|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 14:39:43   
mamine oci
lako je ko ima mirno djete pa da govori ja nebi puc puc po guzi ma nase mame nas nisu jel pruticem netreba ga za svaku sitnicu ali pkad zasluzii da zna razlog zbog ceka,a ne da to bude navika i sad ko mi sto koristimo prutic smo lose majke a vi koje navodno ne koriste bolje ma ovo pametovanje mi iskreno ide na zvice...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 14:49:56   
veeseelaa
zašto ti ide na žive draga?
ne vjerujem da one žele reći da smo mi lošije majke, neeee
samo su nam odgojne metode drugačije, a vrijeme će pokazati ko je bio u pravu a ko ne user posted image
a u pravu si, ima djece ko hipnotisana sve slušaju, tu i nema razloga za puc puc al djeca koja su mali lopovi e tu treba svašta upotrijebiti od priče, preko foliranja do puc puca user posted image
ja neki dan u vrtići, malena ima 5 godina i otac joj skida tene, oblači pokućnice, skida jaknu .... meni je to strašno, i svi se tome ismijavaju... al on garant konta da je njegova dužnost do groba da djetetu skida tene user posted image  ja tako ne mislim, ja mislim drugačije.... i radim drugačije
On je dobar otac al mu je odgojna metoda za moj pojam čudna..... a možda on konta kad vidi da moja malena sve to sama radi "vidi ove što ju je sredila" user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 14:50:17   
emma.L
OT, pošto je već krenulo: Mene je moja mama tukla prutom, ali nakon moje 6 godine se nikad nigdje nije postidjela moga ponašanja. I nisam je se bojala, iako je bila jako stroga, voljela sam je neizmjerno. A tukla me je jer sam bila dijete koje te u oči gleda i radi što je naumilo iako razlikuje dobro i loše. Kasnije smo razgovarale bez kraja i konca i nalazile kompromise, kad sam već bila veća.
A sad na topic: Moj rođak je imao problem sa koncentracijom i sjedenjem kad je krenuo u školu i to je bilo popraćeno i izljevima bijesa. Strina ga je nekoliko godina vodila na savjetovanje i čovjek je uspio završiti srednju školu, sada studira višu medicinsku i radi kao fizioterapeut dva posla. Da nije odreagirala na vrijeme (po meni je malo i kasnila, jer je on ovo sve ispoljavao i kao mali, sa 4-5 godina), tko zna bi li išta bilo od njega.
E sad, ovdje se iz aviona vidjelo da je problem s koncentracijom i zadržavanjem pažnje, u kombinaciji sa odgojnom zapuštenošću (jer mu je otac poginuo, a majka jedno vrijeme zabila glavu u pijesak). Vidjelo se da to nije samo živahno dijete. A on, duša draga, danas se zna žaliti "na dvanaesti rođendan si me vodila psihijatru" user posted image  - kad je krenula, nije odustajala dok nije našla način i pomoć i za učenje i za odgajanje.

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 14:53:02   
mamine oci
emm.L.za tebe jedan velikiuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 14:57:36   
veeseelaa
iskreno sjećam se da me je mama jednom šipkicom izlupala po guzi jer sam joj uzela novac iz novčanika i stavila ga u svoju torbicu user posted image user posted image user posted image  odnosno prisvojila ga user posted image user posted image user posted image  imala sam tada 5 god, al sjećam se toga user posted image  i više se ne sjećam da sam ikada dobila puc puc ni od oca ni od majke
e sad šta se dešavalo do pete godine .... haj znaj user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  helem ja sam bila poslušna, poštovala njihove odluke o dolasku kući, o načinu ponašanja i sl i sad mi je drago zbog toga
Red mora da se zna a kako su doprli do mene, ljubavlju i pričom i autoritetom a i ovo puckanje u petoj godini imalo je efekta user posted image user posted image user posted image

emma dobro je postupila tvoja strina, aferim user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:00:11   
mamine oci
mala si bila a voljela si pareuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:01:06   
koka i po
svi mi imamo razlicite nacine odgoja i usmjeravanja djece.
ja licno vjerujem da je kazna ima bolji i veci efekat nego batina.
ne kazem (sto bi hanabanana rekla) da mi ruka nikad nije poletila u trenutku ludila koje samo mogu izazvati nasa djeca.
kasnije bi je sama sebi najradije odsjekla...
moj I.je imao 2 g. kada bi mu kazna za nedolicno ponasanje bila sjedenje u fotelji..i dan danas se sjeca toga..ali je on bio dijete kod koga je kazna palila..
ali postoje djeca kod kojih kazna ne pije vode...sama sam se uvjerila...
ali dokazana istina je da kada DIJETE KAZNJAVATE UDARCEM NAVIKNE SE NA TAJ MODEL PONASANJA I REAGOVANJA NA NJEGOVO NEDOLICNO PONASANJE i kasnije mu biva svejedno.
ne drzim pridike nikome...svako zna kakvo je njegovo dijete i sta za njega znaci ili kazna ili batina..ali smatram da se batinom malo toga moze promjeniti nabolje.
mozemo dobiti samo jedno nezadovoljno,frustrirano dijete,koje ce kasnije u svom zivotu upotrebljavati agresivnost i nasilje u ophodjenju sa ljudima i rjesavanju problema.
jer ono nije naviknuto na drugacije i ne zna drugacije.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:03:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: mamine oci

mala si bila a voljela si pareuser posted image user posted image user posted image


i sad se posramim kad se počnemo toga ja i mama prisjećati, mislim gdje mi je to palo na pamet da uradim? svašta

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:06:31   
veeseelaa
.je imao 2 g. kada bi mu kazna za nedolicno ponasanje bila sjedenje u fotelji..i dan danas se sjeca toga..ali je on bio dijete kod koga je kazna palila..
ali postoje djeca kod kojih kazna ne pije vode...sama sam se uvjerila...


eh da mojoj kažem da sjedi u fotelju po kazni ubila bi me user posted image user posted image user posted image  ona plače, plače dok se ne ispovraća
i onda izmišlja da je boli stomak, leđa itd ja se živa uspaničim, sa kaznama teško deveramo, ona ih baš ne voli i napravi toliku hampu da se prepadnem

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:08:51   
henna ze
beveze da ti pametujem šta da uradiš kad je kod mene djevojčica duša mila..prava dobrica..ako nešto ima "ne"..onda ima..i takva je uvijek bila..takva sam  i ja..u životu sam dobila jednom batine jer sam se dernjala kod zubara da nas je čovjek istjerao..i rekao kad derište dovedete u red ..vratite se..ma nisam vrištala..držala me mama, tetka i sestra a ja kao bik..sve ih pošutala...vratimo se kući..mama kuhaču.dva puta pu puc po guzi..i ja odmah idem zubaru..kao lane malo...
ja kažem nisam imala potrebu da pucnem malu..a da sam ne znam šta bih..ako napravi neku grešku zabranim joj nešto..ali to je rrrrrrriiijetko..
a ne znam tvoj maleni je već veliki...da li si probala da mu oduzmeš nešto što voli...i tako to..


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:10:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

.je imao 2 g. kada bi mu kazna za nedolicno ponasanje bila sjedenje u fotelji..i dan danas se sjeca toga..ali je on bio dijete kod koga je kazna palila..
ali postoje djeca kod kojih kazna ne pije vode...sama sam se uvjerila...


eh da mojoj kažem da sjedi u fotelju po kazni ubila bi me user posted image user posted image user posted image  ona plače, plače dok se ne ispovraća
i onda izmišlja da je boli stomak, leđa itd ja se živa uspaničim, sa kaznama teško deveramo, ona ih baš ne voli i napravi toliku hampu da se prepadnem

Vidis, ja bih je na ignore, pa dokle se god ona bacala, izvrtala, ja je ne bih vidjela...Mozda nisam upravu, ali ja bih tako

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:10:39   
veeseelaa
mozemo dobiti samo jedno nezadovoljno,frustrirano dijete,koje ce kasnije u svom zivotu upotrebljavati agresivnost i nasilje u ophodjenju sa ljudima i rjesavanju problema.
jer ono nije naviknuto na drugacije i ne zna drugacije.


koki jel to znači da će ako im budemo pričali i pričali daviti ljude pričom u konfliktnim situacijama? user posted image
dok ga neko ne tresne user posted image  
ma genetika je čudo, biće il kombinacija il isto mamo il babo


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:12:45   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

.je imao 2 g. kada bi mu kazna za nedolicno ponasanje bila sjedenje u fotelji..i dan danas se sjeca toga..ali je on bio dijete kod koga je kazna palila..
ali postoje djeca kod kojih kazna ne pije vode...sama sam se uvjerila...


eh da mojoj kažem da sjedi u fotelju po kazni ubila bi me user posted image user posted image user posted image  ona plače, plače dok se ne ispovraća
i onda izmišlja da je boli stomak, leđa itd ja se živa uspaničim, sa kaznama teško deveramo, ona ih baš ne voli i napravi toliku hampu da se prepadnem

Vidis, ja bih je na ignore, pa dokle se god ona bacala, izvrtala, ja je ne bih vidjela...Mozda nisam upravu, ali ja bih tako



kako? ma daj? dijete ispovraća sve živo? pa se zacehne pa bla bla.... uh zaHebano je to
ne bi ja mogla, ja je uzmem i odvedem u kupatilo na tuširanje i onda čistim tepih itd
Smorim se
Još ako smo kod nekog, da se ljudi istraumiraju, mislim ne idu nam te kazne, priča i skretanje pažnje da al kazne nikako

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:15:08   
Anoniman
A vid' ovu situaciju.
Muz i ja neki da idemo kroz pijacu na stupu i stala neka zenska, auto na sred ceste i prica li ti prica s nekim likom. Lik iza nje na kraju pritisnu sirenu 1-2x, kad taj lik sto je s njom pricao hoce da mlati ovog sto ju je malo sirenom opomenuo da bi prosaouser posted image user posted image user posted image user posted image Tuga i cemer. I onako ga gledam...jadan on takav...i njegova djeca sutra....

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:18:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

.je imao 2 g. kada bi mu kazna za nedolicno ponasanje bila sjedenje u fotelji..i dan danas se sjeca toga..ali je on bio dijete kod koga je kazna palila..
ali postoje djeca kod kojih kazna ne pije vode...sama sam se uvjerila...


eh da mojoj kažem da sjedi u fotelju po kazni ubila bi me user posted image user posted image user posted image  ona plače, plače dok se ne ispovraća
i onda izmišlja da je boli stomak, leđa itd ja se živa uspaničim, sa kaznama teško deveramo, ona ih baš ne voli i napravi toliku hampu da se prepadnem

Vidis, ja bih je na ignore, pa dokle se god ona bacala, izvrtala, ja je ne bih vidjela...Mozda nisam upravu, ali ja bih tako



kako? ma daj? dijete ispovraća sve živo? pa se zacehne pa bla bla.... uh zaHebano je to
ne bi ja mogla, ja je uzmem i odvedem u kupatilo na tuširanje i onda čistim tepih itd
Smorim se
Još ako smo kod nekog, da se ljudi istraumiraju, mislim ne idu nam te kazne, priča i skretanje pažnje da al kazne nikako

Kaznis je primjereno njenoj dobi.
Oduzimanje omiljene igracke dok ne popravi ponasanje ili cosa na onoliko min. kojiko ima godina.
Dakle, ako A. ima 2 god. cosa joj je 2 min.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:18:56   
Ella_H
Djeca su cudo.
Slazem se s kokom postoje djeca
kod koje kazne ne piju vode.
Ja imam jako inteligetnog ali ljubomornog petogodisnjaka,
i tacno sam uhafizala da je tu ljubomoru jako tesko ugasiti.
I ti razno razni izljevi bjesa i stresa ja ih pokusavam ignorisati
koliku mogu, poslati ga za kaznu na kratku pauzu u sobu,
oduzeti nesto sto voli itd, ali i sve te metode pomalo gube
svoju car kao da mu je svejedno ponekad.
Stvar koja je pozitivna kod njega je ta sto voli strasno
pojam skole djecu i inace socijalizaciju, sljedi instrukcije dobro,
osjecam se ono kao veliki tako da srecom ''VANI"
njegovo ponasanje je totalno drugacije.
Eh sad da li sam ja neka grozna majka sto sam znala
nekad i puc puc primjeniti neznam, ali znam da svoju djecu
jako volim i da se trudim da odgojim normalne insane,
i znam da roditelji uticu donekle na svoju djecu,
medjutim moja djeca su nebo i zemlja zaista a od istih
su roditelja casna rijecuser posted image .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:19:45   
veeseelaa
i ja ne volim da mi sviraju user posted image
možda je lik iza nešto opsovao, meni bi čudilo da je ostao miran ovaj lik s djevojkom
Ja ne volim ni mekušce, ako si samnom budi frajer, zaštiti me user posted image

a vidi sad ovo, neki dan jednog momka napala tri lika i ubili Boga u njemu (na pravdi Boga) a njegova žena vrištala i zvala policiju user posted image user posted image  ja paf na to, pa ja bi uletjela s oklagijom i bilo bi svegauser posted image  života mi

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:22:17   
Ella_H
Ugh to sa povracanjem mi je poznato
to se desavalo sa starijim sincicem
i to bas od te silne ljubomore.
Strasno je izgledalo i zaista covjek
nezna kako da se postavi u takvim situacijama,
ja se sve tjesim na jesen kad krene u predskolsko
da ce se ti povremeni izljevi ublazitiuser posted image .

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:23:06   
veeseelaa
Kaznis je primjereno njenoj dobi.
Oduzimanje omiljene igracke dok ne popravi ponasanje ili cosa na onoliko min. kojiko ima godina.
Dakle, ako A. ima 2 god. cosa joj je 2 min.


na oduzimanje igračke se ne osvrće baš nešto, izuzev ako joj je trenutno u ruci user posted image
ja ovdje svašta napriča a svi hvale moje dijete da je fina i mirna al eto i nama se desi, hB ne često, neki incident
inače ona je dosta poslušna i zna šta smije a šta ne, mislim šta joj je dopušteno i šta nije opasno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:24:18   
veeseelaa
Ugh to sa povracanjem mi je poznato
to se desavalo sa starijim sincicem
i to bas od te silne ljubomore.
Strasno je izgledalo i zaista covjek
nezna kako da se postavi u takvim situacijama,


obzirom da moja malena nešto puno ne jede ja izbjegavam kazne takve vrste od kojih će ona povraćati user posted image  taman se npr najede i onda sve povrati, ma strašno
razumiješ me

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:26:13   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Kaznis je primjereno njenoj dobi.
Oduzimanje omiljene igracke dok ne popravi ponasanje ili cosa na onoliko min. kojiko ima godina.
Dakle, ako A. ima 2 god. cosa joj je 2 min.


na oduzimanje igračke se ne osvrće baš nešto, izuzev ako joj je trenutno u ruci user posted image
ja ovdje svašta napriča a svi hvale moje dijete da je fina i mirna al eto i nama se desi, hB ne često, neki incident
inače ona je dosta poslušna i zna šta smije a šta ne, mislim šta joj je dopušteno i šta nije opasno

Ti si jedna realna zena.
I ja sam u par navrata svoj F. mlatnula i ne mogu ti opisati koliko sam se poslije grozno osjecala. Znam, u tom casu ja nisam bila pri sebi, moja je greska sto sam izgubila kontrolu...Ali jasno mi je da nikakvo puc puc nije OK, ali jasno i izricito NE je itekako OK.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:28:32   
Anoniman
Sjecam se kad mi je jedna zena, koja ima malenu uzrasta kao moja F. pricala:" Znas kako sam joj neki dan mlatnula samarcinu kad me je osamarila...nece joj vise na um pasti, ona da mene samara..." Ja sam se crvenula za nju....

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 15:52:20   
veeseelaa
svega u Božijoj bašti, al moramo biti realne i priznati da nas djeca nekad tako izbace iz cipela da je to strašno
I pored najbolje volje, ljubavi i priče, odricanja i sl dijete po svom tjera e tada ispadamo iz kolosjeka.... dobro je ko može suzdržati se al meni da budem iskrena nekad ne uspjeva
I nije više problem što će razbiti., prosuti i napraviti zijan već je problem što može sebi nauditi
Npr ja je vozim a ona navali da joj otvorim bananicu, ja joj lijepo objašnjavam da vozim i da ću je otvoriti kad stanemo, a ona počne da histeriče i da se otkopčava iz AS-a , ja šiznem
Jednom sam upalila sva četiri na sred ceste, jer sam se bojala nastaviti dalje......
mislim u tim momentima šiznem......
bila je jednom samnom mamine oči kad je Ajša toliko u autu histerisala da je žena s djetetom morala napustiti auto user posted image user posted image user posted image  strašno, bilo me je stid
Kažem hB ovo se dešava u rijetke petke al ja zaista ostanem paf i tako se bespomoćno osjećam, jedino se tako osjećam kad je ona u pitanju user posted image
e u tim momentima pucnem je po guzi ne bil je dozvala sebi user posted image  i naravno da mi je žao, znala sam je pucnuti i onda otplakati...... al definitivno prestani zijan praviti kad je pucnem



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 17:23:55   
mamine oci
i za moju veselicu jedanuser posted image slazem se sa svim sto si pisalauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 18:45:53   
koka i po
hm...interesantna izjava....
medjutim...uceci dijete da konflikte rjesava mirnim putem je precica do ucenja  samokontroli  tj.ako dijete ima samokontrolu znaci da ce se lakse snaci u raznoraznim njemu iritirajucim situacijama.
to ne znaci daviti ljude pricom,niti znaci ne odgovoriti na fizicki napad nego znaci znati granicu koja je izmedju fizickog i verbalnog napada.
uciti dijete da je namjerni napad pogresan ali da je napad u samoodbrani dozvoljen iliti...ne napadaj prvi,pokusaj rjesiti problem bez fizikog obracunavanja a ako to nije moguce suprotstavi se.
i nemoj misliti veselice da ja imam dijete koje se ne zna fizicki obracunati user posted image ..
itekako zna ...ali zna kada je pravo vrijeme za takav vid odbraneuser posted image ..
sto se tice povracanja kod tvoje djevojcice.....
povracanje,i razni slicni ispadi su nacin manipulacije i sredstvo za dobijanje onoga sto mu je zabranjeno.
ignorisanje toga je najbolji nacin da se djetetu pokaze da to nije nacin na koji ce dobiti ono sto zeli.
zvuci malo cudno ali tako jeste.
pokusaj pa ces vidjeti user posted image ..
eto...svasta ja napisa user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *