|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 21:55:26   
leli§
ih mi i nasi obicaji:):):):)

koliko ja znam kumin je bidermajer i ako zeli jos nesto mladoj da kupi... tako je mene moja kuma obradovala :):):) a i kum:) kum je bacao bombone (jadnicak kupio 5kg bombona kaze ne znam ja kako to ide... svi su se bobali sa tim slatkisima 2-3 mjeseca poslije svadbe:))mi smo burme sami sebi uzeli... ne radi nekih finansija, nego moj suprug je rekao i tako ostalo: "nece meni neko drugi kupovati ono to cu ja nositi citav zivot. a ja necu nekome govoriti sta da mi kupi"

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 23:01:19   
milenium
100 ljudi,100običaja.Kod nas-ni slično!

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Vjencana kuma,
27.7.2009 23:03:51   
Anoniman
Ja ću u oktobru aBd biti kuma svojoj sestri user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu milenium)
  Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:47:19   
Suzana
I ja sam vjenčana kuma mojoj kumi user posted image za nepune dvije sedmice.
Baš ne znam šta da joj poklonim, a frka mi je sa slobodnim vremenom...
Mislila sam otići do Swarovskog, imaju li ženice iz Sarajeva još neki prijedlog?



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:50:31   
Leva
Moja najbolja prijateljica je moja sestra tako da mi je bilo glupo izabrati bilo koga drugog za kumu. U ovom trenutku mi smo sestre i dvostruke kume jer sam i ja njoj bila kuma valjda iz istog razloga kao i ona meni user posted image .

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:53:30   
bebano
IZVORNA PORUKA: Suzana

I ja sam vjenčana kuma mojoj kumi user posted image za nepune dvije sedmice.
Baš ne znam šta da joj poklonim, a frka mi je sa slobodnim vremenom...
Mislila sam otići do Swarovskog, imaju li ženice iz Sarajeva još neki prijedlog?




Suzi Swarovski ti je super ideja. Imas jos i Qurejshi (kako li se vec pise). Ima super nakit e sada cjene su ohooooo ali je nakit haos. Imas ga u UNITICu a i u BBI.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:56:38   
Suzana
Znam mila za Qureishi, preeeedobar nakit ali su cijene fakat ludilo... Nažalost, nisam baš pri parama... A u Swarovskom možeš naći nekada nešto lijepo a za koliko-toliko pristojnu cifru..
Da, ima Altinbas u BBI, nisam ulazila, ali kažu da je isto žara!!!



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:57:06   
Leva
U ovoj zlatari su cijene i vise nego ohoho. Solidne nausnice kostaju izmedju 500 i 1000 KM user posted image .
Vidjela sam krasnu narukvicu i kosta 980 KM user posted image user posted image user posted image
Taman para za jednu inseminaciju... i tako ode moja narukvica za bolji cilj.
U Altinbasu sam nasla troje nausnice od bijelog zlata koje su za svaki dan i kostaju izmedju 250 i 300 KM (nema cirkona)

< Poruku je uredio Leva -- 28.7.2009 11:59:09 >


_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 11:58:58   
bubuli
sve je stvar dogovora...
prije 2 godine sam bila kuma prvi put u zivotu...
kupila sam bidermajer,bombone sam bacala i stavila pare na kicenje i tortu...poslije sam ih pitala sta im treba u kucu i uz standardno kafa,secer,sok,bombonjera kupila zajednicki poklon i dala...

ja i mm smo imali vjencanje ne svadbu...nismo kitili ni svatove ni auta (bilo nas je 10)
moja kuma mi uzela bidermajer...poslije dosla nam kuci donijela nam po parfem,bombonjeru i novac da kupimo sebi sta nam treba...
sami sebi smo kupili burme i sve ostalo...

sve stvar dogovora...vise se obicaji neprate ko prije...

ja sam birala kumu po tome sto mi je prijateljica 100godina  a ne recimo po tome sto zivi vani i koliko novca ima ...


_____________________________



(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:00:33   
bebano
Jesu, jesu slazem se da su im cjene mashalla. Ma da Swarovski je meni super, originalan, a nije da te glava zaboli od cifri. Ja bih se licno obradovala tom poklonu, a uvijek polazim od toga da poklonim nesto sto se i meni svidja.

_____________________________

Luka - Mamina sreća
27.05.2008

Sunce moje malo :-))


(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:23:01   
Adana
Swarovski je suuuper!!! Ako ti "mlada" voli nakit ne mozes pogrijesiti. user posted image

Ja nisam nikome bila kuma... jednom zamalo, ali kako je Asja bila mala, pa dug put, ne dade se. user posted image

A moja vjencana kuma je meni kupila bidrmajer i slatke nausnice od bijelog zlata (posto ne volim zuto :)). I mislim da je to to... Ali kao sto neko rece, izabrala sam je zbog nje i naseg dugogodisnjeg prijateljstva, ne zbog love.
A kum nam je kupio burme.
Nije bilo kicenja svatova, jer nije bilo klasicne svadbe, i nije bilo ni bacanja bombona i sl.

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:24:20   
M kao Mama
Ja sam bila kuma svojoj prijateljici prje osam godina, kupila sam joj bidermajer, zlatni prsten, bacala na kičenje, u kuću im nisam ništa kupovala jer tada smo se tako dogovorile, meni je moja kuma kupila bidermajer, prsten sa dijamantima i brilijantima id ošla mi je dva puta. Volje bih više da ima prijateljici, nego taj skupocjeni prsten.

Nikada neću prežaliti što za kumu nisam izabrala prijateljicu koju sam trebala izabrati, ali ona je tada bila student, mati joj je imala malu penziju i bilo mi je žao da je bacam u trošak. Ali, dok sam živa to neću prežaliti. Zato bitno je koga ćete izabrati, a pokloni, budsu i prođu, nekome prsten omanja, nekome se ne svidi, nekome lopov ukrade, a prijateljstvo i ta nit ostaje doživota.

Bila sam i ja na nekoliko svadbi gdje se snimaju kamerama koliko je ko dao, to mi je u neku ruku odvratno, ali je u drugu i dobro, zbog nekih(dupelizaca, izvinjavam se na izrazu, ali ni jedan drugi nije adekvatan). Bili smo na svadbi gdje je tip izvadio 5 KM, da bis e na rođendanu hvalio kako je dao 50 eura. E , onda njegov drug izvuče kasetu i kada je vidio 5 km, ostao je ko popišan i više nikada im nije došao.

(odgovor članu bebano)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:32:35   
idana_85
Alma, meni je najbolja prijatlejica bila kuma. I ona je student,ali eto,opet je pristala, troskovi su bili minimalni, jer je nase vjencanje bilo jednostavno,bez svadbe,pompe i bacanja. Dobila sam prsten i bidermajer i jos je ona uzela tortu iako se tako nismo dogovorile. A dosla mi je...pa mozda za ove dvije godine par puta, kad sam se udavala, poslije sa jos jednom prijateljicom, jednom kad je vadila nalaze pa joj trebala moja sverkva, i kad sam se porodila, Rijadu je bilo 25 dana. U medju vremenu je bila tu u gradu pa me dva puta zvala na kafu. BAs glupo, i meni je krivo sto sam bas nju odabrala za kumu,ali sada je kasno. Cura studira,stalno je u gradu,bez obaveza,non-stop negdje hoda,a kad je pitas sto jenema nema jadna kad uci. Tako nemoj da se kajes, kad se covjek uda,oformi porodicu valjda izgubi nit sa onima koji i dalje zive po starom.

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:40:13   
M kao Mama
Ne, znam Aida, ja nisam željela da moja drugarica, da joj ne navodim ime, se zadužuje i posuđuje pare, znajući nju, znala sam da je ne mogu ubjediti da kupi neki skromni bidermajer, da mi ne kupuje prsten ili slično. To je djevojka koja izuzetno zna za svaki red, i zato sam odlučila jednostavno da neku drugu opciju i kažem pokajala sam se. 

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 12:49:27   
dzeni_nl
I meni je zao sto mi najbolja prijateljica nije bila kuma, ali ona je isto student, neradi nigdje i nije mogla pristati na to i ako sam je ja ubjedjivala da mi ne treba nista kupovati, ali njoj je bilo neugodno i nije pristala.

Posto je kum bio djever, onda sam za kumu izabrala jetrvu sa kojom sam se druzila i prije nego sam se udala, ona zivi ovdje i stvarno mi je do sada mnogo pomogla sto se tice mnogih stvari.

Ona je meni kupila haljinu posto je bilo klasicno vjencanje, cipele, bidermajer, preljep ves i kupili su burme i ako smo je i muz insistirali na tome da mi kupimo burme, ali oni nisu htjeli ni da cuju za to.

A to sto je ona meni kupila haljinu i cipele je iz tog razloga sto je kod njih takav obicaj i prije je ona bila kuma pa je isto tako radila i ostala je pri svome, a ja sam morala pristati.

I danas dan se pitam da li je to previse, da li sam joj duzna i kako da joj se oduzim za sve?


_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 13:11:18   
Romali
IZVORNA PORUKA: Suzana

I ja sam vjenčana kuma mojoj kumi user posted image za nepune dvije sedmice.
Baš ne znam šta da joj poklonim, a frka mi je sa slobodnim vremenom...
Mislila sam otići do Swarovskog, imaju li ženice iz Sarajeva još neki prijedlog?



Eeee, ja sam kuma 8.8. Jesi li i ti tada??
Swarowski mi nije nikako dostupan user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 13:17:20   
Suzana
Kada smo se mi vjenčavali, kum MM nam je uzeo vere i od njih smo dobili i "kovertu".
Moja kuma mi je uzela bidermajer i dobila sam Swarovski naušnice, predivne.
E sada, moja ideja je da joj također uzmem nešto od nakita za uspomenu, bidermajer se podrazumijeva i planirala sam dati i "kovertu".
Inače, ja sam pristalica "koverti" tj. poklona u parama (pa koliko god) nego da od nekoga dobijem sliku koju možda nikada neću okačiti na zid i onda mi je žao zbog ljudi koji su se trošili. Npr. konkretno za slike, meni je ta vrsta poklona vrlo nezgodna. Jer svi mi imamo vlastiti ukus i stil, tako je npr. naš stan hajmo reći moderan i ne uklapaju se baš svakakve slike.
I bezveze su mi običaji od prije što se tiče ovih poklona novopečenim bračnim parovima, jer birivaktile te niko nije ni pitao šta ti treba nego ti na svoju ruku donese peglu a ti već dobila 2 pegle. To mi je van pameti.

PS: Definitivno je na prvom mjestu prijateljstvo a tek onda pokloni i ostalo - da ne bude zabune.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 13:21:56   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: Suzana

I ja sam vjenčana kuma mojoj kumi user posted image za nepune dvije sedmice.
Baš ne znam šta da joj poklonim, a frka mi je sa slobodnim vremenom...
Mislila sam otići do Swarovskog, imaju li ženice iz Sarajeva još neki prijedlog?



Eeee, ja sam kuma 8.8. Jesi li i ti tada??
Swarowski mi nije nikako dostupan user posted image



Jesam draga hahah, vidiš što nam se dešavaju iste stvari u životu haha.
Nego imam prijedlog, hajde u ovu sad subotu u SA, pa ćemo zajedno do Swarovskog, taman da se podružimo, popijemo kafu, odemo na ručak i životom se ismijemo? user posted image



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 13:31:55   
Romali
IZVORNA PORUKA: Suzana


Jesam draga hahah, vidiš što nam se dešavaju iste stvari u životu haha.
Nego imam prijedlog, hajde u ovu sad subotu u SA, pa ćemo zajedno do Swarovskog, taman da se podružimo, popijemo kafu, odemo na ručak i životom se ismijemo? user posted image




Prijedlog ti je user posted image , ali ja sam tih dana na Čiovu. Valjda ćemo ovo nekad uraditi za svoju dušu.
Eno sam ti napisala pravdanje na temi 'Ishrana...'



_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 13:38:36   
Suzana
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: Suzana


Jesam draga hahah, vidiš što nam se dešavaju iste stvari u životu haha.
Nego imam prijedlog, hajde u ovu sad subotu u SA, pa ćemo zajedno do Swarovskog, taman da se podružimo, popijemo kafu, odemo na ručak i životom se ismijemo? user posted image




Prijedlog ti je user posted image , ali ja sam tih dana na Čiovu. Valjda ćemo ovo nekad uraditi za svoju dušu.
Eno sam ti napisala pravdanje na temi 'Ishrana...'




E da znaš da te držim za riječ! user posted image
A vidjela sam pravdanje ana "Ishrani...", da tamo previše ne oftopikamo, sve se bojim da si Razrednica Vještica, ubijeđena sam da si omiljeni prosvjetni radnik u svojoj školi! user posted image
user posted image


_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 16:54:42   
žana o8
meni je kuma bila najbolja prijateljica, a i j sam njoj. Ništa mi nije morala kupiti, sve sam sama kupila i dala njoj da mi kao fol da.Bitno je da mi je ona bila kuma,a sve drugo je nebitno.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 22:10:49   
anitaMO
Romali mi smo platili crkveno vjenčanje 100 km.
ja sam bila 2 puta kuma vjenčana.zlato obavezno ,poklon obavezno.buket nisam ja plaćala takav je dogovor bio.
ja od svoje kume dobila narukvicu od bjelog zlata ja je izabrala i tv.user posted image


_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Vjencana kuma,
28.7.2009 22:51:57   
leli§

IZVORNA PORUKA: Suzana


Da, ima Altinbas u BBI, nisam ulazila, ali kažu da je isto žara!!!




Suzi zlatar Strujic na cosku zlatarske ulice-dole do poste, ima Altinbasovog nakita... ustvari bilo je prosle godine, nije neki ogroman izbor samo su neki komadi bili i ja sam fasovala narukvicu od supruga za prvu godisnjicu braka:):):)cijene su ja mislim nesto manje nego u BBI-u

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 8:42:01   
seli
A najgore od svega što ljudi sebi neke događaje koji ih trebaju veseliti pretvore u moru dijelom i zbog materijalne situacije.
Moja teorija je ako si nekoga izabrala za kumu ili kuma pa nije tu da bi bio finansijer tvog vjenčanja već neko tko ti emotivno znači.Tako da su mi najveća glupost opterećavati nekoga sa obavezama.
Naši kumovi nisu imali nikakvih obaveza osim da budu dobro raspoloženi i da budu uz nas.Sve smo sami kupili i to mi je uredu
Na našoj svadbi je bilo cca 100 ljudi ali ljudi koji su nam zaista dragi.Nismo htjeli plaćanje ni na kićenje ni na tortu prvo zato da ljude ne bi dovodila u neugodnu situaciju jer je neko u mogućnosti izdvojiti veću,neko manju a neko Bogami nikakvu sumu.
A s druge strane to mi je tako primitivan običaj.To ti ga dođe kao evo pojeo si,popio si e de mi sada i plati.
A u zemlju bi propala kada bi uzela tacnu i išla od čovjeka do čovjeka da mi plati tortu koju mu donesem.

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Vjencana kuma,
29.7.2009 9:40:22   
veeseelaa
vala seli si u pravu al danas raja hoće na svadbi da zaradi kad več posla drugog nemauser posted image  lakše je napraviti svadbu i zadati običajeuser posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu seli)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *