|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.1.2010 10:10:33   
tweety
Joj drage moje,mene pravo strah,nikako da se nakanim da je odvedem.Moja ima malo više od godinu i 2mj.Strah me da ona to ne bude čupala jer je inače jako živa od sebe,neće palmu na glavi da nosi,šnalu ili raif ma ništa.Ne znam šta da radim user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 101
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.1.2010 10:12:19   
žana o8
Ja ću još malo sačekati, ali ne zato što mislim da će je boliti, nego zato što bi ona počupala naušnicu s uha. Šta ćete "fino, mirno dijete" user posted image user posted image

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 102
   RE: Kada curici probušiti uši?
18.1.2010 10:16:11   
Hanady RR
vjerujte mi da ja stariju stalno držim na oku da neskida šnale, kikice, raif i to kad je sredim....sve to čupa al naušnice nikada ama baš nikada nije dotakla. Dok su djeca manja naviknu se da je to kao dio njih, to nije nešto što im skidata i stavljate i onda samo adekvatne zamjenske naušnice stavite mislim one stalne i nema da ih dira kontaju one to je tako i mora bit. 

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 103
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 11:27:09   
dusemoje
IZVORNA PORUKA: Hanady

vjerujte mi da ja stariju stalno držim na oku da neskida šnale, kikice, raif i to kad je sredim....sve to čupa al naušnice nikada ama baš nikada nije dotakla. Dok su djeca manja naviknu se da je to kao dio njih, to nije nešto što im skidata i stavljate i onda samo adekvatne zamjenske naušnice stavite mislim one stalne i nema da ih dira kontaju one to je tako i mora bit. 



Kao da pricas o mojoj devojciciuser posted image user posted image

Usi sam joj probusila sa 3,5 meseca...nikao joj zubic i adet je da se nesto kupi, ja se razmisljala sta cu, kako cu i odvedem je kod zlatara, probusim joj usi i kupim mindjusice. Kratko, bez razmisljanja, bez sekiracije kad cu i kako to uraditi. Niko nije znao, cak ni mm nisam rekla...samo uzela dijete i odradila to.
Nikad, ama bas nikad, nije dirala usi i mindjusice...valjda je navikla od malena da su tu.

_____________________________

Najveca usluga koju jedan otac moze da ucini vlastitoj djeci je da voli njihovu majku

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 104
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 12:28:11   
Lejla Ka
Ako smijem pitati, zašto žurite da curicama probušite uši? Zašto ne sačekati da one to same zažele, ili ne zažele? I zašto je to u opće "pod moranje"? Ja sam svojoj djevojčici probušila uši sa njenih gotovo 5 godina, na njenu izričitu želju, uz potpunu svjesnost o postupku, nakon mjesec dana "provjere čvrstine želje" user posted image . Ja sam je odvela da probuši po jenu na svako uho, a kasnije nek ide sama ako htjedne još koju user posted image  I meni su probušili uši na moj zahtjev, kad sam bila već djevojčica, i znala sam kako će se to dešavati.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu dusemoje)
Neposredna veza do poruke: 105
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 12:47:55   
mamina princeza
i ja necu zuriti.. kako je sada bas aktivna i sve joj smeta od repica na glavi do prljave rukice ne bih se usudila sad joj probusiti. kadje bila mladja bilo me strah isto tako da cemo vjerovtano cekati jos koju godinu pa mozda i njen zahtjev da se usi probuse....




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 106
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 14:13:31   
Hanady RR
ja sam svoj djeci uši bušila iz više razloga:
1. običaj u familji moga muža a mojoj također
2. ćelave obe katstrofa sa naušnicama one su meni prave curice
3. njihova želja je meni u ovome trenutku kada su male baš nevažna stavr (djete do godinu dana) u odnosu na moguću frustraciju bušenja uha kada su veće. Na čaršiji fino dijete i nema spreja, probuše ti uho i pravo te zaboli. A ako poraste i nebude ih htjela njen problem ja sam je lišila bola i plača kojeg je svjesna i koji ostaje u sjećanju. Kad ih nebude željela fino nek i izvuče i za 7 dana uši zarasle.
4. ja sam tako željela, ja je rodila ja poželjela valjda imam pravo na to, kad porastu aBd ima da pratim njihove želje kao i do sada ali i da ih sankcionišem ako smatram da su nebulozne. Nema kod mene bušenja uha još jednu rupicu pore ove koje ima...nema šanse. Sve da se baca po podu...to joj zadovostvo neću prirediti...nek traži
nešto pametnije od mene.


< Poruku je uredio Visnja RR -- 28.5.2010 17:50:02 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 107
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 14:27:01   
Hannica
Moja curica ima 6 mjeseci i jos nema probusene usi,prije mjesec dana smo razmisljali o tome ali nam je zlatar predlozio da pricekamo dok beba bude imala ar 9 mjeseci jer tada nece bas puno lezati i nece joj smetati.Ja bih voljela da tp uradim odmah.Sta mislite da li je rano? Mislim da nema potrebe da cekamo da dijete samo odluci da li zeli nausnice jer skoro svaka dijevojcica ih zeli.Ja ne poznajem ni jednu zenu koja nema probusene usi,a poznajem ih jako puno...A i nije neki problem da ih izvadi ako joj budu smetale nekad u zivotu...nadam se da nece....

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 108
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 14:29:31   
Hanady RR
ja ri sugerišem da je najbolje pred prvi rođendan kad si već izrazila želju, zlatar je bio u pravu u ovom peridu djeca i prohodaju pa dnevno ne leže puno a samostalnije su us jedenju. ja se nisam pokajala,evo na stranici prije imaš slike mojih princeza kako su to podnijele 10 dana pred prvi rođkas.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 109
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 14:31:30   
shejla
IZVORNA PORUKA: Lejla Ka

Ako smijem pitati, zašto žurite da curicama probušite uši? Zašto ne sačekati da one to same zažele, ili ne zažele? I zašto je to u opće "pod moranje"? Ja sam svojoj djevojčici probušila uši sa njenih gotovo 5 godina, na njenu izričitu želju, uz potpunu svjesnost o postupku, nakon mjesec dana "provjere čvrstine želje" user posted image . Ja sam je odvela da probuši po jenu na svako uho, a kasnije nek ide sama ako htjedne još koju user posted image  I meni su probušili uši na moj zahtjev, kad sam bila već djevojčica, i znala sam kako će se to dešavati.


slazem se.
ja sam usi probusila kad sam krenula u prvi razred OŠ. Tako planiram i Lamiji, ako Bog da user posted image  

_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 110
   RE: Kada curici probušiti uši?
3.2.2010 14:37:14   
Hannica

IZVORNA PORUKA: Hanady

E eto došao red i na drugu djevojčicu da buši uši. MM večeras kaže mogli smo ovaj il idući viknet to obavit. ja sam starijoj probušila uši 10.6.2007 godine a 25.6.2007 slavili smo joj prvi rođendan. mismo to obavili kući jer je mužev amidža poznati zlatar u penziji i on ima probor i super prve naušnice. E Farah sad ima 11 mjeseci 12.2. će joj godina pa je ona na redu. MM kaže biće isti sitem, kući nam dođu najbliži i amidža, ja napravim torticu i ručak i obavimo.

Hanadi nije ni bolilo niti smo imali problema. Ujutro za prvi rođendan smo joj uvukli nove međuše umjesto onih kojima je uho probušeno i do danas niti ih je dirala niti se šta komliciralo.

Evo sličica kad smo to hanadi radili...a naravno javimo vam i kad farah obavi svoje, samo se nadam da će biti isto mirna i vesela kao Hanadi.
user posted image
user posted image





Dusa slatka,dobra djevojcica,ne place user posted image user posted image Hvala na savjetu!

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 111
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 17:44:27   
Hannica
Jucer smo isli malo prosetat po Sarajevu i usput smo probusili usi.Sad sam prava curica.bubi mami.
user posted image
user posted image
user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 112
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 18:07:23   
many
mene strah probusiti usi svojoj djevojcici,ne znam da li ce plakati dugo nakon busenja da li ce je boljeti....a moja sveki hoce da joj busi usi sad kada nainu 4 mijeseca....a meni zao(rano)

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 113
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 18:38:38   
veeseelaa
mene zanima kako čiko koji buši jednako probuši oba uhauser posted image
Moj rahmetli otac je mene vodio da bušim uhe i prethodno je obilježio olovkom, ranije izmjerivši :-)))) moj dobri babo htio je da sve bude po ps-uuser posted image



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu many)
Neposredna veza do poruke: 114
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 18:41:17   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam svoj djeci uši bušila iz više razloga:
1. običaj u familji moga muža a mojoj također
2. ćelave obe katstrofa sa naušnicama one su meni prave curice
3. njihova želja je meni u ovome trenutku kada su male baš nevažna stavr (djete do godinu dana) u odnosu na moguću frustraciju bušenja uha kada su veće. Na čaršiji fino dijete i nema spreja, probuše ti uho i pravo te zaboli. A ako poraste i nebude ih htjela njen problem ja sam je lišila bola i plača kojeg je svjesna i koji ostaje u sjećanju. Kad ih nebude željela fino nek i izvuče i za 7 dana uši zarasle.
4. ja sam tako željela, ja je rodila ja poželjela valjda imam pravo na to, kad porastu aBd ima da pratim njihove želje kao i do sada ali i da ih sankcionišem ako smatram da su nebulozne. Nema kod mene bušenja uha još jednu rupicu pore ove koje ima...nema šanse. Sve da se baca po podu...to joj zadovostvo neću prirediti...nek traži
nešto pametnije od mene.




ja bi dala sve i pupi i nos i uho, ma ajde




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 115
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 18:45:43   
Anoniman
Ne preporucuje se prije godine dana, zbog formiranja ušne resice, pa posle rupica ide krivo, tj mindjuse ne budu okrenute prema naprijed, vec u stranu, i samo se sa strane vide zapravo kako izgledaju nausnice.....

A kad sam vidjela juce da su curici od dva mjeseca probusili usi...pa stvarno je rano

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 116
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 19:42:35   
dinciii
Ja sam svojoj u 8. mjesecu probusila i sve je super!!!

_____________________________

http://neckodina.weddingannouncer.com/

Slatka Rejhana rodila se 12.12.2008


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 117
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 20:47:41   
amila87
da se i ja javim, nisam odavnoooo :)

mi smo svojoj curici prije 2 dana probusili usi, sa 10,5 mjeseci..

morali smo u apoteci (jedva smo nasli u kojoj hoce bebama busiti, u zlatarama tek od 7god.), samo je zaplakala kad su probusili i nakon 1-2min. nosanja smirila se i smijala user posted image

dugo sam razmisljala dal da joj vec probusim ali reko bolje sad kad ce brzo zaboraviti bol a i nezna jos dirati pa tako da je opasnost od infekcije manja

rekli su mi da joj 6 sedmica nevadim ove koje su oni stavili, i svaki dan po jednom prstnuti sa sprejom za dezinfekciju..

hvala Bogu nit joj se zacrvenilo nit primjecujem da je boli.. na strani spava ko i prije


_____________________________

L e j l a --> Ti Si NaSa SreCa,, NaJveCa !!
» Ąℓwαys ๏η мy мιηd « » ιη мy нεαят « » ιη мy s๏uℓ «

(odgovor članu dinciii)
Neposredna veza do poruke: 118
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 21:51:49   
sporty mamaa
Mi imamo dvije godine i nemamo probusene uheuser posted image user posted image Nesto mi nije to bas napeto, tako da nisam ni previse razmisljala o tome... Ja sam probusila usi kad mi je bilo 7.god, svega se sjecam, zajedno sa mnom su busile usi i rodice koje su takoder imale jedna 7, a druga 12 god... I nijedna nikada nije imala traume, a i ne sjecam se da smo plakale ili nesto... Ostalo nam je u lijepom sjecanju... Smijesno mi jedino jer je najstarija rodica stalno stavljala pljuvacku na usi( tako joj rekli u zlatari) jer je peckalo, a nas dvije nistauser posted image user posted image

(odgovor članu amila87)
Neposredna veza do poruke: 119
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:01:29   
ivana st
Nemam djete,ali imam priju koja je svojoj curici išla probušiti uši kada je napunila godinu dana.Ja nekako nisam oduševljena time, mene bi prvo bilo strah da to djete slučajno u igri ne potegne,a i inače nisam pobornik toga da mala djeca nose nakit.Ja tu vjerojatno polazim od sebe, ja ni damas ne volim svakodnevno nositi nakit, a kad sam bila djete smetala mi je i gumica na kosi, jer sam imala osjećaj da mi smeta i da me čupa.Ja sa,m za to da se curicama probuše uši onda kad one to same zatraže, pa bilo to sa 5 ili 25 godina.

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 120
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:06:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

mene zanima kako čiko koji buši jednako probuši oba uhauser posted image
Moj rahmetli otac je mene vodio da bušim uhe i prethodno je obilježio olovkom, ranije izmjerivši :-)))) moj dobri babo htio je da sve bude po ps-uuser posted image




Nama je zlatar isto obilježio olovkom, sad je li bila neka specijalna za to, ne znam.

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 121
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:11:30   
/MMK/
Meni lično bušenje ušiju kod djevojčice predstavlja nešto slično ( znam da je jedno sunet, a drugo običaj) obrezivanju dječaka.
Mislim da bih ja svojuj cujicu odvela na bušenje ušiju sa oko godinu dana.
Ja te naušnice ne doživljavam kao neki nakit, nego sastavni dio djevojčice.

< Poruku je uredio /MMK/ -- 28.5.2010 22:12:17 >


_____________________________

09.2010.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 122
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:11:33   
marny
meni ružno na maloj djeci vidjeti naušnice.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 123
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:13:50   
teacher75
IZVORNA PORUKA: marny

meni ružno na maloj djeci vidjeti naušnice.

a meni je bas slatko, neke male sitne djecije nausnice, ja jedva cekam da lani stavim user posted image jedne preslatke je dobila jos kad se rodila, zlatne- 2 mala narandzasta cvjetica, pravo slatke


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 124
   RE: Kada curici probušiti uši?
28.5.2010 22:17:15   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: marny

meni ružno na maloj djeci vidjeti naušnice.

i ja to ne volim...
traumu koju sam ja imala kad su meni busili ne bih svojoj kcerki nikad priustila... kad bude velika nek busi sta hoce...
nadam se da sad to rade manje bolno...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu marny)
Neposredna veza do poruke: 125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  3 4 [5] 6 7   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *