|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:49:07   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: mama alma

E, moja lulu, kod nje djete još piški na tutu, da ne bi dobilo kakvu bakteriju,  a veliko, ne znam kako u školi, baš ću negdje ispitati, ali ovo ti je živa istina, a boluje za domestosima i tim glupostima, a ništa se ne vidi, tako mi boga

user posted image

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:51:23   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mama alma

a boluje za domestosima i tim glupostima, a ništa se ne vidi, tako mi boga

ovo mi liči na mene
alma jesam li to jauser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:54:12   
M kao Mama
JA koliko sam obavještena, a moj MOS (mahalska obavještakna služba) me nikada nije izdala, interneta nema, e jedino ako sam fulila, loše po mene. A, ko si ti zbilja, znaš li ti meneuser posted image

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:55:31   
acudesa
 
IZVORNA PORUKA: mama alma

JA koliko sam obavještena, a moj MOS (mahalska obavještakna služba) me nikada nije izdala, interneta nema, e jedino ako sam fulila, loše po mene. A, ko si ti zbilja, znaš li ti meneuser posted image

stani staniiiiiiiiii
šalim seuser posted image   (samo sam se prepoznala u ovome)
ne znam nikoga sa foruma, nikoga (koliko ja znam)

< Poruku je uredio acudesa -- 4.9.2009 23:57:18 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 23:56:49   
M kao Mama
Ako nemate više nikakvih prjedloga, ja bih da zaključim ovu tačku dnevnog reda, da nam nebi prokuhalo i provrilo od šefica(moderatora), pa da pređemo na novu tačku, ali na chatu.

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: prokuhano mlijeko
5.9.2009 0:10:50   
leli§
tetrapak mlijeko ne prokuhavam...

bananu ne perem-to mi nije nesto logicno osim ako se djetetu daje banana u kori pa da samo jede...a ne vec oguljena banana... cekajte je li perete oguljenu bananu ili bananu pod korom? kako god meni nema smisla...ako odrasli jedu bananu ne diraju onaj unutra dio ionako rukama...poslije ruke svakako operes...zato ne kontam

krompir-kako kad...ako je bas nakav bljutav perem prije nego ogulim ako je iz necije basce onda ne...nekako mi merak onako domaci...

a jaja--- ako se kokino govno stvrdlo znaci da u njemu i nema bas nekih zivih bakterija--bar se meni tako nekako cini... doduse kod mene nema "domacih" jaja tako da nema ni izmeta...a ova industrijska opet ne vidim razlog za pranje...doduse neko je spomenuo ako ces izrezati hljeb ili ovo ili ono poslije dodira sa tim jajima...ja ruke perem poslije svakog zavrsenog "koraka" u kuhanju... ako przim jaja ruke operem poslije razbijanja i poslije przenja prije nego bilo sta drugo dohvatim. ja mislim da ja vise sapuna trosim u kuhinji nego u kupatilu :):):)

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: prokuhano mlijeko
5.9.2009 8:56:07   
Amrino
Cini mi se da sam ja zakuhala sa onom recenicom pa smo otisli OT user posted image ...ali ovo MORAM da napisem. Ko je zavrsio veterinu i naucio dobro lekciju koja govori o tome reci ce vam slijedece: ljuska jajeta ima prirodni sloj koji stiti i zadrzava bakterije da ne ulaze unutra...pranjem ne operete samo govna (mislim kokosija govna nisu otrovna niti opasna) nego operete upravo taj zastitni sloj tako da ustvari pranjem - upravo pravite gresku i  omogucavate bakterijama da udju unutra!

Paradajiz- kada kuham- obarim ga i o ogulim, ali mislila sam na guljenje paradajiza za salatu...znaci kao krastavicu i krompir...Meni je to van pameti- jer zna se da upravo u toj kozici i tik ispod nje ima najvise vitamina.

< Poruku je uredio Amrino RR -- 5.9.2009 8:57:10 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: prokuhano mlijeko
5.9.2009 9:46:59   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Malo je OT...ali ovo sa prokuhavanjem tetrapaka mi je ostavilo upitnik iznad glave isto kao onda kada sam cula od nekih osoba da - peru jaja i gule paradajiz user posted image .
user posted image user posted image user posted image


jest vala, ovdje si zakuhalauser posted image

< Poruku je uredio acudesa -- 5.9.2009 9:47:23 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: prokuhano mlijeko
19.9.2009 18:49:14   
*Seve*
Nema potrebe da se prokuhava mlijeko,na kojem pise da je vec prokuvano.
Ovdje kod mene, ima svih vrsta mlijeka u teterpaktu.I neprokuvanog i prokuvanog.
Uzimam prokuvano mlijeko i odlicno je,pijem svako vece, casu hladnog mlijeka. 
A tako kada dodje vrijeme,da dajem malenom mijeko necu ga prokuhavati.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: prokuhano mlijeko
23.9.2009 15:51:12   
SelmaK
Glede prokuhavanja mlijeka!

Jutros ja i MM, vodili Aladina na vakcinu, i tokom pregleda pita doktorica koje mlijeko pije, ja kazem kravlje. Pita ona je li u tetrapaku i da li ga prokuhava. Ja kazem da pije iy tetrapaka, ali da ne prokuhavam, na sto mi ona kaze da ga trebam bar malo prokuhati, bar minut, dva. Navodno pasterizovano mlijeko treba prokuhavati, i takvo ga davati djeci. Kaze doktorica da im je to cest problem, misli na neprokuhano pasterizovano mlijeko, jer izaziva kod djece razlicite reakcije /alergije, temperaturice i td. Btw. Radi se o jednoj veoma savjesnoj doktorici, koja definitivno ne prica iz supljeg u prazno, niti daje suvisne savjete, cak je veliki protivnk antibiotika, jedino ako su bas nuzni.

Eto drage moje mame, sta da vam kazem, i ja sam se iznenadila, jer mi to jednostavno nije padala na pamet, i stvarno ne znam sta sad da radim, da li da pocnem prokuhavati?

Vidjecu!!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu *Seve*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: prokuhano mlijeko
24.9.2009 16:41:54   
Suzana
Ako Aladin već izvjesno vrijeme pije kravlje mlijeko iz tetrepaka, dobro ga podnosi i nema reakcija, ne vidim razlog zašto ga sada početi prokuhavati...
Nije da ne cijenim mišljenje te pedijatrice, a mislim da su druge žene imale prilike vidjeti da jako pazim šta mi djeca jedu i piju i da se trudim hraniti ih što kvalitetnije, pa se zato ne bih previše opterećavala sa još i dodatnom zezancijom i prokuhavanjem mlijeka... I ja sam u nekim stvarim opuštena. user posted image user posted image
Ovo je samo moje mišljenje, a poštujem ako se ti Selma odlučiš da ga prokuhavaš ili ako neke druge mame misle da ga treba prokuhavati.



_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: prokuhano mlijeko
24.9.2009 17:00:12   
MELLI
IZVORNA PORUKA: SelmaK

Glede prokuhavanja mlijeka!

Jutros ja i MM, vodili Aladina na vakcinu, i tokom pregleda pita doktorica koje mlijeko pije, ja kazem kravlje. Pita ona je li u tetrapaku i da li ga prokuhava. Ja kazem da pije iy tetrapaka, ali da ne prokuhavam, na sto mi ona kaze da ga trebam bar malo prokuhati, bar minut, dva. Navodno pasterizovano mlijeko treba prokuhavati, i takvo ga davati djeci. Kaze doktorica da im je to cest problem, misli na neprokuhano pasterizovano mlijeko, jer izaziva kod djece razlicite reakcije /alergije, temperaturice i td. Btw. Radi se o jednoj veoma savjesnoj doktorici, koja definitivno ne prica iz supljeg u prazno, niti daje suvisne savjete, cak je veliki protivnk antibiotika, jedino ako su bas nuzni.

Eto drage moje mame, sta da vam kazem, i ja sam se iznenadila, jer mi to jednostavno nije padala na pamet, i stvarno ne znam sta sad da radim, da li da pocnem prokuhavati?

Vidjecu!!
lično ne prokuhavam,ali mi je jednom prilikom pedijatrica isto ovo rekla,da upravo zbog neprokuhavanja,djeca često imaju problema sa alergijama,tvrdom stolicom ...
Naravno da ne treba mlijeko kuhati nego ga prokuhati tj. pustiti da proključa,valjdauser posted image
S obzirom da do tada nismo imali problema ,ja sam se oglušila na njen savjetuser posted image

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: prokuhano mlijeko
25.9.2009 21:01:57   
Amrino
Svasta! Koliko sam ja upucena- a smatram da jesam- djeca dobijaju razne "reakcije" na kravlje mlijeko zbog alergija na kravlje proteine- koji nemaju nikakve veze sa prokuhavanjem. Druga stvar- kao sto Suzana rece- ako djecak nema nikakve reakcije- zasto bi sad pocela prokuhavati? Ne razumijem doktoricin kont...Jer Aldin ga dobro podnosi, zasto onda stvarati djetetu osjetljivost na mlijeko koju uopste nema? user posted image

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu MELLI)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: prokuhano mlijeko
25.9.2009 21:11:41   
Skvo RR
Ja imam intoleranciju na kravlje mlijeko, i meni je nebitno da li je prokuhano ili ne, Sa tog aspekta mislim da je nepotrebno prokuhavati,
Nazalost primjetila sam veceras da Uma ne podnosi mlijeko, prvi put sam joj pokusala dati griz i poslije trece kasike je dobila nagon za povracanjem, Kada napuni godinu, probat cu jos sa  cistim mlijekom, a ako bude na mamu, onda je mlijeko out u ishrani!user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: prokuhano mlijeko
25.9.2009 21:26:46   
Lulu_

IZVORNA PORUKA: skvo

Ja imam intoleranciju na kravlje mlijeko, i meni je nebitno da li je prokuhano ili ne, Sa tog aspekta mislim da je nepotrebno prokuhavati,
Nazalost primjetila sam veceras da Uma ne podnosi mlijeko, prvi put sam joj pokusala dati griz i poslije trece kasike je dobila nagon za povracanjem, Kada napuni godinu, probat cu jos sa  cistim mlijekom, a ako bude na mamu, onda je mlijeko out u ishrani!user posted image


user posted image user posted image user posted image
bas mi je zao.tesko je kada djete ima neko ogranicenje.uvijek se sikiras dali ce mu neko kod koga ostane nesto dati jer smili da user posted image mama pametuje,dali ce u vrticu nesto uzeti...a da ne pricam kako je tesko djetetu objasniti zasto ono to ne smije.
mm ima malu rodicu koja ima celijakijuuser posted image
kako smo samo muke vidjeli sa njomuser posted image
u kuci uvijek imam jedan puding ili nesto slicno ako bi ona dosla da ju mogu pocastiti...
kad sam se porodila ona dosla sa mamom , svekrva zaboravila pa iznjela kolace svima.a meni se srce steglo.ona mala i gleda u njih.a ja zastekala puding jedan hehehe i napravimo joj ga.ali bas mi je zao ...
ali hajde mljeko mozes i da mjenjas sa sojinim i ne znam kako je kod nas ali u njemackoj ima kupiti mljeko koje je bez laktoze i kosta isto kao i ovo normalno...a istog je i ukusa

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: prokuhano mlijeko
25.9.2009 22:16:56   
Skvo RR
Kupujem ja Dukat - Lagano jutro bez laktoze, ali kako ga godinama ne pijem, vise sam izgubila i zelju za njim. Ovo mlijeko sam dosta pila kada sam bila trudna.  Dosta jedem mlijecne proizvode, jogurt, pavlaku, sir, ali mlijeko ne mogu da provarim,,,,ma vise sam se i navikla!

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Lulu_)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: prokuhano mlijeko
26.9.2009 9:21:15   
SelmaK
Samo da znate da sam ja odlucila nastaviti NE prokuhavati mlijeko! Malo razmislila i kontam, i da mu ga ja pocnem prokuhavati, ko mi garantuje da ce mu ga u vrticu ili negdje drugo prokuhavat. Naravno, porazgovarala sam i sa MM, te se i on slozio.
S toga, nastavljamo po starom!

_____________________________

Aladin zivot mamin, 26.07.08.

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 10:33:23   
Skvo RR
Da li vasa djeca piju cokoladno mlijeko hladno (neprokuhano)? Ovde kada mislim na hladno...ne mislim odmah iz frizidera..?

Uma ne podnosi toplo, prokuhano i slicno...vec sam gore pisala...i fakticki ga ne pije nikako...Hajde malo mi pomozite?

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu SelmaK)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 11:57:47   
škorpija
ja sma ga davala ajdinu, ali neće ni pod razno, pljuje

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 15:56:13   
maja78 RR
ja ne prokuhavam, samo sam par puta u pocetku, i dam cokoladno na slamcicu

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 16:01:11   
Visnja RR
asja je tek neki dan pocela pomalo da pije mlijeko... kupujem onaj mali tetrapak megle 3,2
naspem recinu solje hladnog mlijeka a samo malo zagrijem pa uspem da joj bas nije skroz hladno...
prvi put sam joj dala tetrapak direktno iz frizidera misleci da nece user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 21:09:30   
Skvo RR
Probali smo...naravno nije htjela...Zvanicno ne voli mlijeko...ista mama...ljubi je majka....user posted image  Samo je zgadjeno vratila casu...cccc.....user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: prokuhano mlijeko
30.7.2010 21:13:21   
Visnja RR
Pa ni Asja do prije nek dan nije htjela...uvjek bi kad bi liznula rekla "puh kaka" user posted image  a Umce je mladja... zavoljece user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 98
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *