|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.6.2011 12:19:58   
prevareni
Pozdrav,kada smo dobili informaciju da se vrši pregled besplatno,ja sam nazvao i razgovarao sa doktorom,koji se u tom trenutku nalazio u Turskoj i rekao mi je da nazovem za par dana ili da pošaljem mejl.i da ćemo biti obavješteni,ali prilikom razgovora sam rekao da sam rvi i na Birou,2puta sam slao podatke,ali ništa jer oni vole ove sa parama,što prije to bolje.U stručnost nesumnjam ali što je puno puno je,bojim se da je ovo sve biznis,a oni koji bi trebali imati prioritet oni su na dnu.Pozdrav i sretno svima.

(odgovor članu sabas)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.6.2011 14:06:41   
regi
ovo i jeste privatna klinika. i u Turskoj, i u Makedoniji, i na Kipru,a bit ce i u BiH privatna,naravno.
problem nije u njima,problem je u nasoj drzavi koja ne subvencionira niti jedan postupak vantjelesne ,da je to regulirano,mi svi bi mogli ici van BiH i dobiti,ako nista,dio novca koji tamo potrosimo.
isto sam sigurna u strucnnost,cak sam cula da jedino dr.u toj klinici i u nekoj klinnici u belgiji radi pravu MICROtese(znat ce oni koji se bore sa extremnim muskim sterilitetom o cemu je rijec) ,a ucenici su Cornella u SAD-u.


_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
7.6.2011 16:16:54   
prevareni
Regi,pročitaj -Tema :Vantjelesna oplodnja,možda vam nešto bude od koristi.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.6.2011 12:31:27   
regi
ok,neka bude i da nam neko nekad snosi troskove postupka,prvo-ubijedena sam da ce to ici jako tesko,da ce biti komisije koje ce ocjenjivati kome treba,a kome ne vantjelesna,a upitno je koliko ginekologa u BiH je kompetentno da o ivf-u odlucuje, drugo-mozemo i dobiti pare da radimo ivf u drzavnoj bolnici (tj.vi iz Sarajevskog kantona u Sarajevu,a mi iz Ze do kantona u KB Zenica,a to je samo gubitak vremena,odgovorno tvrdim) ,eventualno da nam se refundiraju sredstva za postupke koje ne rade u "nasim drzavnim klinikama za neplodnost"(ako takve postoje) ,kao sto je donacija js i sjemena,PGD itd,ali je opet upitno ko je kompetentan u BiH da odlucuje kome sta treba (evo,ko bi odlucivao o potrebi PGD-a,kad jedva da genetske pretrage i mozemo odraditi)

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu prevareni)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.6.2011 12:33:50   
napolitanka
regi imaju balici, kad bi stvarno bila odobrena ta dva postupka, i kad bi se moglo birati, ja bih bez velike dvojbe otisla njima, oni imaju svjetski rang uspjesnosti, samo su meni ovaj put bili skupi, pa sam bila u sloveniji...

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.6.2011 12:38:48   
regi
po meni,ccim nema mogucnosti zaledavanja embrija, nije to to.naime,IVF ovdj ekosta kao i Mariboru,a razlika je sto ovdje niko ne zaleđava embrije. je li balici idu na blastice?

osim toga,balici su privatnici,ako dobro skuzih? ne vjerujem da ce nam ikad iko dati pare da idemo privatnicima u postupke,pogotovo,ponavljam,ako se radi o tome da su to obicni IVF,ICSi postupci.

iskreno,ja se uopce ne uzdam u mogućnost da mi ikad drzava refundira i novcic od 8 000 KM koje svaki put iskesiram za jedan pokusaj VTO van BiH

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.6.2011 12:42:02   
napolitanka
nedavno je jedna forumasica nasa isla na blastice, jer je imala mnogo oplodjenih js, a balici od nedavno imaju i zamrzavanje....ja sam bila veliki pobobnik blastica, ali kad dodjes u situaciju da se samo jedna stanica od 7 oplodi, ja bih sada insistirala i na 2 danu transfera

_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
8.6.2011 12:44:25   
napolitanka
kod balica je prvi postupak 4000 km, a zalednjivanje oko 600 km, a svaki slijedeci postupak je jeftiniji za 500 km...moj postupak u sloveniji je bio 1100 eura, nebitno da li je icsi ili klasicni, i zamrzavanje je ukljuceno u tu cijenu.....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 8.6.2011 15:08:58 >


_____________________________

Čovjek samo srcem dobro vidi...Suština se očima ne da sagledati.....Mali Princ :-)

(odgovor članu napolitanka)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.11.2011 12:43:26   
teta82
da li mi neko može reci kako se može doći do ove klinike???
gdje se ona tačno nalazu u Hadžićima???
ja još uvijek nisam bila na nikakvom pregledu da se ustanovi da li imam nekih problema sa sterilitetom.
Ako mi neko može preporučiti kod kojeg dr da odem,i objasniti kako ide taj postupak, šta se tačno radi, bila bih vrlo zahvalna.
u braku sam 3 god. , 1 spontani prije 2 god i od tada ništa user posted image user posted image user posted image .

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.11.2011 12:46:05   
M kao Mama
Ako znaš gdje je Bingo u Hadžićima e tačno preko puta je klinika, ma mislim ne možeš fuliti, kada ideš iz pravca Sarajeva prema Hadžićima na desnoj strani je ta klinika.

A za ostale info imaš ovdje na temi dosta podataka ili nazovi kliniku direktno pa se informiši.

(odgovor članu teta82)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
4.11.2011 7:26:23   
ena0002
Ima li ikakvih naznaka da ce ovi Turci otvoriti kod nas kliniku.....od ovih pregleda bas i nema nekakve velike koristi user posted image
Sve se svodi na to dodjite vi kod nas u Istanbul.....a i ne dodje to puno nekih 12.000 KM....sitnica user posted image

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
29.11.2011 15:00:21   
zgiba
Kliniku otvaraju navodno u decembru. Cijena postupka (bez lijekova) "samo" 2.000,00 EUR!

(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
30.11.2011 21:06:32   
ena0002
I lijekovi jos oko 1000 EUR....sitnica user posted image
Ali bez obzira na sve to je ipak nesto pozitivno....da imamo u nasem gradu, a i na kraju krajeva u BIH, malo veci izbor klinika i doktora.

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu zgiba)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
1.12.2011 13:05:49   
bosss
6000 km jeste sitnica, kad se uzme u obzir cjene u okruzenju i vani +cjene smjestaja i prevoza + ostali sitni troskovi.
6000 km jeste za vecinu puno al kad se skonta koliko kosta sve to kad idete npr u tursku ili prag onda ta cjena je ekstra povoljna. i na to sve ne maltretirate se sa dugim putovanjima.


(odgovor članu ena0002)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
1.12.2011 15:14:08   
regi
koliko je kod balica? je li tako nekako?oko 4 000 km bez lijekova?
ja ne znam dobru kliniku( maribor,reprofit-brno,pronatal -prag...)da su jeftinije, sve samo mogu biti skuplje.

kad bi bilo tih 6 000 KM,imale bi odlicnu uslugu(ipak je to jedna od najboljih evropskih klinika) a za malo para(jer gdje god idemo,platimo 4 000 postupak,2000 KM lijekove, smjestaj bar jos 300-400e,pa koliko se potrosi na hranu ,pa na prevoz....)
tih troskova ne bi imale,plus bi mogle ici na posao i biti u svojjo kuci,ne bi sjedile po hotelima(nikad necu zabpraviti januar u Pragu,vani duva,snijeg,mm i ja vec 9 dana u hotelu,sjedimo i ja ronims uze,jer mi je dosta i praga i hotela i sobe 3x3...)
meni bi bilo neprocjenjivo da sma tu...kod kuce...
opet ponavljam,postupka sa tako vrhunskim ljekarima, za 6 000 KM necmo imati nigdje(moja jetrva isla u MB prije 2 nmjeseca: 2 500 e postupka, 1 000 lijekovi,smjestaj,hrana i prevoz-sve oko 8 000 KM)!

neka,smao neka se klinika otvara.
ali,niko nem aprovjerene info kad ce.meni bili rekli u decembru i neki dan sam slala mail da pitam,niko nista niej odgovorio...stalno su mi ponavljali:bit ce u decembru ako ne bude administrativnih prepreka,a kako nam je slozena administracija....pitanje je st aje bilo.

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 9:04:27   
tanananka
Regi jedna nasa forumasica je bila kod nnjih na pregled i zakazali su joj postupak u januaru,znaci od januara pocinju zvanicno da rade.

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 9:07:57   
rerica

IZVORNA PORUKA: regi

koliko je kod balica? je li tako nekako?oko 4 000 km bez lijekova?
ja ne znam dobru kliniku( maribor,reprofit-brno,pronatal -prag...)da su jeftinije, sve samo mogu biti skuplje.

kad bi bilo tih 6 000 KM,imale bi odlicnu uslugu(ipak je to jedna od najboljih evropskih klinika) a za malo para(jer gdje god idemo,platimo 4 000 postupak,2000 KM lijekove, smjestaj bar jos 300-400e,pa koliko se potrosi na hranu ,pa na prevoz....)
tih troskova ne bi imale,plus bi mogle ici na posao i biti u svojjo kuci,ne bi sjedile po hotelima(nikad necu zabpraviti januar u Pragu,vani duva,snijeg,mm i ja vec 9 dana u hotelu,sjedimo i ja ronims uze,jer mi je dosta i praga i hotela i sobe 3x3...)
meni bi bilo neprocjenjivo da sma tu...kod kuce...
opet ponavljam,postupka sa tako vrhunskim ljekarima, za 6 000 KM necmo imati nigdje(moja jetrva isla u MB prije 2 nmjeseca: 2 500 e postupka, 1 000 lijekovi,smjestaj,hrana i prevoz-sve oko 8 000 KM)!

neka,smao neka se klinika otvara.
ali,niko nem aprovjerene info kad ce.meni bili rekli u decembru i neki dan sam slala mail da pitam,niko nista niej odgovorio...stalno su mi ponavljali:bit ce u decembru ako ne bude administrativnih prepreka,a kako nam je slozena administracija....pitanje je st aje bilo.

Najfriskije vijesti,kod njih je postupak 4 hilj maraka treba se platiti a zavod da vrati te pare,tako da cure moje koje su mislile tako je....
znaci prvo plati,a zavod nek vraca (ako vrati)

_____________________________

moja cura stigla majki svojoj <3

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 9:22:41   
regi
Krasna vijest! od januara?! savrseno!!!!! mene to raduje.
zna li neko kako ce bit sa ljeakrima?bit ce njihovi ljekari svi?
kakva je oprema?

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu rerica)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 10:13:44   
bosss
ja se samo nadam da nece biti nasi dr, ako budu dolazili njihovi to je onda ekstra, al ta cijena je bas sitnica bar za parove sa azoospermijom koji su dosad morali ici vani na postupke i mnogo vise placati. a sa druge strane da i nespominjem koja je to prednost da imas takvu kliniku ispred kuce i da se ne moras maltretirati putovanjima.user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 10:56:39   
tanananka
NJihovi ljekari kao i biolozi. Nadam se da ce se forumasica koja je bila kod njih javiti ovdje i sve vam lijepo objasniti, pisala je o tome u novembarskoj cekaonici

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
2.12.2011 15:15:09   
regi
ako je tu negdje,molimo je da se javi.svaka informacija je dobro dosla.
ja znam da ce raditi i microtese ovdje....

_____________________________

ja-28 god, mm 34
problem-azoospermija

(odgovor članu tanananka)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.12.2011 17:38:44   
Elica 5
Veliki pozdrav drage moje za vas,,,,,, ako mogu pomoći tu sam mada vam neću biti nešto puno od pomoći ali evo nešta što znam, da ja sam bila kod njih slučajno nisam imala namjeru zato što mi je bilo užasno skupo da idem za Tursku ali eto po nagovoru kolegice odem da eto kao vidim šta će mi reći... i ponijela sam nalaze sve koje sam imala kod sebe obzirom da sam bila kod doktorice Velije Zelije s razlogom kad sam zadnji put bila u sloveniji u postupku rekli su mi da moje ćelije ne dozrijevaju i da bih naj bolje bilo da ja idem u Prag, ali eto ja sam odlučila da vidim koji je razlog jer vejrovatno nešto ne štima i sve sam doktoru lijepo pojasnila i on je tu naravno sve nalaze pregledao i moje papire iz Slovenije i naravno pregledao me i rekao da je prezadovoljan mojom situacijom. Ali naravno kad sve te neke postupke prođete više nevjerujete nikom pa naravno ni njima i njegova konstatacija na moje nalaze i moje neuspjehe je bila samo da sam koristila pogrešnu terapiju, što me ono kao zainteresovalo i ja kažem kako molim vas lijepo pogrešna, pa eto kao da mi ukratko pojasni kod njih kad kreneš u postupak odnosno kad kreneš sa terapijom-stimulacijom svaki dan ti prate situaciju isvaki dan vadjenje krvi i ispitivanje hormona, da bih ćelije dozrele i da bi ih bilo dovoljno. Nadam se da sam vam ovaj dio kao malo pojasnila jer ni sama nisam baš sve to mogla da svatim na engleskom jer nisam baš nešto posebno dobra a i ona sestra što prevodi bogami gdje je tu je.....
Na sve to kažem ja ma sve je to super ali eto kao vidjeću ja šta ću raditi dok uradim nalaz AMH pa ću onda možda i pokušati kaže on nema potrebe da vadiš vidim ja po ovim nalazima da ti imaš ćelija samo da sve to sa pravom terapijom dovedemo do kraja i da kao imam vjeru u njega i da ćemo to zajedno uspjeti i da dođem odma u Januaru jer će on i njegov tim početkom Januara doći u Sarajevo sa svojim porodicama da ovamo žive i da rade i da će imati vrhunsku opremu i lab.

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu regi)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.12.2011 17:53:04   
Elica 5
Ove nalaze traže da se urade i pošalju faksom vjerovatno znate koje ali eto da vam napišem i to :

Žena: TSH, analiza krvi, HIV 1+2 ab, HBS ag, ANTI HCV; RUBELLA IgG, i Analiza homozoma (kariotip)
Muškarac: HIV 1+2 ab, HBS ag, ANTI HCV, i Analiza hromozoma. i kao za to vam treba mjesec dana i to nam pošalji te na fax, a oni su upisali ime i prezime tamo pa sad vjerujte i sama sam neodlučna možda bih voljela da odma na početku njihovih postupaka u Bosni i pokušam jer ono kao sama sebe tješim trudiće se oni maximalno da se pokažu i da privuku narod jadni koji se pati sa ovim problemom pa neznam iskreno a nije baš ni jeftino ipak treba para dosta postupak je 4000 hiljade km. ali tu sigurno ne ulaze ljekovi nisam ništa pitala to jer sam sva ostala zbunjena.
Kako god ja vadim nalaze pripremam se pa ko zna ako krenem javljaću vam se redovno znam da i vas kao i mene sve to zanima kako sve to ide. Uglavnom bitno je da ima napredka u ovoj našoj Bosni sa ovim klinikama da više nemoramo vidjeti kilometre i kilometre vožnje do Slovenije i drugih država da bi smo se liječile pa neka nam je sretno svima i da u ovoj 2012 godini imamo puno više sreće i uspjeha i puno puno više mama.

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
3.12.2011 18:19:16   
Elica 5
kad kreneš u postupak odnosno kad kreneš sa terapijom-stimulacijom svaki dan ti prate situaciju isvaki dan vadjenje krvi i ispitivanje hormona, da bih ćelije dozrele i da bi ih bilo dovoljno.
na ovo da se nadovežem neznam na šta je mislio ovdje kad je rekao da je pogrešna terapija da li oni uz to praćenje tebi mjenjaju terapiju i dopunjuju stim ono što ne dostaje ili nešta drugo stvarno neznam da li je to to pravo pojašnjenje ..... ako neko zna neka me dopuni i pomogne svima nama ....

_____________________________

1.ICSI-2010-mis.ab. u 11.
4.Fet-2012, 2 blaste 19.10.2012.g. Beta 11 dan 452, 14 dan 2092,16 dan 4690
Adna mamina "Ceza" tajina "Kruškica"
16.06.2013 - 29.08.2013 Znam da si Cezo moja sad na puno ljepšem mjestu,ali znam da i meni fališ puno <3

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: Besplatni pregledi za parove sa dijagnozo...
4.12.2011 8:24:02   
ena0002
Elice ako bude istina to sto ti je rekao da svaki dan prate stanje to je extra.....upravo to sto ti u tom slucaju on prilagodjava terapiju tvom stanju i rastu folikula.....u Sloveniji i u vecini slucajeva dodjes na prvi UZV kad je malte ne kasno da se ista mijenja pa kad zene i ne odreaguju dobro na terapiju oni i dalje nastavljaju sa postupkom.
U svakom slucaju ima nas dosta pa cemo ih pratiti.....a ako si planirala IVF sto da ne pokusati i kod njih....jer je ipak prednost kad se ne mora nigdje vani ici.
I OK je ako kazemo da je cijena u odnosu na vani dobra......ali ne zaboravimo da ni 6000 KM nije malo i zamislite samo koliko ima parova koji to sebi ne mogu priustiti

_____________________________

Ne postoji osoba koja nije sposobna da uradi vise od onoga sto misli da moze

(odgovor članu Elica 5)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Kada?
LELA 77

Kada je vaše dete počelo da piški i kaki u nonu, tutu, nokšir, kako ko već zove napravu u koju se piški i kaki.Ju ba, ne znaju snajke šta je nona.

Pre 12 meseci (27%)

Od 12 do 18 meseci (17%)

Od 18 do 24 meseca (18%)

Kasnije (38%)


Broj svih glasova: 100

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *