|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: cir na guzi
25.11.2011 19:15:43   
rose
IZVORNA PORUKA: Hannan

Pisala sam na prvoj strani o mom iskustvu, i zelim ti savjetovati s obzirom da je dijete u pitanju da je odvedes ljekaru.Ja sam dugo sa tim kuburila, sazrije, izadje gnoj, ocistim i kroz mjesec-dva opet, i tako nekoliko puta.Zadnji mi je bio na sljepocnici, tik pored oka i ta kesica gnoja se smjestila u kapak i zatvorila mi oko, primala sam par dana injekcije, kad je sazrelo na orl i oni su mi to sjecnuli i iscitili, poslije toga nikad vise se nije pojavilo. Redovno sam isla na previjanje...tako da mislim da ipak mi koliko god dobro odradimo bude negdje promasaj.Nadam se da je nece vise zezati, jer je za velikog bolno, a kamoli za dijete, brz oporavak!


u ponedjeljak je mm vodi na kontrolu zbog laringitisa pa ce opet pokazati i vidjeti sta nam je ciniti


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: cir na guzi
27.11.2011 18:26:42   
rose
eto...veceras je konacno izaslo malo gnoja...i krvi...plakala je kad sam pokusavala da izvucem sto je moguce vise...ocistila sam rivanolom i stavila bivacin, tufer s rivanolom i pelenu...popila je hapu i sad spava...sutra ce mm svakako doktoru pokazati kad je odvede na kontrolu zbog laringitisa...sta mislite koliko dugo ce se ova bubuljica ili cir ili sta je vec cistiti ovako? nadam se da je nece doktor sutra recnuti to bi joj bas bila trauma user posted image

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: cir na guzi
27.11.2011 18:34:50   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus


IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: taurus

rose ja nisam u toku, kako ste se prošli put riješili kvržice
je li očišćena do kraja, šta ste koristili


prvi put nikad nije pukla...samoje kuglica nestala a stavljala sam rivanol



zbog toga sam te i pitala, jer ako se prva upala nije adekvatno očistila ubrzo se javila nova
jedino ispravno je da se hirurški očisti, da se rana previja i drenira do potpunog ozdravljanja, možda čak uz upotrebu antibiotika
znam da ti se to ne radi jer je mala, ali bojim se da će se to ponavljati

ti možeš stavljati i kupus i ihtiol da se kvržica otvori, a najvažnije je da kad krene curiti gnoj se istisne do kraja (znači pritišće se dok ne počne izlaziti čista krv), pravilno čisti i previja, jer ako ostanu i najmanje količine gnoja upala će se ponoviti


mozes li mi molim te reci kako se pravilno cisti i previja? ja sam joj sada stavila opet tufer natopljen rivanolom


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: cir na guzi
27.11.2011 18:50:04   
taurus
dobro je da se otovrilo, sad svaki put kada je presvlačiš istišći gnoj, naravno svoje ruke prvo dezinficiraj
pritišći sa svih strana dok ne dođeš do čiste krvi (uh to će je boliti, ali mora seuser posted image )
nakon toga dezinfikuj sa hidrogenom... hidrogen je dobar je neće je peckati, vidjećeš kada ga staviš kako rana pjeni to znači da još uvijek ima gnoja tj. leukocita unutra, a hidrogen će ih "izvući" iz rane
zatim stavi sterilnu kompresu natopljenu rivanolom
ako nakon par previjanja nema više gnoja, onda samo isperi hidrogenom, možeš posuti i bivacin prahom ako je otvor na kvržici veliki i opet zatvori kompresom

je li se kvržica smanjila, je li i dalje tvrda



(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: cir na guzi
27.11.2011 19:27:42   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus

dobro je da se otovrilo, sad svaki put kada je presvlačiš istišći gnoj, naravno svoje ruke prvo dezinficiraj
pritišći sa svih strana dok ne dođeš do čiste krvi (uh to će je boliti, ali mora seuser posted image )
nakon toga dezinfikuj sa hidrogenom... hidrogen je dobar je neće je peckati, vidjećeš kada ga staviš kako rana pjeni to znači da još uvijek ima gnoja tj. leukocita unutra, a hidrogen će ih "izvući" iz rane
zatim stavi sterilnu kompresu natopljenu rivanolom
ako nakon par previjanja nema više gnoja, onda samo isperi hidrogenom, možeš posuti i bivacin prahom ako je otvor na kvržici veliki i opet zatvori kompresom

je li se kvržica smanjila, je li i dalje tvrda





vec je veceras izasla svjeza krv...kao da toga unutra ima jos ali u razlicitim kesicama? nisam mogla da ocjenim jel se smanjila jer je plakala bas jako pa sam morala to pokriti tuferom i uzeti je da se smiri...ja sutra idem na put i nema me do srijede..mm je dobio instrukciju da pazi na to i da hidrogenom dezinfikuje...vec sam mu rekla da treba da pjeni (pupak smo tretirali hidrogenom) ...hajde valjda ce izaci sve user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: cir na guzi
27.11.2011 21:53:55   
taurus
uh gadno je ako ima još tih kesicauser posted image
najbolje nek i dr sutra pogleda, jer ovo je sve priča na neviđeno
ako u dz ništa ne poduzmu ja bih nastavila sa ihtiolom dok se sve ne otvori

duša draga, to boli groznouser posted image

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: cir na guzi
27.11.2011 23:12:46   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus

uh gadno je ako ima još tih kesicauser posted image
najbolje nek i dr sutra pogleda, jer ovo je sve priča na neviđeno
ako u dz ništa ne poduzmu ja bih nastavila sa ihtiolom dok se sve ne otvori

duša draga, to boli groznouser posted image


nisam ihtiol kupila...apotekarka ovdje u komsiluku bas nije bila za opciju da to koristimo user posted image kao dr. bi propisao ...ovako na moju inicijativu nije bas bila hepi da mi proda a ja nisam insistirala tako da sam ja nstavila samo s rivanolom...i povremeno stavim kantarionovo ulje ...ne znam ni ja zasto...valjda zato sto sam cula da je dobro


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: cir na guzi
28.11.2011 21:40:14   
taurus
rose šta je rekla dr danasuser posted image
kako je S

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: cir na guzi
29.11.2011 0:57:56   
rose
ja sam na putu...dr je rekla da se nastavi cistiti i antibiotici i kontrola u srijedu...samo da hoce na bolje pa da je ne moram na hirurgiju voditi

a sad mislim da cu ja na hirurgiju...moram neke mladeze pogledati i ukloniti...al lako mi je za mene...

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: cir na guzi
29.11.2011 15:49:21   
selmoni
Moja curica je imala 4 čira do sada jedan na trtici koji je bio najgori i tri na preponama. Ja sam sve tretirala bivacin mašću i rivanolom. Svi su jako brzo prošli a što se tiče antibiotika dobila je Cefaleksin. Meni su govorili da je vodim na dječiju hirurgiju ja nisam htjela i dobro sam postupila. Med. sestra u vrazovoj joj je to čistila a je vodila računa dalje.

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: cir na guzi
29.11.2011 15:58:07   
virgulina
joj nezgodni su ti cirevi , znam , nekada davno dok sam jos na praksu isla da su zatvorene cireve mazali crnom masti pa ona zagrije i izvuce sadrzaj na povrsinu , to se radi dan - dva pa se onda pravi incizije i cisti se , ali je to jaaako bolno user posted image , daju se antibiotici i lokalno a i oralno ( ili inekcijama ) i svaki dan ispiranje i ciscenje hidrogenom 

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: cir na guzi
30.11.2011 1:46:57   
rose
IZVORNA PORUKA: selmoni

Moja curica je imala 4 čira do sada jedan na trtici koji je bio najgori i tri na preponama. Ja sam sve tretirala bivacin mašću i rivanolom. Svi su jako brzo prošli a što se tiče antibiotika dobila je Cefaleksin. Meni su govorili da je vodim na dječiju hirurgiju ja nisam htjela i dobro sam postupila. Med. sestra u vrazovoj joj je to čistila a je vodila računa dalje.


i S pije cefaleksin...mm kaze da je kuglica manja ali danas nije uspio nista istisnuti..stavlja joj obloge i dalje i sutra je vodi na kontrolu

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: cir na guzi
30.11.2011 7:38:16   
selmoni
Ako je svježa krv potekla onda je samo to otečeno od čišćenje i zakoji dan će proći

_____________________________

Zdravlje je na prvom mjestu
Mala lopuža stiže 20 septembra 2010 a možda i ranije Akobogda( Bogami stigla ranije i to dobro 25 augsta 2010)

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: cir na guzi
30.11.2011 17:57:57   
rose
IZVORNA PORUKA: selmoni

Ako je svježa krv potekla onda je samo to otečeno od čišćenje i zakoji dan će proći


hajde nadam se da je tako kako kazes...kuci sam i kuglica je manja ali je dalje kuglica pod prstom...dobili smo uputnicu za hirzrgiju, cekam da mi se jaci drug, doktor, da malo poricam  sa njim


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu selmoni)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: cir na guzi
30.11.2011 20:52:29   
rose
javio mi se moj drug...kaze da je bolje da je odvedem hirurgu jer ta kvrzica je neko tkivo koje treba da se izvadi...posto sam ja malo istraumirana pricama o bolnickim bakterijama i tako zazirem od mjesta na kojima se vrse operativni zahvati...predlozio mi je, da ako ce mi biti lakse, malu odvedem dr. salahudinu dizdarevicu privatno...kaze da bi sam zahvat i ako se bude radio, trajao mozda 2 minute

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: cir na guzi
30.11.2011 22:14:51   
taurus
rose to jeste najbolja solucija (govorila sam ti to odmah)
jeste da će je boliti ali ćete riješiti problem za stalno
sretno kod dr user posted image i javi kako je prošlo

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: cir na guzi
30.11.2011 22:27:50   
rose
IZVORNA PORUKA: taurus

rose to jeste najbolja solucija (govorila sam ti to odmah)
jeste da će je boliti ali ćete riješiti problem za stalno
sretno kod dr user posted image i javi kako je prošlo


javim cim aBd obavimo


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: cir na guzi
1.12.2011 10:49:08   
tajcika
drzimo fige i bit ce to ako bog da u redu,javi sta je dr. rekao jer J, jos uvijek na mjestu onog cira se isto moze napipati ta mala kvrzica i koza oko one rupice na koju je izlazila gnoj je jos uvijek tamnija

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: cir na guzi
11.12.2011 12:30:56   
rose
IZVORNA PORUKA: tajcika

drzimo fige i bit ce to ako bog da u redu,javi sta je dr. rekao jer J, jos uvijek na mjestu onog cira se isto moze napipati ta mala kvrzica i koza oko one rupice na koju je izlazila gnoj je jos uvijek tamnija



sve mi zao da je vodim da je rezu...kvrzica je smanjena priicno ali je jos uvijek mogu opipati...sacekat cu sad kraj decembra pa kad budem na odmoru da je odvedem mozda ...nije mi jasno sto se to javlja i sta to znaci? user posted image


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: cir na guzi
26.12.2011 10:53:47   
tajcika
evo nas opet na ovoj temi sa istim problemom da se pozalimo, ponovo se aktivirao onaj "cir", juce smo uzeli bris, pa sad smo na cekanju, kako god opet je upaljeno,juce se malcice otvorilo i opet stalo, stavljam ihtiol i rivanol samo vise dokada ce ga ovo muciti
nadam se da nece biti nista strasno jer stvarno mi je zao da ga vodim dr. da se to reze

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: cir na guzi
29.12.2011 10:04:54   
tajcika
nema veze sto evo odgovaram sama sebi,al mozda nekom bude uputa sta dalje...dobili nalaz MRSA...user posted image nikad se baje rijesiti

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: cir na guzi
29.12.2011 10:51:39   
R&T@
Tajcika, user posted image ...

Nadam se da cete pobijediti tu bestiju...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: cir na guzi
29.12.2011 12:51:03   
Blue rose RR
IZVORNA PORUKA: tajcika

nema veze sto evo odgovaram sama sebi,al mozda nekom bude uputa sta dalje...dobili nalaz MRSA...user posted image nikad se baje rijesiti



user posted image user posted image
Žao mi je i tebe i bebice, držim fige za ozdravljenje. Jeste li bilo kod dr., i je li vam dao drugo šta osim ihtiola i rivanola?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu tajcika)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: cir na guzi
15.11.2012 21:22:56   
Majaaaaa
POMOZITE MI MOLIM VAAAAS!!!! Ne spavam već dva danaaa, umirem od bolova, rivanol ne pomaze, lekovi ne pomazu, osecam djavolji bollll zbog čira na guzi...NE MOGU DA IZDRZIM VISE! Vec 4 dana traje. hoce li ikada proci... imam 18 godina i ne mogu podneti ovoooooo!!!!!!!!!!!!

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: cir na guzi
15.11.2012 21:30:51   
M kao Mama
neće proći dok ne odeš da ti to odrade, znači da se razrreže da gnoj izađe, sretno

(odgovor članu Majaaaaa)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4] 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *