|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Foto - kuhanje!
28.3.2011 18:37:32   
mama75
I ja kupujem "seti" kokos - kupujmo domace user posted image

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Foto - kuhanje!
28.3.2011 22:18:31   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image   za onoga ko ovu temu smisli lakse mi kad vidim nego kad citam a   jes me mesni  rolad  spasio veceras i super ispao hvala  Mala Selma user posted image  

(odgovor članu w.pooh)
  Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 10:09:49   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: nikita

ja sam je pravila i kokos fil je super ispao , da nije do kokosa, koji kupujes

ma jedini u granapu koji je biouser posted image , marka SETI


Fil sa kokosom: Kad mlijeko zakuha staviš griz koji je stajao u malo mlijeka. Kuhaš dok bude malo gušće od pudinga 5-6 minuta (nakon što počne da kuha). Skineš sa vatre i umješaš kokos. To ti stoji dok ne napraviš smjesu za kore i malo ne ispečeš donju koru. Onda će se i fil peći neko vrijeme sa gornjom korom.

Kako misliš da ti se osjeti kokos? Grube su ti mrvice? Suhe? Ili je problem sa aromom?


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 10:20:38   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: škorpija


IZVORNA PORUKA: nikita

ja sam je pravila i kokos fil je super ispao , da nije do kokosa, koji kupujes

ma jedini u granapu koji je biouser posted image , marka SETI


Fil sa kokosom: Kad mlijeko zakuha staviš griz koji je stajao u malo mlijeka. Kuhaš dok bude malo gušće od pudinga 5-6 minuta (nakon što počne da kuha). Skineš sa vatre i umješaš kokos. To ti stoji dok ne napraviš smjesu za kore i malo ne ispečeš donju koru. Onda će se i fil peći neko vrijeme sa gornjom korom.

Kako misliš da ti se osjeti kokos? Grube su ti mrvice? Suhe? Ili je problem sa aromom?


grube mrvice, nekako previše sirovo, zapinje mi u grlu, još sma ja kuhala kokos sa mlijekom pa onda dodala griz i dokuhala fil

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 10:46:38   
Lejla Ka
To ti je vjerovatno star i presušen kokos bio. Nemoj se obeshrabriti.

Što se tiće "kupujmo domaće", ja sam vazda za to. Međutim kokos nije domaći, većina distributera ga kupuje i prepakuje. Zato treba uzimati nešto skuplji i kvalitetniji. Slično je i sa kakaom.
A mlijeko i voda ... Pa tu nam nema ravih.


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 12:41:08   
Anoniman
molim vas fotografisi te pravljenje sogan-dolm-e  ako iko uskoro vreme bude imao vremena za to  neznam kako da to napravim nisam nikad jela samo citala po temama

(odgovor članu Lejla Ka)
  Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 13:08:01   
Lejla Ka
user posted image

Ove su uredu,

user posted image

ove su prekrupne, ali mogu proč ako ih nije previše,

user posted image

ovo je katastrofa.

Gore stavljene ocjene su po Sarajevskim standardima user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 13:08:43   
Lejla Ka
Hajde sad, koja bude prva pravila sogan dolmu nek umasti fotoaparat user posted image

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Foto - kuhanje!
29.3.2011 23:48:52   
Rimljankaa
Slane palacinke:

Zakuhamo klasicno tijesto za palacinke:brasno,jaja,mlijeko,voda,so,malo ulja i secera.
Ostaviti malo guscu smjesu od one koju pravimo za slatke palacinke.
user posted image

Ispecemo palacinke
user posted image
user posted image

zatim napravimo fil tako sto isjecemo jedan pileci file na kockice i proprzimo malo na ulju,uz dodavanje malo vode.Dodamo gljive,pa suho meso i zacinimo po zelji
user posted image

Fil nanesemo na palacinku i urolamo palacinku.Krajeve zakacimo cackalicama da fil ne iscuri.Po zelji staviti i listove sira.

user posted image

Pohujemo palacinke i przimo na ulju kratko
user posted image

Serviramo na tanjir i po zellji napravimo nadljev.Ja sam ovaj put iskoristila visak gljiva.Proprzila ih,zacinila i dodala vrhnje za kuhanje

user posted image


PRIJATNO!

user posted image


< Poruku je uredio Rimljankaa -- 29.3.2011 23:49:57 >


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Foto - kuhanje!
30.3.2011 9:41:22   
amdi
Ja pravim skoro istim postupkom, dakle poslije punjenja palacinki stavim ih u vatrostalnu zdjelu i polijem vrhnjem za kuhanje ili besamel sosom i rendanim sirom. Pecem dok se ne zarumeni - samo malo zdravija varijanta od przenja

(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Foto - kuhanje!
30.3.2011 11:16:31   
Lejla Ka
UH Rime, pa ti si opasna!

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Foto - kuhanje!
30.3.2011 17:30:12   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

UH Rime, pa ti si opasna!


Ko bi rekao,hahahahah?!  IMa jos uspjeha i slanih i slatkih,ali mi se neda slikati...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 87
   [Obrisana poruka]
30.3.2011 17:32:18   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Rimljankaa)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Foto - kuhanje!
30.3.2011 18:21:33   
Rimljankaa
IZVORNA PORUKA: Iman83

Rime, identičan ručak smo jučer imali, samo sa bešamelom, ne dao Bog da sam i ja odlučila slikati user posted image user posted image user posted image !!! 


NIje ni kod mene za razglednice. Nisam stigla nista dekorisati,jer smo bili,uh bas gladni...


_____________________________

23.01.2011. u 9.45h mama je rodila svoju principesu,svoj najsjajniji dukat,svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
11.01.2016. u 00.20h mama je rodila svoju drugu principesu, svoj drugi najsjajniji dukat, svoj osmjeh i svu svoju ljepotu...
Ja sam najbogat

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:12:39   
mala86
Arancini (usecerena limunova korica)


kora nekoliko domacih neprskanih limuna
user posted image

isjeci makazama na trake
user posted image

zatim ih staviti u kljucalu vodu,pustiti da kuha par minuta i 2-3 puta ponoviti postupak

user posted image

nakon toga izvagati koricu

user posted image

koliko grama korice ima toliko grama secera i vode staviti da kuha
kod mene je bilo 220 grama,stavila sam toliko secera i 220 ml vode

user posted image

a zatim ubacila koricu i pustila da kuha oko 15 minuta
user posted image

user posted image

nakon 15-tak minuta izvadila ih i obilato posula kristal secerom i ostavila da se susi

user posted image


kad se osuse trebaju izgledat ovako
user posted image

moji nazalost ovu fazu ne docekaju pojedu se prije user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Rimljankaa)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:20:17   
Hannica
I valja li to istA?user posted image Nikad nisam probala,jel slatko,ljuto,gorko?

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:21:36   
R&T@
Ove limunove korice bas izgledaju primamljivo...a nikada nisam cula za ovaj recept...

Mislim da cu probati...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:23:31   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hannica

I valja li to istA?user posted image Nikad nisam probala,jel slatko,ljuto,gorko?


mislim da sto se vise kuhaju da gube na gorcini

meni su odlicni i najdrazi ovako ispred kompauser posted image user posted image user posted image ,vec je cevrtina pojedena user posted image user posted image user posted image ,ja oh obozavam,slatko je user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:25:00   
mala86
IZVORNA PORUKA: tajra

Ove limunove korice bas izgledaju primamljivo...a nikada nisam cula za ovaj recept...

Mislim da cu probati...



po ovom sam ja radila
http://www.coolinarika.com/recept/728710/


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:25:07   
Hannica
I ja bih probala,ali nemam vage.user posted image I nemam neprskanog limuna,kod mene je onaj plasticni iz konzuma.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:31:00   
Hannica
IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: tajra

Ove limunove korice bas izgledaju primamljivo...a nikada nisam cula za ovaj recept...

Mislim da cu probati...



po ovom sam ja radila
http://www.coolinarika.com/recept/728710/


U ovom receptu pise narance,sad si me zbunila.user posted image Jako sam zbunjiva kad je kuhanje u pitanju.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:38:29   
mala86
IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: mala86

IZVORNA PORUKA: tajra

Ove limunove korice bas izgledaju primamljivo...a nikada nisam cula za ovaj recept...

Mislim da cu probati...



po ovom sam ja radila
http://www.coolinarika.com/recept/728710/


U ovom receptu pise narance,sad si me zbunila.user posted image Jako sam zbunjiva kad je kuhanje u pitanju.user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ja sam stavila limun jer njega dobismo iz Dalmacije

i sad naziv trebam promjenit user posted image user posted image user posted image

ovo su limuncini- mislim -skroz sam pukla user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:46:38   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Hannica

I ja bih probala,ali nemam vage.user posted image I nemam neprskanog limuna,kod mene je onaj plasticni iz konzuma.user posted image


Nemam ni ja vagu, ali imam "odokativnu" mjeruuser posted image user posted image user posted image

A kupovni limun mozes oprati deterdentom za sudje i dobro ispratiuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 18:50:53   
mala86
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Hannica

I ja bih probala,ali nemam vage.user posted image I nemam neprskanog limuna,kod mene je onaj plasticni iz konzuma.user posted image


Nemam ni ja vagu, ali imam "odokativnu" mjeruuser posted image user posted image user posted image

A kupovni limun mozes oprati deterdentom za sudje i dobro ispratiuser posted image



ovo nisam znala-od sad su limuncini ili arancini user posted image user posted image user posted image user posted image  sedmicno na meniu user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Foto - kuhanje!
2.4.2011 19:45:38   
maja78 RR
ja radim isto kao ove arancine sa narandzinom korom, i ostavim u teglu i bude super u kolacima, a i ovako za pojesti

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:







    Microsoft OLE DB Provider for SQL Server error '80040e14'

    Could not find stored procedure 'seo_last5msgRecepies'.

    /rr3_include/rightColumnAllFunctionsLib.asp, line 1031