|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 0:57:58   
Gift

IZVORNA PORUKA: elenorasavi

Možda da ujutro uz kaficu nađete kompromis za sve sljedeće noći.
Nabavite dovoljan broj jastuka koji će vašega supruga podupirati da se ne okrene sa boka na leđa ili stomak. Nakon kraćeg treninga može biti i uspješno. user posted image

Ja bih sada iskreno voljela da kraj mene hrče, to bi mi bio znak da spavat ću, ovako u dežuri slabo mi se piše a tišina oko mene user posted image

hvala...to cu da uradim, pa vam javim je li dalo rezultate...a zao mi je za dezurstvo, ne znam gdje radite al u svakom slucaju ipak je bolje da je tisina nego kakva frka

_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu elenorasavi)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 0:58:59   
N_N
Ja sam u II trudnoći grozno hrkala, nisam vjerovala mm-u kad mi kaže sve dok me nije snimio...... Užas!! Ono baš damski  user posted image

< Poruku je uredio N_N -- 18.1.2011 0:59:22 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu elenorasavi)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 8:06:20   
ziki
MM hrče i to baš glasno. Ja imam lak san al sam se nekako navikla. Međutim u prvoj trudnoći mi je užasno smetalo. Jednom sam ga čak i snimila i on se baš uvrijedio. Sad opet slabije spavam i smeta mi hrkanje, prevrćem ga, guram, začepim nos, pomogne trenutno, taman kad hoću da zaspem opet krene. E sad ja pričam u snu, po malo vrištim, Nemirko ko i ja priča u snu tako da kod nas nikad tišine nemauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 8:08:51   
veeseelaa
a morate spavati u istom krevetU???

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 8:16:25   
ziki
Kod nas ti je vesela H kontracepcijauser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 9:10:47   
emi7908
Jao što se ismijauser posted image  čitajući ovo.. Mene lično ubija hrkanje mm, ali ako on spava u spavaćoj sobi ja se preselim u drugu jer stvarno je nepodnošljivo. Pokušali smo sve ali džabauser posted image  Još ako popije koju čašicu vina ili piva, pa Bože dragi dođe mi da se preselim u drugi blok zgrada.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  ja imam slab san i ako se ne naspavam navečer ujutro sam nikakva. Ali evo koliko primjećujem sad sam se već navikla da ustajem nenaspavana user posted image . No dobro šta je tu je... Sad je maleni krenuo da bunca u snu i da proizvodi neke čudne zvukove. A ja ujutro ponekad izgledam ovako user posted image  Ima li ovome kraja? user posted image

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 9:16:51   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: ziki

Kod nas ti je vesela H kontracepcijauser posted image


maleni spava s vama? ah šta ćeš, kad se djeca dobiju sve se mijenja

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 9:39:23   
10 mart 2009
Najteže je prvih 10 godina spavati pored muža koji hrče (moj užasno hrče), poslije toga se naviknešuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 9:40:40   
Lady26
Jaoooooooo kako divna tema....mogla bih romane pisati 
Imam lagan san, pogotovo kako je stigla i svaki sum mi smeta a mm u roku 10 minuta zaspe i hrrceeeeeee...
Pa ga gurkam, pomjeram mu jastuk...na kraju ga od huje lupim nogom , on se trzne kaze sta, a ja : ljubavi hajd se okreni na stranu, ne mogu zaspati od tebe ...
Jedno vece, gledali tv i mm zaspe (bilo je oko ponoci mozda), a ja nema sanse...gurkala ga,on se okrene al za 5 min opet isto, ja na sat vec 1 ...drmala, drmala...i na kraju ustanem (nekad oko 2 ) i svom snagom ga prodrmam, probudim ga, kad ce on : Jel to vec vrijeme da ustatem na posao ...nisam znala jel da se smijem ili placem

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: HRKANJEEE
18.1.2011 12:44:01   
DM

IZVORNA PORUKA: N_N

IZVORNA PORUKA: elenorasavi

Možda da ga zamoliš da ne spava na leđima. Neka se okrene na bok. Pokušajte.user posted image



Da. Ovo definitivno pali, isprobano user posted image

Moj hrče i na leđima, i na boku i potrbuške-za njega nema lijeka, još kad ovaj mali počne iz krevetić, a ja u srediniuser posted image
Jedini lijek je da zaspim prije njega!
P.S.Ponekad čujem i svekra u spavaćoj iznad našeuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 22:23:53   
Gift
probao mm i na boku spavati al nista i dalje hrce katastrofa...nista ne pomaze..da mi je samo znati zbog cega je to hrkanjeuser posted image

< Poruku je uredio Gift -- 2.2.2011 22:24:41 >


_____________________________

Strpljenje je moć. S vremenom i strpljenjem i dudov list postaje svila.
AMAR mamina ljubav stigla 25.10.2011.g

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 23:17:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Jaoooooooo kako divna tema....mogla bih romane pisati 
Imam lagan san, pogotovo kako je stigla i svaki sum mi smeta a mm u roku 10 minuta zaspe i hrrceeeeeee...
Pa ga gurkam, pomjeram mu jastuk...na kraju ga od huje lupim nogom , on se trzne kaze sta, a ja : ljubavi hajd se okreni na stranu, ne mogu zaspati od tebe ...
Jedno vece, gledali tv i mm zaspe (bilo je oko ponoci mozda), a ja nema sanse...gurkala ga,on se okrene al za 5 min opet isto, ja na sat vec 1 ...drmala, drmala...i na kraju ustanem (nekad oko 2 ) i svom snagom ga prodrmam, probudim ga, kad ce on : Jel to vec vrijeme da ustatem na posao ...nisam znala jel da se smijem ili placem
ovo ko da sam ja pisala...ama od rijeci do rijeci...jedino sto ja u takvim situacijama ne koristim rijec "ljubavi"user posted image user posted image ...nego se tiho izderemuser posted image ...a ja ne mogu zaspati ni ako mi je sat u sobi a ne veca bukauser posted image user posted image ...e jedino sto zna nekad upaliti jeste da mu zacepim nos...pa se onda probudi...sav u soku...sta mu se desava...jos nikad nije skontao da sam jauser posted image ...pa onda ustane ode do kuhinje...sjedne u dnevnu i najcesce zaspe u fotelji, a ja blaaaaaaazeno u krevetuuser posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 62
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 23:26:19   
klemzi
user posted image user posted image user posted image u našem domu je obrnuta situacija, vjerovali ili ne, ja spavam ko top i prof. dr sam za hrkanje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Ljubav mamina i babina,16.2.2010 - 10.4. 2010. :(
Uvijek ćemo te voljeti najviše na svijetu ljubavi naša najveća <3
Ljubav drugorođena, ljubav oduvijek,zauvijek... 08.11. 2013.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 23:29:43   
Anoniman

Moj tata strašno puno hrče, sad preko vikenda odemo ja i Alim kod mojih na konak... oni su inače ko kokoške već u 21h koma...Alim ušao u sobu i kaže mama djed je lav "Simba"user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 64
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 23:57:13   
Nik Name
Jaoooo, divno. Na ovoj temi mogu dosta toga napisati o mojim dozivljajima sa hrkanjem mm. Isprobane metode su  gurkanje, udaranje laktom ili nogom ne biramuser posted image user posted image , cupkanje u krevetu, zvizdanje, vikanje, zacepljanje nosa, prelazak u drugu sobu, ali ubjedljivo najefikasnija metoda je okretanje iz polozaja lezanja na ledjima u polozaj na bok. Svjestan je da hrce, par puta sam ga i snimalauser posted image , pa ne pravi problem kada blago pohisterisem iznemogla od nespavanja.
Jednom sam u apoteci uzimala neke lijekove i greskom pokupila pogresan racun. Poslije par dana pita mene mm, jesi li ti to majke ti kupila cepice za usi. Reko nisam, od kud ti to, a on vidio racun iz apoteke, pa se naso uvrijedjen. To je bilo tokom prvog ljetovanja dok smo se jos zabavljaliuser posted image user posted image .
I na poslijetku svega, opet naljepse spavam kada je tu kraj mene i kada osjetim njegovu blizinu, ni hrkanje nam ne moze nauditi.

< Poruku je uredio Nik Name -- 2.2.2011 23:58:20 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: HRKANJEEE
2.2.2011 23:58:43   
sporty mamaa
Mi ne hrcemouser posted image user posted image

(odgovor članu Nik Name)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: HRKANJEEE
9.6.2016 13:08:49   
nicole7
Udlaga protiv hrkanja - Zahvaljujući svome dizajnu SILENSOR ne sprječava disanje na usta, pa kada je disanje kroz nos otežano ili blokirano osoba može slobodno koristiti SILENSOR.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: Hrkanje
20.4.2018 12:26:15   
DavorKatic
Zajedno ste jači – pomozite vašem partneru da prestane hrkati

Iritira vas zvuk poput motorne testere koji dolazi od vašeg partnera? Niste u stanju više to trpjeti? Nitko ne želi spavati kraj hrkača, ali nemojte se ljutiti. Vaš partner je najmanje krivac za to. Hrkanje kroz nos je veoma česta pojava i praktično se može smatrati epidemijom. Zato ne dozvolite da taj problem stane između vas. Naoružajte se strpljenjem i krenite u borbu protiv hrkanja zajedno.
Hrkanje kroz nos se javlja kada postoje određene smetnje u nosu. Odnosno kod otežanog protoka zraka kroz nos. Postoji više vrsta smetnji u nosu koje izazivaju hrkanje, a te smetnje mogu biti:
• Male ili spuštene nosnice,
• Fizičke prepreke,
• Nosna blokada.
Drugi uzroci hrkanja
Hrkanje kroz nos može biti posljedica raznih alergija koje vrebaju iza svakog ugla bez obzira na godišnje doba. Ako je vaš partner alergičan na nešto najbolje bi bilo da iz vaše okolice uklonite sve vrste alergena kako bi i njemu, a i vama osigurali kvalitetniji san.
Uzrok hrkanje vašeg partnera mogu biti i sinusi. Oni su povezani s mnogim tegobama, kao što su glavobolje, curenje nosa, pritisak i bol u predjelu lica. Pored toga, upaljeni sinusi su jedan od glavnih uzročnika hrkanja. Oni izazivaju zagušenost nosa i time otežavaju protok zraka što dovodi do glasnog hrkanja.
Pored ovih postoji još i niz drugih uzroka. Hrkanje je takvo da bilo koje promjene u načinu života mogu utjecati na njegovu pojavu. Pored alergija i sinusa tu su još i cigarete i alkohol, pretilost i mnogi drugi.
Zato je neophodno da otkrijete koji pravi uzrok hrkanja vašeg partnera, jer to može biti praćeno i nekim drugim zdravstvenim problemom. Što prije otkrijete uzrok to ćete prije uspjeti zaustaviti hrkanje vaÅ¡eg partnera.
Hrkanje – posljedice i tretman
Hrkanje može izazvati brojne posljedica. Uslijed nedostatka kisika u mozgu može doći do moždanog udara. Također, tu su još i srčani problemi. Uz sve to, osobe koje hrču imaju veći rizik od razvijanja dijabetesa od nehrkača.
No, ne treba zanemariti i socijalne probleme. Uslijed nedostatka kvalitetnog sna javljaju se razdražljivost i netrpeljivost što može napraviti veliki razdor između vas i vašeg partnera. Zato ne mrzite vašeg partnera što hrče, nego mu pomozite. Zajedno pronađite rješenje za problem koji ga muči – zajedno se suočite s hrkanjem - jer hrkanje je itekako rješiv problem.
Koristi od prestanka hrkanja
Već nakon prve noći i vi i vaš partner osjetit ćete razliku:
- Budit ćete se odmorni i naspavani
- Bit ćete raspoloženiji
- Smanjit ćete rizik od srčanog i moždanog udara
- Imat ćete više koncentracije
- Lakše ćete obavljati svakodnevne obaveze
- Poboljšat će se odnos između vas i partnera
- Smanjit ćete rizik od prometnih nezgoda
- Poboljšat ćete cjelokupno zdravlje


(odgovor članu Monia)
Neposredna veza do poruke: 68
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *