|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
17.7.2012 17:49:48   
hanabanana
Možda je Albanka, možda Romkinja, možda Turkinja....Torbeška...Makedonka.....SLovenka....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
17.7.2012 22:44:26   
Medić*
Sa djetetom pricam samo na bosanskom, muz prica na bosanskom, turskom i albanskom. Intersantno je to kako djeca upijaju kao spuzve. U pocetku je samo slusao, odgovarao na bosanskom, sada sa skoro 4 godine dosta razumije turski i albanski pa po nesto moze odg, mada vise na bosanskom daje odg. Tek je sada poceo shvatati da su to razliciti jezici. U Makedoniji kada smo, brze se uklopi sa djecom te sa njima razgovara na sva tri jezika. Ne forsirammo ga ni malo, sve ide spontano. Najbitnije mi je da maternji dobro savlada a jeste, ostalo neka ide svojim tokom. U zadnje vrijeme mi sam kaze pricaj mi na turskom, zna da znam a zna i da ne znam albanski user posted image

Bejbibi i mene zanima porijeklo....sve mislim na arapsko user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 17.7.2012 22:46:08 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
17.7.2012 22:49:25   
Visnja RR
bejbibi tvoj bosanksi je perfektan...user posted image a uci svoje dijete i svoj jezik...sto ih vise znaju odlicno je za njihb u buducnosti

medic slatki bravo za toje pilence user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:18:06   
bejbibi
hahhhaha sto ja stvorih smutnju ovdje hahahauser posted image ...ma ne moguu vam otkriti nikako...user posted image ,,..salim se...ja sam albanka 100% (mislim na roditelje) al rodjena u bih......etouser posted image

jel vam srce na mjestu user posted image

uglavnom,zelim da dijete zna albanski ,prvo:sto je to moj maternji jezik i sto sam mu ja roditelj i imam obavezu da ga ucim svoj jezik isto ko sto babo ima obavezu da ga uci svoj(iako sa mm pricam bosanski) i vjerovatno ce prvo bosanski savladat..
drugo:kad odemo u mk da se moze dijete fino sporazumijeti sa svojim rodjacima a ne ko kakav blento da mi stoji i gleda u prazno....nije mi to nimalo ok...zato smatram da djeca iz mjesanih brakova trebaju znati oba jezika:)

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:19:48   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

bejbibi tvoj bosanksi je perfektan...user posted image a uci svoje dijete i svoj jezik...sto ih vise znaju odlicno je za njihb u buducnosti

medic slatki bravo za toje pilence user posted image


hvala visnja--....rodjena sam u bih i tu isla u skolu pa moram ga vala znat haha

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:22:48   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: medic slatki

Sa djetetom pricam samo na bosanskom, muz prica na bosanskom, turskom i albanskom. Intersantno je to kako djeca upijaju kao spuzve. U pocetku je samo slusao, odgovarao na bosanskom, sada sa skoro 4 godine dosta razumije turski i albanski pa po nesto moze odg, mada vise na bosanskom daje odg. Tek je sada poceo shvatati da su to razliciti jezici. U Makedoniji kada smo, brze se uklopi sa djecom te sa njima razgovara na sva tri jezika. Ne forsirammo ga ni malo, sve ide spontano. Najbitnije mi je da maternji dobro savlada a jeste, ostalo neka ide svojim tokom. U zadnje vrijeme mi sam kaze pricaj mi na turskom, zna da znam a zna i da ne znam albanski user posted image

Bejbibi i mene zanima porijeklo....sve mislim na arapsko user posted image


mashallah...to je meni super kad dijete zna vise jezika...ja inace volim jezike pa namjeravam svoje dijete aBd ucit i one koje ja znam i babo ce ga ucit one koje on zna user posted image ...to je bogatstvo....

eto mogu nam se djeca druzit jos malo kad ovaj moj naraste aBduser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:42:19   
Medić*
Bejbibi odakle iz Mk ?user posted image Moj muz je iz Skoplja, mozda nekada popijemo tamo kaficu skupa, samo moramo pricati na bosanskom ova skopska mlada ne zna albanski user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:50:14   
bejbibi
iz gostivarauser posted image al nije to daleko...cini mi se nekih 45 min do sat....uh bas sam pozelila mk...namjeravamo aBd krajem avgusta icuser posted image ...pa sve se mozemo dogovorit aBduser posted image nije frka....pa naravno na bosanskom kad ni mm ne zna albanskiuser posted image ..morat cemo vas naucit hehe

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 10:55:51   
Medić*

IZVORNA PORUKA: bejbibi

iz gostivarauser posted image al nije to daleko...cini mi se nekih 45 min do sat....uh bas sam pozelila mk...namjeravamo aBd krajem avgusta icuser posted image ...pa sve se mozemo dogovorit aBduser posted image nije frka....pa naravno na bosanskom kad ni mm ne zna albanskiuser posted image ..morat cemo vas naucit hehe


Moze, moze ucenje a i kafica ako se tamo uganjamo. Ja idem isto krajem avgusta na nekoliko dana. Bude mi extra stvarno. Ja dosta razumijem ali ne znam pricati, ali sam zato turski super naucila jer je dosta turaka u familiji tamo, albanski mi je jako tezak za prevaliti preko jezika. A maleni vec polako prica oba a bosnski mu je maternji. Muz prefektno prica bosanski, ma on prica 7 stranih jezika perfektno, njemu jezici nisu problem za razliku od matematike user posted image

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 11:05:25   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bejbibi

iz gostivarauser posted image al nije to daleko...cini mi se nekih 45 min do sat....uh bas sam pozelila mk...namjeravamo aBd krajem avgusta icuser posted image ...pa sve se mozemo dogovorit aBduser posted image nije frka....pa naravno na bosanskom kad ni mm ne zna albanskiuser posted image ..morat cemo vas naucit hehe


Moze, moze ucenje a i kafica ako se tamo uganjamo. Ja idem isto krajem avgusta na nekoliko dana. Bude mi extra stvarno. Ja dosta razumijem ali ne znam pricati, ali sam zato turski super naucila jer je dosta turaka u familiji tamo, albanski mi je jako tezak za prevaliti preko jezika. A maleni vec polako prica oba a bosnski mu je maternji. Muz prefektno prica bosanski, ma on prica 7 stranih jezika perfektno, njemu jezici nisu problem za razliku od matematike user posted image


i mm ko da malo razumije al ne zna pricat..mislim zna po koju rijec ,ono jednostavnije.....al on je nekako kroz citav zivot u drustvu albanaca,najbolji prijateljj mu je albanac..vidis ti sudbine, na kraju ozeni mene hahah.....
ma i meni jezici nisu prob,dok matematika nije jaca strana..isto mmuser posted image

ma djeca upijaju sve..zalosno da to ne iskoriste...citala sam da tm prica snjim na turskom i albanskom...znaci vi na bosanskom kuci pricate a tm nekad snjim i na ta dva????......
moj je jos beba,u avgust ce napunit godinu aBd....al ja sad komuniciram snjim na albanskom..da shvati da samnom prica drugi jezik...kuci pricamo bosanski pa ce taj vjerovatno i savladati prije,odnosno maternji ce mu bit...al ja namjeravam snjim na albanskom da zna da samnom i mojima tako prica..i moji roditelji isto na albanskom sve pricaju....

a jednom sam vidjela u gradu..otac na bosanskom a dijete na tom nekom drugom prica...i sporazumiju seuser posted image bas mi bi simpaticno...kaze mm : i ja cu tako sa svojim haha

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 12:10:53   
Medić*
Da, ja sa njim samo na bosanskom, a muz sa njim na bosanskom, turskom i albanskom. Tek sada je maleni poceo raspoznavati i uocavati ralicitost ta tri jezika. Vecinu razumije, ali odg na bosanskom. Kada smo u Skoplju bez problema komunicira sa djecom, mada vise na bosanskom, jer smo dole dva puta godisnje maleni i ja, ali bitno mi je da zna i ide polako bez ikakvog forsiranja.

Kod nas je nekako bilo lagano, nismo imali ti poteskoca i barijera na pocetku, svekrva porijeklom iz Srbije iz Preseva kao dijete naucila srpski jezik, svekar studirao u Leskovcu, prefektno zna nas govoriti, makedonski jezik slican nasem, dakle ni tu nije bilo problema user posted image user posted image Ma kod nas je haos u Skoplju u jednoj sobi mozes cuti 4 razgovera na ova 4 jezika, ali zato moj svekar i ja ponavljamo i ucimo bosanski user posted image

< Poruku je uredio medic slatki -- 18.7.2012 12:17:45 >


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 12:23:48   
bejbibi
ma bitno je ne forsirati ,polako sve..a djeca su pametna oni to brzo savladaju.....ja sto sam jezika naucila ,naucila dok sam manja bila ..i turski usrednjoj al bukvalno smo dva mjeseca samo jezik ucili ..al sad mi nekako tesko pada da ucim jezik gdje se trenutno nalazimuser posted image ..mada se ja i ne trudim..vjerovatno kurs cini svoje ..al hocu da kazem da jezike bolje savladaju djeca....

mozemo se cuti na pp da ne bi sad sve informacije iznijeli na forumuuser posted image ako te zanima alb.mogu te besplatno naucit ovako preko neta user posted image da budes spremna za mkuser posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 13:57:07   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bejbibi

iz gostivarauser posted image al nije to daleko...cini mi se nekih 45 min do sat....uh bas sam pozelila mk...namjeravamo aBd krajem avgusta icuser posted image ...pa sve se mozemo dogovorit aBduser posted image nije frka....pa naravno na bosanskom kad ni mm ne zna albanskiuser posted image ..morat cemo vas naucit hehe


Moze, moze ucenje a i kafica ako se tamo uganjamo. Ja idem isto krajem avgusta na nekoliko dana. Bude mi extra stvarno. Ja dosta razumijem ali ne znam pricati, ali sam zato turski super naucila jer je dosta turaka u familiji tamo, albanski mi je jako tezak za prevaliti preko jezika. A maleni vec polako prica oba a bosnski mu je maternji. Muz prefektno prica bosanski, ma on prica 7 stranih jezika perfektno, njemu jezici nisu problem za razliku od matematike user posted image

jos ako je ucio medresu u Skoplju onda je i morao , tamo se paralelno uci makedonski, albanski, turski , arapski , engleski eto odma 5 jezika user posted image

bejbibi ja znam albanski , ne znam pisati ali kad se vidimo ispicacemo se user posted image

ko je u Sk odrastao , automatski nekako zna po malo turski i albanski , okolina je takva

< Poruku je uredio triputmama -- 18.7.2012 13:58:05 >

(odgovor članu Medić*)
  Neposredna veza do poruke: 88
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 14:02:15   
bejbibi

IZVORNA PORUKA: triputmama


bejbibi ja znam albanski , ne znam pisati ali kad se vidimo ispicacemo se user posted image

ko je u Sk odrastao , automatski nekako zna po malo turski i albanski , okolina je takva


stvarno????? paa odakle si ?ako nije prob reci:)...uh naravno ispricat cemo se heheh...jesil ti u sa?

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
18.7.2012 15:31:08   
Medić*
IZVORNA PORUKA: triputmama

IZVORNA PORUKA: medic slatki


IZVORNA PORUKA: bejbibi

iz gostivarauser posted image al nije to daleko...cini mi se nekih 45 min do sat....uh bas sam pozelila mk...namjeravamo aBd krajem avgusta icuser posted image ...pa sve se mozemo dogovorit aBduser posted image nije frka....pa naravno na bosanskom kad ni mm ne zna albanskiuser posted image ..morat cemo vas naucit hehe


Moze, moze ucenje a i kafica ako se tamo uganjamo. Ja idem isto krajem avgusta na nekoliko dana. Bude mi extra stvarno. Ja dosta razumijem ali ne znam pricati, ali sam zato turski super naucila jer je dosta turaka u familiji tamo, albanski mi je jako tezak za prevaliti preko jezika. A maleni vec polako prica oba a bosnski mu je maternji. Muz prefektno prica bosanski, ma on prica 7 stranih jezika perfektno, njemu jezici nisu problem za razliku od matematike user posted image

jos ako je ucio medresu u Skoplju onda je i morao , tamo se paralelno uci makedonski, albanski, turski , arapski , engleski eto odma 5 jezika user posted image

bejbibi ja znam albanski , ne znam pisati ali kad se vidimo ispicacemo se user posted image

ko je u Sk odrastao , automatski nekako zna po malo turski i albanski , okolina je takva


Da, tamo je zavrsio medresu u sklopu koje je ucio ostale jezike osim albanskog i makedonskog koji mu dodju maternji, onda ih je usavrsio u Istanbulu.

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 9:05:07   
Daliyah92
Kako ste vi, zene, ucile djecu dva jezika? Ja kad svog sincica budem ucila da prica stvarno ne znam kako bih to izvela. Ja sam bosanka a mm arap. On zna samo par rijeci bosanskog a ja arapski ne znam bas dobro i cesto napravilno sastavim recenice. Kazu mi neki da ja sa djetetom pricam samo bosanski a mm samo arapski tako bi dijete naucilo oba jezika user posted image . Bojim se da ce nauciti jedan jezik bolje nego drugi pa ga jedno od nas dvoje ponekad nece razumjeti. Mene zanima kako poceti? Hoce li malom djetetu od godinu dana (ako pocne tad da prica) biti previse da razumije kad mu se nekad govori na bos. a nekad na ar. jedna te ista rijec ili recenica? Hoce li ga to zbunjivati? Ili da ga za pocetak ucim samo jedan jezik?

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 9:47:17   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: Dalia92

Kako ste vi, zene, ucile djecu dva jezika? Ja kad svog sincica budem ucila da prica stvarno ne znam kako bih to izvela. Ja sam bosanka a mm arap. On zna samo par rijeci bosanskog a ja arapski ne znam bas dobro i cesto napravilno sastavim recenice. Kazu mi neki da ja sa djetetom pricam samo bosanski a mm samo arapski tako bi dijete naucilo oba jezika user posted image . Bojim se da ce nauciti jedan jezik bolje nego drugi pa ga jedno od nas dvoje ponekad nece razumjeti. Mene zanima kako poceti? Hoce li malom djetetu od godinu dana (ako pocne tad da prica) biti previse da razumije kad mu se nekad govori na bos. a nekad na ar. jedna te ista rijec ili recenica? Hoce li ga to zbunjivati? Ili da ga za pocetak ucim samo jedan jezik?



Upravo ovako kako su ti rekli.
Kad početi, od prvog dana. Kako ćeš mu tepati, valjda na svom maternjem jeziku.
Muž na svom maternjem jeziku.
Djeca u dvojezičnoj sredini povezuju jezike sa osobama, pa tako će bosanski povezivati s tobom, arapski s ocem.
I nema nikakve bojazni da će jedan naučiti bolje, drugi lošije.
To će se desiti ako ti s njim budeš pričala arapski ( koji ne znaš, i nije ti maternji ) pa dijete neće naučiti pravilno ni arapski ni bosanski.
Moja drugarica živi u ENgleskoj, udata za Talijana.
Njena malena se šalta brzinom svjetlosti, s njom priča na HRvatskom, s ocem na talijasnkom, a ide u englesku školu gdje priča na engleskom. Sva tri jezika jednako uspješno.

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 11:14:37   
canim
Dalia ako tm ne zna Bosanski a ti ne znaš arapski, kako komunicirate međusobno? Ako pričate na nekom trećem jeziku npr engleski onda će dijete slušati 3 jezika a ne samo 2.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 11:38:59   
Daliyah92

IZVORNA PORUKA: canim

Dalia ako tm ne zna Bosanski a ti ne znaš arapski, kako komunicirate međusobno? Ako pričate na nekom trećem jeziku npr engleski onda će dijete slušati 3 jezika a ne samo 2.


Pricamo mi na arapskom i razumijemo se. Pomalo se potpomognemo engleskim i svakako zelim da mi dijete nauci i taj jezik jer je jako bitan, ali to cu ostaviti za malo kasnije, kad krene u skolu tamo ce uciti.

P.s. Cesto me pitaju kako komuniciramo a ja kazem: malo arapski, engleski, bosanski pa i turski, a cesto i masemo rukama i nogama da nesto objasnimo user posted image user posted image user posted image . Malo se salim al ima tu istine. Al najbitnije je da se nas dvoje super razumijemo user posted image a ni ja ne znam kako user posted image

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 11:54:07   
canim
Zanimljivo user posted image

Ja ću ti savjetovati kao sto su i nama savjetovali ti s djetetom pričaj svoj jezik a tm nek prica svoj, najbolje je da ne mjesas malo ovaj malo onaj Jezik jer na taj način djete možeš samo zbuniti.

Hoće li uspjeti naučiti obadva jezika od jednom je individualno i zavisi od djeteta do djeteta ali činjenica je da ima djece koja uspiju savladati vise jezika od jednom pa eto možemo se nadati da će i naša djeca uspjeti savladati bez nekih poteškoća.

Kod mene mala ima 22 mjeseca zna nekih 20 tak rijeci na bosanskom ostalo prica neki svoj jezik. user posted image . Nadam se da će do 3 godine savladati bar Bosanski a ako ni to ne savlada kako treba, tražit ćemo dodatne savjete user posted image

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 11:54:22   
reallove
Dalia,ti sa djetetom pricaj bosanski,a tm arapski..mi zivimo u Jordanu,mm je arap,nase dijete prica i arapski i bosanski..sada mu je 3 god,prica bez greske oba jezika..ja sam sa njim uvijek pricala samo bosanski..
u pocetku je mijesao,ali se sada navikao,cak zna skim ce koji jezik da prica..meni se nikad ne obraca na arapskom..evo sada bas prica sa mojom mamom na skype,prica kao veliki user posted image


_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 96
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 11:56:51   
reallove
I poceo je uciti i engleski,uz crtane filmoveuser posted image

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 12:32:51   
Daliyah92
Reallove u kojem si ti gradu u Jordanu, ako nije tajna? user posted image Mm je iz Jordana i ja sam bila par puta tamo, u Zarqi i u Ammanu. Njegovi zive u Zarqi.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 12:49:08   
reallove
Ja sam u Madabi,tacnije tu sam izmedju Madabe i Ammana,Zarqa nam je podalekouser posted image ali bila sam i tamo nekoliko puta,strina od mm je iz Zarqa

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: Djeca u dvojezicnoj sredini
21.11.2012 12:51:13   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: reallove

u pocetku je mijesao,ali se sada navikao,cak zna skim ce koji jezik da prica..meni se nikad ne obraca na arapskom..evo sada bas prica sa mojom mamom na skype,prica kao veliki user posted image



Zna zato što tebe identificira sa tim jezikom jer si mu se uvijek obraćala na bosanskom.
A ocem prića na arapskom.
To djeca brzo prokuže, problem je što ih odrasli zbune.
Bravo za vas.

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *