|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 14:56:30   
Apotekarka
u MM najveci broj burme sto postoji a kod mene najmanji jedva nadjoh za ove svoje prsticeuser posted image user posted image

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 14:56:38   
Galicia
Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu bojana86)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 15:02:16   
SdZ
Ja burmu nosim na desnoj, a zarucnicki na lijevoj. Nisam pratila neka pravila. Mm, tad momak, mi zarucnicki stavio na lijevu i tako i ostalo.

_____________________________

<3 28.6. <3
Zivot je dobio svoj smisao...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 15:05:07   
emma.L
Ja koliko znam, u Hercegovini moji svi poznanici nose na lijevoj, a ovdje meni rekoše da se nosi na desnoj i tako mi i ostade na desnoj. Pravilo po kojem bi to tako trebalo ne znam.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 15:11:20   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: Galicia

Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.


ja i mm nosimo na desnoj, tako nam i maticarka rece da se stavlja, a zarucnicki na lijevoj.

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 15:22:12   
bojana86
Ja nosim na desnoj burmu,a zarucnicki prten na lijevoj ruci...... ne znam da li sta zavisi od vjere,jer konkretno znam da katolici na lijevoj nose i zarucnicki prsten i burmu !!! Kada sam se vjencavala svestenik je rekao da kumovi stave nama prsten na desnu ruku i eto............ to je to!!!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 15:28:41   
Dina_1405
Evo i nasih burmi! Ja sam imala zelju bas za ovom,i M se slozio,dapala mu se. Svidja mi se sto su elasticne po duzini,pa smim tim i neobicne. Kombinacija bijelog i zutog zlata,mi nismo nista gravirali a mislim da i ne moze,fabricki su izgravirane sa obje strane.
I naravno nosimo ih,oboje. user posted image

user posted image

user posted image


user posted image

_____________________________

Nije zanimljivo ono što vam žene kažu, zanimljivo je ono što presute...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 18:01:24   
Hannan
Mi kad smo se vjencavali uopste nismo htjeli burme, mm mi je kupio vjencani dar ( zaruku) koju sam ja izabrala i da htjela sam samo ako bude potrebno na vjencanju da mi njega premjesti na drugu ruku, procedure radi. Medjutim, kum nam je bio njegov amidza i on je od sebe kupio burme, znao je da mm ne nosi zlato pa je njemu uzeo srebrenu a meni bijelo zlato jer su znali da ja ne nosim zuto, naravno velicine nisu pogodili i odmah nakon vjencanja smo ih skinuli i poslije odnijeli na prepravak moju su pravili ponovo a muzevu samo suzili. Izabrali su bas lijepe, ali ih ne nosimo, ja tek ponekad stavim svoju, puno vise mi znaci taj zarucnicki prsten.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Dina_1405)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 19:52:55   
mala86
mi smo burme dobili od kume user posted image ,naravno mi smo ih izabrali,od bijelog zlata su

nosimo ih oboje user posted image ,cak ja cesce skidam od mm,on kaze da mu je prevo neobicno bez nje,a i ja ja volim vidjet kod njega

unutra si izgravirana imena(kod njega moje i obratno)i datum vjencanja

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 21:58:37   
Nunichi
Nase su bijelo zlato, narucne iz kataloga u zlatari, nismo ih prije vidjeli uzivo. I nismo se pokajali. user posted image
Moja ima cirkoncic, to je jedina razlika. A i mi smo svoje platili, i nase su na desnoj ruci. Mada mm ponekad smekne kod nekog na lijevoj, pa pita "sto je kod nas na desnoj". A ja pojma nemam. user posted image


(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:09:15   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Nunichi

Nase su bijelo zlato, narucne iz kataloga u zlatari, nismo ih prije vidjeli uzivo. I nismo se pokajali. user posted image
Moja ima cirkoncic, to je jedina razlika. A i mi smo svoje platili, i nase su na desnoj ruci. Mada mm ponekad smekne kod nekog na lijevoj, pa pita "sto je kod nas na desnoj". A ja pojma nemam. user posted image







user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ovako i moj pita sto mi nosimo na desnojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image nase su iz zlatarne Celje poklon od muzeve tetke obicne od bijelog zlata...a sad zasto ih nosimo na desnoj to mi je neka logika jer smo ih na crkvenom vjencanju stavili jedno drugom na desnu ruku i smatram da trebaju biti na desnojuser posted image user posted image

(odgovor članu Nunichi)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:14:28   
teacher75

IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: Galicia

Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.


ja i mm nosimo na desnoj, tako nam i maticarka rece da se stavlja, a zarucnicki na lijevoj.

i kod nas je ovako

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:35:18   
Adana
IZVORNA PORUKA: Galicia

Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.


Ja vjerenicki prsten nosim, tj. nosila sam na lijevoj ruci, a burmu na desnoj.
Nakon trudnoce vjerenicki mi je malo mali, a i burma, tako da njega ponekad stavim sa burmom na lijevu ruku, na desnu mislim da ne mogu ni naviriti. user posted image

A sto se tice vjere, Pravoslavci nise burme na lijevoj ruci, a Katolici/Krscani na desnoj. Za Muslimane nisam sigurna. Ma u sutini nema veze jer se zna da je burma uglavnom vjencani prsten... user posted image

E ovako ponekad nosim zajedno vjerenicki i veru, ali kako su posiroki zasmeta mi brzo pa onda vjerenicki ponekad nosim. Ako ikada prosirim mlo veru onda ce ona opet na prst desne ruke, a vjerenicki na svoje mejsto na lijevoj ruci. user posted image

user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 15.2.2011 22:41:13 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Galicia)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:36:03   
teacher75
user posted image
ovo su nase vere, kod mene je u sredini ubacen red cirkona, ima ih 7, a kod mm je ista samo nema cirkona, bijelo zlato

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:44:36   
Galicia
Lijepe burme ticerko.
 
Znam da je pravilo u DE da se zarucnicki prsten/burma nosi na lijevoj dok si zarucen, a kad se vjencaju onda se taj prsten prebacuje na desnu ruku.
 
Sad kad nesto kontam, nisam ni zarucena ni udata, (nadam se uskoro), nisam sigurna dal sam imala ikad prsten na desnoj ruci. I mislim da ne bih znala nositi na desnoj. Al kao sto jedna forumasica rece, mislim da nije bitno gdje se nosi, jer ipak se zna da je burma burma pa na bilo kojoj ruci.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:48:46   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Galicia

Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.


Ja vjerenicki prsten nosim, tj. nosila sam na lijevoj ruci, a burmu na desnoj.
Nakon trudnoce vjerenicki mi je malo mali, a i burma, tako da njega ponekad stavim sa burmom na lijevu ruku, na desnu mislim da ne mogu ni naviriti. user posted image

A sto se tice vjere, Pravoslavci nise burme na lijevoj ruci, a Katolici/Krscani na desnoj. Za Muslimane nisam sigurna. Ma u sutini nema veze jer se zna da je burma uglavnom vjencani prsten... user posted image

E ovako ponekad nosim zajedno vjerenicki i veru, ali kako su posiroki zasmeta mi brzo pa onda vjerenicki ponekad nosim. Ako ikada prosirim mlo veru onda ce ona opet na prst desne ruke, a vjerenicki na svoje mejsto na lijevoj ruci. user posted image

user posted image

moji svi u familiji su je nosili i nose je na desnoj ruci, e sad ne znam jel to zbog vjere il kultureuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:51:58   
Hanady RR
ja nisma imala zručnički prstenuser posted image user posted image user posted image

meni je moj hairlija poklonio 4-5 prstenova u toku veze...onaj što je donio na poršnju 15 dana prije vjenačanja valjda je bio vjerenički....user posted image user posted image user posted image

Eh mi smo stavili vere na desnu ruku...nama je tako matičarka rekla....
a ja na lijevoj ruci uvijek nosim 1 prsten...pa mjenjam nekada neki od njega a nekada neki kojim su me zlatini kao mladu a najčešće one koje sam sama sebi po svom guštu kupilauser posted image user posted image user posted image

Eh ja sa slomih s etražeći među fotkama sa vjenčanja naše vere....nemaaaaaaaaaaaaa....
a ne slikala ih ja odoh korigovat postojeće fotkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:55:41   
Skvo RR
Imam i vjerenicki  i imamo i vjencane...ali ih ne nosimo....user posted image

Uvijek mi je bila ogavna ideja da sam obiljezena, iz bilo kojeg razloga.

Skinuli smo ih 2h poslije vjencanja.

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:56:46   
jasmin

IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Galicia

Interesuje me na kojoj se ruci nosi burma i zarucnicki prsten?
 
Neko nosi na lijevoj (moj stari) a opet neko na desnoj (moja mama). Sta je pametno, sta nije, i dali uopste ima pravilo?
 
Stari moj kaze nosi se na lijevoj jer je to ruka od srca pa eto mora biti tako.


Ja vjerenicki prsten nosim, tj. nosila sam na lijevoj ruci, a burmu na desnoj.
Nakon trudnoce vjerenicki mi je malo mali, a i burma, tako da njega ponekad stavim sa burmom na lijevu ruku, na desnu mislim da ne mogu ni naviriti. user posted image

A sto se tice vjere, Pravoslavci nise burme na lijevoj ruci, a Katolici/Krscani na desnoj. Za Muslimane nisam sigurna. Ma u sutini nema veze jer se zna da je burma uglavnom vjencani prsten... user posted image

E ovako ponekad nosim zajedno vjerenicki i veru, ali kako su posiroki zasmeta mi brzo pa onda vjerenicki ponekad nosim. Ako ikada prosirim mlo veru onda ce ona opet na prst desne ruke, a vjerenicki na svoje mejsto na lijevoj ruci. user posted image

user posted image

moji svi u familiji su je nosili i nose je na desnoj ruci, e sad ne znam jel to zbog vjere il kultureuser posted image


Burma nema veze s vjerom.Vjerovatno je do kulture i obicaja.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 22:58:28   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam i vjerenicki  i imamo i vjencane...ali ih ne nosimo....user posted image

Uvijek mi je bila ogavna ideja da sam obiljezena, iz bilo kojeg razloga.

Skinuli smo ih 2h poslije vjencanja.


heh dobra si.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 23:03:09   
shejla
ja nosim na lijevoj, jer mi na desnoj smeta.
I naravno da je nosim, da mi nije vazna (iz bilo kojeg razloga) ne bih je ni kupovala... Mislim sto ljudi stavljaju uopce prstenje na vjencanju, ako ce ga poslije skinuti.... Pa ta niste ga kupili zbog maticarke valjda???

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 23:06:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: shejla

ja nosim na lijevoj, jer mi na desnoj smeta.
I naravno da je nosim, da mi nije vazna (iz bilo kojeg razloga) ne bih je ni kupovala... Mislim sto ljudi stavljaju uopce prstenje na vjencanju, ako ce ga poslije skinuti.... Pa ta niste ga kupili zbog maticarke valjda???


Mi jesmo tj.u biti nismo mi kupiliuser posted image ....cini mi se da ide nazalost "redovno" konstatacija/pitanje: "A sada prstenje!".

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 23:06:38   
teacher75

IZVORNA PORUKA: shejla

ja nosim na lijevoj, jer mi na desnoj smeta.
I naravno da je nosim, da mi nije vazna (iz bilo kojeg razloga) ne bih je ni kupovala... Mislim sto ljudi stavljaju uopce prstenje na vjencanju, ako ce ga poslije skinuti.... Pa ta niste ga kupili zbog maticarke valjda???

ja bas volim da smo obiljezeni obojeuser posted image moje neudate drugarice, a i ja dok sam bila slobodna, kad ugledaju momka koji im se svidja prvo gledaju ima li veruuser posted image naravno, neki ozenjeni je namjenski skinu kad izlaze pa dovode jadne djevojke u zabluduuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 23:06:39   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

Imam i vjerenicki  i imamo i vjencane...ali ih ne nosimo....user posted image

Uvijek mi je bila ogavna ideja da sam obiljezena, iz bilo kojeg razloga.

Skinuli smo ih 2h poslije vjencanja.


isto user posted image



na jednom sajtu pronađoh

"Stari Rimljani su burme nosili na lijevoj ruci, jer su vjerovali da u lijevom domalom prstu ima nerv koji vodi direktno do srca i da bi taj zivac bio uvjek aktivan (zaljubljenost), oni su stavljali burme na lijevu ruku. Nose na lijevoj ruci katolici.
Sto se pravoslavaca tiče, nose je na desnoj. Kao što se i krste desnom rukom, a desna ruka je znak povjerenja, zaklinjanja, dogovora...pa vjerovatno i zbog toga. A u pravoslavnoj crkvi se vjeruje da je lijeva strana strana đavola, a desna božija. "

 
 
U svakom slučaju ne nosim ni na jednoj!



_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Vjencano prstenje (burme)
15.2.2011 23:07:15   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: shejla

ja nosim na lijevoj, jer mi na desnoj smeta.
I naravno da je nosim, da mi nije vazna (iz bilo kojeg razloga) ne bih je ni kupovala... Mislim sto ljudi stavljaju uopce prstenje na vjencanju, ako ce ga poslije skinuti.... Pa ta niste ga kupili zbog maticarke valjda???


Mi jesmo tj.u biti nismo mi kupiliuser posted image ....cini mi se da ide nazalost "redovno" konstatacija/pitanje: "A sada prstenje!".






Valjda im je to (mislim na maticare) u mini govoru uz turbo proklamaciju bracnih prava i obaveza sastavni dio nastupa.

< Poruku je uredio Skvo RR -- 15.2.2011 23:09:31 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *