|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 13:54:57   
reallove
moj Emin je strasno razmazen..sve mora biti po njegovom inace ce vristati i cijela kuca ce biti na nogama...ako imamo goste on je sretan,igra se,izvodi svasta,ako vidi da je neko krenuo prema vratima,trci do vrata i vristi..neda nikom da izadje iz kuce....u prodavnici kad smo pa hoce dadu(cokoladu)mora ju on sam uzeti sa police i pojesti do kaseuser posted image ...puno je razmazen jer zivimo sa svekrom i svekrvom,sve mu dopuste,nije ni cudno sto je takav....mogla bih do sutra da nabrajamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 14:00:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: reallove

moj Emin je strasno razmazen..sve mora biti po njegovom inace ce vristati i cijela kuca ce biti na nogama...ako imamo goste on je sretan,igra se,izvodi svasta,ako vidi da je neko krenuo prema vratima,trci do vrata i vristi..neda nikom da izadje iz kuce....u prodavnici kad smo pa hoce dadu(cokoladu)mora ju on sam uzeti sa police i pojesti do kaseuser posted image ...puno je razmazen jer zivimo sa svekrom i svekrvom,sve mu dopuste,nije ni cudno sto je takav....mogla bih do sutra da nabrajamuser posted image user posted image user posted image
nece nama onda biti lakouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
A.netrazi po trg.nista jos da mora uzeti jedino kad vidi igracke velike tad vristi od dragostiuser posted image misli njegovi su!!!!!!
Kad mu u kuci nedam nesto,sto nije za njega tad se baca ,place ,udara ,baca prvo sta nadje na podu razbija.Ja nista mrtva hlada cekam da ga bjes prodje i smijem seuser posted image a njemu jos gore!!!!!!!1

(odgovor članu reallove)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 14:12:02   
reallove
e to sam zaboravila napisati i Emin baca stvariuser posted image npr.ako uzme mob ili nesto i vidi mene da cu mu uzeti baci svom snagom na poduser posted image sinoc mi je tako rastavio mob na 100 komadauser posted image ..A Anelko je legendauser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 15:50:20   
Anoniman
pokusajte igru  da je ono mama  a vi ste  oni-deca  pa radite  neke stvari koje oni rade uz razgovor  al ne opsane  recimo da se penjete po komodiuser posted image i slicno vec u prodavnici u kuci, dozvolite da sgvati posledice  pitaj te ga za svoje misljenje dozvolite da se izrazava  i uz postavljene granice postuj te se  . meni je upalilo pokusaj te

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 15:55:41   
hanabanana
Nikita tvoje dijete ima tek nešto više od godinu dana.
Djeca tek sa devet mjeseci počinju reagovati na nečiji odlazak.
Najčešće reaguju na odlazak majke.
On će početi plakati i kada ti izadjes iz prostorije jer ne zna da ćeš se vratiti.
Plaće radi uplašenosti, straha od napuštanja.
U toj dobi to je sasvim normalno i nije uopšte zabrinjavajuće.


(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
3.12.2010 19:28:15   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Rane veze djeteta s majkom su vrlo bliske i emocionalno intenzivne. Zato su i važne jer djecu vode i uče funkcioniranju ostalih veza.
Zato djeca koja su kao mala vezana za majku i općenito porodicu su nakon navršene 2,5 - 3 godine puno samostalnija jer su sigurnija u sebe i jako puno su druželjubiva

da ti i stoji u svim knjigama koje govore o odgoju djece


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
4.12.2010 4:52:33   
Husic10
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

MOja L ima svu pažnju ovog svijeta, ništa joj ne fali, hvala dragom Bogu, jedina unuka sa obje strane, svi u nju gledaju kao zvijezdu, voli me i volim je kao zjenicu oka svoga, ali mora se znati da sam ja nju rodila, a ne ona mene. I tu je ključ.
Sjećam se bila je u fazi naleti pa me ošamari, ja jednom opomenula, drugi put, treći put smo jedna drugu šamarale, brojala sam do 23 puta. Više nikada, ali nikada, ne mene, nego nikoga nije ošamarila.

Neku noć je imala ideju da traži neke slike, kako smo pravili razmještaj, rekla sam joj nemoj to sama dirati, jer može druga komoda pasti i može te ne daj Bože ubiti. Ja sampričala sa bratom na telefom, a nju sam skontala da dira to što nije smjela. Isti momenat je dobila po guzici i kad je otplakala pitala sam je zna li zašto je dobila batine. Dobila ih je za njeno dobro, kad mama kaže Ne i Nemoj to mora biti svetinja,objasnila samjojponovo šta da je komoda pala, i udarila je, klimala je glavomvaljda je skontala. Pravo me naljutila, jer ako sam joj rekla Ne treba to poštovati, iasto kao što ja poštujem sve što ona poželi.

Kupovina, radnje, od prije nekoliko sedmica postaje malo agresivna, u smislu da plaće, traži sve i svašta, ali ja kažemnije bila polata kada bude, to ćemo kupiti i završeno. Ili jednostavno ako ima nekih njenih para kažem kupit ćemo od tih para, a svoje pare krije ko zmija noge, tako da smo poprilično zadovoljni.

ALi, neku noć je skakala po Bingu i ja je opominjem, a ona meni plačući, hajd mi kupi da se mirim, ali ne u smislu da prestane skakati, nego ono da se smiri psihički, mislim djeca su čudo, ko plastelin. Neki malo tvrđi, neki mekši, ali vjerujte daju se oblikovati.


Aferim mamiceuser posted image user posted image


_____________________________

"Kad trazis mahane upotrebi ogledalo, a ne dvogled" ♥

“Gdje je stida, tu je i poštenja.” ♥

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
5.12.2010 11:59:38   
juni
Mazeno i razmazeno dijete su totalno dva razlicita pojma!

"Mnogi ljudi pogresno vjeruju da previse ljubavi kvari djecu, medjutim to nije istina. Nikakv visak ljubavi ne moze razmaziti dijete. Dijete postaje razmazeno onda kada se u odgoju ne koristi kazna (pri tom ja licno ne mislim na fizicku kaznu).

Postavljanje granica djetetu svodi se na dvije jasne stvari: prva je da roditelji terbaju jasno i odlucno odbijati ispunjavanje djetetovih zelja koje smatraju neodgovarajucim,

druga je da roditelji nakon kritike jednostavno kazne dijete ako tu kritiku ne uvazi."

davanje informacija- kritika ponasanja- prijetnja kaznom - kazna- ustrajati na izrecenoj kazni

Zoran Milivojevic, Mala knjiga za velike roditelje



_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Husic10)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
5.12.2010 17:32:54   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: juni

Mazeno i razmazeno dijete su totalno dva razlicita pojma!

"Mnogi ljudi pogresno vjeruju da previse ljubavi kvari djecu, medjutim to nije istina. Nikakv visak ljubavi ne moze razmaziti dijete. Dijete postaje razmazeno onda kada se u odgoju ne koristi kazna (pri tom ja licno ne mislim na fizicku kaznu).

Postavljanje granica djetetu svodi se na dvije jasne stvari: prva je da roditelji terbaju jasno i odlucno odbijati ispunjavanje djetetovih zelja koje smatraju neodgovarajucim,

druga je da roditelji nakon kritike jednostavno kazne dijete ako tu kritiku ne uvazi."

davanje informacija- kritika ponasanja- prijetnja kaznom - kazna- ustrajati na izrecenoj kazni

Zoran Milivojevic, Mala knjiga za velike roditelje




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
23.2.2011 20:09:50   
nikita
Moje dijete je ipak mazeno dijeteuser posted image Jos uvijek place kad izlazim iz postorije al i place i za tatom, bakom i dedom...Shvatio je da neke stvari ne smije dirati i opet ih dira ali kad ga odvracam od toga visee ne place. Kad kazem ne, ne slusa me ali kaad bas vidi da sam ljuta onda se povuce. Inace je jako milo i njezno dijete pa je stoga velika mamina maza , al neka mama se voli mazituser posted image

Bila sam duzna da podijelim ovo s vama jer sam prije 2-3 mj ovu temu ja otvorila ...


_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
24.2.2011 10:55:55   
škorpija
moj je više histeričan nego razmažen, ali znam zašto, zato što nas viđa 3 sata dnevno i poželi nas i ne zna da se nosi sa tim takvim stresom, djeca s akojima su mame kod kuće su pubno smirenija (barem se meni tako čini) uglavnom ja ne mogu ništa promijeniti (zasad ) kad je posao u pitanju i nek mi je biog na pomoći kako ćemo ga odgojiti

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
24.2.2011 14:49:06   
Sonja
moj A je razmazen do maksimuma
njega su bake i djedovi razmazili..sve mora biti po njegovom ili ce on plakati do besvjesti..kad mu nesto nedam on od huje pocne rusiti sve al bukvalno sve sa stola , polica ma sta god mu dodje pod ruku..pocne nas udarati redomuser posted image
najgore je sto smo zadnjih 2-3mj kod svekra i svekrve pa to je jos gore..njegovom bezobrazluku nema kraja...
jedva cekam kuci pa da ja to uzzmem potpuno u svoje rukeuser posted image

_____________________________

Adin- 1.5. 2009
07:30h 3500g 55cm
pile moje pametno

Arian- 8.12.2011 - 29.03.2012 :(((
17:00h 4000g 55 cm
Smjesko moj uvijek ces biti moj ponos,moj borac i moja najveca ljubav

Darian 27.05.2013
16:40h 4150g 56cm
Nase sunce

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 17:25:40   
Meri29
Svako dijete je mazeno, nema roditelja koji ne mazi svoju djecu i ona od toga ne mogu postati razmazena. Ja ipak mislim da je nedostatak strogoce kod roditelja najveci uzrok razmazenosti. Majda je sada u tom periodu, testira nas sve redom... kod koga mogu proci njene zelje i moguce i nemoguce, a kod koga ne mogu. Evo danas ja radim sa studentima kod kuce, muz je cuva. Prije nego su studenti dosli sve sam mu u sobi obezbijedila... igracke, sok, jaje napravila ako bude gladna, papire i olovke da crtaju... mogao bi vala izdrzati sat i pol... ali nakon pola sata ona izlazi iz sobe i pravac nama za sto, kaze muz nisam mogao sa njom. Mogao je ostati onda i na poslu, nije mi bio od velike pomoci user posted image Kada sam usla u sobu bukvalno joj je dao da dira luster... Kod njega prolazi sve sto curica zatrazi da ne bi plakala. Zato odmah leti tati u narucje. Prvo moram njega nauciti kako da se odnosi prema njoj pa tek onda nju da ne moze dobiti sve sto zatrazi.
Za sada ne place po radnjama, nema nekih prevelikih zelja, daj joj Kinder jaje i ona presretna, rahat mogu kupiti sve sto mi treba. Ali u kuci je malo problem. Pogotovo kada je ovako ruzno vrijeme, dosade joj ovi zidovi, zazeli se djece, a nemamo gdje, ni igraonice u nasem gradu vise nema, sem jedne koja je razvaljena skoro skroz.

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu Sonja)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 17:45:25   
malena sharena
Vala se moj mene ne zazeli zato sto ja ne radim i stalno sam s njim, pa opet tersa. Vidim da je moj djecak isto godiste kao i vasa djeca. Pretpostavljam da je to ponasanje normalno za ovaj uzrast i da se nece nastaviti ako se na ispravan nacin postavimo prema njima.

Moj princip je - Ne galamim ako bas bas ne moram, ne tucem, fleksibilna sam sto se tice toga sta smije, sta ne (izrovljene ladice, usisivac nasred sobe, serpe na kuhinjskom podu, sve me to ne uzbudjuje), dosljedna sam u zabranama, obicno je to ono sto je opasno ili sto jednostavno nije za djecu (TV, DVD player, laptop, wc solja), ako ne poslusa sankcija mu je odzimanje stvari koju ne smije da dira ili momentalno napustanje prostorije, sve objasnjavam i pokusavam mu drugim stvarima okupirati paznju, ne sputavam ga u izrazavanju osjecaja, tj. u vristanju, placu dokle god ne unistava stvari u kuci ili ne skodi sebi.
Nekad manje, nekad vise uspjesno user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 19:23:27   
Meri29
Ja sam sa Majdom sad na ratnoj nozi jer mi ne da rukicu kada smo napolju. Ne znam da li je to bezobrazluk ili se osjeca toliko samostalno, ali sama hoce da hoda i tacka. Nema sta nismo probali i muz i ja, ali ne pali. Ona ne da rukice, odmah pocne plakati iz sve snage, eto to je nas trenutni problem. Mame help

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 19:37:31   
malena sharena
I mi smo imali tu fazu kad je tek prohodao, pa mu sve bilo zanimljivo. Boga mi, ja ga uhvatim za ruku i ne pustam. U pocetku je plakao i bacao se po podu, ali nisam popustala. Pa sta treba, da ga samog pustim da po trotoaru hoda, a okolo auta furaju. Nakon sto bih ga konacno uspjela savladati uvijek bih mu pokazivala na cestu i govorila - Vidi koliko brum brumova ima, opasno je, moze te udariti, bolice te pa ces plakati, moras me drzati za ruku. Kad dodjemo negdje gdje je siroko i gdje nema auta, onda bih ga pustila samog.

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 20:01:23   
nikita
Moj maleni je sad u fazi kad za sve vristi, npr. ne dam mu moju kopcu sa kose on vristi, dere se , place bez suza ja ga samo blijedo gledam i nesto mu mirnim glasom kazem i okrenem se a njega to jos vise zivcira, a stvari koje ne smije da dira i zna da ne smije non stop ide prema njima, u oci me gleda i nered pravi , naravno nakon 2-3 puta ne ne ja mu to oduzmem al on opet i opet...tocno ceka kad cu da odustanem.



_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 20:19:32   
malena sharena
Haha, isti ovaj moj. Gleda me u oci i dira cijev od plina, a krajevi usana mu se podigli u smijesak. Ne znam bil ga prije izlemala ili ugnjavila koliko se pravi sladak. Uh, koliko zivaca i domisljatosti treba s njima, to je pravo nadmudrivanje. Boga mi, cini mi se da je najlakse klepit ga dobro po guzici da mu ne padne vise na pamet, ali zasad izbjegavam tu metodu. Samo ga cvrsto uhvatim za ruku, zagalamim i zatvorim mu vrata od kuhinje. MMga opet malo stipne za rukicu, on odustane, ali za pet minuta opet ista prica.
I da, skontala sam da to radi kad se osjeca zapostavljeno, kad ne obracamo paznju na njega user posted image

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
21.3.2011 20:37:40   
Meri29
Evo setam s njom vec sat vremena po kuci... tako cemo trenirati dok je ove kise... dobro si mi dala ideju, ostala sam bez ijedneuser posted image

_____________________________

Stigla sam 25.11.2009
Mama i tata su sad najsretniji na svijetu ♥ ♥ ♥ ♥ ♥

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
22.3.2011 9:21:21   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Meri29

Ja sam sa Majdom sad na ratnoj nozi jer mi ne da rukicu kada smo napolju. Ne znam da li je to bezobrazluk ili se osjeca toliko samostalno, ali sama hoce da hoda i tacka. Nema sta nismo probali i muz i ja, ali ne pali. Ona ne da rukice, odmah pocne plakati iz sve snage, eto to je nas trenutni problem. Mame help


moj igor isto ne da rukicu i kao sto ti je neko vec napisao setaj je po kuci za rukicu, ja to radim i on je sada poceo davati rukicu i u kuci


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Meri29)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 18:40:23   
gerberka
evo i mene na voj temi, jer je T u fazi ma-maaa, ma-maaaa...kad god se okrenem i obavljam bilo sta sto se ne zove cirkusanje oko njegauser posted image ovih dana sam mu popustala jer je bio virozan i odmah se kao bumerang vratiuser posted image

da nije tesko-jeste..trudim se da ignorisem "plakanje iz huje"...da ne skacem na plac i ne padam na njegove fore..tesko jeste, jer je tako sladakuser posted image suze krokodilske, poceo se dizati na noge i u krevticu iza ogradice, u moru igracaka i svih mogucih zanimacija upucuje pogled " izdajiceeeeee, dolazi i uzmi me" user posted image ma neda ga mama nikome!user posted image user posted image

kada najranije dijete moze u obdaniste..da li su jaslice od godinu dana? ja nisam imala ni trunke pomoci oko cuvanja, osim mm koji radi..dakle, ni mama, ni sverva, stalno sam s njim pa mislim da bi mu druzenje dobrodoslo i prije mog povratka na posao, jer zaista voli djecu mnogo..ako koja ima savjet dobro ce doci.
pusa

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:06:53   
Visnja RR
Gerberko ako ti treba ponekad malo odmora mozda je bolje da platis djevojku da ti malo pricuva bebca dok ti odes s drugaricama negdje za svoju dusu...
jer je tvoje pile jos suvise malo da bi znao sta je druzenje...
kad kreces s poslom ...bas kad prodje 1 g?

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:21:52   
gerberka
Visnja, nevjerovatno ali istinito, on tako voli da druzenje user posted image ja znam izaci ispred zgrade sa njim, stavim ga u kolica i idemo kod djece iz kvarta..njih e uvijek 5 ili 6. ..od 2 do 4 razreda..moj T uziva brbljati, oni su ga prihvatili jer je on za njih "beba" user posted image ..u bolnici smo bili par puta..ne dao Bog vise..on u sobi, iz kreveticA brblje i "komuniira" sa djecom..kad odem prijateljici njen mali ima 2godine, ja stavim T u lkrevetic njenog malca i on melje i samo bulji u njenog djecaka user posted image ali problem je ako smo sami, kad mu je dosadno hoce da se nosa..imam ja jos do posla, tek u februaru, T je sada nepunih 8 mjeseci, 9 kg tezak, nije bas lako a i necu sad da ga nosam stalno..pa pronalazim kompromis, ne odustajem od odluke da ga ne nosam, a on povremeno prihvata zamjenu u obliku igrace ili papira..pa se opet ponovo rasplace, tako sve u krug..naravno pazim da ne odgovaram na plac iz huje, da je sit, suh, namiren..eto napricah se jauser posted image user posted image

a nisam ti ja pristalica teta cuvalicauser posted image ama bas nikako user posted image

poljubi asju medenu od mene!user posted image

< Poruku je uredio gerberka -- 30.9.2012 19:23:28 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:36:15   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: gerberka

kada najranije dijete moze u obdaniste..da li su jaslice od godinu dana? ja nisam imala ni trunke pomoci oko cuvanja, osim mm koji radi..dakle, ni mama, ni sverva, stalno sam s njim pa mislim da bi mu druzenje dobrodoslo i prije mog povratka na posao, jer zaista voli djecu mnogo..ako koja ima savjet dobro ce doci.
pusa


Ako možeš zaobidji jaslice i vrtić barem do trece godine.
Ako ne mozes, onda udahni duboko, postani gluha, slijepa i popusti kriterije.

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 19:37:32   
gerberka
hanabana a što to??? user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *