|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vrtić i imunitet
31.1.2011 16:29:24   
emma.L
Opet sam na ovoj temi, jer više ne znam kud udaram user posted image .
Cijeli ovaj mjesec Ema nije išla u vrtić da bismo je baš dobro oporavili. Za svo to vrijeme pije tri sirupa dnevno svaki u različito vrijeme a na bazi su meda sa raznim dodacima (za imunitet, krvnu sliku i bronhitis), te dva puta dnevno pije po 50 ml sljeza  i jednom dnevno 2 dl čaja od lišaja. Uz to uzima Acerolu i Floradix prije večere. I u četvrtak uvečer počinje kašljati, u petak i preko vikenda kašalj se nastavlja (liječimo ga karamelom i pekmezom od jabuka u čaju), a danas počinje i jako kihati i sliniti. Pa šta više čovjek može uraditi?
Ne može mi sada nitko nabijati više na nos da je bolesna od vrtića, miša mu user posted image , jer je tek sutra trebala i krenuti u vrtić. Zaista mislim da vrtić može malo doprinijeti, ali da nije presudan.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: vrtić i imunitet
31.1.2011 16:51:40   
mamabb
Emma.L a zašto toliko stvari pijete odjednom? Preporuka doktora ili ?
iskreno ja ne bih sve odjednom, da ne bi bilo kontraproduktivno,čitala sam to negdje, nego, nakon potrošenog počela s drugim preparatom.
Treba ono i mjesec dana da prođe da se počne uočavat efekat, naročito kad je imunitet baš narušen što antibioticima, što drugim stavrima. Pišem iz iskustva.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: vrtić i imunitet
1.2.2011 11:05:20   
emma.L
Pijemo sve odjednom jer je takva terapija. 50 dana ide ova od travara (dakle svaki sirup u drugo vrijeme + 3 x čaj, valjda ona zna zašto je tako preporučila, uglavnom kako reče, jedno bez drugog ne ide user posted image ), a uz to joj dajem još C vit i željezo jer su nam i liječnik i travarka rekli da se ne sudara pošto je sve na prirodnoj bazi. 
Iskreno se nadam da će ovo uskoro proći i da ćemo krenuti u vrtić pa ćemo vidjeti na čemu smo i koliko ćemo izgurati.  

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: vrtić i imunitet
1.2.2011 11:39:56   
mamana
Nama je trebalo skoro godinu dana nakon ispisivanja iz vrtića da podignemo imunitet. Išla je u vrtić samo tri meseca i u tom periodu popila četiri antibiotika. Tako da jedan mjesec nije ništa za podizanje imunitet.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: vrtić i imunitet
2.2.2011 17:53:58   
mamabb
Aha, znači takva terapija. Ja pomislila da se vi ''trpate'' svim da što prije postignete rezultat.

Mi praviom pauzu do marta pa ćemo ponovo u vrtić. Evo hB, poslije one ružne etape od rođendana, je zdrava. Da li je do toga što nije išla u vrtić poslije ili zbog imunoglukan sirupa,ne znam. Svaki dan smo vani. Jede kao i do sad. Kako ćemo sad proći ne znam, a za upalu pluća sam sad sigurna da ju je pokupila u vrtiću jer je je još djece iz njene grupe imalo upalu pluća.

Krivo mi je na osoblje što primaju djecu ako vide da su bolesnaa, na roditelje još više. Baš JE bezobrazno poslati svoje bolesno dijete znajući da će još neko sigurno zaraziti. Ja  kad god sam primjetila da je bolesna nisam je vodila baš zato što nisam željela da još neko se razboli.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: vrtić i imunitet
2.2.2011 18:01:28   
Anoniman
ja sam nikoli pocela davat sirup od dr taysa za imunitet..mene najvise živciraju roditelji koji salju bolesno dijete u vrtic,jednom sam sama svjedok bila kad je mama jedne djevojcice ostavljala dijete i kaže teti dajte joj paracetamol ako bude imala temperaturu,teta joj govori pa sto ste je doveli,a ona kaže pa nema gdje jedino da je na ulici ostavim jer mora na posao... ovo me užasno ljutiuser posted image  

(odgovor članu mamabb)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: vrtić i imunitet
2.2.2011 18:12:05   
mamabb
IZVORNA PORUKA: marijanna

ja sam nikoli pocela davat sirup od dr taysa za imunitet..mene najvise živciraju roditelji koji salju bolesno dijete u vrtic,jednom sam sama svjedok bila kad je mama jedne djevojcice ostavljala dijete i kaže teti dajte joj paracetamol ako bude imala temperaturu,teta joj govori pa sto ste je doveli,a ona kaže pa nema gdje jedino da je na ulici ostavim jer mora na posao... ovo me užasno ljutiuser posted image  


Ovo je svima izgovor. Nema gdje! A još gori :za pare koje plaćam mogu i bolesnom da se brinu, a čula sam i ovaj.
Mene bi tek bio strah ostaviti bolesno dijete teti koja sigurno neće imati vremena da je nadzire cijelo vrijeme i svako malo mjeri turu ili šta znam, i još teti dati za obavezu (a o pouzdanosti da ne pričam) da ona daje lijek djetetu, e to mi je baš van pameti.
''Da sam ja neko'' fino bih svakom vrtiću dala za obavezu da ujutro na prijemu dr pregleda dijete i kaže da li može ili ne. Bolesno dijete je za bolnice a ne za vrtića.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: vrtić i imunitet
3.2.2011 9:10:00   
emma.L
Već sam negdje pisala da neki roditelji jednostavno nemaju izbora. Mi možemo kako hoćemo, jer ja svaki put mogu na Emu uzeti bolovanje, a i nana je tu (kad neko ima, onda baš ima user posted image , znam i sama da je tako - u ovom slučaju mi baš imamo solucije za svaku situaciju). Ali neki roditelji stvarno nemaju izbora. Onda mislim da bi se vrtići trebali pobrinuti da tih dana viroznu djecu izdvoje i drže izdvojene za dobro druge djece.
U našem vrtiću stoji velika napomena na vratima da se sirupi ne donose jer ih neće davati na svoju odgovornost.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: vrtić i imunitet
3.2.2011 10:24:31   
babina beba
Moja kcekrja je u obdaniste isla od februara do novembra 2010 i vise bila kuci nego u vrticu. Skoro svaki mjesec je bila na antibioticima! Od Novembra kako ne ide ne ureklo se jednom je otisla doktoru ali hvala bogu bez antibiotika!
Povremeno joj dam kasiku limuna sa kasikom meda. Svako jutro kasika meda, ponekad kad se sjetim kasika pekmeza od jabuke, od smokve (ova dva su dobra za kasalj). Prosli mjesec je popila natura mix. Sad joj svaki dan dajem sok od jedne narandze onako bez secera i voca joj puno dajem tokom dana. Supe i corbice joj kuham na temeljcu ili od piletine ili od govedje koljenice!
Ali moramo opet u vrtic i nadma se da ce ovaj put biti manje prehlada!

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: vrtić i imunitet
3.2.2011 14:21:15   
Blue rose RR
Roditelji moraju pokloniti svoju pažnju da bolesno dijete ne šalju u vrtić, gdje mogu samo još više navući na sebe, a nikako da im bude bolje. Ne shvatam kako dijete mora proći kojekakve zdravstvene testove i vaditi nalaze, prillikom samog upisa u vrrtić, a onda kada se dijete upiše nije važno što će tamo NN majka dovesti svog sina/kći sa temepraturom ili ne daj Bože sa kakvom gorom zarazom.
Ili neka ne primaju djecu sa bolestima ili neka organizuju posebnu prostoriju
za bolesnu djecu.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: vrtić i imunitet
3.2.2011 15:03:49   
veeseelaa
Blue dobro si to rekla, niko ne bi bolesno dijete odnosno bolešljivo nikom nosio na čuvanje al uzmite u obzir da je danas takav vakat da ni na bolovanje ne možeš ko čovjek otiči
Po toj logici ja ne bi u hefti radila 3-4 dana, 1-2 bi obavezno bila na bolovanju
E to ne bi nijedan poslodavac trpio
Niko to ne radi od meraka
Naravno da neću malu poslati u vrtić kad ima temp.... al npr šaljem je kad pije antibiotike, kad malo šmrca itd jer sam prisiljena user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: vrtić i imunitet
3.2.2011 15:26:19   
ziki
Ja radim u privatnoj firmi, strani sam državljanin  i idem na bolovanje kad je nemirko bolestan. Ako je samo malo šmrcav, ne kašlje nema temperaturu poslaću ga al ako je pod terapijom, kašlje prilično(bez obzira što ga možda neću vodit dr već liječit narodnim lijekovima) ja ne radim, ako ne idem kod dr nemam doznaka, to vode ko neplaćeno i kad bude plata primjetno je kad 1\4 plate fali al dijete je najpreče. Nerviraju me roditelji koji pošalju bolesno dijete u obdanište, smatram ih izuzetno neodgovornim prvo prema svom djetetu a onda i ostalim. Treba li teta da bude policajac da pregleda svako dijete ujutru i da vraća one ne savesne roditelje? 

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 14:54:01   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: ziki

Treba li teta da bude policajac da pregleda svako dijete ujutru i da vraća one ne savesne roditelje? 


Mislim da treba.
Biti roditelj nosi mnogo toga lijepog, ali i nažalost nepredvidljivih situacija. Svi mi oko sebe imamo od koga da učimo, gledamo i zapažamo. Ne treba reći sebi ovo se neće desiti meni, jer nas obično to iza ugla čeka.
Roditelj mora razmišljati unaprijed mjesecima, rješavati hipotetičke situacije, i pripremati se na njih, praviti alternative. A ne kada se desi da npr. nema gdje dijete ostaviti napraviti problem drugim roditeljima, tako što mi dijete zarazi kakvom boleščurom.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 15:04:30   
veeseelaa
nema alternative neko, il vrtić il bolovanje
kad dijete šmrca ne vidim razlog da ne ide u vrtić, ja po toj logici ne bi imala puno radnih dana u mjesecu jer vazda imamo neki problemčić
ako nekom smeta onda nek uzme tetu kući, zna se da u vrtiću svašta vreba......


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 15:07:25   
Blue rose RR
Govorim za roditelje koje dovode dijete pod tempraturom.
Zar u tom momentu ne razmišljaju kako će dijete preboliti bolest bez adekvatne njege?

I da u pravu si imamo opciju i tete čuvalice (kojoj ja više preferiram), ali isto tako me kanton obavezao, da godinu prije škole je moram dati u obdanište (idiotluk).


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 15:44:38   
veeseelaa
ja stvarno nikad nisam vidjela da neko dovede dijete pod temp u vrtić
moja malena je jedno popodne u vrtiću dobila temp i odmah su me zvali da je uzmem, tete su bile uzrujane i jedva su čekale da se pojavim jer se boje da se djetetu nešto ne desi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 21:08:29   
N_N
Sigurno više od 80% djece u vrtićima kašlje i nosić im curi user posted image  i čisto sumnjam da postoji i jedan roditelj da može uzeti 1 mj. bolovanja user posted image  jer im od prilike toliko treba da se prehlada 100% sanira. Ja, koja radim u privatnoj firmi, to sebi ne mogu "priuštiti". Mogu maximalno 7 dana mjesečno, više..... user posted image  i ne baš. Pod temperaturom..... sumnjam da iko dovodi djecu pod temperaturom.  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 21:51:22   
iv@ncica
ma  dajte...radi  se  svasta..a  neodgovornih  ima  itekako,  mrzim  kad  kazu  pa  gdje  cu  s  njim...pa  gdje  cu  i  ja..  mucim  se  i  nema  ko  ga  ne  cuva ,  jer  je  vecinom  kuci , a  ja  taj  isti  vrtic  placam  kao  i  ti  roditelji  koji salju  bolesnu  djecu,  samo  sto  meni  odbiju 30 Km  za  20  dan  odsustvauser posted image ,  a  cekam  da  ga fino  izljecim  svaki  put,  a  na  poslu  mom  ja  nemam  nikakve  zamjene  i  bolovanje  tesko  da  mogu  uzeti..u nas  vrtic  dovode  djecaka pod  teskim  bronhitisom  direkt  sa  inhalacija....i  neki dan  je  opet  imao  laganu  temperaturu, kasljao  uzasno  i  slinio  nemilice...s  tim  da  mu  mama  ne  radi ,  dođeu  među  prvima  i  zadnji  odlaze  iz  vrtica..mislim  njihovoj  mami  nije  lako  jer  ima 3-ojke,  ali  bas  kad  jedno  boli  treba  da  ga  ostavi  kuci..a  ostali  nek  idu...nije  joj  lako,  ali  nije  ni    meni,  jer  postujem  pravila i  isto  placaam  i  borim  se  s  cuvanjem  ,  a za  vecinu  pravila  ne  vrijede  i  ne  bendaju  tete  kad  im  kazu  da  im  djete  ne  moze  ostati..ja  sam  odlucila  sa  se  zalim  upravi..jer  kad  radis  kako  treba  odbija  ti  se  o  glavu  ocito

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 21:54:18   
Hanady RR
Meni nije jasno kako teta u vrtiću smije davati antibiotik ili bilo kakav medikament tuđem djetetuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu iv@ncica)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: vrtić i imunitet
8.2.2011 21:56:30   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Meni nije jasno kako teta u vrtiću smije davati antibiotik ili bilo kakav medikament tuđem djetetuuser posted image user posted image user posted image


pa ne daje sama nego uz saglasnost roditelja, ja joj kažem u koliko sati da mom djetetu da antibiotik
Rekla sam im kad dobje turu (ako je dobije) da joj dadnu kašiku paracatemola dok ja ne dodjem i preuzmem, zašto ne????? ne radi to teta na svoju ruku


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: vrtić i imunitet
9.2.2011 1:41:50   
malena_t
E vako

Moj B. je osam mjeseci bio na kucnom cuvanju /teta/ i bio bolestan svakih mjesec dana, pa i ljeti, uz obavezne bronhiticne napade.

U vrtic je krenuo u decembru prosle godine i taj prvi mjesec nije bio zdrav sedam dana u komadu, nekoliko upala grla, jedan laringitis i jedan konjuktivitis. U januaru se razbolio dva puta, pocetkom i krajem mjeseca.

Meni se cini da to sve zavisi od djeteta. Ne mislimo odustajati od vrtica, a on je dijete i mora biti bolestan sad ili kasnije sve jedno je. Uostalom ima i odlicnu genetsku predispoziciju - mm do puberteta bio bronhiticar alergicar, ja do trece godine svako malo bila na injekcijama zbog upala grla...




_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: vrtić i imunitet
9.2.2011 9:03:12   
Lulu_08
Hm ja mislim da smo otišli off topic, sada pričamo na temu "da li ostati kod kuće sa djetetom pod terapijom ili ne" a ako se ne varam prvobitna tema je vrtić i imunitet.

Luna je imala upalu pluća 2 mjeseca nakon kretanja u vrtić, nakon toga je u roku od 2-3 mjeseca jednom ili dva puta se prehladila bez temperaturice, a nakon 4-5 mjeseci je imala jednu virozu sa temperaturom. U suštini ja to smatram u granici normale, jer i sami doktori tvrde da je normalno da se dijete godišnje nekoliko puta razboli.

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: vrtić i imunitet
9.2.2011 9:07:42   
bebacha
cini mi se da doktori kaze da se ok ako se djete razboli oko 7 puta u toku godine-
Ajla vec 1,5 godinu ide u obdaniste i sad se nadam da je vec pomalo stakla imunitet,al vidjet cemo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: vrtić i imunitet
10.2.2011 2:16:59   
Ella_H
Zene drage zelim da sva djeca budu uvijek zdrava.
Ja sam bila u situaciji da placam vrtic i kad su
djeca prisutna i odsutna i zakonski odredjeno
kad su djeca bolesna piju antibiotik i paracetamol
potvrda od doktora i vrtica da smiju u vrtic.
Moj A. je konstantno u vrticu bio bolestan i meni je to
islo na zivce i jednostavno nisam to mogla izdrzati
i ispisala sam i njega i starijeg brata.
Mali milion je zena koje moraju raditi i slati takvu djecu
u vrtic i jako puno samohranih majki, vidim ih
srce im se cjepa ali moraju nemaju drugog izbora.
Stariji sincic je super prihvatio vrtic i nije nijednom bio bolestan.
Ja mislim da sve zavisi od djeteta tete su mi rekle da ima djece
iako su svi oko njih slinavi i bolesni toj djeci nije navodno nista.
A to za bolovanje u USA si sretan ako imas 5 dana(sick days)
kao bolovanje, 3 put zakasnis na posao i otkaz sto je po mom
misljenju jako okrutno ali covjek zivi onako kako mora.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: vrtić i imunitet
11.2.2011 13:30:31   
Lulu_08
Sasvim je normalno da se dijete razboli, prehladi, samo dok ne postane previše često ili teškog oblika.



< Poruku je uredio mama alma RR -- 11.2.2011 23:32:08 >


_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *