|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.2.2014 16:14:11   
ninzdakornjaca30
Nisam jedina koja je pisala o losim iskustvima, ali jesam prozvana.Od onih cija su deca isla u vrtice cula sam da je dobar Neven, Picolino eto ta dva hvale, to je sto se tice ljudi u mom okruzenju

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
12.2.2014 20:02:34   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: ninzdakornjaca30

Nisam jedina koja je pisala o losim iskustvima, ali jesam prozvana.Od onih cija su deca isla u vrtice cula sam da je dobar Neven, Picolino eto ta dva hvale, to je sto se tice ljudi u mom okruzenju

Pregledaj malo temu. Masa postova je od osoba koje su samo došle na ovu temu, objavile kako su svi vrtići grozni, pogotovo oni "najpopularniji", pa onda počeli da hvale isključivo jedan vrtić. Meni to liči jedino na reklamu.

Vrtići u koje su moja djeca išla su nama , a i njima, što je najvažnije, bili super, a nekim forumašicama su najgori.
Mislim da je najbolje govoriti o ličnom iskustvu, a ne o "rekla-kazala".
I još jedno pitanje, zar Zvjezdica nema video nadzor na koji se uloguješ, pa možeš pratiti svoje dijete? Znam da je kolegica sa posla gledala unuče.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ninzdakornjaca30)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
13.2.2014 8:51:31   
ninzdakornjaca30
Ma ne reklamiram ja nikoga niti imam nameru, samo sam napisala iskustva meni bliskih ljudi i to je sve, mislim da to nije u redu sto se radi i treba se znati.Nekima je isti taj vrtic dobar.I pored tog nadzora rade sta hoce, a napolju ga nema , a ja ih slusam svako jutro kad je lepo vreme.Ima dosta vrtica svako ce odluciti.

(odgovor članu ninzdakornjaca30)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
13.2.2014 9:47:58   
MicoTico
Onda meni ne preostaje ništa drugo nego da ti poželim dobrodošlicu u ovu našu RR porodicu.
Nadam se da ćemo se sretati i na drugim temamauser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu ninzdakornjaca30)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
13.2.2014 11:02:15   
ninzdakornjaca30
Hvala na dobrodoslici.I ja se nadam user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
11.3.2014 19:18:53   
paladium
Drage mamice,meni je mnogo pomogao ovaj forum prilikom odabira vrtica za moje dete,pa sam odlucila da i ja svoje iskustvo podelim sa vama. Mi smo obisli nekoliko vrtica i odlucili se za vrtic Carolija,jos smo u fazi privikavanja pa necu nista unapred da govorim,ali cu svakako da se opet javljam i pisem svoje iskustvo. Tete kazu da se dobro privikavamo,ali svaki dan je uplakano dete kada dodjem po njega pa me to malo muci.....nadam se da je to normalno i da ce ubrzo proci. Eto,za ovaj put toliko od nas user posted image user posted image

(odgovor članu ninzdakornjaca30)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.3.2014 10:45:28   
S19uncica
Da li neko ima bilo kakvo iskustvo o drzavnom vrticu "Nasa djeca", preko puta apoteke Prvi maj ili pak poznaje nekoga cija djeca borave u tom vrticu? Zanimaju me uslovi, tete.. user posted image

(odgovor članu sandy82)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.3.2014 10:53:34   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: S19uncica

Da li neko ima bilo kakvo iskustvo o drzavnom vrticu "Nasa djeca", preko puta apoteke Prvi maj ili pak poznaje nekoga cija djeca borave u tom vrticu? Zanimaju me uslovi, tete.. user posted image

Djeca moje kume su išla u taj vrtić, kaže da će i treće ići , meni dovoljan znak da je zadovoljna.
E sad o detaljima, mogu ti se raspitati.
Mi svakog januara boravimo u tom vrtiću, ali budu naše tete iz našeg vrtića. Spoje se vrtići zbog ušteda.
Hrana je ista kao u svim drž. vrtićima  - mi smo zadovoljni. Kuhano je sve, dosta povrća barenog i voća, peciva su od heljde. Paštetice, salame  i hrenovke nisu još nikad imali na meniju.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu S19uncica)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
27.3.2014 12:48:49   
S19uncica
E pa fino, drago mi cuti, znam i svjesna sam da nigdje nije savrseno i sto jednim stima drugima to isto predstavlja problem. Ali sam zelila da cujem bilo sta vezano za taj vrtic jer ne poznajem nikoga cija djeca idu tamo, bar trenutno nemogu da se sjetim, a svakako bi valjale neke dodatne informacije i savjeti. Hvala ti..user posted image

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
1.4.2014 17:11:29   
paladium
Nas period adaptacije je zavrsen user posted image Dete bez problem ide u vrtic,i cak se raduje na spomen vrtica. Sve pohvale sa nase strane za vrtic Carolija. Ispunili su nasa ocekivanja user posted image

(odgovor članu S19uncica)
Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.6.2014 0:59:07   
mlada_mama1
Pitanje drage zene, privatni vrtic(jaslice) u BORIKU, znam za neki dole kod kafica Casa Loca i znam da je 200KM, kako je i ima li neko iskustva. Hvala

(odgovor članu paladium)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.6.2014 9:05:17   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: mlada_mama1

Pitanje drage zene, privatni vrtic(jaslice) u BORIKU, znam za neki dole kod kafica Casa Loca i znam da je 200KM, kako je i ima li neko iskustva. Hvala

Vidjela sam reklamuu, ali, iskreno, ne znam nikoga čije dijete ide u taj vrtić.
Nadam se da će se neko javiti s iskustvom.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.7.2014 10:10:56   
operabox
Mi smo već duže u Maslačku, ali sad iz financ.razloga razmišljamo i o drugim opcijama.
-Šta je s tom Zvjezdicom? Kome vjerovati? Ne želim da mi dijete bude pokusni kunić.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.7.2014 10:46:05   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: operabox

Mi smo već duže u Maslačku, ali sad iz financ.razloga razmišljamo i o drugim opcijama.
-Šta je s tom Zvjezdicom? Kome vjerovati? Ne želim da mi dijete bude pokusni kunić.

Mislim da su ti tu negdje s cijenom.
Jedino državni, bar po mom iskustvu.
Mi za T plaćamo (u državnom) 165 KM, a u Maslačku smo plaćali 300 KM.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu operabox)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.7.2014 15:00:50   
operabox

IZVORNA PORUKA: MicoTico
Mislim da su ti tu negdje s cijenom.
Jedino državni, bar po mom iskustvu.
Mi za T plaćamo (u državnom) 165 KM, a u Maslačku smo plaćali 300 KM.


Friško iz Zvjezdice - u Novoj Varoši 165 KM
U grupi bude djece od 16-18.
U Maslačku je 300 KM ali grupe su od 8-10, max 12. I stvarno se vidi rad s djecom.

PS: Zašto vaspitačice u Zvjezdici govore ekavicom? Ništa osobno, ali neobično.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
16.7.2014 15:39:58   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: operabox

U Maslačku je 300 KM ali grupe su od 8-10, max 12. I stvarno se vidi rad s djecom.

PS: Zašto vaspitačice u Zvjezdici govore ekavicom? Ništa osobno, ali neobično.

Mi smo bili prezadovoljni, ali meni je curica starija išla u državni, dobili poziv u isti i za sina, a i dupšlo jeftinije , da se razumijemouser posted image
I zadovoljni smo baš.

A za ekavicu - jel'' to sve tako pričaju?
Čuj molim te, baš glupost ako inae ne priaju tako.

< Poruku je uredio MicoTico -- 16.7.2014 15:40:27 >


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu operabox)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
17.7.2014 10:40:52   
operabox
Mislim da ipak ostajemo u Maslačku do daljnjega.
Pa kako nam bude (financ).

Maslačak je kao "internacionalni" i to meni odgovara (s obzirom i na posao koji radim).

* U Zv(j)ezdici me iznenadila ta vaspitačica, takav govor još jedino ima tajnica mnistra poljoprivrede u RS.
Rekla bih neprirodno za sredinu u kojoj jesmo (Banja Luka).

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
5.8.2014 17:36:55   
jele85dr
Zdravo drugari! user posted image

Evo mi odlučili našu curicu od skoro 2 godine upisati u vrtić/jaslice, pa sam zapisala sve moguće i nemoguće privatne vrtiće u gradu, ali smo ih na kraju obišli samo 5. Za državni vrtić smo ju prijavili negdje u aprilu-maju, ali znam da nema šanse da ga uskoro dobijemo. user posted image
Bilo kako bilo, danas smo obišli: Piccolini 2, Happy Planet, Ciciban, Zvjezdicu i Liliput. Na kraju su izbor sveli na Piccolini i Ciciban. Liliput je otpao najviše zbog udaljenosti, ali i cijene (280KM), Zvjezdica zbog udaljenosti, a ni nije nam se nešto svidjela, a Happy Planet zbog hrane koju dobijaju iz Male Skadarlije (nešto mi je tu sumnjivo da im donose baš svježe kuhanu hranu tog dana, prije će biti da dobijaju neke ostatke user posted image možda griješim.. ali eto, otpisali smo ga).
Eh sad, Ciciban nam se najviše svidio zbog lijepog dvorišta i sprava koje imaju u njemu, a i relativno nam je blizu, cijena je isto okej (200KM, odnosno 150KM poludnevni), a Piccolini nam najviše odgovara zbog blizine (živimo preko puta, pratkično ju pješke mogu odvesti), ali mi se nije baš svidjelo to što nemaju travnato dvorište, i ovo što imaju je malo.. Mi bi nju za početak, prvih mjesec-dva, možda i duže ili kraće (zavisi kako bude prihvatila vrtić) vodili na taj poludnevni boravak (ja ne radim, pa možemo tako), pa onda produžili na cjelodnevni. Ustvari, to bi joj došla kao neka igraonica, druženje sa djecom istog uzrasta. U svim vrtićima koje smo obišli, niko nas nije proveo po prostorijama, da vidimo kako to izgleda, a ni mi se nismo sjetili to tražiti user posted image , možda jer je bilo vrijeme spavanja, a i direktorice su na godišnjim, pa možda i zato..
Čitala sam vaša iskustva na temi, i čini mi se da ste sve pozitivno pisali za ova dva vrtića. Planirala sam da mi dijete ide u privatni vrtić sve dok ne dobijemo državni (a nadam se da ćemo ga dobiti), pa bih sad izabrala onaj koji ima bolji sadržaj za stariji uzrast (ako se desi da nam se oduži sa državnim).
Ako neko ima neke svježe informacije vezano za ova dva vrtića, neka napiše. user posted image
Eh da, takođe me zbunjuje cijena, zašto su neki vrtići daleko povoljniji od drugih? Šta to drugi, skuplji nude bolje od ovih jeftinijih? Npr. Liliput pod Starčevicom je 280KM, a Piccolini 175KM. user posted image

Pozdrav svim mamama i user posted image user posted image

(odgovor članu operabox)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
11.8.2014 14:28:37   
pepapig
Pozdrav svima.... Da li neko zna privatni vrtic na Starcevici,a da radi i popdnevnu smenu,posto sam ja na poslu do 20h?

(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
19.8.2014 10:22:00   
mlada_mama1
Sofija je na kraju u Happy planet-u u Boriku, zadovoljni smo, a hrana iz Male Skadarlije, koju imaju, kad ste je vec spomenuli, to je zato jer je isti gazda i vrtica i restorana, pa zasto ne bi bilo tako.. sasvim sam zadovoljna, tete su mlade, raspolozene, ljubazne, sve super, samo sto cu je vjerovatno morati ispisati jer cu dobiti otkaz ali ako ikad opet bude potrebe icice opet tu. Toliko

(odgovor članu pepapig)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
29.8.2014 20:22:49   
jele85dr
mlada_mama1 hvala na odgovoru. user posted image
Elem, upisašmo ju u jedan drugi vrtić. Danas smo prvi dan bili na privikavanju, i ja s njom, nekih sat-sat i po.
Ona u oktobru puni dvije godinu, a sad su ju stavili u grupu 1-2 godine, ali hajde nije to toliki problem, nego oni tamo s njima ništa ne rade... Nikakve zajedničke aktivnosti, nikakva igra, ništa... Pošto su mali, ni ne izvode ih vani, nego su unutra u zatvorenom, i landaraju onako bezveze. user posted image Dvoje-troje plače, ostali se valjaju po podu, ili hodaju okolo bez ikakvog cilja. user posted image Tete nikakve igre nisu započinjale s njima za tih sat i po što smo bile, ni pjevanje pjesmica, ni ringe ringeraja, ni crtanje/pisanje,slaganje kockica, ništa (navodim neke stvarčice koje inače radimo kod kuće, a koje su jednostavne i banalne i oni maleni takođe mogu tako da se igraju).
Je li to normalno? Je li poenta jaslica samo da ostaviš dijete negdje, samo da nije samo, da ga nahrane i presvuku?

(odgovor članu mlada_mama1)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
29.8.2014 23:37:38   
škorpija
Jelena, nemam iskustva s jaslicama, ali na osnovu prica mama oko mene, u jaslicama je jedini cilj da roditelju vrate dijete nepovrijeđeno, sve ostalo je misaona imenica, tako je koliko znam u većini vrtića, ali nadam se da će se javiti mame s iskustvom iz prve ruke

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu jele85dr)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
31.8.2014 12:49:55   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: škorpija

Jelena, nemam iskustva s jaslicama, ali na osnovu prica mama oko mene, u jaslicama je jedini cilj da roditelju vrate dijete nepovrijeđeno, sve ostalo je misaona imenica, tako je koliko znam u većini vrtića, ali nadam se da će se javiti mame s iskustvom iz prve ruke

Moj dječak je u vrtić krenuo sa 11 mjeseci i moja iskustva nisu nimalo negativna, čak štaviše. Netačno je da ne rade sa njima. Mnoštvo je tu pjesmica, crtanja, raznih kreativnih "poslića" najčešće s papirom... Istina, nisu izlazili vani do neke druge godine što mi je i super, ako ćemo pravo. Dvije tete sa 10-15 djece od 5 godina vani zaista teško mogu "izaći na kraj".

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
31.8.2014 12:53:16   
MicoTico
http://www.vrticibl.com/index.php/main/stranica/154

Evo nekoliko klipova sa sajta našeg vrtića.

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Vrtici i jaslice u Banjoj Luci
6.9.2014 18:28:41   
snezni morz
Zdravo, da li neko moze da mi napise iskustva sa vrticima Pipi duga carapa i Petar Pan u Banja Luci? Hvala.user posted image







(odgovor članu Sizif)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  4 5 6 [7] 8   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *