|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Koje crtiće dopustiti?
15.12.2007 14:52:50   
Azure
Moja Azrica najvise voligledati Fifi. Kad pocne crtic stane pred tve i pocne plesati. I sve vrijeme plejsce rucicama i pjeva user posted image . Ma kao i vecina vas pustamo joj Jagodicu bobicu, Medvjedice hrabrog srca, Pcelicu Maju i slicno. Ove ostale definitivno cenzurisemo. Ona voli gledati i dugometrazni crtis Magadaskar. Kad je imala oko 6 mjeseci prvi put smo joj pustili taj crtic i ona se umirila i gledala.
A sto se tice muzike ako se sjecate da je ljetos na Vilsonovom setalistu bila manifestacija Porodicni dani. Pampers je tada dijelio CD-ove sa djecijim pjesmicama. Azrica ih obozava, posebno pjesmu GU GU GU. Ako neko moze doci do tog CD-a super bi bilo. Inace, podijelili smo kopije cd-a i svi roditelji kazu da su djeca odusevljena. Probajte nabaviti.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:46:25 >


_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Žana)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.12.2007 12:45:21   
hanabanana
Isključivo one edukativnog karaktera. Tu ne ubrajam Spidermen, nindjakornjaču i Bretz...agresivni su.

Mada Hana nikada neće imati TV u svojoj sobi, i TV se gleda jako jako ograničeno. Ona je tako navikla jer ni mi ne gledamo TV. Ali jako voli muziku.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:46:45 >

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.12.2007 12:55:22   
Bosanka
Jako je lose sto u mnogim crticima ima rata,akcije i hejbet gluposti.Definitivno joj necu dati da gleda te gluposti.Fifi nije los crtic,bratova mala ga gleda.Za njega jedino znam,za sada.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:47:05 >

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.12.2007 12:57:56   
Suncica*
Moja Lorena trenutno najvise voli da gleda DVD-e gde je ona snimljena.
Inace baby TV je super, edukativan deciji program..

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:47:29 >

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.12.2007 15:15:09   
Mamarica
Meni su fini Fifi, traktor Crvenko, Jagodica Bobica. Osim ovih, moja kcerkica voli i teletabise.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:47:56 >

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Koje crtiće dopustiti?
16.2.2008 22:21:22   
RAJA
Fini naši stari crtići ja stvarno neznam gdje ovo sve ide.Mom sinu 5 god.trenutno su naj nindže  

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:48:43 >


_____________________________

MAMINI SINOVI
DŽANIN 08.03.2003.
DINO 21.03.2006.

(odgovor članu Žana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Koje crtiće dopustiti?
16.2.2008 23:00:28   
almai
i ja se zaista pitam gdje ovo sve ode.U nase vrijeme je se znalo da crtic traje od 19 do 19 i 30 i to je to.danas su crtici po cijeli dan na tv-u i to vecina njih je katastrofa.
Mojauser posted image najvise gleda super rtl i to  Spongbob schwamkopf ali ima ograniceno vrijeme i za to.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:49:05 >

(odgovor članu RAJA)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.6.2008 16:27:22   
nikka
Moj sin je još u fazi teletabisa i ja sam zadovoljna snjima,ima ih sa raznim temama i uči svašta uz njh,najviše voli onaj sa životinjama i onda ih oponaša,a uči uz njih boje,brojati i razne predmete,a meni se jako sviđa i Winnie Pooh pa ću mu uskoro i to potražiti mislim da će se i njemu svidjeti.

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 24.12.2008 13:49:27 >

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 19:17:58   
neki
Kod nas je ovih dana aktuelan niz crtica na CN-u,i to Dusko Dugousko,zatim Tom & Jerry pa onda Scooby Doo...Ove tipa Yugi Yo i sl. mu ne dam da gleda

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 21:54:22   
Amrino
Mi smo snimili Baby Einsteina i In The Night Garden (Maka paka i sl...bili su na HRT2 jedno vrijeme ali mi pustamo na eng.) i to poooonekad pogleda....Pustim u slucaju da nece da jede ...Inace uopste ne gleda crtane. Voli Tomicu i prijatelje, Fifi...ali samo otplese uz najavnu spicu i nastavi sa svojim poslom. Preokupiran je zijanima druge vrste user posted image .
Naravno da roditelji MORAJU znati sta pustaju djeci i da treba svojevrsna cenzura. Ja i MM smo se sokirali kada smo vidjeli one Bratz...Ma FUJ! Ne mogu da vjerujem da roditelji svojim princezicama to pustaju da gledaju i jos im kupuju lutkice i sl...
Trudit cu se da sto manje gleda tv a o igricama...ni ne razmisljam...Nece za komp. dok ne bude dovoljno veliki. Djeci nije mjesto za racunarom!
Neka brate leta po polju i igra se igrackama imace vremena ispirat mozak sa glupostima....Brine me jedino uticaj djece i "moda" kada kene u obdaniste i skolu ali preci cemo te mostove kada dodjemo do njih...user posted image .

< Poruku je uredio Amrino RR -- 27.5.2009 21:55:00 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 21:56:48   
neki
Amrino,slazem se s tobom u vezi racunara,bas kad bude veliki,pa onda...Kad cujem i vidim da djeca od 4 god. igraju igrice na racunaru,pozli mi...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 22:20:54   
tea lana
Teletabisi,U vrtu pod zvijezdama sto rece Amrino paka vaka i iko piko mi snimali kad je bilo na HTV Fifi,Nody,Pingvini,Dora Tomica po nekad Jagodica bobica .Cudesna suma od dugometraznih.Ostale ne gleda jer joj ne dam

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 22:25:10   
Crvena
IZVORNA PORUKA: neki

Kad cujem i vidim da djeca od 4 god. igraju igrice na racunaru,pozli mi...

A, tek roditelji koji se hvale kako dijete super igra igrice ( nekakva igrica gdje se ubijaju) dodje mi da user posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 22:27:32   
mama_debeljuca
Kod nas se teletabisi ne gledaju! Ja nedam, nije do sada nikada imao priliku ni da ih vidi. Gleda Traktor Tom, Bob majstor, Tomica i družina, Autići, Rori i bajke. I to gleda ograničeno.

_____________________________

:-)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 22:30:53   
neki
Stvarno Crvena,mene to bas uzasava...Takvi ljudi imam osjecaj ne zele posvetiti svoje vrijeme djetetu,nego pali igrice i kasnije se pitaju zasto su im djeca agresivnauser posted image user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:03:50   
Crvena
IZVORNA PORUKA: neki

Stvarno Crvena,mene to bas uzasava...Takvi ljudi imam osjecaj ne zele posvetiti svoje vrijeme djetetu,nego pali igrice i kasnije se pitaju zasto su im djeca agresivnauser posted image user posted image

Ne samo sto su agresivna, nego se ne znaju ponasati.
Mom sinu su trenutno najdrazi Traktor Tom, Bob graditelj, Tomica i prijatelji, Spuzva Bob i naravno Dorauser posted image


_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:24:57   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Crvena

IZVORNA PORUKA: neki

Stvarno Crvena,mene to bas uzasava...Takvi ljudi imam osjecaj ne zele posvetiti svoje vrijeme djetetu,nego pali igrice i kasnije se pitaju zasto su im djeca agresivnauser posted image user posted image

Ne samo sto su agresivna, nego se ne znaju ponasati.
Mom sinu su trenutno najdrazi Traktor Tom, Bob graditelj, Tomica i prijatelji, Spuzva Bob i naravno Dorauser posted image



od mog brata malena baš ima 4 godine i radi sve na računaru kao velika, nisam primjetila da je agresivna, jako je učtiva djevojčica, prijatna i druželjubiva al haj eto
Ne kužim ovo ne znaju se ponašati????

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:26:26   
neki
Ma ok to,ali mislim na igrice u ovom slucajuuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:27:50   
mišur
Moj maleni za sada voli samo Nodija i Tomicu, i to samo uvodne špice, dok ima muzike...
Kad prođe muzika,ode on svojim poslomuser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:37:37   
lejlašh
Teletabici su broj 1 - i to ujutro - čim se probudi nosi tutu i kaže - tabici, tabici, onda je stavim na tutu, nahranim i ona obavi svoje - sve uz Teletabice, hvala onom ko ih izmisli.
Gleda i Jim Jam, voli Barnija i Dorothy, ali uz tabice je mogu cijeli dan ostaviti samu u kući - mislim da bi ona sjedila i gledala ih bez daha.
Sad im već nabraja imena, prepoznaje životinje, njih zna po bojama, broji sa njima, u svakom slučaju su dosta edukativni i primjereni tom uzrastu, ma koliko nama bili glupi i dosadni

_____________________________

Merjem, 11.11.2007.
mamina sultanija
Arman, 23.07.2010.
mamin pasha

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Koje crtiće dopustiti?
27.5.2009 23:37:57   
tea lana
IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Kod nas se teletabisi ne gledaju! Ja nedam, nije do sada nikada imao priliku ni da ih vidi. Gleda Traktor Tom, Bob majstor, Tomica i družina, Autići, Rori i bajke. I to gleda ograničeno.

mama debeljuca a zasto su teletabisi zabranjeni.Oni su didakticki uradjeni za djecu do dvije godine,kao i U vrtu pod zvijezdama jer ih je ista ekipa radila

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 8:42:26   
seli
moja djevojčica je uživala u teletabisima ali ne kada oni skakuču,nego u pričama.Sada ima 4 godine i gleda apsolutno sve Dora,Nodi,bajke,paja patak,Tom i Jerry...
Ja joj dopustim najviše 1 sat dnevno i igrice na komp.Mislim da su i one ukoliko se doziraju na neki način i edukativne.Npr.zaljubljena je u igricu Dora gdje skupa s njom uču riječi na engleskom jeziku.I mogu vam reći da ih je dosta naučila.
U posljednje vrijeme uživa gladajući stare emisije Branka Kockice.Nisam mogla vjerovati da će stari snimak izazvati toliko pažnje kod mog djeteta.

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 12:13:21   
Blue rose RR
Negdje sam na RR-u postavila linkove omiljenih crtanih junaka koje kikica voli, ali ih sada ne mogu naći, pa ću ih ponovo postaviti.
Ujedno na istim ima i opcija "igrica" koje i ja i kikica običavamo igrati, i to pretežno zajedno, ali ne nužno.
Meni je to još jedan od načina da provedem sa njom kvalitetno vrijeme, negoli da je ostavim da bude sama, ili da se zanima stvarima koje nisu za nju.
Evo linkova pa bih željela čisto da svaka od vas, (koja bude posjetila ovu temu) kaže da li misli da ove igrice pružaju bilo šta drugo osim kvalitetne zanimacije, i potencijalne edukacije, odnosno razvijanja iste:

http://www.caillou.com/immersivegames/
http://www.thomasandfriends.com/usa/games.asp
http://www.bobthebuilder.com/usa/games.asp
http://www.firemansamonline.com/usa/Games/index.asp
http://www.rainbowmagiconline.com/games/index.html
http://www.fifiandtheflowertots.com/index_us.html#/games/
http://www.roarytheracingcar.com/us/index.html


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 12:48:46   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: tea lana

IZVORNA PORUKA: mama_debeljuca

Kod nas se teletabisi ne gledaju! Ja nedam, nije do sada nikada imao priliku ni da ih vidi. Gleda Traktor Tom, Bob majstor, Tomica i družina, Autići, Rori i bajke. I to gleda ograničeno.

mama debeljuca a zasto su teletabisi zabranjeni.Oni su didakticki uradjeni za djecu do dvije godine,kao i U vrtu pod zvijezdama jer ih je ista ekipa radila


Dok sam studirala, naši profesori predškolske pedagogije, pedagogije i didaktike su pokrenuli peticiju, koju smo mi svi potpisali, i uputili je javnom rtv servisu Crne Gore da se teletabisi ne emituju. Ili da se emituju, ali da se naglasi da je film urađen za djecu sa posebnim potrebama,za djecu zaostalu u razvoju, za šta i jeste osmišljen. Jer bi mogao da naškodi razvoju normalne djece. ..Da ne dužim...
Eto, ja se toga pridržavam. A iskreno, gledala sam jednu epizodu, i to kad nam je ta profesorica na času pustila. I nisu mi ni malo simpatični.


_____________________________

:-)

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Koje crtiće dopustiti?
28.5.2009 13:04:46   
hanabanana
Vaši profesori su odlučili da je to za djecu sa posebnim potrebama?
Ili sam ja pogrešno razumjela?!
Ili su engleska djeca u poredjenju s našom djeca sa posebnim potrebama??
A danas djeca sa posebnim potrebama idu u školu sa djecom bez posebnih potrebe....i ne škode time razvoju djece bez posebnih potreba....

user posted image

< Poruku je uredio hanabanana -- 28.5.2009 13:06:08 >

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *