|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 18:49:44   
mama75
Kada moja mladja kcerka udari sestru ja joj kazem da to nije lijepo, da se to ne radi, zagrlimo seku, ljubimo je i sl. Nisam pristalica onog "vrati joj" jer se time dijete samo uci da je udaranje normalan nacin komunikacije, sto naravno nije. Ali kada ista ta moja kcerkica 459 puta dirne uticnicu, onda zaista dobije po ruci, jer nikakva prica nije upalila. Iako su mi sve uticnice u stanu zasticene, ne dam joj da dira jer ce sutra isto uraditi kod nekoga drugog gdje te zastite nema.
Ja se ne sjecam da su me roditelji tukli, valjda zato sto sam bila divno dijete user posted image Ali se sjecam sljedeceg: tatinih "predavanja" kada uradim nesto sto nije u redu i mojih molbi u sebi, naqravno : Udari me samo mi vise nemoj pricati! I sjecam se jednog samara kada mi je bilo 7 godina, koji sam zaista zasluzila jer sam prekrsila obecanje, slagala i otisla negdje gdje mi je bilo strogo zabranjeno. I jos plus bila kaznjena zabranom izlazaka, a raspust bio user posted image
Batina nije izasla iz raja, kaznjavam dijete na neki drugi nacin (vec sam napisala "stolica za razmisljanje"), ali iskreno opravdavam puc-puc u nekim situacijama, ali ako je to zaista puc-puc. I ne mislim da je to moj poraz kao roditelja.


(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 19:55:37   
nena82
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

NE POSTOJI razlog koji zasluzuje fizicko kaznjavanje...
I nemojte mi to ublazavati i nazivati puc-puc po guzi...


zovi kako hoćeš al ja neznam nijednu majku koja TO nije uradila
a imam prijatelja i poznanika iz svih sfera
živi bili pa vidjeli

Eto,ja poznajem...Sebe,moje dvije drugarice,mog brata i njegovu zenu...
I nema veze @sfera@,nasilja ima svuda.


(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 20:05:55   
Medić*
Kada moja mladja kcerka udari sestru ja joj kazem da to nije lijepo, da se to ne radi, zagrlimo seku, ljubimo je i sl. Nisam pristalica onog "vrati joj" jer se time dijete samo uci da je udaranje normalan nacin

mama75 radimo i mi ovako u slucaju kada je ga neko dijete udari par puta i prestane, tada mu kazem da je to ruzno, da ne valja da se djeca udaraju i sl, medjutim kada ga neko dijete konstantno cuska, udara, stipka a on nece da vrati vec nijemo gleda, pa naravno da ga moram uciti da se odbrani, ne bih da mi sutra u vrticu dijete neko udari a da ne zna malo gurnuti, reci Ne ili odbraniti se... I pored toga sto mu kazem da ne treb ada place sto ga neko udario i da bjezi mami vec da vrati malo po guzi, on to nece vec govori necu, ja sam dobar, jer je mirnijeg temperamenta i jer je naucen da to nije lijepo ali sam zato da se nauci i braniti

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 21:05:36   
mamine oci
da ne pametujem puno:D roditeljstvo je zaista teska uloga a ujedno i preljepa, sad svako djete je prica za sebe sto bi ja mozda mom djetetu rekla kod necijeg ne pali i obrnuto,jer to su razliciti karakteri:Veceras sam upravo dosla sa jednog divnog predavanja koje upravo govori o odogoju djece,naravno govori strucno lice i ona kaze da naravno ne treba udarati dijete kao navika za svaku sitnicu, ali da ako zasluzi prutic mora da radi i da ko kaze da nikad nije pojacao ton na svoje djete ili malo pruticem po guzi lazeznaci nepostoje takvi samo se zavaravamo ili su ti roditelji hladni ko stjene i imuni na nestasluke i sve dozvoljavaju ili su od djece napravili robote da od roditelja ne smiju trepunti...ali da ne odstupam puno od teme svaki roditelj zna sta je nabolje za svoje djete i ako neko se javi i trazi pomoc mi treba da pomognemo a ne da kritikama odmazemo najlakse je reci eh da je moje ja bi ovako ili onako...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 21:55:42   
N_N
IZVORNA PORUKA: hanabanana

Nisam sv. Marija, poletila mi je ruka par puta, i dan danas znam zašto i kako, i sada bih svaki put sebi šamar zavezala.




Da......

Zviznula bih sebi šamar jer nisam bila u stanju da u tim momentima pronađem adekvatan način kazne user posted image user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 22:37:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: koka i po

hm...interesantna izjava....
medjutim...uceci dijete da konflikte rjesava mirnim putem je precica do ucenja  samokontroli  tj.ako dijete ima samokontrolu znaci da ce se lakse snaci u raznoraznim njemu iritirajucim situacijama.
to ne znaci daviti ljude pricom,niti znaci ne odgovoriti na fizicki napad nego znaci znati granicu koja je izmedju fizickog i verbalnog napada.
uciti dijete da je namjerni napad pogresan ali da je napad u samoodbrani dozvoljen iliti...ne napadaj prvi,pokusaj rjesiti problem bez fizikog obracunavanja a ako to nije moguce suprotstavi se.
i nemoj misliti veselice da ja imam dijete koje se ne zna fizicki obracunati user posted image ..
itekako zna ...ali zna kada je pravo vrijeme za takav vid odbraneuser posted image ..
sto se tice povracanja kod tvoje djevojcice.....
povracanje,i razni slicni ispadi su nacin manipulacije i sredstvo za dobijanje onoga sto mu je zabranjeno.
ignorisanje toga je najbolji nacin da se djetetu pokaze da to nije nacin na koji ce dobiti ono sto zeli.

zvuci malo cudno ali tako jeste.
pokusaj pa ces vidjeti user posted image ..
eto...svasta ja napisa user posted image
Istog sam misljenja

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 22:57:52   
veeseelaa
I nema veze @sfera@,nasilja ima svuda.


naravno, zato se pazi da te ne prebijem bezveze user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 22:58:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamine oci

da ne pametujem puno:D roditeljstvo je zaista teska uloga a ujedno i preljepa, sad svako djete je prica za sebe sto bi ja mozda mom djetetu rekla kod necijeg ne pali i obrnuto,jer to su razliciti karakteri:Veceras sam upravo dosla sa jednog divnog predavanja koje upravo govori o odogoju djece,naravno govori strucno lice i ona kaze da naravno ne treba udarati dijete kao navika za svaku sitnicu, ali da ako zasluzi prutic mora da radi i da ko kaze da nikad nije pojacao ton na svoje djete ili malo pruticem po guzi laze znaci ne postoje takvi samo se zavaravamo ili su ti roditelji hladni ko stjene i imuni na nestasluke i sve dozvoljavaju ili su od djece napravili robote da od roditelja ne smiju trepunti...ali da ne odstupam puno od teme svaki roditelj zna sta je nabolje za svoje djete i ako neko se javi i trazi pomoc mi treba da pomognemo a ne da kritikama odmazemo najlakse je reci eh da je moje ja bi ovako ili onako...

S ovim se ne slazem nikako, izvini.
Ko je to strucno lice da meni kaze da prutic mora da radi?! Po cemu je strucno? Po profesili i ja sam pedagog (donekle) i to ostro demantujem. Odakle kome pravo da to tvrdi?user posted image
Ok, svi smo mi roditelji i zelimo najbolje za svoju djecu. Neko je nacitaniji i bolje barata s odgojnim metodama, neko nije, ali ima jak instinkt i iskustvo, pa opet zna se super u svemu tome snaci. Neko ima visok prag tolerancije i strpljenja, neko ne, ali NIKAD se necu sloziti s tim da je ispravno djecu tuci.
Desilo mi se par puta da nisam mogla vise da ponavljam i udarila sam je(mozda svega 4-5x u ovih 4.5godine), ali to shvacam kao svoj poraz.
Po tome, onda i mene moj muz treba puc puc (ah kako je to slatko zamotano)koji put jer, Boze moj, nisam kuhala rucak koj on zeli, a jaci je od mene i ne da mu se raspravljati...user posted image
Da, svako dijete jeste drugacije, ali treba naci nacina PRICI svom djetetu, znati doprijeti do njega, a tu Bogme treba trud, strpljenje i znanje. Mijenjati metode dok nesto ne upali.
Ne smatram da sam savrsena mama, ali se trudim. Grijesim, ali mi je tesko zbog toga i trudim se ne ponoviti istu gresku. Preispitujem se. Sutim i kupim od drugih sto mislim da je ispravno...stalno i iznova. I nikog ne osudjjem i ne govorim "ja bih ovako", ali u sebi slutim kako bih...i uvijek pokusavam razumjeti roditelje i stavljam se u njihovu poziciju...

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:00:17   
brižna majka
Drage moje majke ja zaista sad imam problem sa svojim dječaćičem a ne neku nesuglasicu ili prolaznu sitnicu.On je zaista previše aktivan u svojim nestašlucima i nema više načina kako da ga primoram ili privolim da sluša i da mi pokaže svoju lijepu stranu.Volim ga kao i svaka majka što voli svoje dijete ali me zaista izbaci iz cipela i dobije dobre batine.Ali mogu reći da je samo gore i da ništa time ne dobijem.Zaista sam razmišljala i da odem do psihologa i da potražim savjet.Ima li neka provjerena metoda kojom bi mogla da dobijem bar neke dobre rezultate..Mislila sam da ču sa njegovih 5 godina biti jako sretna i opuštena ali iz dana u dan on je sve više ne podnošljiv,pomoč...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:01:13   
veeseelaa
Po tome, onda i mene moj muz treba puc puc


neee, nego ti njega user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:02:18   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Po tome, onda i mene moj muz treba puc puc


neee, nego ti njega user posted image


pa on je stariji, veci i tezi od mene, moja Vesela, kako cu ja njegauser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 61
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:06:48   
veeseelaa
Da, svako dijete jeste drugacije, ali treba naci nacina PRICI svom djetetu, znati doprijeti do njega, a tu Bogme treba trud, strpljenje i znanje. Mijenjati metode dok nesto ne upali.


slažem se, za sve treba trud, odgojnih metoda ima masu, na karakteru i budućnosti svog djeteta treba dati sve od sebe.... al i ostati normalan, moja jedina briga oprosti al nije samo dijete imam ih masu od 07 ujutru pa nadalje, moram o svemu brinuti....
kad zakasnim na posao nema opravdanja u stilu "malena se nije htjela obući pa smo vodili iscrpljujući razgovor" ili "malena nije htjela izaći iz auta pa sam joj ja jedno pola sata objašnjavala da je to ok"

tako da... nismo svi u istim životnim prilikama i ne živimo svi u istim okolnostima

Da moraš u 08 buti na radnom mjestu a malena te zeza i tersa, neće da se obuče, da opere zube, očešlja se il slično mislim da bi razgovor bio skraćen user posted image   il odgođen za vikend user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:12:23   
teacher75
meni je prijateljica pricala kako je odvela svoju curicu psihologu a ona je nesto poput one djevovjcice koja se spominje u gornjim postovima i koja ne slusa i govori mami da je glupa, da ja mrzi i tako to. nije znala kako ce i sta ce s njom, jos je i razvedena pa nema ni muski autoritet kod kuce. i psiholog joj rekao: fina sipka!

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:13:58   
N_N
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

Da, svako dijete jeste drugacije, ali treba naci nacina PRICI svom djetetu, znati doprijeti do njega, a tu Bogme treba trud, strpljenje i znanje. Mijenjati metode dok nesto ne upali.



Slažem se! Imamo kćerku od 8,5 god., još uvijek u nekim stvarima tražim način kako da joj "priđem". Roditeljstvo je, žene drage, igra bez granica. Taman kad pomisliš da si uspio kao roditelj u nekim stvarima, iznenadiš se novim nametnutim ponašanjem (vrtić, škola, produženi boravak) djeteta i onda opet traži metode. Sve dok smo žive pitaćemo se da li smo uspjele.....
Znam da se "temelji grade" do 3. godine i tu treba biti jako obrezan, sve iza toga samo po malo možemo nadograđivati i mijenjati.
Vjerujem da će svaka od nas pronaći najbolju metodu za odgoj i pristup svome djetetu. Truditi se, osluškivati, pratiti.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:21:13   
brižna majka
I ja mislim da nije baš hiperaktivnost,ali da je jako blizu.Možda ja malo griješim jer se ne igram dovoljno s njim.Ali ne mogu nikako da uskladim svoj ritam sa njegovim.Koliko god se dugo igram njemu je sve malo i nakon svake igre plače da se nastavimo igrati.Ja ne radim i nemam puno obaveza,ali vjerujte da sam izgubila sve živce i da više nemam strpljenja.Jako sam se trudila i izmišljala zanimacije i zabave.Da napomenem da smo u novoj okolini gdje nema svojih vršnjaka,samo su starija djeca i odbacuju ga,kao on je mali.Ne ide u vrtić,ali zna lijepo da se igra u igraoni i sa djecom koja nam dođu u posjetu.Pun je neke mašte kad su mu vršnjaci u blizini.Ne znam da li bi vrtić pomogao?user posted image Možda mu samo fali pažnje,da li je to usko povezano sa neposlušnošču?Postoji li i jedna majka koja se igra sa svojim djetetom 13-14 h?Kako da stignem sve obaveze?Ne znam stvarno gdje sam pogriješila,možda sam prerano nešto očekivala od njega,ne znam....

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:24:20   
veeseelaa
Možda mu samo fali pažnje,da li je to usko povezano sa neposlušnošču?Postoji li i jedna majka koja se igra sa svojim djetetom 13-14 h?Kako da stignem sve obaveze?Ne znam stvarno gdje sam pogriješila,možda sam prerano nešto očekivala od njega,ne znam....


ja ne, dnevno sam odsutna 10 sati, ostaje mi 14 sati da skuham, operem, kupim, posvetim se mužu - djetetu itd
skoro da i ne spavam user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:27:47   
teacher75

IZVORNA PORUKA: brižna majka

I ja mislim da nije baš hiperaktivnost,ali da je jako blizu.Možda ja malo griješim jer se ne igram dovoljno s njim.Ali ne mogu nikako da uskladim svoj ritam sa njegovim.Koliko god se dugo igram njemu je sve malo i nakon svake igre plače da se nastavimo igrati.Ja ne radim i nemam puno obaveza,ali vjerujte da sam izgubila sve živce i da više nemam strpljenja.Jako sam se trudila i izmišljala zanimacije i zabave.Da napomenem da smo u novoj okolini gdje nema svojih vršnjaka,samo su starija djeca i odbacuju ga,kao on je mali.Ne ide u vrtić,ali zna lijepo da se igra u igraoni i sa djecom koja nam dođu u posjetu.Pun je neke mašte kad su mu vršnjaci u blizini.Ne znam da li bi vrtić pomogao?user posted image Možda mu samo fali pažnje,da li je to usko povezano sa neposlušnošču?Postoji li i jedna majka koja se igra sa svojim djetetom 13-14 h?Kako da stignem sve obaveze?Ne znam stvarno gdje sam pogriješila,možda sam prerano nešto očekivala od njega,ne znam....

ja bih ga dala u vrtic

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:33:23   
brižna majka
Vjerovatno ču i ja to pokušati,jer vidim da se on odlično snalazi i bolje ponaša kad ja nisam tu.Kd ga ostavim negdje puno je bolji i poslušnij nego kad sam ja tu.Pa možda ima samo neku kvaku kad sam ja u pitanju.A kažu mi da mu puno pomažem i da sam ga u neku ruku umazila,ali ga i kažnjavam .Možda ja ide u krajnosti ali ne mogu sebi pomoči,ne znam uopšte kako to radim....

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:39:17   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: brižna majka

I ja mislim da nije baš hiperaktivnost,ali da je jako blizu.Možda ja malo griješim jer se ne igram dovoljno s njim.Ali ne mogu nikako da uskladim svoj ritam sa njegovim.Koliko god se dugo igram njemu je sve malo i nakon svake igre plače da se nastavimo igrati.Ja ne radim i nemam puno obaveza,ali vjerujte da sam izgubila sve živce i da više nemam strpljenja.Jako sam se trudila i izmišljala zanimacije i zabave.Da napomenem da smo u novoj okolini gdje nema svojih vršnjaka,samo su starija djeca i odbacuju ga,kao on je mali.Ne ide u vrtić,ali zna lijepo da se igra u igraoni i sa djecom koja nam dođu u posjetu.Pun je neke mašte kad su mu vršnjaci u blizini.Ne znam da li bi vrtić pomogao?user posted image Možda mu samo fali pažnje,da li je to usko povezano sa neposlušnošču?Postoji li i jedna majka koja se igra sa svojim djetetom 13-14 h?Kako da stignem sve obaveze?Ne znam stvarno gdje sam pogriješila,možda sam prerano nešto očekivala od njega,ne znam....


to sve zavisi od djeteta do djeteta, sa mnom se nikada niko nije igrao a bila sam i kreativna i znala sam se i zabaviti.

ja sam misljenja da se sa djceom ne treba previse igrati jer onda postaju totalno ovisni o roditeljima.
provoditi odredjeno vrijeme s njima ok, ali da me stalno vuce za rukav jer nece sam da se igra ne dolazi u obzir.

moj stariji se sa dvije godine zna sam zabaviti, ja se igram s njim slazemo kockice i sl, ali ja zapocnem igru i onda njega ostavim da nastavi sam.
dok moj mladji sin nema strpljenja ni za sta, ali ja mislim da je jos premalen (14 mj), ali ne mislim ni njega navikavati da bude ovisan o meni.
eto ih dvojica pa neka se zabave sami



_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:39:36   
nena82
IZVORNA PORUKA: brižna majka

.Koliko god se dugo igram njemu je sve malo i nakon svake igre plače da se nastavimo igrati.Ja ne radim i nemam puno obaveza,ali vjerujte da sam izgubila sve živce i da više nemam strpljenja.Jako sam se trudila i izmišljala zanimacije i zabave.




A mozda problem je u tome sto si sa sinom vec toliko dugo kuci i jednostavno treba ti promjena?
Jel tvoj muz aktivno ucestcuje u odgoju sina?
Mozda terbas naci nekog ko ce ti sina pricuvati a to vrijeme iskorostiti za sebe?Ili ga upisati u vrtic ili se jednostavno zaposliti?
Mozda stvarno si preumorna,iscrpljena,mozda trebas se malo posvetiti sebi i zbog toga ti se cini da je tvoje dijete nepodnosljivo?BTW,djeca odlicno "nanjuskaju"  majcina osjecnja,ako tvoj mali je svjestan ntoga da si na kraju zivaca sa njim,na svoj djeciji nacin pokusace to rijesiti,bas nestaslukom.



(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:41:31   
N_N
I ja mislim da bi mu vrtić jako pomogao! Uvidio bi da se njegovi vršnjaci tako ne ponašaju. Kod mene je slučaj da je B krasno, mirno i fino dijete u vrtiću pa čak i kod roditelja mm-a, a kad stigne kući - drugo dijete! Jednostavno kući počne ispoljavati neku negativnost, ispuše se, sve ono što u vrtiću ne smije raditi, odnosno jako dobro je razgraničio šta mu gdje "prolazi" i to debelo koristi user posted image  

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:42:29   
nena82
Svako dijete je bolje kad mame i tate nema tu,jer jedino za roditelje igraju predstavu  loseg ponasanja:)

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:44:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: brižna majka
.Da napomenem da smo u novoj okolini gdje nema svojih vršnjaka,samo su starija djeca i odbacuju ga,kao on je mali.

evo šta su uzroci tikovima...
treba društvo, treba igru, treba aktivnost, vrtić može da popravi situaciju ali može izazvati i gori efekat zbog prilagođavanja, razdvojenosti...
zato prvo psiholog pa onda vrtić ako psiholog kaže da je to rješenje... jer će on uraditi procjenu djeteta- nadam se...

(odgovor članu brižna majka)
  Neposredna veza do poruke: 73
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:46:02   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: brižna majka

Drage moje majke ja zaista sad imam problem sa svojim dječaćičem a ne neku nesuglasicu ili prolaznu sitnicu.On je zaista previše aktivan u svojim nestašlucima i nema više načina kako da ga primoram ili privolim da sluša i da mi pokaže svoju lijepu stranu.Volim ga kao i svaka majka što voli svoje dijete ali me zaista izbaci iz cipela i dobije dobre batine.Ali mogu reći da je samo gore i da ništa time ne dobijem.Zaista sam razmišljala i da odem do psihologa i da potražim savjet.Ima li neka provjerena metoda kojom bi mogla da dobijem bar neke dobre rezultate..Mislila sam da ču sa njegovih 5 godina biti jako sretna i opuštena ali iz dana u dan on je sve više ne podnošljiv,pomoč...



a on je vec veliki momak treba da bude sa drugom djecom, jer ce slijedece godine u skolu i treba da se uci na djecu, da se navikava, jer kako sam shvatila on je jedinac.
mene tvoj decko podsjeca na mog sestrica, ali on ima stariju sestru i bio je i pored toga jako problematican.
hiperaktivan, nikada nije imao strpljenja da sjedi na jednom mjestu, samo je pravio neke belaje, a isao je u vrtic od svoje 2 godine.

po meni ti je najbolje da odes kod psihologa i olaksas sama sebi, reci sta te tisti i ona ce obaviti razgovor sa njim i dati ti par savjeta.
a svakako ga vodi medju djecu, prvo u igraone po par sati i onda u vrtic nema ti druge.


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu brižna majka)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: Odgoj i postupanje prema živahnom petogod...
6.4.2011 23:46:40   
N_N
IZVORNA PORUKA: nena82

Svako dijete je bolje kad mame i tate nema tu,jer jedino za roditelje igraju predstavu  loseg ponasanja:)


Upravo tako!

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu nena82)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *