|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:40:40   
Lulu_
organizam ipak treba steci neki imuno sistem,koji ne moze steci ako pokusavamo da je sve sterilno do iznemoglosti.dana3 je skroz u pravu.u mljeko postoje bakerije ali one dobre bakterije...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:42:15   
dana3
mislim da se stvarno sa ishranom ide u preveliku krajnost
mlijeko u tetrapaku je pasterizirano-znaci prokuhano da dalje ne moze!!
Pa na svakom pise sta ima u sebi dodano od kalcija ,vitamina pa nadalje
kolicina masnoce tj postotak i sad na to sve prokuhati- nigdje veze.
jedino koje bih prokuhavala je cisto domace ispod krave direkt,pa napravila kajmak.pa napravila kahvu s tim i popila(MM kajmak ne moze da smisli)user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:43:58   
dana3
acudesa-imam vragolana prve klase.user posted image user posted image user posted image na svako moje NE ponovi po sto puta DA DA user posted image

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:50:38   
Amrino
Malo je OT...ali ovo sa prokuhavanjem tetrapaka mi je ostavilo upitnik iznad glave isto kao onda kada sam cula od nekih osoba da - peru jaja i gule paradajiz user posted image .
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:53:58   
Hanady RR
tetrapak mlijeko uopše ne koristim napisala sam ono što sam čula na predavanjima na medicinskom fakultetu, a jaja nepermem-mada nakon što mi je jedan doktor rekao da se e.coli sa peradi najlakše prenese na kartonskoj kutiji (školjka) od jaja baš sam se izneadila, a paradjz obavezno gulim kad stavljam u hranu jer ko kod dane3 imam jednog teškog tipa mm mrzi kad ona korica leti po šerpi.user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:54:27   
Anoniman
I ja za kćerku prokuhavam mlijeko iz tetrapaka. Zašto? Prije 4 god. je u vrtiću "pokupila" salmonelu user posted image i ja joj od tad prokuhavam mlijeko iz tetrapaka..... "koga su guje ujedale i guštera se boji"....

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 31
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:57:23   
sarayka
Iz Domaćinstva smo učili da se jaja Peru...user posted image user posted image iako ja to nikad ne radim...

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:59:44   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: milenium

prokuhajem!


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:05:09   
Lulu_
ne perem jaja jer koliko znam a ispravite me ako nije tako,da se przenjem uniste te bakterije.

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:07:10   
dana3
evo ovako-crveni luk cesto obolijeva od tzv listerije koja se moze da razvija cak i u vakuumskim pakovanjima hrane.Ovo ja sad pametujem jer smo imali predavanja u firmi u kojoj sam radila i ne da je bilo listerije nego i histerije kad kontrola dodjeuser posted image user posted image user posted image .


A to za kajmak uh da je malouser posted image user posted image user posted image volim namazati kajmak na vruc kruh i posuti secerom a seceras sam.Ma kako prokuhavnja zene -ode struja za dzaba

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:07:39   
acudesa
tema nisu jajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:07:55   
Anoniman
Ma Lulu to vise nije stvar ni bakterija, vec...sta ti ja znam. Operem jaja OBAVEZNO, operem bananu, ako i sve ostalo. Ogulim i paradajz, jer od prve trudnoce postala sam osjetljiva na te korice.

(odgovor članu Lulu_)
  Neposredna veza do poruke: 37
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:11:05   
Mik Mik
Prokuhavam uvijek obavezno ali ne znam zašto? Možda zato jer sam tako naučila od mame koja je uvijek prokuhavala mlijeko, ali domaće user posted image .

Bila sam na jednoj farmi krava u Njemačkoj i u tom trenutku su se krave muzle električnim mašinama, muzalicama, valjda se tako zovu. Zamolila sam da pogledam u kazane u koje se mlijeko skupljalo. Kada sam vidjela mnogo krvi u mlijeku pitala sam odakle krv i zašto. Odgovor sam dobila da se sve krave priključe u određeno vrijeme na mužnju i da se npr.sve muzu 15 min. Poznato je da ne daju sve krave istu količinu mlijeka, pa tako kravama koje imaju manje mlijeka se izvlači bukvalno zadnja kap iz vimena dok ne prokrvari...jadne kravice user posted image ..nevjerovatan prizor, vjerujte mi. Ok, mlijeko je u tetrapaku obrađeno ali ja svaki put mislim na ovo gore proživljeno i zato ga rijetko pijem ali kada moram onda obavezno prokuhavam.

Nisam vidjela na pakovanju da piše da se ne treba prokuhavati. Koristim Meggle mlijeko, iako su mi neki ljudi rekli da je to mlijeko iz Poljske i da je mozda ozračeno i da bi se trebalo izbjegavati!  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:12:51   
Mik Mik
Ne perem jaja. Gulim paradajz obavezno zbog kožice kada ga kuham, inače ne ako ga jedemo ovako svjež!

(odgovor članu Mik Mik)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:13:04   
Romali
IZVORNA PORUKA: acudesa

tema nisu jajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nisu, nisu, ali su jaja uvijek zanimljiva tema user posted image

Ja ne prokuhavam mlijeko, osim kad kontam da se moglo pokvariti iz nekog razloga.


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:16:04   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ma Lulu to vise nije stvar ni bakterija, vec...sta ti ja znam. Operem jaja OBAVEZNO, operem bananu, ako i sve ostalo. Ogulim i paradajz, jer od prve trudnoce postala sam osjetljiva na te korice.

peres bananuuser posted image ...sorry ali ovo bas bas bas nikad nisam cula.to mi je kao da neko pere krompir pa ga oguli

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:16:56   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Romali

IZVORNA PORUKA: acudesa

tema nisu jajauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Nisu, nisu, ali su jaja uvijek zanimljiva tema user posted image

Ja ne prokuhavam mlijeko, osim kad kontam da se moglo pokvariti iz nekog razloga.



ja volim jaja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:19:27   
sheri
IZVORNA PORUKA: Lulu_


IZVORNA PORUKA: pahuljica farah

Ma Lulu to vise nije stvar ni bakterija, vec...sta ti ja znam. Operem jaja OBAVEZNO, operem bananu, ako i sve ostalo. Ogulim i paradajz, jer od prve trudnoce postala sam osjetljiva na te korice.

peres bananuuser posted image ...sorry ali ovo bas bas bas nikad nisam cula.to mi je kao da neko pere krompir pa ga oguli

ja perem krompir prije guljenja, i naravno nakon sto ga ogulim. user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:20:07   
Lulu_
strava! meni je to nidje veze ,sto bi se reklo...

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:21:46   
milenium
Tema nisu jaja,al eto i ja perem jaja naravno,ne znam tko ih ne pere.user posted image Ne želim da mi gov...user posted image na njima stoje u hladnjaku!A zna se desiti  da nekad nisu čista pa perem sve za svaki slučaj.Hanadi je spomenula e.coli,slažem se s njom,baš zato!Usput da kažem,operem i banane koje su došle ko zna otkud i tko ih je sve dirao.Ne želim da mi takve budu u dodiru s ostalim opranim voćem!!!

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:22:16   
Romali
Ja isto ponekad perem krompir prije guljenjam, ako mi izgleda prljavo, jer kontam da će se prenijeti s noža na oguljeni dio.

Ali krompir, jaja, kobasice i ostalo nisu tema ove emisije user posted image


_____________________________

23.4.2008. A.O. promijenio moj svijet :)
14.4.2014. Z. promijenila našu planetu :)




(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 46
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:23:08   
Anoniman
Eto ja ne perem krompir, ali bananu obavezno. Krompir je bio u basci mojih roditelja, a banana ko zna gdje na drugom kontinentu(ali kada ga ogulim,  operem ga u 3 vodeuser posted image ).I sto kaze jedna zena:"ko zna koji je crnac po rukama valjao" (nista rasisticko, vjerujte)user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu sheri)
  Neposredna veza do poruke: 47
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:23:17   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: milenium

Tema nisu jaja,al eto i ja perem jaja naravno,ne znam tko ih ne pere.user posted image Ne želim da mi gov...user posted image na njima stoje u hladnjaku!A zna se desiti  da nekad nisu čista pa perem sve za svaki slučaj.Hanadi je spomenula e.coli,slažem se s njom,baš zato!Usput da kažem,operem i banane koje su došle ko zna otkud i tko ih je sve dirao.Ne želim da mi takve budu u dodiru s ostalim opranim voćem!!!

hoce li mi neko odgovoriti zar bakterije poslje przenja mogu biti prisutne i to da peres jaja nije naravno-ja ih ne perem NARAVNO...sto cu ih prati ne jedem ih sirova

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:24:27   
veeseelaa
jaja ne treba da se peru
krompir isto ne
banane ne
i to od sada neka bude tako
i da se promijeni naziv tebe zbog jaja

< Poruku je uredio veeseelaa -- 4.9.2009 23:26:29 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Romali)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:25:56   
sheri
pere li se ista?user posted image user posted image

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *