|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
23.5.2014 22:43:03   
mazica
Hvala Puno, cekam FET, a punkcija je bila u Januaru. Imam 9 smrzilicauser posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2101
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 12:07:26   
miskica
Koliko imaš godina I koliko si imala folikula kada si radila IVF, meni jutros kažu da ima 12 folikula, ali se plašim dašta će bit dok izvade oplode.. koliko li će bit dobrih embrija. Punkcija mi je u srijedu.

(odgovor članu mazica)
Neposredna veza do poruke: 2102
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 12:25:15   
dzeny31
Miskice meni su govorili sve do punkcije da imam 10-ak folikula... Na punkciji nadjeno 13 js, 11 bilo zrelih za oplodnju, 7 se oplodilo... I svi su prezivjeli do 5-og dana... Dva vracena, a 5 zaledjeno...
Tako da se nista ne brines, to je supet broj folikula, jer oni nikad ne mogu sve vidjeti, ako ih ima vise...
Sretno i opusti se user posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2103
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 12:50:41   
dzeny31
Greska.... Od 11 js, 9 se oplodilo, a 7 ekstra kvaliteta prezivjelo do 5-og dana...

(odgovor članu dzeny31)
Neposredna veza do poruke: 2104
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 13:11:45   
miskica
user posted image hvala ti puno na odgovoru, dali si uspjela??

(odgovor članu dzeny31)
Neposredna veza do poruke: 2105
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 15:29:27   
miskica
Sada sam došla sa klinike, TSH mi je ok, progesterone 1,7 kaže u ref vrijednosti na gornjoj granici.
Dali je nekome odgođen transfer sa ovakvim progesteronom, koliki vamn je bio progesterone kada su vam odgodili transfer???

hvala vam puno, puno mi znači vasa podrška!!!!!user posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2106
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 16:30:34   
divlji badem
Cao Miskice,

Meni je bio 1,63 na dan stoperice i odgodili su mi tranfer. Jutros sam ponavljala progesteron na treci dan ciklusa i bio je 1,2 i opet su mi odgodili. Dobila sam microgynon da pijem od danas. Piju se 21 dan i onda bi za par dana trebala dobiti. Doktor mi je rekao da se prvi dan kada dobijem javim na kliniku,a istovremeno prvi dan pocinjem piti estrofem i pijem ih 12 dana. Ultrazvuk bi se trebao uraditi 13-ti dan,a transfer 18-ti. Oni misle da bi se sa ovim tabletama trebao srediti progesteron pa vidjet cemo. Nadam se da sam ti bar malo pomoglauser posted image .
Puno pozdrava,

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2107
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 19:21:09   
NEA
miskice, i kod mene je bio progesteron 1,7 i odgodili su mi transfer, sad pijem mikroginon i javljam se prvi dan. e sad me zanima taj estrofem, vjerovatno ce i meni trebati, gdje se moze kupiti i koliko kosta?

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2108
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
26.5.2014 22:19:15   
divlji badem
NEA,
ja sam estrofem kupila u apoteci DIna na C.Vili. Kostaju 20 KM a doše 28 tableta.

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2109
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
27.5.2014 11:16:38   
NEA
Hvala Divlji badem, samo me zanima, koliko dnevno piješ komada? I ako ko zna, koliko se FET-ova unosi pri jednom transferu?

< Poruku je uredio NEA -- 27.5.2014 11:19:57 >

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2110
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
27.5.2014 11:27:29   
banchi35
Drage zenice, od zadnjeg postupka u klinici Bahceci, koji je bio prosle sedmice, ostale su mi dvije neiskoristene CETROTIDE injekcije.
Platila sam ih 105,00 KM po komadu. Posjedum i racun kao dokaz o cijeni, a drzim ih u frizideru kako su mi i objasnili u apoteci.
Injekcije bi prodala po kupljenoj cijeni, pa ako nekome treba neka mi se javi.

Prije su se Cetrotide injekcije mogle kupiti i na samoj Bahceci klinici. Medjutim, izgleda da od sada (ovaj mjesec) vise nemaju/ne drze nikakve lijekove, pa sam bila primorana sama nabaviti iste.
dr Admir mi je preporucio apoteku u kojoj bi mozda trebalo biti tih injekcija i uz malo cekanje su ih nabavili (valjda imaju problem sa dobavljacem).
Ono sto sigurno znam da je cijena ovih injekcija u apoteci Dini na C. Vili 140,00 KM i da ih nema uvijek (opet dobavljac problem).

Izvinite sto ja ovako, isto kao da sam postavila prodajni oglas, ali meni stoje, neiskoristene i ne bih voljela da propadnu, jer znam da ih nije lako nabaviti u Sarajevu.

Sve zenice koje su u postupku, zelim vam da uspijete i da nikad ne odustajete od svojih snova. Bice aBd.







(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2111
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
27.5.2014 11:57:59   
divlji badem
NEA,kada dobijem prvi dan pocinjem sa terapijom.4 dana pijem po jednu tabletu, potom 4 dana po dvije tablete i 4 dana po tri tablete dnevno.
Ultrazvuk se radi 13-i dan,a transfer bi trebao 18-ti. Dr.mi je rekao da se svi embriji odmrzavaju i pustaju do 5-og dana. Onda se dva vraćaju(ja sam odlucila 2),a ostatak ponovo zamrzavauser posted image
Nadam se da sam ti pomogla,
Puno pozdrava

(odgovor članu banchi35)
Neposredna veza do poruke: 2112
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
27.5.2014 17:06:03   
NEA
Divlji badem, jesi draga, pomogla si mi bar da imam uvid, ionako sve mislim da je za sve nas slicna teroaija i svi nalazi slicni, pa pretpostavljam da ce sve to i meni trebati... kad sam bila prosli put, rekao mi je doktor da, ako i sljedeci put bude progesteron visok, koristicemo drugu terapiju, pa pretpostavljam da je to-to. A znaci-mozes ti odabrati koliko ce ti embrija vratiti... U svakom slucaju, hvala puno i nadam se da se sve vidimo u bahceci-ju sa veeelikim stomacima user posted image

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2113
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
29.5.2014 11:07:16   
miskica
drage žene, ja sam juče imala punkciju i bilo je 11 js. što se tiče Bahcaci tima stvarno sam prezadovoljna, oduševljena sam njihovim pristupom i radom.
Odgođen mi je transfer jer mi je progesteron malo povećan 1,7.
Moram čekati idući ciklus za nastavak priče, dali znate dali se nečim može djelovati na taj progesterron čajevi, ishrana...??
hvala vam puno i sretno!!!user posted image

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2114
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
29.5.2014 15:18:11   
divlji badem
Ćao miskice,
 
i ja sam tražila iste informacije kao i ti ali nigdje nisam uspjela ništa naci. Nemoj se zamarati...mozda ti i prirodno progesteron bude ok u slijedecem ciklusu,a ako nista dr.ce ti dati odgovarajuću terapiju.
Jesu li ti se sve jajne stanice i oplodile?
Zelim ti puno srece user posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2115
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
29.5.2014 22:21:28   
miskica
Hvala divlji badem, danas su mi javili da je od 11 js, 8 bilo kvalitetnih a od toga su danas dobili 5 embrija i da će ih dalje pratit, plašim se jer je dans drugi dan od punkcije, hoće li sve prezivjeti. kakva je situacija sa tobom??

< Poruku je uredio miskica -- 29.5.2014 22:23:54 >

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2116
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
29.5.2014 23:15:07   
divlji badem
Miskice, kod mene je bilo 14 jajnih stanica,oplodilo ih se 11,nakon 24 sata ih je ostalo 10,a na treci dan zaleđeno 7. Ma dovoljne su nama i po dvijeuser posted image ..samo da nam budu hairli user posted image aBduser posted image

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2117
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
30.5.2014 10:03:36   
miskica
Znači oni njih zaleđavaju treći dan?? ja sam mislila peti?? kako se računa treći dan?? ako mi je punkcija bila u srijedu, jeli mi danas treći dan???

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2118
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
30.5.2014 10:15:51   
dzeny31
Miskice, treci dan ti je u subotu. Dan punkcije se ne racuna.

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2119
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
2.6.2014 14:13:43   
divlji badem
miskice,sta ima,kako si ti?Sta bi sa smrzlicima? Koliko su ih zaledili na 3-i dan?

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2120
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
2.6.2014 21:02:47   
miskica
hi,
zaledili su 5 embrija na treći dan, super user posted image user posted image
e sad čekam mengu pa vidjet ćemo dalje..
zašto nekima zaleđavaju na treći a nekima na peti dan???

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2121
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2014 7:43:30   
divlji badem
Superuser posted image , ja koliko znam sve zaledavaju na treci dan ako je odgođen transfer. Ako je transfer kad i punkcija onda ih pustaju do 5-og dana. Meni je dr.rekao da ce ih odlediti prije transfera i da ce ih pustiti do 5-og dana sve,a onda 2 vratiti,a ostale opet zaleditiuser posted image .
Puno srece...

(odgovor članu miskica)
Neposredna veza do poruke: 2122
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
3.6.2014 19:03:17   
NEA
divlji badem, javi kad ti bude transfer, kako to izgleda, boli li itd... a zelim ti puuuuuno srece user posted image

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2123
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
4.6.2014 7:26:09   
divlji badem
Vazi...koja prva dode do transfera neka piseuser posted image ...i ja tebi zelim isto punooo sreceuser posted image

(odgovor članu NEA)
Neposredna veza do poruke: 2124
   RE: Pregledi za parove sa dijagnozom sterilit...
4.6.2014 14:41:24   
jakuta
Kako ste mi drage moje zenice?
Nisam pisala jer nemam sta,nit gdje idem nit kontrolisem,odmaram.Kako ste sve vi,kako je sana,dzeny duso sta je s tobom?

(odgovor članu divlji badem)
Neposredna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Duda.
пеперутка16

Do kada je vaše dijete imalo dudu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *