|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 22:33:57   
anitaMO
ni kod nas nije dolazila patronažna.niti sam znala da treba.srećom  Laurina kuma radi na neonatologiji tj.inkubatorima,pa je ona kupala.što mi je trebalo nju sam zvala.i sada je zovem.živila Ines.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:00:38   
teta berta
kod nas u Mo uopće ne dolazi patronažna, kad je moja bebi dobivala injekcije, mi smo morali plačati 20 km svaki put kad bi došla i to na naš zahtjev.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:01:02   
Visnja RR
savjet buducim mamama: obavezno pitajte jos dok ste u bolnici za patronaznu... one po Zakonu moraju doci 4 puta...
Bolnica uvjek da njima spisak novorodjenih beba... nece doci isti dan po izlasku iz bolnice vec sljedeci... svaka opstina ima svoje patronazne...
ja sam moju patronaznu zamolila da dodje isti dan...tacnije ona i nije pripadala mojoj opstini ali je ona nazvala patronaznu koja je trebala doci meni pa su se zamjenile... naravno sve ovo zato jer su mi bile potreben duze usluge ( 40 dana) i jer sam je nakon cetvrtog dana placala...
i da sve iza cetvrtog dana se placa po dogovoru...

< Poruku je uredio Visnja RR -- 15.11.2009 13:30:13 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:03:26   
teta berta
moja Višnja već sam napisala kod nas ti kod nikoga ne dolazi, meni dolazila jedna sestra što radi na ginekologiji da okupa par puta bebu, da mi pokaže. i to znali je mi preko prijatelja od muževog brata. i kao ovoj za injekcije debelo smo joj platili. evo otvoreno ću reći 100 km za dva kupanja.

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:07:46   
Visnja RR
eh draga Berta... znam da i ovdje nekad patronazne jednostavno ne dodju (a moraju po Zakonu) ... mnoge mame to ne znaju...
ja sam bas zato uzela jednu divnu patronaznu po preporuci... mislim da je vec cjeli grad zna... divna osoba ...koja prije svega voli svoj posao...
kad sam je samo gledala s koliko je ljubavi i njeznosti kupala Asju, ma milina... ko da joj je rod rodjeni...
ona je rekla da je za 10 g rada vidjela samo jednu nemirniju bebu od moje...hahaha pa sad vidite kako je meni sa ovim mojim zvrkom... ljubi je majka user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:22:53   
ziki
Mozda lupam gluposti ali u TK patronazna ne postoji. Ja sam privatno angazovala jednu divnu babicu, koja mi je i u komsiluku i koja jedno 20 dana kupala Tarika. Bila sam prezadovoljna sa njom, toliko strpljenja za mene vecito uplakanu u depresiji, ljubavi za bebu, super je bila. Jos uvijek je zovem kad mi treba brzinski savjet.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: patronažna sestra
15.2.2009 23:28:23   
Nunichi
Postoji Ziki i u TK patronazna,ne znam zasto je ti nisi dobila. user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 0:25:58   
Golubica
Ma kakva patronazna. Mi u Maglaju ni cestitog doktora nemamo. Blago vama. Ja sam morala sve sama, i uz pomoc uze porodice kada sam kuci dosla, a radjen mi CR.

_____________________________

Asja, 02. 08. 2008.

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 4:00:02   
adannn
Evo i ja svjedočim da u TK patronažne nema........

_____________________________

Nejra 28.02.2008



(odgovor članu Golubica)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 16:23:20   
Hannan
Ni meni niko nije dolazio, mada koliko se sjecam patronazna je nekad u Tuzli dolazila...a nisam ni privatno nikoga uzimala, ustavri do ovog momenta dok ovo citam nije mi ni naumpalo...u pocetku ga je kupala svekrva ali ubrzo ja...

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 16:36:30   
MirelaK
Ja sam privatno patronazu placala 30km po dolasku. Imala sam mastitis i zacepljenje dojki pa mi je puno pomogla user posted image

_____________________________

Moj Ammar dosao na ovaj svijet 27.10.2008. god.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 16:45:00   
nita
Kod nas u Ze obavezno dolazi sljedeći dan poslije povratka iz porodilišta. Ali kakva fajda od patronažne sestre koja ne zna svoj posao. Mene živu isprepadala bez razloga.user posted image Rekla mi da mi djevojčica ima rascjep rodnice jer joj se u prvih deset dana pojavljivalo malo krvi (što je normalno prvih nekoliko sedmica nakon rođenja). Zatim, kada je vagala bebicu kaiš joj se omotao oko rukice i da joj nisam skrenula pažnju na to ... ne smijem ni pomisliti šta bi bilo. Pa onda kaže da će nazvati u ponedjeljak - pa ne nazove, doći ću utorak - pa ne dođe ... Prva bebica mi imala nateknutu sisicu, a ona mi reče da uzmem Baktrim sirup i da joj dajem. Naravno, nisam je poslušala već odnijela dijete pedijatrici koja je rekla da se ni slučajno ne smije dati Baktrim tek rođenoj bebi. Eto, neke sebi daju za pravo da propisuju lijekove. Ali, na svu sreću ima i dobrih patronažnih sestara koje svoj posao odgovorno i s ljubavlju rade.

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 18:16:45   
Nunichi
IZVORNA PORUKA: adannn

Evo i ja svjedočim da u TK patronažne nema........


Ma zene drage ima,ja ne znam kako vama nisu dolazile. user posted image user posted image

Ja trenutno u blizoj okolini imam 2 bebe,objema su patronazne dosle dan nakon dolaska iz porodilista.

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 18:29:26   
andji
meni niko nije došao,nit su mi nudili...ja sam morala sve sama(nažalost) ni m mi nije bio od pomoći,osim finansijske...sve ostalo,ama baš sve je ostalo na meni

_____________________________

E ne trebate više glasati ni na jednom takmičenju,konačno,zar ne???!

(odgovor članu Nunichi)
Neposredna veza do poruke: 39
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 18:34:31   
anitaMO
tete berta molim te ko je tebi dolazio,koja sestra.sve druge naplaćuju svoje dolske 10-15 km.

_____________________________

LAURA 5.1.2008.

(odgovor članu andji)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 19:32:25   
mišur
Meni su odmah u porodilištu rekli da će mi doći patronažna, ali sam je ja otkazala,jer smo ranije dogovorili jednu ženu da nam dođe par dana, dok bebi pupak ne otpadne.
Ta žena je isto patronažna, i znala sam je preko prijateljice, divna žena.
Sa koliko ljubavi je kupala Luki i tepala mu, kao da mu je rod rođeni.
Dolazila nam je naveče oko 6h, kupala Luku, mene izmuzavala, i bukvalno mi sačuvala mlijeko i dojenje, zbog ragada i mastitisa. I pregledala mi ranu, skinula konce... Ostajala bi kod nas sat-dva svako veče dok Luki nije otpao pupak.
I njen dolazak je koštao 10 KM, ali mi smo joj i više platili na kraju, jer nam je pomogla kao niko

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 41
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 20:21:19   
larina
meni su isto u bolnici preporucili i ja sam izabrala ko da mi dolazi i stvarno puno mi je pomogla pregledala bebu,mene,donosila kremice,savjete davala i tako mjesec  dana,a nisam placala nista .jer se to kod nas ovamo ne placa

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 21:22:12   
merimaa
meni je dolazila tri puta samo pogleda bebu popije kafu i ode dalje hehe jednom mi je pokazala kako da dojim nista je skontala nisam prica kao navijena izgleda sve napamet nalupaju....user posted image sve u svemu mislim da nije ni bilo potrebe da dolazi...

_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu Yuna)
Neposredna veza do poruke: 43
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 21:25:59   
merimaa
IZVORNA PORUKA: adannn

Evo i ja svjedočim da u TK patronažne nema........


stvarno ne znam kako to da nije dolazila oni na gradini cim se porodis pitaju tacnu adresu da te upisu za patronaznu.....


_____________________________

Vedad 11.05.2007 najljepsi dan u mom zivotu!

(odgovor članu adannn)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 21:49:33   
Suzana
Meni dosla 4x, neprijatno mi bi da joj kazem "ziva bila nemoj vise".
Prvi put me je ubila u pojam, jer je pricala bas kao sto merimaa kaze k'o navijena, da se meni u jednom momentu pocelo mantati i prestala sam je slusati.
Dakle, nista od nje nisam naucila i nista mi nije pomogla.
Dolazila je uglavnom u prijepodnevnim satima, tako da nisam ni pomislila da bi mi mogla okupati bebe, a nije bilo potrebe jer sam prva 2 mjeseca imala pomoc mame i svekrve.

_____________________________

Edi i Mak - DOUBLE BLESSING
27.05.2008.

Moji životi, ljubavi, sreće najveće...

(odgovor članu merimaa)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 21:53:09   
Anoniman
moja je bila grozna. i ja sam je samo slušala i klimala glavom. ona mene znaš li ovo ono, ja znam i kontam hajd kući živa bila. i ona će ti na odlasku mom mužu: znate, imate jako načitanu ženuuser posted image ! user posted image mislim, halooooo!

(odgovor članu Suzana)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: patronažna sestra
16.2.2009 22:11:50   
juni
Nama je patronazna sestra dolazila 3 puta i bila je divna. Emila bi pregledala, presvukla mu pelenu, provjerila pupak a sto je najvaznije pomogla nam da ustrajemo u dojenju. Meni je naglo nadoslo mlijeko i grudi su mi bile tvrde, ona mi je izdajala mlijeko kako bi Emil mogao uhvatiti bradavicu.
Meni je pregledala ranu i dala mi broj telefona sto mi je pravo koristilo, jer sam je uvijek mogla zovnuti kad bi bila isprepadana, naravno bez razloga user posted image


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: patronažna sestra
2.3.2009 21:37:15   
idana_85
Ja sam na opstini Centar i dolazila je patronazna kako su i na vjezbicama rekli, dan nakon izlaska iz bolnice, sedmi dan, 15 dan i eventualno po potrebi. Ja sam je inace upoznala i na vjezbicama,mada se ona mene nije sjetila....Zove se Ziba i pravo je prijatna i pristupacna....Kad je dosla prvi put prvo je cestitala, malo me nasmijala, razveselila i onda sve lagano, pitala kako se ja osjecam, pogledala ranu, ima li mlijeka, smirila me i rekla da ne odustajem da ce doci mlijeko,dala mi par savjeta, pokazala kako cu masirati grudi da bi mlijeko doslo, pokazala kako da dojim, pregledala malenog...napisala mi spisak sta mi sve treba za bebicu u slucaju osipa, bubuljica itd itd, mada sam dosta znala i s vjezbica. Onda me zvala nakon dva dana i nakon sedam dana ja nju zovem, kaze ona upravo sam krenula kod tebe, eto me za 15 min, bila je tu za pet. Isto divna. Treci put dosla, ja na RR. Smije se, kaze rekao joj neko za forum i da se i ona uclani te malo skupa surfale, beba spavala. Usla,vidjela ga, nije ga htjela buditi jer sam ja rekla da je sve super, sjedile, kahvenisale,pricale....Ma svaka joj je zlata vrijedna. I jos sam je jednom zvala nakon 40 dana, beba imala proljev, jedva me se sjetila ali je bila super ljubazna i pomogla,bila spremna doci, nikad nikakav novac nije spomenula,uvijek je govorila da se ne brinem, doci ce ona kad god treba. Nedavno je zaova srela u liftu i pozdravila je, kaze sjetila se, pita sve je zanima i pozdravila...Pa eto, ove s opstine centar neka se ne birnu

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: patronažna sestra
2.3.2009 22:19:14   
juni
Idana, i u mene je dolazila Ziba user posted image predivna zena! Vidi se da voli djecu.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: patronažna sestra
13.4.2009 16:41:05   
bebano2008
Dan nakon izlaska iz bolnice posjetila me patronazna Vildana iz DZ Ilidza ma katastrofa beba nece da vuce ona meni forsira dojenjej i preko vrata po njoj bi ja dobila mastitis.
Ali zato imam predivno iskustvo sa patronaznom Senadom iz DZ Otoka(bas kao i Visnja)
toplo vam je preporucujem necete se pokajati j ona mi je dosla po preporuci placali smo joj prvi 15 dana po 20 KM.
Ona zaista zna i voli svoj posao. Okupat ce vam bebu pomoci oko izmuzanja, dojenja sve sto vas interesuje sa njom mozete lijepo popricati. Divna je zahvaljujuci njoj moj bebac je dojio. Meni je ona u tom periodu djelovala kao apaurin.

_____________________________

Moja sreca 07.05.2008

(odgovor članu anitaMO)
Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *