|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 19:25:32   
maja78 RR
-E navece prije nego zaspem sam po hiljadu puta provjeravala da li je zakljucano, nije me bilo strah vec jdnostavno je to bilo jace od mene (ima to cak i u psihologiji obradjeno ucila sam)

- kad legnem u krevet sam imala nesto sto sam govorila i to galamila, i dok to ne zavrsim nema nikome spavanja, to je bilo:
"Laku noc mrvice, mimice i ribice, laku noc svima koliko vas ima, lijepo spavajte i sanjajte, laku noc svima"
(mrvica i mimica su bile zebe - ptice)

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 19:28:25   
Anoniman
tzv. opsesivno-kompulsivni poremecajuser posted image ...ko monkuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 27
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 19:37:30   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

tzv. opsesivno-kompulsivni poremecajuser posted image ...ko monkuser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 19:50:49   
Anoniman
maja nisi jedina ja sam još uvijek takvauser posted image imam tendencije ka ovom poremećaju

- kad sam bila mala krila sam se iza fotelje da me ne bi grom pogodiouser posted image
- strašno sam voljela pisati svoje ime, pa sam to radila po unutrašnjoj strani namještaja (svaki komad namještaja je bio potpisan mojim cjenjenim imenom)...





(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 29
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:06:36   
maja78 RR
-e klub stol kod mojih roditelja jos uvijek sa unutrasnje strane ima napisano "Dado vo"
(dado je moj brat) bas sam brizna seka user posted image  

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:07:08   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Breskva

maja nisi jedina ja sam još uvijek takvauser posted image imam tendencije ka ovom poremećaju

- kad sam bila mala krila sam se iza fotelje da me ne bi grom pogodiouser posted image
- strašno sam voljela pisati svoje ime, pa sam to radila po unutrašnjoj strani namještaja (svaki komad namještaja je bio potpisan mojim cjenjenim imenom)...







imam i ja ali ne vise tako izrazeno samo nakon zakljucavanja jednom provjerim

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:12:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: maja78 RR

-e klub stol kod mojih roditelja jos uvijek sa unutrasnje strane ima napisano "Dado vo"
(dado je moj brat) bas sam brizna seka user posted image  
user posted image user posted image user posted image user posted image
a oplakah i za placanje citanjauser posted image user posted image user posted image user posted image

moj brat je na meni isprobavao sve tehnike vezanja...imao je kolekciju vinetu-auser posted image ...pa sam ja tako znala citav dan biti vezana i uplakana dok mama ne dodjeuser posted image user posted image i to najcesce lezeci na trbuhu s nogama i rukama zavezanim za ledjauser posted image

a nikad necu zaboraviti kad mi je zub izvadio...meni se klimao...a on valjda na tv-u vidio fazon s koncem i vratima...e tu bol...nikad...al nikad...necu zaboraviti...hebo poroduser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 32
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:14:06   
Anoniman
... pisala sam i po stražnjoj strani slika npr ako je slika tetka i tetke napisala bih tetak+tetka user posted image

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 33
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:18:22   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

-e klub stol kod mojih roditelja jos uvijek sa unutrasnje strane ima napisano "Dado vo"
(dado je moj brat) bas sam brizna seka user posted image  
user posted image user posted image user posted image user posted image
a oplakah i za placanje citanjauser posted image user posted image user posted image user posted image

moj brat je na meni isprobavao sve tehnike vezanja...imao je kolekciju vinetu-auser posted image ...pa sam ja tako znala citav dan biti vezana i uplakana dok mama ne dodjeuser posted image user posted image i to najcesce lezeci na trbuhu s nogama i rukama zavezanim za ledjauser posted image

a nikad necu zaboraviti kad mi je zub izvadio...meni se klimao...a on valjda na tv-u vidio fazon s koncem i vratima...e tu bol...nikad...al nikad...necu zaboraviti...hebo poroduser posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:19:36   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Breskva

... pisala sam i po stražnjoj strani slika npr ako je slika tetka i tetke napisala bih tetak+tetka user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:22:36   
maja78 RR
e jednom sam se naljutila na drugaricu (sada svoju kumu) i ona dosla kod mene da se pomirimo a ja uzela noz i fol je ganjala a ona se branila daskom na kojoj se sijece i na kraju sam je kecapom svu zalila

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:30:23   
ziki
otplakala sam, cak je Nemirko ostavio Doru da vidi sta mi je.user posted image
Sa 2.5 godine smo tetkic 5 godina stariji i ja bili u amidzinom autu, ja sam spustila rucnu, auto je krenuo i slomili smo farove. Ja sam slagala da je on i njega su kaznili.
Sestra i ja smo pravile tortu od 2-3 kg brasna, litar mlijeka, isto toliko ulja i svih zacina koje smo mogle da dohvatimo. Na kraju kad smo liznule bacie pored bureta za smece(bure nismo mogle da dohvatimo)
I jos jedan biser uzivala sam da se penjem po ormaru i sl, pri tom sam se drzala za police, posto sam polomila dva kristalna servisa casa, i jedan soljica za kafu skontala sam da se za police ne drziuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:32:41   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

... pisala sam i po stražnjoj strani slika npr ako je slika tetka i tetke napisala bih tetak+tetka user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 38
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 20:44:25   
Visnja RR
Kad sam bila mala rekla sam da cu se udati za Zdravka Čolica... a kasnije sam ipak odlučila da to bude Sandokan  user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:05:44   
M kao Mama


Uh, oplakah majko mila,

kad sam bila mala bila sam ters i na svoju ruku, moralo je biti sve po mom ili nikako drugačije, ali moja vladavina nije dugo trajala,

u razmaku od 8 ndana porodile su se moja mama i dajdinica, i moj savršeni svijet došla su dva drekavca, bratu sam treći dan opalila šamarčinu jer me je ružno pogledao, pa sam mu izrevoltirfana što se rodio kupila crvenu cuclu, da mu napakostim, pokušala sam da ga ugušim, rodicu sam pokušala ubiti kristalnom pepeljarom, štipala sam je i slično.
e
kiad sam bila mama bila sam čičkava i moje drugarice su me zvale čičke, a ja njih mičkovci i jednog dana uhvatiše me tri mičkovca (tri sestre) i uradiše mi stajlin, nakon toga su me moji haman na čelavo morali ošišati.

kad sam bila mama mojoj najboljoj drugarici sam dopustila da me zatvori u kućaru sa Vučkom (vučjakom).

kad sam bila mala mnogo sam sekirala nanu , nisam htjela da jedem.

kad sam bila mala pokazivala sam sklonost ka traženju štela, pa sam i brata upisala u vrtić preko štele

kad sam bila mala tata me odveo na audiciju za palčiće, i kući smo vježbali neku dječiju pjesmicu a ja tamo odvalila neku breninu pjesmu i naravno odmah pala,

kad sam bila mala voljela sam da komšije slušam i idem u granap, tako da sam do 7 godine znala sve arikle i tipove brašna bolje nego sada, čak sam i mušterije savjetovala oji je tip bolji

kad sam bila mala sa nepune dvije godine gledala sam televiziju na veso kreki (valjda se ovako piše ime peći) i ostala sam bez dlanova

kad sam bila mala, prvi put sam se zaljubila sa nepuhin šest godina i poljubila filmski sa jednim danas poznatim žestokim momkom,

kad sam bila mama, tata mi reko da ne idem iza garaže i ne diram "ono" bure, a ja nisam poslušala i upala sam u bure od 200 litara sa motornim ulje

kad sam bila mala mama mi odabere šta da obučem, a ja po svome,

kada sam bila mala izumila sam danas pontane mrezašte čarape, svaki putkada mi u obdaništu obuku tadapnje ABC larape ja ih izderem u mrežaste.

kada sam bila mala diminjala sam ko i moja nana, svaki dan kutija Lare meni, kutija Lare nani

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:08:10   
frenkoza
kad smo bili mali ja i moj brat nismo imali grijanje u svojoj sobi i bilo je hladno... onda bi se kako smo mi to zvali "šćućurili" pod deku i jorgan, a to je podrazumijevalo da isprepletemo ruke noge, da se zagrlimo i da se tako grijemo.... jednom je kad smo vec bili veliki doso pjan kuci i kuca meni na vrata - sekooo hajmo se scucurit meni zima.... ja se zavalila od smijeha

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:10:06   
DM
user posted image user posted image user posted image suze me zališe



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:10:39   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Kad sam bila mala rekla sam da cu se udati za Zdravka Čolica... a kasnije sam ipak odlučila da to bude Sandokan  user posted image


Ja se zovem Ivana, a tata me zove zlato, rekla sam mami kad porastem da udacu se za njega, i zato rastem i rastem...

I tako dalje, i danas sam uvjerenja da sam par desetina godina starija da bih bila u prvom redu za udaju za Zdravka Colica!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:15:07   
frenkoza
kad sam bila mala moja baba je imala vikendicu na selu gdje je provodila ljeto i imala zivotinje... jednog ljeta imala je 2 jareta, a ja sam ih zvala braco i seka.... posto je tada bila popularna "lambada" ja sam u svojoj glanc novoj lambadi plesala lambadu jaretu... a ono se zaletilo pa me gruhnulo i oborilo s nogu.... ja sam onda placuci za inat opet ustala i nastavila svoj zanosni ples, dok me razjareno jare nije opet bubnulo i tako nekoliko puta

kad sam bila mala te iste godine, na zimu, s tom istom babom otisla sam u granap i zena joj rekla: slavice ima finog mesa... frisko... a ja sam sva vazna rekla - ne treba mojoj babi meso ona je ZAKLALA BRACU I SEKU!!!


_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:16:41   
frenkoza
kad sam bila mala mami i komsinici sam rekla - kad porastem ja cu se udati i biti puuno bogata, a vas dvije cete mi biti sluskinje user posted image

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:19:27   
Lulu_08
Sa 2,5 godine sam pitala mamu odakle postojim ja. Mama je rekla kako su se mama i tata puno voljeli i tako sam se rodila ja. Nakon toga sam sebi dvije jako vazne osobe povrijedila. Moj cika Djuro i teta Lepa nisu imali djece. Prilikom neke njihove godisnjice, u prisustvu mnogo gostiju, kada je cika Djuro iskazivao svoju ljubav teti Lepoj ja sam drsko rekla "c.c.c. cika Djuro vi ne volite tetu Lepu, da je volite imali bi MENE!".

Sa 3 godine sam prvi put otisla sa majkom u Jajce, ostavivsi mamu i tatu u Beogradu. Nakon 2/3 dana je mama dosla za mnom, jer sam ja bila jako tuzna bez nje. Kada je ona dosla na vrata, zatekla me je na stolu, a meni su samo suze potekle kada sam je ugeldala i rekla sam na sav glas "mama vRRata" (naime, mislila sam da me mama poslala u Jajce sa majkom kao kazna jer nisam znala reci slovo R)

Sa 5 godina sa tatom bila na skijanju na Kopaoniku, naucila skijati na svojim mini Elan skicijama. Dok sam se u "dolini" igrala sa snjegom, tata je davao casove djeci od 14+ godina na vrhu ski-lifta. Nagovorila sam jednog djecaka da me povede sa sobom na ski-liftu gore, jer je moj tata to tako naredio. Djecak je to uradio, ja sam uspjela spustiti se na skijama bez pada, a djecak je bio kaznjen, ups.

Tog istog zimovanja, prilikom vecere u zajednickom velikom restoranu (Dom Planinara) sam pred sam dolazak konobara izvadila slinicu iz nosa i dala je tati, a on jadan izgubio se i pojeo je. (jadan......)

Sa 3 godine sam nacrtala leptirice po maminoj posteljini, da je iznenadim kada dodje sa posla. (sada grdim Lunu sto mi sara posteljinu....izgleda genetska anomalija haha)

Glumila sam raporterku sa dnevnika, u "kostimu" sjedeci na stolu, prekrstenih nogu, od kolaz papira isjecenih i naljepljenih noktiju drzala olovku/cigaru u rukama i sarmantno furlikala.

Sa 7 godina dok mama nije dosla sa posla obukla njen kisni mantil, zakacila ga sa kaisem, obukla njene cizme preko koljena, zavezala visoki (cupavi) rep, nasminkala se, i tako otisla na recitaciju pred cca. 200 ljudi u Domu Penzionera na Novom Beogradu.

Sa istih tih 7 godina sam otisla na neku drugu recitaciju, gdje smo trebali pjevati, i u zelji za anonimnosti sam rekla da se zovem Anja. Mama me nije mogla naci, jer su svi rekli da djevojcicu po imenu Djana nisu vidjeli...

O tucama ne smijem ni da pricam, haha i sada se stidim...

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:20:17   
frenkoza
kad je moj brat bio mali imao je harmoniku, a posto je tata bio policajac, on uzme njegovu sapku stavi na glavu, uzme harmoniku i pjeva od halida pjesmu - presusila stara cesma voljela me jedna esmaaa... doook sam bio bogaaat ja eesma me je voooljeelaaa user posted image to je bio ritual...

_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:21:17   
DM
kad sam bil mala-imala sam žutu lopticu-gumeni đavo(kako sad zovu one loptice što puno skaču) i kuhala jaja do iznemoglosti misleći da tako nastajuuser posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:26:13   
frenkoza
joj oplakah user posted image user posted image user posted image   djana ti si bila originalna zaista... user posted image user posted image user posted image

kad sam bila mala otisla sam u granap da kupim hljeb pavlaku i 25 "deka" salame (250 gr.) a ja sam kupila 5 deka salame user posted image user posted image user posted image covjek jedva izrezao...




_____________________________

"Postoji trenutak u zivotu zene u kome je svaka suza zlatna,trenutak kad sunce obasja dusu i nestane mraka.Trenutak kada znamo da mozemo,da smo istovremeno i nezne i jake,kad ugledamo dva oka najmilija,Trenutak kada postanemo majke"
10.11.2009.
30.0

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: kad smo bili "mali"
28.2.2011 21:27:37   
Lulu_08
hahhah, frenkoza, salama ti je extra, a brat i halid b jos bolje hahahaha

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu frenkoza)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *