli kifle i neki namaz, a u srednjoj smo imali u skoli bife (sve dok 50 ucenika nije zavrsilo u bolnici)




_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Užina u školama
10.9.2012 22:03:35   
mama75
Kod nas u skoli je super uzina, stvarno sam prosle godine bila zadovoljna. Medjutim, mojoj princezi se nije dopadala salama (jer inace rijetko jede salamu i kupujemo samo jednu vrstu), krofne su bile preslatke, kroasani preveliki i sl. Uvijek je nalazila manu necemu sem piti i vracala mi vise od pola uzine kuci. Medjutim, mislim da u sustini nikada nije bila dovoljno gladna, jer za ta 2 sata koliko prvacic provede na nastavi nema sanse da ogladni ( inace sam joj uplatila uzinu jer me ona molila nakon sto joj je zamirisala pita koju su druga djeca dobila za uzinu). Ove godine cu joj ponovo uplatiti uzinu (vec sam se pokajala sto to odmah nisam uradila) jer kada je 2. smjena ona ide ujutro u 8 u produzeni boravak, a veliki odmor (kada jede uzinu) je tek u 16:30. Ja se ziva polomih da smislim sta smije stajati citav dan u torbi a da bude i jestivo (npr marmelada se sva upije u hljeb, ne moze bas svaki dan puter, pavlaka prokisne i sl). Elem, za djecu u starijim razredima u svakom slucaju glasam za skolsku uzinu, kakva god da je, makar je svjeza.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Užina u školama
10.9.2012 22:10:11   
neki x
Pitam ja Seada je li pojeo uzinu danas i je li bilo sve ok,kaze on: jesam mama,pojeo sam...A druga djeca imaju nekakve sendvice,ma taaako se tesko otvarajuuser posted image user posted image (klasovi sendvici u prozirnoj foliji) Ja svoj zacas otvorio i pojeo...Ja oplakalauser posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Užina u školama
11.9.2012 10:18:59   
DM
Nisam iščitala cijelu temu....imam dijete koje je sada drugi razred, 2 dana ima 4 časa, a 3 dana ima po 3 časa!
U prvom razredu je imao samo po 3 časa dnevno i da samse ja pitala užinu ne bi ni nosio(ili primao), jer je u školi samo 2 i po sata i ako uzmem u obzir da moje dijete (pretpostavljam i ostali, mada ima onih koji iz raznih razloga ne mogu da doručkuju rano)obavezno jede prije nastave, za ta 2 i po sat ni ne ogladni(pa i dojenče izdrži 2-3 sata zar ne)!

Ali hajde, svi nešto gricnu; a i ta užina u školi ima neku drugu poruku-i on nosi užinu !
Nikada nije primao užinu u školi, mada je nekada i želio(želio je samo čupavac , a ostalouser posted image )
On ne jede salamu(pojede je samo u pici koju ja napravim kući, a i tada je termički obrađena), viršle rijetko(ali bar znam koje kupujem)

Na roditeljske sastanke idemo i ja i mm(mnogi su se smijali ovome, ali ako nismo spriječni oboje obavezno idemo i diskutujemo sa ostalim roditeljima zajedno....)i mm koji radi u istoj školi u koju ide i naše dijete roditeljima na RS kaže:neka je i salam, neka je i majoneza(ako je već vaša djeca jedu) ali bar znate da je taj senvič svjež, da namirnice nisu sa isteklim rokom ili sumnjivog porijekla....

Kada je moje dijete izrazilo želju da primaužinau, moj stav je bio da će tu užinu i jesti; kažem mu OK, ali se užina mora pojesti, dakle šat god da bude za užinu-to će se i pojesti!
A on na to:ali ja ne mogu ovo, ne mogu ono.... I tu je tačka stavljena po tom pitanju!
Učiteljica je u prvom razredu redovno slala svim roditeljima papirić na kojem se trebalo upistai ime učenika, zaokruzžiti da li će primati užinu i cijen aiste(mada nije nametala da se prima obavezno), a sada sami prijavljuju(malo se učeuser posted image ))

Prvi dan je izrazio želju da prima užinu u školi i rekao da ima smao nekoliko nezdravih užinauser posted image ali opet ostaje pri tome da neće svu užinu pojestiuser posted image

Tako da JA još uvijek pakujem užinu od kuće ,ali to nije "neka" užinaa, nego tek toliko da nešto "pregrize" sa djecom(napravim mu kiflice sa sirom, sa džemom, sendvič sa kajmakom,ajvarom,neki slatkiš, flašca vode, čaja ili soka)
Stavljam mu u kutiji, jer mu je tako i praktičnije(nije neka sa llikom nego obična plava, na preklop)nopse peškirić/salveticu koju stave na klupu kad jedu!
Ruke obavezno operu prije užine, i niko se ne osjeća "ugroženo" zbog bilo koga!
Moje dijete uvijek ponese viška užinu(npr.nekoliko kiflica, nekoliko kriški štrudle-pa počasti i svoje drugove)
Ne kupuje užinu ni u lokalnim granapima(jer novac ne nosi u školu)jer baš zbog svježine sendviča(bilo je nekoliko slučajeva i trovanja)

I dobro neko reče:prehrambene navike se stiču prije škole(ja sam imala sreću sa prvim djetetom da mu nije teško za objasniti šta je za nj dobro , a šta nije-svima trubi kako je kola nezdrava)a kad ga pođe "ah" na nešto što djeca jedu-to mu i priuštim, da ne bi bilo kao kod zaheuser posted image (jer djeca u nj razredu jedu i čipseve, pa i nj dozvolim ponekad)
Izvinite n adugom postuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Užina u školama
13.9.2012 23:12:33   
MicoTico
Moja curica ide u produženi boravak, te je u školi od 7.30 do 16.15. Produženi boravak kao takav ne plaćamo, ali plaćamo hranu u produženom(6.5 KM po danu). Za taj novac imaju doručak, ručak i užinu. Za doručak im je najčešće kifla sa nekim slanim ili slatkim namazom + čaj, mlijeko ili kakao, palenta i sl, za ručak su najčešće variva, za užinu nekad voće, nekad krofna i sl. Možemo birati da li će se hraniti u produženom ili ćemo joj mi spremati. Većina djece se hrani u produženom. Mi smo dali M. da odluči. Prvi mjesec smo joj uplatili, a naredni , ako joj se ne bude svidjelo, pravićemo kući.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Užina u školama
6.9.2013 13:51:27   
merima_s
Nova školska godina, stare dileme. Ovih par dana sam svom prvačiću spremala užinu, po njenoj želji sendviče sa puterom i dzemom, domaćim kajmakom,palaćinke, zdravi suhi kolač. Danas nam je učiteljica dala ponudu za užinu i na toj listi ima par stvari koje mi se sviđaju ali većina ne. Tako da smo nas dvije odlučile da joj i dalje ja pripremam hranu.
Tražeći neke nove ideje naletim na ovaj blog sa finim stvarčicama pa možda i vama pomogne:
http://happychezmoi.blogspot.com/
A i ovdje ima sjajnih ideja i recepata: http://weelicious.com/


_____________________________

Mamino srce kuca samo za vas dvoje....moje sve H&H

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Užina u školama
6.9.2013 14:02:13   
M kao Mama
Ja opciju užine iz škole nisam ni uzela u razmatranje, ja joj svaki dan spremam užinu, neki sendvičić i uz to nekada čokoladno m. nekda sok, budući da je prva smjena ne stiže na doručak u produženom, ali zato ima ručak i dvije užine dok ja dođem po nju,

(odgovor članu merima_s)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Užina u školama
6.9.2013 16:17:31   
bananica
Doruckuju li vam djeca kuci prije prve smjene?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Užina u školama
6.9.2013 20:36:15   
DM

IZVORNA PORUKA: bananica

Doruckuju li vam djeca kuci prije prve smjene?

Obavezno-nekada su to pahuljice sa mlijekom(uglavnom) a pšonekada pecivo s nekim namazopm i mlijeko/čaj
Užini za školu nosi od kuće

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Užina u školama
6.9.2013 20:47:43   
R&T@
Kako divno slozenouser posted image

http://weelicious.com/2012/06/21/top-10-school-lunch-items-to-keep-on-hand/

Hvala, merima_suser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Užina u školama
6.9.2013 20:59:50   
Amrino
Mi, za sada, nosimo užinu od kuće. Učitelj je rekao da svakako trebaju jesti za vrijeme užine- bez obzira na to što su tamo samo tri časa. On je to fino objasnio- nekoj djeci (poput djece koja boluju od dijabetesa) se mora obezbijediti uzimanje obroka...Znači ako jede jedno dijete onda bi trebala jesti sva djeca . Nije važno što ih čeka ručak kod kuće ili što su tek jeli...čim vide drugu djecu i oni će htjeti...To kolektivno jelo je zbližavanje na neki način. Što se tiče napitaka- preporučio je vodu a strogo zabranio gazirana pića i rekao je da ukoliko se desi da roditelj pošalje neki gazirani sok on će ga po djetetu sigurno vratiti neotvorenog user posted image

Ne znam hoćemo li trebati nositi užinu kada krene u produženi jer nisam skontala kada imaju obroke u produženom....tj. da li jedu isključivo tamo ili recimo tu užinu mogu dobiti i u učionici (gdje inače užinaju) .user posted image
Mi smo kupili koferčić sa bocom za vodu i kutijom za sendvić.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Užina u školama
7.9.2013 10:19:03   
jasmin
Mi ne kupujemo užinu u školi,ali imamo pekaru blizu,pa se poslužimo friškim pecivom.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 4 [5] 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *