|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Moj prvacic
18.6.2009 22:55:06   
dinaa
Mi smo danas isli po knjizicu,moj prvacic je sada na raspustu dusa moja.
Upravu si remzy vrijeme ne da ide nego leti.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Moj prvacic
14.7.2009 11:39:06   
dojbinica
moj prvačić ove godine kreće u školu ne mogu da vjerujem!

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Moj prvacic
1.9.2009 10:28:12   
remzy
evo mene OPET samo sto moja MALENA Lamija nije vise prvi vec drugi razred!!
i nije vise MALENA sad je prava curica!!user posted image
i nemogu da vjerujem da vec danas pocinje skola ,..dusa moja draga ona jedva ceka da krene i puno je radosna sto ce danas u skolu user posted image



_____________________________

Lamija 07.08.2002god
Fatih 07.02.2006god
Ambera 12.08.2008god

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Moj prvacic
1.9.2009 12:27:14   
dinaa
Evo i nas i moj sin jedva ceka da pocne skola,i on ce u drugi razred.
Kod nas skola pocinje tek u  ponedeljak 7.09.Sretno svim skolarcima.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Moj prvacic
1.9.2009 12:31:46   
mamine oci
user posted image user posted image user posted image bravo za sve skolarce u koji god razred da polaze i nek im je sretan polazak u skoluuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Prvacici
20.4.2010 7:39:27   
maja78 RR
Postovi prebaceni sa teme "nasi skolarci"
IZVORNA PORUKA: medavi

Trazila sam al ne nadjoh slicnu temu a neznam ni jeli na pravom mjestu?Ako nije sorry premjestite jeuser posted image
Pomislih da i za nasu vecu djecicu koja su krenula u skolu i rjesila se ove faze s pelenama i sikama-treba neka tema na kojoj ce majke postavljati svoja iskustva sa skolom i malim djacima i desavanjima u skoli-a tu bude svegauser posted image
Kod mene se desilo sljedece: djecu je uciteljica vodila u salu u veliku skolu na tjelesni a bilo je hladno i kisica je padala , zadnji cas i djeca su se onako znojna vracala kuci, moj haris se sljedeci dan razboliouser posted image
Nisam pametna sta da uradim, nit da ga izdvajam niti da dozvolim da se to ponovi jer je dijete osjetljivo i dobije laringitis na svaku vecu promjenu temperature....dali neko ima iskustva sa slicnim problemom posto znam da ima i clanica sa starijom djecicom???


IZVORNA PORUKA: dinaa

Pozdrav medavi,i ja imam prvacica i susrecem se sa istim problemom kao i ti,oni imaju dva puta u sedmici tjelesni i obadva puta je zadnji cas tako da moj sin uvijek dodje kuci oznojen strasno i ja se brinem jer i on je pomalo osjetljiv ali kako da ga izdvojim od ostale djece kad tjelesni obozava,meni isto tako malo smeta sto uciteljica ovako malu djecu pusta na veliki odmor vani pa i kad je kisa i hladno a oni se ganjaju,jednom sam je zamolila da ostaju u ucionici ili bar da im skrene paznju da ostanu u holu  ali nista ona kaze da i njoj treba pauza jer ona s njima i ma cak tri casa dnevno,eto ima toga jos nadam se da cemo ovdje razmjenjivati nasa iskustva i male zgode i nezgode nasih skolaraca.

IZVORNA PORUKA: medavi

Draga dina i ovo mi se desilo maloprije mali dodje kaze mama imamo tjelesni poned. i petkom. a po rasporedu ne pada tim danima user posted image i djeca tako u cizmama idu u salu na tjelesni a kad ponesu patike nemaju tjelesni moslim stvarno one su se zamijenile za raspored mislim da je to al nikoga nisu obavjestile svatauser posted image I znas kako uciteljice forsiraju djecu mocnijih roditeljauser posted image hari vise puta spominje jednog djecaka koji ima prednost u svemu i bio je dijete dana drugi dan u razredu mozes da zamislis kako su se ostala djecica osjecala uopste nije bilo stimulativno....
jeli ima kod vas to "dijete dana" ova devetogodisnja skola je fujj!!!


IZVORNA PORUKA: Romali

Medavi , ja nemam školarca, ali radim u školi.
Devetogodišnje obraz.podrazumijeva proglašenje djeteta dana, ali tako da se sva djeca izmijenjaju jedno za drugim pa u krug. To ima svrhu da podstakne dijete na razgovor o sebi i dr.stvarima, a ne da taj čin bude sredstvo diskriminacije.
Eto reci toj učiteljici da mora sve učenike proglasiti djetetom dana ,a ne samo sina budžovanauser posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: medavi

user posted image user posted image draga romali doceko je i moj hari da bude dijete dana al kroz jedno 20 danauser posted image ali inace taj mali faruk se forsira u svemu pa kad su djeca to primjetila i zale se a ima ih jos za nas roditelje da negovorim..

IZVORNA PORUKA: Romali

Znam, čujem i vidim svašta u školi... Neki nastavnici kao da se boje roditelja te imućne djece, ili valjda znaju da im mogu biti od koristi pa im djecu gotive user posted image

A meni nema ništa draže nego pohvaliti neko dijete iz skromne porodice i dati mu zasluženu peticu user posted image user posted image , neka mu barem nešto bude lijepo u životu


IZVORNA PORUKA: medavi

Znas ona se trudi da ne izdvaja djecu bar kolko sam ja primjetila ali kako ce kad je njegova majka kad se radio laminat u ucionici dala vise od pola novaca i isto tako za moleraj user posted image jednostavno isto ko da zaduze te ucitelje tim sto su donirali nesto kao za opcu dobrobit i onda ko da je njihova skola molim te!!user posted image Al ima i medju roditeljima ima svega...nasa pedagogica kad je sastavljala razred htjela je da bude djece iz rasnih dijelova srebrenika i onih imucnijih i srednje klase aima i djece koja su u stvarno losoj finansiskoj situacijiuser posted image
Jedno odjeljenje je napravljeno po zhtjevu roditelja u kojem su djeca samo ona koja su u vrticu bila zajedno...naravno djece ima dosta pa su neki morali i u neko drugo odjeljenje!
Draga moja dolazi jedna nabrijana mama kojoj se nesvidja sto njen malki ide u odjeljenje mog harija i to pred svim roditeljima govori i mozes mislit nije se smirila dok nije neko drugo dijete iz tog odjheljenja ubacila ovamo a svog sincica stavila tamo gdje je naumila...user posted image mozes mislit faca roditelja kd je ona uletila na vrata poa kaze " zar moj benči da ide ovdje u ovaj razred"??? ma ima svega ....


IZVORNA PORUKA: Romali

Pa da, tu sad krivicu snose opštine i gradovi koji su dužni da obezbjede sredstva za popravak i novi materijal. A i ovdje se dešava da roditelji finansijski učestvuju zbog dobrobiti djece pa se onda stvara nejednakost među njima.

Ma ne znam, ne mogu biti pametna. Nije obaveza roditelja da fin.podržava školske aktivnosti, upravo to stvara jaz među učenicima.

A to za strukturu djece user posted image user posted image user posted image user posted image , eto ti čemu roditelji uče djecu od malih nogu. Pa kako će nam onda društvo cijelo valjati, zamisli samo nove generacije kad stasaju user posted image user posted image


IZVORNA PORUKA: medavi

e bas tako sta ce biti poslije kad se sad uce da ima razlikeuser posted image  

IZVORNA PORUKA: dinaa

Kod nas nema to "dijete dana" a da se djeca pomalo razdvajaju i da se nekima malo vise ugadja bilo je i bice,evo kod mog sina u razredu ima jedan malo vise nemiran djecak i zamislite uciteljica je rekla djeci da se ne igraju s njimuser posted image i on je postao prema njima jos agresivniji od te zelje za igrom a oni mu nedaju objasnila sam djetetu da se treba sa svima igrati a da tom djecaku lijepo kazu da se ne tuce i ne izaziva i moze se igrati s njima,a jos kako se iznerviram radi pjesmica i prica on se zalijepi za stolicu dok ne nauci pjesmicu napamet ali srecom brzo upamti i dodje u skolu izrecituje i uciteljica kaze "je li jos neko naucio"i nastavi sa ispitivanjem bez da ga bar malo pohvali a njemu bi to puno znacilo jer ima jedna djevojcica koja izrecituje pjesmicu i dobije "peticu"i to bude odlicno,a kad nesto crtaju ta djevojcica je "prava umjetnica" sve je to lijepo ali mislim da svako dijete zasluzuje neku vrstu pohvale za svoj trud a ne samo pojedina djeca,jer ja svom djetetu nikako ne mogu objasniti da te "petice"nema sad za sad.

IZVORNA PORUKA: medavi

pa nasa uciteljica je ok u nekim stvarima ..recimo djete koje je nemorno ima jednu posebno odvojenu klupu i tako ih kazni odvoji ih da sami rade . Bolje receno da malo ohlade mozak od ostalih i kazte da nema ni jedno djete koje nije bilo u toj "magarecjoj"klupi. Eto meni je to ok!

IZVORNA PORUKA: dinaa

Medavi raduju li se skolarci ili skolarac pocetku nastave,moj jedva cekauser posted image

IZVORNA PORUKA: Chuchi

Ode moj skolarac jutros u skolu user posted image
Inace on je vec treci razred, i prvi dan skole mu nije stran! A zadnju sedmicu je samo govorio jedva cekam u skolu, jedva cekam u skolu!
Pa cemo vidjeti kakvi su utisci kad dodje. A ja sam ko prava mama prosula casu vode za njim, nek mi bude bistar i ove skolske godine user posted image user posted image user posted image
A sad, back to krevet nista se nisam naspavala..user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: remzy

chuchi znam kako ti je !!!
evo ja moram svoju Lamiju da spremam u skolu ,ona je drugi razred ,a i ona je kao i tvoj maleni jedva cekala da krene i da pocne nastava!!!
druga je smjena i jos nije ni otisla, a ja jedva cekam da se vrati i da vidim njene utiske,jer ona misli da je sve kao u prvom razredu!!!


IZVORNA PORUKA: dana3

eto podje i nas djecak u prvi razred.malo ozbiljniji rad nego u predskolskom odjeljenju pa prvo sto je pitao uciteljicu je bilo:Kad cemo raditi plus minus? ja se bojim toga!
Idu vec dvije sedmice u skolu i nije bas odusevljen .pogotovo je svaki ponedeljak(zamislite to)imaju zadacu.a nasa djeca svaki dan tonu zadace i jos sve knjizurine vuku na ledjima a u njihovim ruksacima ovde je samo voce,nista vise i jednom sedmicno oprema za fizicko.
treba da vjezba pisanje slova A-pa muka-boli ga glava,gladan,vruce mu u naocalima i tako ti fazoni.user posted image user posted image user posted image

IZVORNA PORUKA: Saraya

Posao i moj mali u skolu... user posted image user posted image user posted image Kako sam ponosna... user posted image

IZVORNA PORUKA: remzy

bravo za malenog i za ponosnu mamu!!!user posted image user posted image user posted image
neka mu je sa srecom i da mu torba bude puna petica !!!


IZVORNA PORUKA: Saraya

Hvala Remzy... user posted image Petice cemo malo sacekati user posted image user posted image user posted image

Vidim da su sve mame jako ponosne, a i babe, takodjer. A djecica, ma svi su preslatki, masallah... user posted image


IZVORNA PORUKA: remzy

naravno da su SVI ponosni ,samo mila moja kad dijete krene u skolu ,tek tad insan vidi kako vrijeme leti ,djeca rastu ,a mi starimo -a da najmanje na to obracamo paznju!!!


< Poruku je uredio maja78 RR -- 20.4.2010 7:42:07 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Prvacici
25.8.2011 15:40:45   
Crvena
Hocemo li ove godine samo mi biti prvaciciuser posted image

Hajde mame prvacica javite seuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Prvacici
25.8.2011 15:45:07   
Lejla Ka
Evo mama Lejla prijavljue svoju veliku E. Sve spremno, krezavi, imamo ruksak i pernicu. Imamo bar tri haljinice za sređivanje, pape za produženi. Nismo ništa od knjiga i sveski kupovali, čekamo da nam kažu šta će nam trebati. Sutra mama zove da vidi raspored za četvrtak i ko nam je učiteljica. Radujemo se jako, meni radovanje prešlo od kčeri, ona jedva čeka.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Prvacici
25.8.2011 16:07:29   
ElmaB
Imam i ja prvačića, ako Bog da! user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Prvacici
25.8.2011 16:14:13   
taurus
sretno svim našim malim prvačićima

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

i mi se ako Bog da pridružujemo ovoj temi slijedeće godineuser posted image

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Prvacici
25.8.2011 16:26:49   
aya 05
mi smo u septembru,aBd,drugi razred, i mama je bas uzbudena...Bas kao i prosle godine.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Prvacici
25.8.2011 16:57:59   
Crvena
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Imam i ja prvačića, ako Bog da! user posted image

user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Prvacici
27.8.2011 20:31:15   
amdi
I ja se javljam, imam prvacica i jedva cekamo. Kod nas je u cetvrtak priredba u 12h, a u petak druga smjenauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Prvacici
1.9.2011 8:02:06   
ElmaB
Svim prvačićima želim sretan polazak u školu!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (Jooooooooj kako sam uzbuđena! Uh...user posted image user posted image )

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Prvacici
1.9.2011 8:06:10   
Crvena
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Svim prvačićima želim sretan polazak u školu!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image (Jooooooooj kako sam uzbuđena! Uh...user posted image user posted image )

user posted image user posted image user posted image
Danas priredba u 11.30user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Prvacici
1.9.2011 8:17:27   
ElmaB
Nama je svečanost u 11!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Prvacici
1.9.2011 8:30:59   
D_K
Upisuje se i mama Dzana u prvacice user posted image user posted image ..
Curica jedva ceka, pokusala sam da joj prenesem pozitivno raspolozenje da sto lakse prebrodimo ovaj novi pocetak i mislim da sam uspjela..
Uvijek sam mislila da cu plakati kad je budem pratila u prvi razred i nisam se prevarila. Sad krijem suze, miša mu prestaje joj bezbrizno djetinjstvo i vise nikad bez obaveze.. Smrc.. 

_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Prvacici
1.9.2011 8:43:40   
mila81
Svoj ringeraja raji koja kreće u prvake sretan početak, da budu ponos svojim roditeljima, i ostvare inšallah svoje školske ciljeveuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Prvacici
1.9.2011 9:34:35   
dinaa
Sretan polazak u skolu svim prvacicimauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Prvacici
1.9.2011 9:49:28   
maja78 RR
Sretno prvacici user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Prvacici
1.9.2011 10:04:27   
henna ze
svim pačićima želim sretne pačije dane i da dobro slušaju mame i učiteljice.i da budu zdravi...
mi smo ove godine krenuli u četvrti razred...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Prvacici
1.9.2011 10:48:09   
veeseelaa
moja bratičina Meri danas poslazi u prvi razred O  Č.vila
priredba je u 17 sati, nadam se da ću moći prisustvovati s Ajšom, valjda će bit poslušna
Kakva su vaša iskustva u vezi priredbe za prvačiće, jel velika gužva?
i jeste li kupovali poklone prvacicu i sta? ne bi skolski pribor kupovala jer ipak ce to ona sama birati? jel ok kupiti cvijece, neki maleni veseli buketuser posted image

< Poruku je uredio veeseelaa -- 1.9.2011 10:55:42 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Prvacici
1.9.2011 14:27:49   
veeseelaa
user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Prvacici
1.9.2011 14:30:26   
Mala Selma
Ja bi joj prije kupila neku knjigu edukativnu ili neki ruksak sareni ili sl., da ima za uspomenu od tetkeuser posted image

_____________________________

Ljubav se zove imenom tvojim 28.04.2009.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Prvacici
1.9.2011 14:32:39   
veeseelaa
možda si u pravu, možda je tako bolje + neki cvjetić

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mala Selma)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *