|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:16:39   
gerberka
ja sam samo rekla da postoji socijalizacija, a ista socijalizacija kao proces nema samo pozteljne i dobre rezultate zar ne? zasto svi misle da termin socijalizacija znaci dobra ishod i nesto dobro..to je samo proces a posljedice su i poz i negativne.
drugo, ja nisam rekla da dijete zelim dati radi socijaolizacije, to je bio komentar lady kao eto da mi šukne user posted image user posted image
pisala sam, zelim pripremu za odvajanje od mene jer u januaru pocinjem raditi pa cemo za pocetak poludnevni boravak

i da..ako mislis da je socijalizacija 1teta na 1 dijete bolja od jedne tete na 35 djece..da su to kriteriji dobre socijalizacije onda ja nemam komentara niti smo na istim relacijama..
ja imam svoj stav, ne znam sta me toliko pljuju zene koje su djecu dale tetama cuvalicama..kao da same sebi traze opravdanje da su uradile najbolje za svoje diete..ako ste zadovoljne sto ste uzrujaneuser posted image user posted image
JA SAM SE ODLUCILA ZA JASLICE iako mogu platiti dvije tete

LJUBIM VAS SVE, ODOH STVARNO MUZEKU POMOCI,
POLJUBITE SVOJE PILICE KO GOD DA IH CUVA..TETE KUCI ILI U VRTICU user posted image

< Poruku je uredio gerberka -- 30.9.2012 21:19:03 >


_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:19:55   
salmy
IZVORNA PORUKA: gerberka

 ne znam sta me toliko pljuju zene koje su djecu dale tetama cuvalicama..kao da same sebi traze opravdanje da su uradile najbolje za svoje diete.. 
 user posted image

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:22:22   
hatepsut

IZVORNA PORUKA: gerberka

IZVORNA PORUKA: hanabanana

U kojoj to bolnici mama ne spava s dijetetom?
Ja sam oba puta " spavala " na stolici sa svojom djecom....i sve mame oko mene.


kod nas nijedna mama osim mama dojilja ne moze a mame dojilje samo ako imaju uredne briseve koji se rade po prijemu..i ovo podrzavam i pozdravljam..ne bih voljela da sve mame pušu u moje dijete a ni ja da pusem u drugu djecu user posted image user posted image
neka se znaju pravila pa kakva god..a ja sam krisom dolazila i vadila se na dojenje..i onda skontam..kako sva djeca tako ce i moj..pa nije iz zlatne ispao user posted image user posted image
i necete mi vjerovat krenem prema spavaoni, noge male, koram sitan, u grlu knedla, oci pune suza..prevalim tako jednom, drugi put, treci put je lakse


Znaci ako je djete na intenzivnoj ili u inkubatoru nema sanse da budes uz djete,na zalost takodje i u onoj ne znam jeli 1 ili 2 sobe prije inkubatora(pisem o pedijatriji kb Zenica) nema sanse da budes uz djete.moja beba stara 2 dana bila je u inkubatoru (suncali ga rad visokog bilirubina mada ga rad toga nebi ostavila problem je bio visok crp) ja sam bila u sobi za majke pa ono je gore neko zatvor a sve i jedna majka bi bila uz svoje djete Gerbo i bile su u toku dana a navece su morale u sobu za majke izuzev gore navedenih soba.djete dojis svaka 3h jednostavno ti nedaju gore proci user posted image izuzev ako djete mnogo place pozovu te.moja beba za prvi mjesec dobila 800g,drugi mjesec 1,5kg.u prvom mjesecu smo 8 dana bili u bolnici.Odoh ja OT,sorry


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:23:08   
malena sharena
Jesam li shvatila poentu. Ti zelis bebu izloziti stresu radi nepoznatog okruzenja be
z dovoljne posvecenosti i bez mame koja je uvijek na raspolaganju kako bi se taj nacin "ocelicio" iliti sam razvio socijalne vjestine?

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:24:22   
hanabanana
Moju djecu je čuvala njihova majka.
Ne teta čuvalica.
Do treće godine.
Ja sam mišljenja da nisu zakasnile sa socijalizacijom.user posted image
Prve tri su najbitnije.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:24:33   
hanabanana
Nakon S. prvog rodjendana, H. je krenula u vrtić.
Kad je S. s tri godine trebala u vrtić H je rekla: Ne daj joj mama da ide u jaslice, samo će jesti griz i supu, i plakati po čitav dan u krevetiću.

I da ne bude zabune, nikad nikog nisam pljuvala, ja sam dijete koje je išlo u jaslice i vrtić. Moja mama nije imala alt_ernativu.
Ja sam evo odrasla. Nemam nekih tikova i prenosa...user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.9.2012 21:30:10 >

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:28:50   
hanabanana
Na kraju balade, kad uradimo start i shutdown....ostaju naše odluke s kojim moramo živjeti.

< Poruku je uredio hanabanana -- 30.9.2012 21:32:03 >

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:29:14   
malena sharena
Ja sam sama cuvala svog do trece godine i ne bih rekla da je asocijalan. Razmazen jeste i na prvu je stidljiv s odraslima, ali takva sam i ja bila iako sam isla u vrtic. Voli drustvo i veliko i malo, hvala Bogu i super se snalazi s djecom i ne pravi problem kad treba kod nekog ostati.

< Poruku je uredio malena sharena -- 30.9.2012 21:31:22 >


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:32:54   
gerberka

IZVORNA PORUKA: malena sharena

Jesam li shvatila poentu. Ti zelis bebu izloziti stresu radi nepoznatog okruzenja be
z dovoljne posvecenosti i bez mame koja je uvijek na raspolaganju kako bi se taj nacin "ocelicio" iliti sam razvio socijalne vjestine?



daleko si ti od poente user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:36:04   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: malena sharena

Jesam li shvatila poentu. Ti zelis bebu izloziti stresu radi nepoznatog okruzenja be
z dovoljne posvecenosti i bez mame koja je uvijek na raspolaganju kako bi se taj nacin "ocelicio" iliti sam razvio socijalne vjestine?



daleko si ti od poente user posted image



Pa budi ljubazna i prosvijetli moju malenkost. Otvorena sam za nova saznanja, mozda mi otkrijes nesto sto ce mi koristiti u buducnosti

_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:36:26   
minja_
Sta sve stane pod 'ako mama nije sretna, niko nije sretan'...
Ako mi je vrhunac brige o djetetu da je suho, sito I da nije zedno, a za ostalo neka se sam snalazi, u cemu se onda razlikujem od njegovateljice u domu za djecu bez roditeljskog staranja. Ovo ni slucajno nije na Gerberkin racun! Samo razmisljam naglas koliko krajnosti mogu biti velike.

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:40:45   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Moju djecu je čuvala njihova majka.
Ne teta čuvalica.
Do treće godine.
Ja sam mišljenja da nisu zakasnile sa socijalizacijom.user posted image
Prve tri su najbitnije.



user posted image user posted image user posted image

imam istu namjeru aBduser posted image

a isto kao ti sam dijete iz vrtica i teta cuvalica a i baka servisa, kao djetetu najvise mi je godio baka servisuser posted image

valjda se otuda razumijemouser posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:41:00   
selebriti

IZVORNA PORUKA: minja_

Sta sve stane pod 'ako mama nije sretna, niko nije sretan'...
Ako mi je vrhunac brige o djetetu da je suho, sito I da nije zedno, a za ostalo neka se sam snalazi, u cemu se onda razlikujem od njegovateljice u domu za djecu bez roditeljskog staranja. Ovo ni slucajno nije na Gerberkin racun! Samo razmisljam naglas koliko krajnosti mogu biti velike.



Oni, u jaslicama, kazu da tamo pruzaju njegu i to je to.

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:45:03   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: minja_

Sta sve stane pod 'ako mama nije sretna, niko nije sretan'...
Ako mi je vrhunac brige o djetetu da je suho, sito I da nije zedno, a za ostalo neka se sam snalazi, u cemu se onda razlikujem od njegovateljice u domu za djecu bez roditeljskog staranja. Ovo ni slucajno nije na Gerberkin racun! Samo razmisljam naglas koliko krajnosti mogu biti velike.


user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu minja_)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:45:35   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama



ovo sam morala komentarisati...

odakle ti ovaj podatak? moja je krenula u jaslice dan nakon što je napunila 10 mjeseci i nikada, ali nikada zaplakala nije. ja sam jaslicama prezadovoljna i da, ide u državni vrtić.
voli vrtić. omiljena je kod vaspitačica, vole je djeca (osim onih koje tučeuser posted image ) i ja nemam nikakvu primjedbu.
čak od sutra kreću u borbu sa tutom tj. skidanjem pelena. ja nemam šta više tražiti.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:46:11   
gerberka

IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: malena sharena

Jesam li shvatila poentu. Ti zelis bebu izloziti stresu radi nepoznatog okruzenja be
z dovoljne posvecenosti i bez mame koja je uvijek na raspolaganju kako bi se taj nacin "ocelicio" iliti sam razvio socijalne vjestine?



daleko si ti od poente user posted image



Pa budi ljubazna i prosvijetli moju malenkost. Otvorena sam za nova saznanja, mozda mi otkrijes nesto sto ce mi koristiti u buducnosti



" ako mama nije sretna niko nije sretan" - sviđa mi se ovo pa sam i citirala..

prvo bih te pitala sharena moja..sta je za dijete stres?da li to sto place u kreveticu znaci stres? sta znaci po tebi dovoljna posvecenost? ne dozvoli da budes u čahuri koju je minja opisala u jednoj recenici..jer to su sve tvoji stavovi, ti si sama odredila sta je za dijete stres, sta je za njega adekvatna posvecenost, ali da li je to proporcionalno njegovim potrebama?

hanabanana, e onda sam te pomijesala user posted image




_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu malena sharena)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:48:18   
Bebica11

IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama



ovo sam morala komentarisati...

odakle ti ovaj podatak? moja je krenula u jaslice dan nakon što je napunila 10 mjeseci i nikada, ali nikada zaplakala nije. ja sam jaslicama prezadovoljna i da, ide u državni vrtić.
voli vrtić. omiljena je kod vaspitačica, vole je djeca (osim onih koje tučeuser posted image ) i ja nemam nikakvu primjedbu.
čak od sutra kreću u borbu sa tutom tj. skidanjem pelena. ja nemam šta više tražiti.


eh tvoja je mozda imala "srecu" da nije TUCENO DIJETEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

e bas to za vrtic me vezu sjecanja "zakona jacega"user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, daj da ja i neki potomci moji obavljamo molitvu; Gospodaru naš, Ti usliši molbu moju!"( Ibrahim 40)

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:52:38   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: Bebica11


IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama



ovo sam morala komentarisati...

odakle ti ovaj podatak? moja je krenula u jaslice dan nakon što je napunila 10 mjeseci i nikada, ali nikada zaplakala nije. ja sam jaslicama prezadovoljna i da, ide u državni vrtić.
voli vrtić. omiljena je kod vaspitačica, vole je djeca (osim onih koje tučeuser posted image ) i ja nemam nikakvu primjedbu.
čak od sutra kreću u borbu sa tutom tj. skidanjem pelena. ja nemam šta više tražiti.


eh tvoja je mozda imala "srecu" da nije TUCENO DIJETEuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

e bas to za vrtic me vezu sjecanja "zakona jacega"user posted image


nije i nikada neće biti. takvog je karaktera. na moju sreću. doduše, ona ima kriterije iako nema još 2 godine. tuče se isključivo sa dječacima starijim od nje. djevojčice i dječake mlađe od sebe uopšte ne dira.

ona je mamina škorpija i zna ona sve na mjesto postaviti.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:52:39   
gerberka
ma daj bebice11 ides daleko.

djeca u vrticu su tucena, djeca sa teta cuvalicama nisu. Pa nemoj tako bona, bona...

sto se tice baka servisa meni su ta djeca starmala, nekako mi odrastu prije vremena, kao da preskoce djetinjstvo..ej da vam ispricam nesto..ljetos seta dedo unuka i prica on njemu..ja ono usporila, vec mi stomo bio mashAllah..i da, prica ti on njemu kaze " neko ima rak kostoju, neko ima rak noge, neko ima rak jetre..kad se ostari" pa sad ko hoce nek se smije il nek place user posted image

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu Bebica11)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:54:47   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama



ovo sam morala komentarisati...

odakle ti ovaj podatak? moja je krenula u jaslice dan nakon što je napunila 10 mjeseci i nikada, ali nikada zaplakala nije. ja sam jaslicama prezadovoljna i da, ide u državni vrtić.
voli vrtić. omiljena je kod vaspitačica, vole je djeca (osim onih koje tučeuser posted image ) i ja nemam nikakvu primjedbu.
čak od sutra kreću u borbu sa tutom tj. skidanjem pelena. ja nemam šta više tražiti.


Nije to podatak, vidjela svojim očima i čula svojim ušima.
Svako jutro...sada u Dunjama, prije u Kekecu. Do duše u Kekecu su bebe odvojene na sprat pa nisam mogla čuti.
ALi to sam već sve napisala.
Meni je bitno da moja djeca imaju jednak tretman kao i sva druga, ne trebaju ( i ne smiju ) biti miljenici ni teta u vrtiću ni učiteljica.


(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:55:31   
gerberka
gdje je veca sansa da saznate da vam je diejte tuceno..u vrticu od druge djece ili ako ga udari teta cuvalica???

tuceno dijete moze sutjeti iz straha ili prijetnji da suti, a ko god udario teta ili odgajateljica nece poletiti da se time pohvali.
logika.

_____________________________

"Gospodaru moj, pokloni mi od sebe čestita potomka, jer se Ti, uistinu, molbi odazivaš." (Ali Imran,38)
_______________________________________________
beta 06.06.2011 1309
beta 08.06.2011 3282 :)
10.02.2012 8:05 moja maca! Hvala Ti Gospodaru

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:57:08   
malena sharena

IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: malena sharena


IZVORNA PORUKA: gerberka


IZVORNA PORUKA: malena sharena

Jesam li shvatila poentu. Ti zelis bebu izloziti stresu radi nepoznatog okruzenja be
z dovoljne posvecenosti i bez mame koja je uvijek na raspolaganju kako bi se taj nacin "ocelicio" iliti sam razvio socijalne vjestine?



daleko si ti od poente user posted image



Pa budi ljubazna i prosvijetli moju malenkost. Otvorena sam za nova saznanja, mozda mi otkrijes nesto sto ce mi koristiti u buducnosti



" ako mama nije sretna niko nije sretan" - sviđa mi se ovo pa sam i citirala..

prvo bih te pitala sharena moja..sta je za dijete stres?da li to sto place u kreveticu znaci stres? sta znaci po tebi dovoljna posvecenost? ne dozvoli da budes u čahuri koju je minja opisala u jednoj recenici..jer to su sve tvoji stavovi, ti si sama odredila sta je za dijete stres, sta je za njega adekvatna posvecenost, ali da li je to proporcionalno njegovim potrebama?

hanabanana, e onda sam te pomijesala user posted image





Ja sam tebe prva pitala i ocekivala sam odgovor, a ne protupitanje. Mene zaista zanima zasto ti konkretno mislis da su jaslice toliko dobre?
A da li sam u cahuri ili ne, nije tvoj posao da procjenjujes!


_____________________________

Ne znas ti majko, kako je dijete roditi

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 21:57:37   
ladyblue RR
gerberka, dijete će ti se preporoditi. steći će neke nove navike, socijalizirati se. moja N je dosta ispred svojih vršnjaka zahvaljujući vrtiću.
da se razumijemo i ona bude u kazni i neka bude. neki dan je ugrizla jednog dječaka i bila je u kazni. a kazna je krevetić (k'o neka kaznauser posted image ). vaspitačice su to meni odmah rekle i ja se slažem s tim. jedno je borba za svoje mjesto pod suncem a drugo je agresivno dijete. ja ne želim da ona bude agresivna. njoj je jedna kazna bila dovoljna i više nije ni pokušala. kod kuće je prošla još gore kada je mene pokušala ugristi. i nije više nikadauser posted image

u biti, ovakve rasprave uvijek se završe pričom šta je bolje vrtić ili teta. šega pravo. šta ko voli ili može priuštiti, nek' izvoli. ja lično, imam averziju od teta pa sam je zato jako malu dala u jaslice. čak 2 mjeseca prije nego sam se na posao vratila. misleći da će joj trebati adaptacija. međutim, nije joj trebala. uopšte!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu gerberka)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 22:00:17   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: hanabanana


IZVORNA PORUKA: ladyblue


IZVORNA PORUKA: hanabanana

Na stranu osjećaji bebe od 8 mjeseci, njoj je svakako preplakati pola dana u jaslicama



ovo sam morala komentarisati...

odakle ti ovaj podatak? moja je krenula u jaslice dan nakon što je napunila 10 mjeseci i nikada, ali nikada zaplakala nije. ja sam jaslicama prezadovoljna i da, ide u državni vrtić.
voli vrtić. omiljena je kod vaspitačica, vole je djeca (osim onih koje tučeuser posted image ) i ja nemam nikakvu primjedbu.
čak od sutra kreću u borbu sa tutom tj. skidanjem pelena. ja nemam šta više tražiti.


Nije to podatak, vidjela svojim očima i čula svojim ušima.
Svako jutro...sada u Dunjama, prije u Kekecu. Do duše u Kekecu su bebe odvojene na sprat pa nisam mogla čuti.
ALi to sam već sve napisala.
Meni je bitno da moja djeca imaju jednak tretman kao i sva druga, ne trebaju ( i ne smiju ) biti miljenici ni teta u vrtiću ni učiteljica.




ja imam sasvim drugo iskustvo.
a što se tiče miljenika i ne miljenika....neka djeca se jednostavno podvuku pod kožu. moje dijete nije ni mirno ni umiljato ali ima neki presmiješan karakter za tako malo dijete pa je valjda zato simpatišu. a ne izdvajaju je od ostale djece. ima apsolutno isti tretman. samo meni kažu da je najveći lik u raji.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Razmaženo ili / i maženo dijete !
30.9.2012 22:01:22   
Blue rose RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue

u biti, ovakve rasprave uvijek se završe pričom šta je bolje vrtić ili teta. šega pravo. šta ko voli ili može priuštiti, nek' izvoli. ja lično, imam averziju od teta pa sam je zato jako malu dala u jaslice. čak 2 mjeseca prije nego sam se na posao vratila. misleći da će joj trebati adaptacija. međutim, nije joj trebala. uopšte!


Slažem se sa konstatacijom u prvom dijelu posta, ali eto ja imam averziju prema vrtiću.
Moja iako je išla onih famoznih dva sata predškolskog u vrtić ništa pametnija, ništa komunikativnija, ništa socijalizovanija negoli je bila,a odgojila je majka.
Doduše pokupila je nekoliko psovki ... mada su trajale kratkog vijeka u njenoj glavi.

Helem ni vrtići više nisu ono što im je bila prvobitna namjera.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *