|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 20:36:10   
teacher75
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Meni su dolazile tri različite patronažne sestre od kojih je samo jedna oprala ruke user posted image   Jedino u prvoj posjeti su mi pokazale kako se tretirala pupak, a ovo ostalo je bilo blago rečeno katastrofa tako da kad sve zbrojim i oduzmem nisam imala nikakve koristi od njihovih posjeta, a moram priznati da zadnji put nisam htjela ni otvoriti vrata, pravila sam se da nas nema kod kuće user posted image

ova moja je odmah sa vrata trcala u WC da opere ruke. meni je bas pomogla jer smo se brinuli zbog pupka, nije otpao 21 dan pa mi je bas trebao neko da ga povremeno ocisti. a u pocetku lana nije htjela da doji iz lijeve sike pa mi je i tu pomogla. a da ne govorim o rani, i ranu mi je ocistila i pregledala konce...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 21:28:46   
škorpija
ma tičer vjerujem da je tebo možda bila fina, pa nismo svi isti a vjerujem da i ona nije prema svima ista, lai meni je fakat bila grozna i ostala mi je nažalost u vrlo ružnom sjećanju a u prvim danima poslije porda to mi nije trebalouser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 21:31:12   
teacher75

IZVORNA PORUKA: škorpija

ma tičer vjerujem da je tebo možda bila fina, pa nismo svi isti a vjerujem da i ona nije prema svima ista, lai meni je fakat bila grozna i ostala mi je nažalost u vrlo ružnom sjećanju a u prvim danima poslije porda to mi nije trebalouser posted image

ma znam, mozda je meni bila fina jer zna moju rodicu pa joj je spomenula za mene, pa me mozda pripazila

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 21:40:39   
R&T@
Moje iskustvo sa patronažnim je fuuuuuuuuj!
Stvarno mi nije jasno zašto postoje......
Ni imena im ne znam..........
Prva u Novom Sarajevu: nije primjetila da beba uopšte ne napreduje, ismijala tu moju tvrdnju, gnjavila me dojenjem, a ja ni kapi mlijeka........i završile obje u bolnici ................
Druga u Starom Gradu: Natjerala me na plač što ne dojim, dok nisam vrisnula i ispričala joj svoje horor iskustvo..... napala me što ne povijam dijete.....napala me jer je pogrešna flašica....i još toga,ali ne želim da se sjecam
user posted image  takve savjetnice....bolje da ih nema

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:10:13   
Trnoruzica
Moja patronažna je bila baš super, hvala joj na svemu user posted image  user posted image  user posted image
S tim da sam ja prošla i školu za trudnice, tako da drugi put kad je patronažna došla, rekla da nema potrebe da dolazi više user posted image   Ipak je ponovo bila tu. Mislim da je bila sveukupno 3 - 4 puta user posted image , a bila je iz Skerlićeve

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:11:43   
sarayka
Nama je bila Senada...super cura ili mlada žena sta već, ali je divna bila.....user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljube vas Lamija i mama :)

"Kad nam sreća zatvori jedna vrata, često nam otvori i druga, ali mi
ponekad znamo predugo gledati u ona zatvorena i ne vidimo otvorena." - Helen Keller

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:17:10   
malena_t
Meni su dolazile Fadila i čini mi se Dženana ( Dom zdravlja na Ilidži ). Sa obje sam prezadovoljna. Čiste, ljubazne, uvijek dostupne...Dženana nam je pokazala kako da ispravno sikimo, inače ko zna šta bi s nas bilo, a Fadila nam je bila od velike pomoći oko pupka, jer smo imali malih komplikacija.  

_____________________________

21.03.2009. rodio se majkin sin

(odgovor članu sarayka)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:53:24   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: škorpija

A ova Biserka što je spominjete mi je dolazila kad sa S rodila. Užas


aaa enisa jel se Berisalić zove Biserka, nisma skontala odmahuser posted image



user posted image user posted image user posted image  ma ne, nego ja te lujke tako zovem user posted image
Evo baš sam sad uzela otpusno pismo da vidim kako se zove (jer je na poleđini pisala kad je dolazila) i smo piše "patronažna posjeta, med. sestra Berisalić"  user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 108
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:56:29   
Anoniman
Zove se Munirauser posted image , sta zenu kudite,bas je superuser posted image , treba znati sa njom!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 109
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:56:31   
škorpija
IZVORNA PORUKA: škorpija

A ova Biserka što je spominjete mi je dolazila kad sa S rodila. Užas

aaa enisa jel se Berisalić zove Biserka, nisma skontala odmah



ma ne, nego ja te lujke tako zovem
Evo baš sam sad uzela otpusno pismo da vidim kako se zove (jer je na poleđini pisala kad je dolazila) i smo piše "patronažna posjeta, med. sestra Berisalić"
user posted image user posted image user posted image  ma ništa zvaćemo je Biserka

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:57:24   
škorpija
svaka njoj čast, al meni nek ne dolazi nikad više, ai nema potrebe, ja sma sad tata mata za bebeuser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:57:25   
teacher75

IZVORNA PORUKA: sahara

Zove se Munirauser posted image , sta zenu kudite,bas je superuser posted image , treba znati sa njom!

ja je ne kudim, ja sam je bas pohvalila da mi je valjala user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 22:59:46   
Anoniman
Jao kad je meni prvi put došla i sveki joj otvorila vrata, odma napade moju sveki (mislila da je ona rodila user posted image ): "šta ti otvaraš vrata, ništa ti ni kćerki (za mene) ne bi bilo da je otvorila, odmah, odmah da si legla, gdje ti je beba"? i uhvati je za lakat da je vuče u spavaču sobu user posted image user posted image  Ma opičena 100% user posted image user posted image  Jedva do riječi došle, ja više počela mahati i rukama i nogama da sam se ja porodila user posted image user posted image

(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 113
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:03:58   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Jao kad je meni prvi put došla i sveki joj otvorila vrata, odma napade moju sveki (mislila da je ona rodila user posted image ): "šta ti otvaraš vrata, ništa ti ni kćerki (za mene) ne bi bilo da je otvorila, odmah, odmah da si legla, gdje ti je beba"? i uhvati je za lakat da je vuče u spavaču sobu user posted image user posted image  Ma opičena 100% user posted image user posted image  Jedva do riječi došle, ja više počela mahati i rukama i nogama da sam se ja porodila user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , pa ne mogu vjerovatiuser posted image
Ma nas je redovno budila,ali kad sam skontala da je takva luda onda sam i ja poludjela i nasle smo se negdje na pola puta, sta ces drugo!

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 114
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:04:56   
lilith
heheh i meni je bila ista

_____________________________

Tri najneobicnije rijeci Kada izgovaram rijec Buducnost, prvi slog već odlazi u proslost. Kada izgovaram rijec Tišina, narusavam je. Kada izgovaram rijec Nista, stvaram nesto sto se ne smjesta u bilo kakvo nepostojanje.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:08:52   
veeseelaa
Već sam pisala meni je patronažna bila Senada, Dom zdravlja N.grad
Dolazila je bezbroj puta jer zna mm, bez naknade
Ko baš nezna ništa ok je kad ti dodje patronažna ako ništa ono bar da vidi ranu od epi ako je beba zdrava a i da nije ne kužim šta ti tu treba patronažnauser posted image  da ti kaže koji čaj da kupiš? kapi i sl?user posted image  pa tim smo već naoružane prije porodauser posted image  a ako je nešto ozbiljnije ja se ne konsultirala s patronažnom, za takve stvari idem kod dr

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 116
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:10:16   
teacher75
meni je bas bila simpaticna onako hiperaktivna, isto ko na bobamauser posted image user posted image user posted image jest da prica ko navijena, al meni je stvarno pomogla pa se ne mogu zaliti, mada je i mene probudila i iznenadila par puta...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu lilith)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:11:42   
teacher75

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Već sam pisala meni je patronažna bila Senada, Dom zdravlja N.grad
Dolazila je bezbroj puta jer zna mm, bez naknade
Ko baš nezna ništa ok je kad ti dodje patronažna ako ništa ono bar da vidi ranu od epi ako je beba zdrava a i da nije ne kužim šta ti tu treba patronažnauser posted image  da ti kaže koji čaj da kupiš? kapi i sl?user posted image  pa tim smo već naoružane prije porodauser posted image  a ako je nešto ozbiljnije ja se ne konsultirala s patronažnom, za takve stvari idem kod dr

potpisujem. mene je bas boljela rana, nisam mogla sjediti mjesec dana i bas mi je trebao neko da mi to pogleda, jel sve ok. a i nervirao me pupak kod lane sto nikako da otpadne

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:25:28   
megi
svasta procitah o ovim patronaznim i ismijah se ovoj tzv Biserki
ma ne bi joj ni ja vise vrata otvarala da je takva bila
moja je bila Dzenana sa Ilidze bila je 3 put i stvarno je bila fina, pregledala i mene i bebu, provjerila imam li mlijeka, kako beba doji, kako ja da je stavim da doji, bas onako fina zenica

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: patronažna sestra
24.2.2010 23:48:17   
Lejla Ka
Meni je nakon prvog poroda došla sestra iz DZ S. Grad, i kako je vidjela da je moja mama sa mnom samo je govorila "to je divno, to je krasno, beba divna-krasna..." Došla je još jednom, ništa pametno nije rekla, a ja sam u tom periodu zaglavila sa svim mogućim problemima sa dojenjem, beba puno pala na težini, ma problema ko u priči. Nisam joj ni ime zapamtila.
Kad sam rodila sina kontala sam ako se ona pojavi ja ću je fino vratit i reč joj da mi ne treba. No došla je sestra Nežla koja mi je baš legla. Eh, ovaj put sam i ja već bila tata-mata za bebe, dojenje išlo ko mlijeko user posted image , jedino sam je dodatno zovnula kad je maleni dobio neki osip i kad mu se upalila zanoktica na nogici. I ona je došla da to pogleda. Bila mi je ukupno 4 puta. Malo nam je i tretirala pupak jer je sporo zarastao kad je otpao pupčanik. Sve u svemu, bila sam zadovoljna.
Jedini minus je reklama za Hipp, odmah mi je napisala da kupim neki njihov multivitaminski napitak za dojilje. Hem je to ženama koje se iole redovno i zdravije hrane nepotrebno, hem je odvratnog ukusa, hem se beba odmah počela mučiti poslije podoja. Ja sam drugu bočicu prosula.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: patronažna sestra
25.2.2010 0:49:19   
scarlett
IZVORNA PORUKA: enisa_sara

Jao kad je meni prvi put došla i sveki joj otvorila vrata, odma napade moju sveki (mislila da je ona rodila user posted image ): "šta ti otvaraš vrata, ništa ti ni kćerki (za mene) ne bi bilo da je otvorila, odmah, odmah da si legla, gdje ti je beba"? i uhvati je za lakat da je vuče u spavaču sobu user posted image user posted image  Ma opičena 100% user posted image user posted image  Jedva do riječi došle, ja više počela mahati i rukama i nogama da sam se ja porodila user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image  ma ne mogu da vjerujem - ovo isto se i nama desilo, danima smo prepričavali i zezali sveki user posted image user posted image user posted image

Žena toliko bifla da je MM na kraju uzeo olovku i zapisivao nebili ona malo usporila i kada nam je davala br.tel. vlastito ime je rekla tom brzinom da je MM napisao Berisa Alić user posted image

Poslije nje je dolazila Senadauser posted image , bila je moj prvi korak ka uspiješnom dojenju, zvala sam je u svako doba dana i noći i uvijek je ljubazno pomagala, čak i 2 mjeseca po porodu kada bi user posted image  bio bolestan ili slično.

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 121
   RE: patronažna sestra
25.2.2010 10:48:08   
škorpija
Žena toliko bifla da je MM na kraju uzeo olovku i zapisivao nebili ona malo usporila i kada nam je davala br.tel. vlastito ime je rekla tom brzinom da je MM napisao Berisa Alić


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,user posted image  isto i mi mislili da se zove Berisa Alić, tek na forumu pročitah da joj je to preziimeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: patronažna sestra
25.2.2010 10:53:28   
Anoniman
user posted image user posted image
A sad kad nam je Senada dolazila, kraljica, dođe sa nekom krntijom, brunda auto, čuje se već sa Grbavice user posted image  i dok je ona oko B ja provirim kroz prozor kad ispred auta, kraljica biserka zadala se bere naše kruške user posted image  Kaže Senada, reče mi kolegica (biserka) da je ona prije nekoliko god. dolazila ovdje i da je i ranije brala kruške i da mi nemamo ništa protiv user posted image user posted image  A kruška, ona mala, bude ih godišnje možda 5 ukupno user posted image
Ma nje da nema trebalo bi je izmisliti!

(odgovor članu scarlett)
  Neposredna veza do poruke: 123
   RE: patronažna sestra
25.2.2010 10:56:23   
škorpija

A sad kad nam je Senada dolazila, kraljica, dođe sa nekom krntijom, brunda auto, čuje se već sa Grbavice i dok je ona oko B ja provirim kroz prozor kad ispred auta, kraljica biserka zadala se bere naše kruške Kaže Senada, reče mi kolegica (biserka) da je ona prije nekoliko god. dolazila ovdje i da je i ranije brala kruške i da mi nemamo ništa protiv A kruška, ona mala, bude ih godišnje možda 5 ukupno
Ma nje da nema trebalo bi je izmisliti!


joooj nemojte više, puknuću od smijehauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: patronažna sestra
25.2.2010 11:00:17   
Anoniman
ma moja je bila kuljuser posted image mlada i fina pravo...mislim da se zvala tj. zove Afroditauser posted image ...znam da sam se svadjala s muzem kaze on ma ne zove se tako to ti je garant neku kremu preporucilauser posted image

elem, nista mi nije novo rekla sta vec nisam znala s rr i od moje kume koja je rodila 9 mjeseci prije pa sam ja fakat bila spremna na sve...ona se cudom cudila kako sve imam spremno od lijekova do makazica za nokteuser posted image zena prvo mislila da imam jos djece.



(odgovor članu škorpija)
  Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *