|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 11:06:42   
taurus
prije par dana sam se baš iznenadila jer su mom R ispale donje jedinice
i kada sam pogledala već su krenuli stalni zubi
meni je to nešto rano jer je njemu u decembru bilo 5 godina
odmah sam kupila kaladont za stalne zube na kojem piše 6+
kada su vašoj djeci počeli ispadati mliječni zubi
koje četkice i kaladont koristite



< Poruku je uredio maja78 RR -- 24.5.2012 14:23:06 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 11:17:59   
elmaca
jesu li mu i mlijecni zubi nikli rano? najcesce kod tih slucajeva ranije niknu i stalni zubi..obrati paznju da li su mu vec nikle sestice..trebalo bi da jesu jer one nicu prije stalnih jedinica(ali svako pravilo ima izuzetak tako da no sikiriki i ako nisu) najbolje su sto mekse cetkice(soft) sa sto guscim vlaknima a za pastu obrati paznju na to da sadrzi fluor i da je prilagodjena uzrastu djeteta..najbitnije je da tehnika pranja zuba bude pravilna..nadam se da sam ti barem malo pomoglauser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 11:25:50   
taurus
koliko se sjećam zubići su mu počeli nicati sa 4-5 mjeseci
a šestice nisam primijetila, baš ću ponovo pogledati, one bi treballe biti iza svih ovih mliječnih zubauser posted image
pasta jeste sa fluorom
elmaca hvala

(odgovor članu elmaca)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 11:39:46   
elmaca
nema na cemu draga..i da sestice su iza svih mlijecnih zuba..

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 12:09:38   
Blue rose RR
Kod moje kikice su sa četiri i pol godine, ispale donje jedinice, i nakon nepunih mjesec dana su obje nikle. Prije dva - tri mjeseca joj je ispala gornja jedinica, i evo ovih dana očekujemo ispadanje još jednog.
A da ne govorim da joj se dvice uveliko klimaju.
Šestice su nikle prije tri mjeseca.

Ah da, prvi zubić je dobila sa nepunih 4,5 mjeseca, a sada joj je 5,5 godina.


_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu elmaca)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 14:17:10   
mamica emica
I mom malcu su rani počeli ispadat prvi zubići, taman negdje oko petog rođendana. Zubarka rekla da je to ok. Sad već ima dvije nove jedinice i dvije šestice a tek mu je 5 ipo user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 14:32:24   
aya 05
Mojoj curici sa nesto manje od sest godina ispao prvi zubic, kasno su joj poceli i nicati tek sa 8 mjeseci.Ma,sve je to individualno.

(odgovor članu mamica emica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: ispadanje mliječnih zuba
20.4.2011 22:03:53   
taurus
lakše mi je kad vidim da ima još dječice kojoj su ranije počeli ispadati mliječni zubi
napredne ove generacijeuser posted image
meni su počeli ispadati pred polazak u školu i tada sam imala punih 7 godina

i gledala sam danas još uvijek mu se ne vide šestice

(odgovor članu aya 05)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: ispadanje mliječnih zuba
23.4.2011 21:48:30   
mamaajna
12god sinu sa 7 su mu se ispale gornji prednji i donji prednji,sa 12 sad su mu 4 i 5 pocele ispadati jos su ostale 3

_____________________________

nedim 23.05.1999
iman 20.09.2009

nedim-drugi put u pubertetu uhhh ovaj je tezi
iman-poceli smo da pricamo uhhh puno da pricamo
trudimo se za trece

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 13:14:52   
MicoTico
Danas mi se zali curica da je boli zubic, donja jedinica, ja pogledam i vidim da se klima isti zubic, ali i da raste novi ispod tog. Nazovem nekoliko kolegica koje imaju malo vecu djecu i svaka mi kaze drugacije: jedna da odmah izvadim taj sto se klima da joj ovaj novi ne raste ukrivo, druga da nista ne diram , da ce to doci na svoje!
Imate li vi takva iskustva!


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu mamaajna)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 13:41:38   
Lejla Ka
Imam isto iskustvo. Donja se jedinica klimala, a drugi zubić već probio iza i poprilično narastao. Baš smo tad bili kod zubara u okviru sistematskog za školu. Pitala je zubarica hoće li da joj izvadi, ona rekla da neće i to je bilo to. Stari ispao, novi se smjestio. 

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 13:54:15   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: taurus

lakše mi je kad vidim da ima još dječice kojoj su ranije počeli ispadati mliječni zubi
napredne ove generacijeuser posted image
meni su počeli ispadati pred polazak u školu i tada sam imala punih 7 godina

i gledala sam danas još uvijek mu se ne vide šestice



Ma to kako su pomjerili polazak u školu tako se i vrijeme izmjene zuba promjenilo user posted image Onima koji polaze od 7 i dalje ispadaju pred školu user posted image


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 18:28:09   
Crvena
IZVORNA PORUKA: MicoTico

Danas mi se zali curica da je boli zubic, donja jedinica, ja pogledam i vidim da se klima isti zubic, ali i da raste novi ispod tog. Nazovem nekoliko kolegica koje imaju malo vecu djecu i svaka mi kaze drugacije: jedna da odmah izvadim taj sto se klima da joj ovaj novi ne raste ukrivo, druga da nista ne diram , da ce to doci na svoje!
Imate li vi takva iskustva!



Mom sinu se prije mjesec dana desilo isto. Odvela sam ga zubaru koji je sinu rekao da jezikom gura tu jedinicu, pa ce sama ispasti. Tako je i bilouser posted image
A, druga donja jedinica je rasla ukoso iza mlijecne. Kasnije se vratio na svoje mjesto.user posted image  Nadam se da nisam bilaa konfuzna u objasnjavanjuuser posted image

_____________________________

Volite svoju djecu i kad su kriva, jer će ih život kažnjavati i kad nisu.

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 18:35:43   
amdi
Isto ovako i kod nas

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.7.2011 18:49:44   
MicoTico
IZVORNA PORUKA: Crvena

Mom sinu se prije mjesec dana desilo isto. Odvela sam ga zubaru koji je sinu rekao da jezikom gura tu jedinicu, pa ce sama ispasti. Tako je i bilouser posted image
A, druga donja jedinica je rasla ukoso iza mlijecne. Kasnije se vratio na svoje mjesto.user posted image  Nadam se da nisam bilaa konfuzna u objasnjavanjuuser posted image


I kod nas je cini mi se tako, pa se sve nesto bojim da joj ne ostane kriv . Znam da danas ima super fora protezica, a ne ko nekad , ali bi radije, ako je ikako moguce, bez toga.


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu Crvena)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.9.2011 12:06:29   
Hanady RR
Mojoj djevojčici sa 5 godina i 3 mjeseca evo ispao njen prvi zubić noćas...novi se već nadzire...
ispala joj je desna jedinica donjauser posted image

Tako smo mi jutros ustali i šok...milsim zub se klima već 10-tak dana...a
l mi ustali jutros a cura krezubica....a nema zuba...jao ja pomislila porgutala ga pa smo ga tražili i našli u njenom jorganuuser posted image

eto večeras ga ''''ćoramo'''' za poklon od mišonjeuser posted image

< Poruku je uredio Hanady RR -- 26.9.2011 12:07:02 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: ispadanje mliječnih zuba
26.9.2011 13:57:11   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Mojoj djevojčici sa 5 godina i 3 mjeseca evo ispao njen prvi zubić noćas...novi se već nadzire...
ispala joj je desna jedinica donjauser posted image

Tako smo mi jutros ustali i šok...milsim zub se klima već 10-tak dana...a
l mi ustali jutros a cura krezubica....a nema zuba...jao ja pomislila porgutala ga pa smo ga tražili i našli u njenom jorganuuser posted image

eto večeras ga ''''ćoramo'''' za poklon od mišonjeuser posted image



aaaa zar već? Ja bih voljela da mi budemo ''mlade kreze'' jer je ona gornje jedinice polomila, a poslije i dvice pa jedva čekam da dođe vrijeme za ispadanje.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: ispadanje mliječnih zuba
29.11.2011 13:25:07   
Hanady RR
ženice kad rastu šestice djeciuser posted image

kod mene starijoj počeli ispadati zubi...evo i drugi joj se klima...odozdo idu lijepi jaki zubi i baš onako sporo rastuuser posted image kontam Ok je to...al žalila se jutros nani da je nešto boli iza...i nana našla donje šestice joj izlaze...jel to OKuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: ispadanje mliječnih zuba
29.11.2011 13:34:59   
bananica
sestice izlaze oko 6.god, to je neki prosjek, pa sad moguce je i ranije,a i kasnije

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: ispadanje mliječnih zuba
29.11.2011 13:48:41   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bananica

sestice izlaze oko 6.god, to je neki prosjek, pa sad moguce je i ranije,a i kasnije


kod moje sve uranilo hamanuser posted image

valjda je i to OK.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: ispadanje mliječnih zuba
29.11.2011 13:51:52   
bananica
naravno da je sasvim ok, mom malenom rodjaku su sve sestice izasle sa 6,4 god , tada vec isao da ih zapeceti (valjda se tako kaze) ili zalijeuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:10:42   
taurus
mom R je danas ispala i gornja jedinica
joj njegove sreće što će ga posjetit zubić vilauser posted image

dvije šestice su kompletne izašle, a treća na polauser posted image

razgovarala sam sa dva stomatologa o zalijevanju fisura i ni jedan nije ZA
međutim ja imam 4 ili 5 zalivenih fisura i ti zubi su mi i dan danas zdravi
pa sad više nisam pametna

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:13:47   
Hanady RR
a ja danas u panici nekoj nazovem stomatologa i kaže mi lijepo čim izađu sve 4 šestice lijepo d aje dovedem da zalijuuser posted image
kaže brzo s ekvare ti zubi i ako ih bude morala izvaditi prije nego poispadaju svi koji trebaju i na tim mjestima rastu novi može doći do deformacije vilice ili da se zubi ružno raporede što bi bilo štetauser posted image
ja je već večeras u konzumu potkupljivala za zaljevanje šestica...vidim ja kod nje vrag odnio šalu reko dok ja trepnem eto svih šetica kod njeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:20:36   
taurus
ja sam skroz zbunjena kada je riječ o zaljevanju fisura

ljetos kada sam ga vodila da popravi par mliječnih zuba dr. mi je rekla da obavezno to uradimo, ali tek kada nikne kompletan zub (jer tada su mu šestice tek počele raszi)

međutim prošle sedmice sam zatražila još dva mišljenja i dobila negativne odgovore
njihovo tumačenje je da kod nas niko nema adekvatne indikatore koji bi pokazali da li je fisura potpuno čista da bi se zalila, pa zbog toga postoji mogućnost zatvaranja bakterija koje bi kasnije napravile mnogo veće oštečenje zuba

ovo objašnjenje ima smisla, ali eto moje iskustvo govori da je zalijevanje fisura super stvar

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: ispadanje mliječnih zuba
30.11.2011 0:27:12   
Hanady RR
ja...ima smisla u pravu si...user posted image
al kontam u provjernog dobrog stomatologauser posted image Kontam kad svojoj djeci to radi...nebi njima naštetio...hauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *