|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: masina za susenje vesa
27.2.2010 15:42:44   
hampsi
Evo sad sam malo detaljnije pogledala prvu stranu.
Moja susi ravno 3 sata, nije bitno koji je program, a imaju 3 i nema veze koliko omeksivaca stavim- nikad se ne osjeti!

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: masina za susenje vesa
28.2.2010 0:37:57   
mummy
Ova moja jeste kondenzacijska tj. sa spremnikom za vodu, ali ipak uvijek moram držati otvoren prozor da , pa ne baš bukvalno para izlazi. Moja stvarno ne gužva veš, sad mnoooogo manje peglam nego prije, pogotovo ako odmah izvadim veš i složim, još sam perfekcionista po tom pitanju. Na početku sam sušila baš sve i bila presretna jer nije bilo veša svud po kući, onda odmah složim u ormar, ma ništa nisam peglala, a sad već ne mogu da rizikujem s nekom odjećom, tako da uglavnom sušim posteljine i bijeli veš, čak i ljeti.

(odgovor članu hampsi)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: masina za susenje vesa
28.2.2010 11:31:54   
leona81
i moja je kondenzacijska ali stoji u kuhinji gdje ima izlaz na terasu pa otvorimo vrata jer ispusta paru i ova, a ne guzva toliko, moja je indesit ali samo susilica nije 2 u 1...sve bebine stvari osusi do kraja, tetra pelene, svedske, apsolutno sve sto je 100 posto pamuk...ostale stvari stavljam na duze(tek smo sad skontali da je to jer u njima ima npr 10 posto neceg sto nije pamuk) i zadovoljni smo...trebalo nam je duze da se naviknemo al je spas jer se grijemo na strujne radijatore i trebalo nam je prije vjecnost da osusimo nesto...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: masina za susenje vesa
6.10.2010 11:36:55   
pipi_duga_capara
Drage moje sta mislite o ovim polovnim susilicama za ves? Ima ih tona po oglasima i nisu skupe ( 150-250km) imam user posted image a iduci mjesec aBd stize jos jedna user posted image user posted image user posted image bice vesa za pranje duplo vise nego sad a susenje mi je problem user posted image vani je to sad u narednom periodu nemoguce a po kuci cirkus sa onim zicama i skalamerijama... gledam nesto po oglasima i u iskusenju sam da odem uzeti tu polovnu pa sta  god da bude user posted image   interesuje me vase misljenje o svemu ovome, ja bas neznam sta bi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: masina za susenje vesa
6.10.2010 11:41:25   
Emmy
pipi_duga carapa, ja sam takodjer u fazi kupovine susilice, ja se nikada ne bih odlucila na polovnu, jos toliko novca dodaj i mozes kupiti novu na koju imas par godina garancije.  Radije na rate nego polovnu, jer kupujes macka u vreci. Valja placati popravke, a nasi majstori danasnji, hmuser posted image

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: masina za susenje vesa
6.10.2010 12:48:21   
bebbe RR
IZVORNA PORUKA: pipi_duga_capara

Drage moje sta mislite o ovim polovnim susilicama za ves? Ima ih tona po oglasima i nisu skupe ( 150-250km) imam user posted image a iduci mjesec aBd stize jos jedna user posted image user posted image user posted image bice vesa za pranje duplo vise nego sad a susenje mi je problem user posted image vani je to sad u narednom periodu nemoguce a po kuci cirkus sa onim zicama i skalamerijama... gledam nesto po oglasima i u iskusenju sam da odem uzeti tu polovnu pa sta  god da bude user posted image   interesuje me vase misljenje o svemu ovome, ja bas neznam sta bi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Ja nemam loše mišljenje o kupovini polovne sušilice. Prije svega, zato što ih ljudi mijenjaju jer s obične prelaze na kondenzacijske (ili kako se već zovu), a ne zato što im šta fali. A one imaju dug rok trajanja i krajnje jednostavan mehanizam, odnosno, smisao funkcionisanja, tako da ih nije teško popravljati. Mislim da s bebom i još jednom na putu definitivno trebaš sušilicu. Moja je stara deset godina, stoji mi na balkonu (dakle, i kisne) a radi k'o satić. Inače, imam Gorenjevu.


_____________________________

26.02.1995. Anja, prva najveća ljubav!
25.11.2008. Ema, mamina šarmerka!

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: masina za susenje vesa
6.10.2010 13:05:10   
pipi_duga_capara
A ja neznam sta da mislim jer stvarno nemam iskustva s polovnim stvarima user posted image znam da se neki usrece pravo s stvarima koje su vec koristene user posted image   sto se tice kupovine nove susiliice, posteno govoreci, prije bi masinu za ves mjenjala jer mi je ova s jako malo obrtaja user posted image   tako da mi je ova solucija najpovoljnija user posted image  

(odgovor članu bebbe RR)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: masina za susenje vesa
7.10.2010 10:23:42   
Mya_81 RR
Ja nemam iskreno ništa protiv polovnih stvari, ako znam od koga ih uzimam i da su u OK stanju,a  ne da će im za nekoliko dana već trebati popravak. Ne znam da bih se usudila kupiti takvu stvar preko oglasa, jer mislim da tamo ima previše onih koji bi pokušali uvaliti bilo šta.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu pipi_duga_capara)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: masina za susenje vesa
19.10.2010 12:53:55   
muby
Narode mozete li mi preporuciti neku 2u1 perilicu sa susilicom za ves, da je dobra a da nije preskupa

< Poruku je uredio muby -- 19.10.2010 12:54:15 >

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 12:50:10   
R&T@
Ja brojim dane da to cudo unesem u kucu...
Pa makar se user posted image  i neka mi pozli kad stigne racun za struju...

Svi kazu da je opcija 2 u 1 lose rjesenje, pa cu ja odvojenu...

Koliko sam ja upratila najjeftinija 2 u 1 je Indesit...
cijena joj je oko 700 KM...
5 godina garancije...
a zene je hvale...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 12:54:54   
Blue rose RR
Sretno sa sušilicom.
Dok je čovjek, khm - khm,pardon žena ne poče koristiti ne shvati koliko je to olakšanje.
I ja imam posebno sušilicu a posebno veš-mašinu, i meni je super. Već treća godina je kod mene u upotrebi, i ne znam šta mi je potrebnije.
Pogotovo je zahvalno u stanu, gdje smo limitirani sa balkonima, smogom i slično.
A šo se tiče utroška struje, ja ga ne osjetim. Sve mi je u stanu na struju, pa se i grijem na 2 klime, a račun najveći 150 Km, u sred zime, kada sam još bila na godišnjem.

U svakom slučaju, tri mašine veša se operu, osuše i popeglaju za 4-5 sati (kada ja razvlačim peglanje:) )...


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 12:56:51   
Amrino
Joooj blago vama zene....I ja jedva cekam priliku da je kupim. Vise mi je i strika i razastrtog vesa znate dokle...user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 13:25:33   
Neca xxx
I ja imam u planu da kupim susilicu. Cula sam svakakva iskustva, ali uglavnom su pozitivna. Sve je bilo super dok sam imala jednu praznu sobu u stanu u kojoj sam drzala stalak za susenje vesa. Uskoro planiram srediti sobicu za user posted image , a nesto mi je bezze da susim ves u dnevnom boravku. user posted image  
Meni je samo problem gdje da je stavim. Kontala sam na perilicu, ali iznad perilice vec imam ormaric za peskire koji bih onda trebala skinuti. Da li neko ima susilicu na zatvorenom balkonu? (Doduse, ja jos nemam zatvoreni balkon, ali planiram da ga zatvorim jednog dana). user posted image user posted image user posted image  Uh, meni ce ova kupovina susilice biti prava investicija! user posted image

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 13:27:57   
muby
Hvala Tajra
Evo i kolege mi kazu da je Indesit dobra marka.
Mozes li mi jos reci gdje si vidjela tu za 700 KM?

Meni je zaista problem to susenje vesa jer nemam balkon. Preko ljeta je i podnosljivo jer se ves brzo osusi a prozori su stalno otvoreni. Zima je problem, sporo se susi a skuplja se vlaga ako ne otvorim prozor.
Uglavnom to nam je, aBd, prvo u planu.

Ogranicena sam sa prostorom tako da mi pase samo ta 2u1 varijanta.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 15:05:49   
amdi
Kod mene je Zanussi 2u1, mašina ima 1400 obrtaja a susim zasad samo posteljinu, bijelo i peskire. Jos nisam probala sareno, a planiram danas pa javim kako je ispalo...moracu pogledati na etiketama sta moze a sta ne moze u susilicu.

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 16:34:14   
mila81
Da ne bih sve iščitavala, hajd neko da mi objasni i kaže sve o sušilicama, koje postoje, činimi se da ima različite, ove što su posebno samo sušilice, i koja se isplati, dal te pojedinačne ili 2 u 1, znači sve o njima??????????????user posted image

_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu amdi)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 16:50:07   
R&T@
Uh, mila puno trazisuser posted image
Evo sta ja znam:
Imas varijantu perilica i susilica, tj. 2 u 1...
mnogi tu kude, kao nije ista kolicina vesa koji peru i suse, pa moras vaditi...
zatim, kad se jedna pokvari, ne mozes ni drugu koristiti... veca potrosnja struje...skuplji popravci...

Ko ima dovoljno prostora ispade da je bolje kupiti odvojeno...
E tu su dvije vrste: sa crijevom koje ispusta vodu (ventilacijske) i one sa kutijom(kondezacijske), tj. para se pretvara u vodu koja se skuplja u toj kutiji koju kasnije samo prospes...
Prve trebaju odvod i mnogo su jeftinije, iako se smatraju kvalitetnijim i laksim za popravku... ovim drugim treba samo uticnica, pa je mozete staviti bilo gdje...
Rade na principu grijaca, pa zagrijavaju prostoriju u kojoj su...
trose 3-4 kW/h, u zavisnosti od klase, naravno...

Cijene: najjeftinija je Beko ventilacijska (oko 4oo KM), a ova sa kutijom je oko 200 KM skuplja...

Mnoge zene se zale da im unistavaju odjecu, ali to valjda ovisi o programu i temperaturi...
druge se hvale da odjecu samo sloze u ormar...
I da vecina kaze da ves treba izvaditi cim se zavrsi proces susenja, jer onda izbjegnu peglanje...user posted image

Moje iskustvo, iskreno se nadam, u nedjelju...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mila81)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 16:57:04   
R&T@
IZVORNA PORUKA: muby

Hvala Tajra
Evo i kolege mi kazu da je Indesit dobra marka.
Mozes li mi jos reci gdje si vidjela tu za 700 KM?

.

Nema na cemu, draga...
Indesit sam vidjela u Gorenju, Fisu i onoj radnji na Koreji, preko puta Konzuma (nikad ne znam kako se zove user posted image )

Malo su mi se sve cijene pomijesale, ali mislim da je u Fisu najjeftijija (ako uracunas 5% popusta na njihovu karticu)...
Provjeri...


I jos nesto:
vrlo je vazno koliko obrtaja vam ima masina za pranje jer od toga zavisi vrijeme susenja...
ali zene sa starijim i slabijim masinama su se dosjetile pa ponove centrifugu nekoliko puta prije stavljanja u masinu za susenje...

Uh, doktorirat cu ovu oblast dok se "pocastim" tom jos jednom kucnom saradnicom...user posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu muby)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 16:58:53   
emma.L
Ja imam sušilicu na zatvorenom balkonu, napravili smo joj odvod za vrući zrak i ne bih je mijenjala. Kupljena kao roba s vanjskim oštećenjem za 150 KM, njemačka je neka marka i evo bar 5 puta tjedno suši već 3 godine.
Jedino je istina da veš malo gubi miris, dakle ne miriše intenzivno na omekšivač kao sa štrika, ali meni ne smeta jer svejedno svi imamo svoje mirise i parfeme. Stavljam samo pola veša, dakle jednu opranu mašinu veša sušim iz dva puta ili nebitne stvari prebacim na štrik. Glavno da nije puna, a ako veš izvadiš odmah po sušenju, nema peglanja (čak ni košulja).

_____________________________

Ema, kokola i sreća najveća, 15.10.2008.
Timur, radost mamina, 9.10.2011.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 17:08:04   
R&T@
Emma.L, hajde napisi koja njemacka marka!Molim lijepo...user posted image

Meni je u opticaju neka s B......
pa da nije ista...



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 19:56:20   
ena0002
IZVORNA PORUKA: tajra

Mnoge zene se zale da im unistavaju odjecu, ali to valjda ovisi o programu i temperaturi...
druge se hvale da odjecu samo sloze u ormar...
I da vecina kaze da ves treba izvaditi cim se zavrsi proces susenja, jer onda izbjegnu peglanje...user posted image

Moje iskustvo, iskreno se nadam, u nedjelju...


Ja bih se slozila i sa jednim i drugim...znaci dosta zna i ostetiti odjecu....i jos plus je skupi...ja to uprno ponavljam user posted image ...susilice skupljaju ves tako da morate o tome voditi racuna...ja par posteljina vise ne mogu ni navuci user posted image ....ja se jako rijetko usudim da susim sareno....mozda one neke stvari sto nosam po kuci ali garderobu koju nosim na posao nikada nisam jos osila u njoj.
S druge strane peskiri a i sav ves bude lijepo razabran i mekan.....i dosta toga se ne mora peglati.
Tako da ja najvise susim bijeli ves ali ne i potkosulje i gace user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 22:02:51   
mila81
IZVORNA PORUKA: tajra

Uh, mila puno trazisuser posted image
Evo sta ja znam:
Imas varijantu perilica i susilica, tj. 2 u 1...
mnogi tu kude, kao nije ista kolicina vesa koji peru i suse, pa moras vaditi...
zatim, kad se jedna pokvari, ne mozes ni drugu koristiti... veca potrosnja struje...skuplji popravci...

Ko ima dovoljno prostora ispade da je bolje kupiti odvojeno...
E tu su dvije vrste: sa crijevom koje ispusta vodu (ventilacijske) i one sa kutijom(kondezacijske), tj. para se pretvara u vodu koja se skuplja u toj kutiji koju kasnije samo prospes...
Prve trebaju odvod i mnogo su jeftinije, iako se smatraju kvalitetnijim i laksim za popravku... ovim drugim treba samo uticnica, pa je mozete staviti bilo gdje...
Rade na principu grijaca, pa zagrijavaju prostoriju u kojoj su...
trose 3-4 kW/h, u zavisnosti od klase, naravno...

Cijene: najjeftinija je Beko ventilacijska (oko 4oo KM), a ova sa kutijom je oko 200 KM skuplja...

Mnoge zene se zale da im unistavaju odjecu, ali to valjda ovisi o programu i temperaturi...
druge se hvale da odjecu samo sloze u ormar...
I da vecina kaze da ves treba izvaditi cim se zavrsi proces susenja, jer onda izbjegnu peglanje...user posted image

Moje iskustvo, iskreno se nadam, u nedjelju...



Vala baš ti hvala, sve lijepo objašnjeno, još da je hairli kupiš pa i to da mi prezentirašuser posted image


_____________________________

Muhamed 01.08.2008.
Ajša 04.11.2009.

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 22:08:22   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: emma.L

Ja imam sušilicu na zatvorenom balkonu, napravili smo joj odvod za vrući zrak i ne bih je mijenjala. Kupljena kao roba s vanjskim oštećenjem za 150 KM, njemačka je neka marka i evo bar 5 puta tjedno suši već 3 godine.
Jedino je istina da veš malo gubi miris, dakle ne miriše intenzivno na omekšivač kao sa štrika, ali meni ne smeta jer svejedno svi imamo svoje mirise i parfeme. Stavljam samo pola veša, dakle jednu opranu mašinu veša sušim iz dva puta ili nebitne stvari prebacim na štrik. Glavno da nije puna, a ako veš izvadiš odmah po sušenju, nema peglanja (čak ni košulja).




zbog ovog u zagradi ja bi odmah susilicuuser posted image

(odgovor članu emma.L)
  Neposredna veza do poruke: 123
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 23:20:14   
namkic
ima li neko sušilicu marke Beko ,kako su se pokazale

_____________________________

mamin dunjaluk rodio se 01.08.2008.

(odgovor članu emma.L)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: masina za susenje vesa
20.10.2010 23:42:32   
Dalil@
IZVORNA PORUKA: ena0002

IZVORNA PORUKA: tajra

Mnoge zene se zale da im unistavaju odjecu, ali to valjda ovisi o programu i temperaturi...
druge se hvale da odjecu samo sloze u ormar...
I da vecina kaze da ves treba izvaditi cim se zavrsi proces susenja, jer onda izbjegnu peglanje...user posted image

Moje iskustvo, iskreno se nadam, u nedjelju...


Ja bih se slozila i sa jednim i drugim...znaci dosta zna i ostetiti odjecu....i jos plus je skupi...ja to uprno ponavljam user posted image ...susilice skupljaju ves tako da morate o tome voditi racuna...ja par posteljina vise ne mogu ni navuci user posted image ....ja se jako rijetko usudim da susim sareno....mozda one neke stvari sto nosam po kuci ali garderobu koju nosim na posao nikada nisam jos osila u njoj.
S druge strane peskiri a i sav ves bude lijepo razabran i mekan.....i dosta toga se ne mora peglati.
Tako da ja najvise susim bijeli ves ali ne i potkosulje i gace user posted image


Vec par puta nailazim na slicne komenatare (o tome kako susilica skuplja ves user posted image ) i svaki put se dobro zamislim. Ja 3 god imam susilicu, Gorenje, i haman da nisam imala to iskustvo skupljanja vesa. Naravno, osim onih pamucnih stvari koje prvi puta perem i susim pa se pokupe...ali, one bi se kupile i bez susilice.

Ja sve susim u susilici. Bijeli, sareni, tamni, jastuke, jorgane, deke (ove, oneuser posted image ), fini ves, ruzni ves...ma handrim je posteno user posted image i ne sjecam se da mi je bilo sta zeznula.
Da nije do susilice mozda? user posted image

Jedino, kada mi se sabere vise vecih posteljina onda ih stavim na strik jer se one umotavaju ako ih je vise.

Helem, moja najbolja investicija od kako sam se udala user posted image Pogotovo sada s dvoje male djece...pa jos zima ide. Mah, ljepota, elhamdulillah user posted image
DaBogda se sve usrecile s njom user posted image


_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *