|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: potreban savjet
14.5.2013 12:16:30   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: škorpija

iskreno ja sam mazala mucoplant balsam djetetu 4 g. kad je bila temperatura 38 stepeni, jer sma probala taj balsam na sebi i one ne izaziva zagrijavanje kože kao napr vicks vaporub balsam sa mentolom, inače ljekati kažu da se ti masni preparati ne koriste kod temperature, a zašto niko mi nije znao objasniti

mislim da ne bi trebalo mazati jer se zatvaraju pore na koži i tako spriječava hlađenje tijela,ipak su prsa i leđa velika površina.

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 176
   RE: potreban savjet
14.5.2013 12:19:14   
samedi
hvala vam na odgovorima

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 177
   RE: potreban savjet
14.5.2013 13:00:57   
škorpija
hvala i do mene, sad znam zašto ne treba mazati user posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 178
   RE: potreban savjet
14.5.2013 13:02:49   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: samedi

Smije li se mazati bebi ili djetetu 3g mast Mucoplant na prsa i leđa dok ima temperaturu? U uputstvu to ne piše, piše samo da se maže više puta na dan?

Koliko dugo smije stajati napravljen sirup od lovorovog lista i smeđeg šećera? I je li ga bolje čuvati u frižideru ili na sobnoj temperaturi?

pa valjda bi pisalo na uputstvo...nevezano za to, ja sam dijete od godinu mazalauser posted image

< Poruku je uredio Skvo RR -- 14.5.2013 13:03:00 >


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 179
   RE: potreban savjet
14.5.2013 13:09:31   
škorpija

IZVORNA PORUKA: Skvo RR

IZVORNA PORUKA: samedi

Smije li se mazati bebi ili djetetu 3g mast Mucoplant na prsa i leđa dok ima temperaturu? U uputstvu to ne piše, piše samo da se maže više puta na dan?

Koliko dugo smije stajati napravljen sirup od lovorovog lista i smeđeg šećera? I je li ga bolje čuvati u frižideru ili na sobnoj temperaturi?

pa valjda bi pisalo na uputstvo...nevezano za to, ja sam dijete od godinu mazalauser posted image

Na uputstvu fakat ništa ne piše, tri puta sam čitalauser posted image

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu Skvo RR)
Neposredna veza do poruke: 180
   RE: potreban savjet
14.5.2013 13:12:40   
bebaa
nazovi informacije o lijekovima moraju ti dati tačnu inf...

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 181
   RE: potreban savjet
19.5.2013 20:13:24   
mala86
koja je procedura kod izgubljene zdravstvene knjizice?

treba mi hitno informacija


trabali sutra na put i mali veceras padne i rasjece nogicu user posted image

sutra trebamo u ambulantu na kontrolu a ja nemam knjizice,selili smo se u zadnja 2 mjeseca 2 puta i nema je user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 182
   RE: potreban savjet
19.5.2013 20:28:20   
Hanady RR
kupiš knjižicu u zdravtvenom i odeš u firmu prkeo goda ti je dijete bilo osigurano ...oni je popune i daju ti kopiju ZO2 obrasca kao dokaz o prijevi...sa tim ideš u zdravtveno oni uz taj dokaz nađu vas u kompijuteru, popune sve i ovjere ...
možeš sve brzo završiti ako su u firmi i zdravtvenom brzi i blizu vam...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 183
   RE: potreban savjet
20.5.2013 0:02:12   
mala86

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kupiš knjižicu u zdravtvenom i odeš u firmu prkeo goda ti je dijete bilo osigurano ...oni je popune i daju ti kopiju ZO2 obrasca kao dokaz o prijevi...sa tim ideš u zdravtveno oni uz taj dokaz nađu vas u kompijuteru, popune sve i ovjere ...
možeš sve brzo završiti ako su u firmi i zdravtvenom brzi i blizu vam...



ima i tu jedan belajcic user posted image
ja radila u mercatoru do 30.4 mali bio na mom osiguranju,ali jos se nisam prijavila na biro,cekam neki prosjek plata da mi posalju
kod sebe imam samo odjavu sa zdravstvenog

kontala sam i tako malog prebacit na muzevo zdravstveno

ode sutra u djeciji,nadam se da ce pogledati bez knjizice,donjet cu im naknadno

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 184
   RE: potreban savjet
20.5.2013 12:41:21   
hanabanana

IZVORNA PORUKA: mala86



ima i tu jedan belajcic user posted image
ja radila u mercatoru do 30.4 mali bio na mom osiguranju,ali jos se nisam prijavila na biro,cekam neki prosjek plata da mi posalju
kod sebe imam samo odjavu sa zdravstvenog

kontala sam i tako malog prebacit na muzevo zdravstveno

ode sutra u djeciji,nadam se da ce pogledati bez knjizice,donjet cu im naknadno


Ako ti je ugovor prekinut sa 30.04. okasnila si za prijavu na biro.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 185
   RE: potreban savjet
20.5.2013 12:48:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: mala86


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kupiš knjižicu u zdravtvenom i odeš u firmu prkeo goda ti je dijete bilo osigurano ...oni je popune i daju ti kopiju ZO2 obrasca kao dokaz o prijevi...sa tim ideš u zdravtveno oni uz taj dokaz nađu vas u kompijuteru, popune sve i ovjere ...
možeš sve brzo završiti ako su u firmi i zdravtvenom brzi i blizu vam...



ima i tu jedan belajcic user posted image
ja radila u mercatoru do 30.4 mali bio na mom osiguranju,ali jos se nisam prijavila na biro,cekam neki prosjek plata da mi posalju
kod sebe imam samo odjavu sa zdravstvenog

kontala sam i tako malog prebacit na muzevo zdravstveno

ode sutra u djeciji,nadam se da ce pogledati bez knjizice,donjet cu im naknadno


halo...pa šta čekaš ženo...
30 dana je rok za prijavu na biro u tvom slučaju...
kako si to mogla dozvoliti ovima u merkatoru...kako te nisu uputiliuser posted image
ostat ćeš bez zdravtvenog putem biroa :(((
najdalje ndo 30.5 moraš se jvaiti na biro...pazi

< Poruku je uredio Hanady RR -- 20.5.2013 12:51:45 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 186
   RE: potreban savjet
20.5.2013 12:49:47   
veeseelaa
Ako ti je ugovor prekinut sa 30.04. okasnila si za prijavu na biro.


pa zar ovo nije maj mjesec? zar nije rok 30 dana za prijavu?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 187
   RE: potreban savjet
20.5.2013 13:18:08   
tukica
evo i ovdje da postavim pitanje, jer mi niko ne odgovara na drugoj temi, a treba mi savjet, dakle:
Molim savjet ako se neko susreo sa ovim sto se kod mene desava. Naime, moja curica ima 25 mjeseci i vec mjesecima nam se budi po noci placuci i urlajuci po sat vremena. Ona je aktivna preko dana i stvarno se trudimo da je izvodimo vani i po danu je fina curica, vesela, zaigrana, ali kad dodje vrijeme spavanja, fino i lijepo zaspe, a onda nakon sat - dva se budi, urlajuci i placuci na sav glas, nece ni kod mene ni kod mm, gura nas, a ako se odmaknemo urla za nama, totalno je neodlucna i ne zuna sta hoce, ali stagod da probamo ne ide... pricati, smirivati je nosanjem, paljenjem svjetla, njoj nista ne pomaze...smirujemo je po sat vremena, nekada hoce da jede (iako znam da nije gladna jer jako puno jede pred spavanje), a nekada je smirimo sa crtanim filmovima, ali jako ju je tesko smiriti da prestane tako jako urlati... to nam se jako cesto desava i sto je najcudnije, ona to radi samo nama. Obicno je jedan dan - najcesce subotom ostavimo kod svekrve i svekra na spavanju i kod njih super spava. Dakle, petak kod nas- urla i vristi navece, subota - super spavanje kod svekrve, subota - opet urlanje i vristanje kod nas. Da je nesto boli ili muci, valjda ne bi plakala samo kod nas, tako da stvarno ne znam sta se desava, ali mi smo vise izmoreni jer spavamo po 5 sati navece i to je to... Ona negoduje kad je ostavimo kod rodbine, ali eto opet tamo bolje spava nego kod nas... Mi smo napola ludi i zabrinuti sta se sa njom desava... Vodicemo je kod doktora, ali kao da gledam da ce reci da je samo razmazena ili da panicarimo previse...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 188
   RE: potreban savjet
20.5.2013 13:22:28   
Hanady RR
http://www.ringeraja.ba/forum/m_254390/mpage_4/key_/tm.htm

pričitaj malo iskustav...
je ntš djetetu koje po cijeli dna nema plač radi boli nebih rekla da nešto boli...
a djeca s ezaplakuju...
moja starija je do treće se zaplakviala...
kad je ona prestala rodila sma mlađu...mlađoj je 4 godine i sada zna skočiti u snu i plakati...
samo sada ja ne skačem ko prijeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 189
   RE: potreban savjet
20.5.2013 13:37:25   
mala86
ovdje je rok za prijav na biro mjesec dana,bila sam prosle sedmice,cekam prosjek plata
trebam jos to i cips donjet i to je to,imam fore jos sljedece sedmice

primili su nas bez knjizice,nije bilo nikakvih problema

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 190
   RE: potreban savjet
20.5.2013 15:01:06   
tukica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

http://www.ringeraja.ba/forum/m_254390/mpage_4/key_/tm.htm

pričitaj malo iskustav...
je ntš djetetu koje po cijeli dna nema plač radi boli nebih rekla da nešto boli...
a djeca s ezaplakuju...
moja starija je do treće se zaplakviala...
kad je ona prestala rodila sma mlađu...mlađoj je 4 godine i sada zna skočiti u snu i plakati...
samo sada ja ne skačem ko prijeuser posted image


Hvala na savjetu, ali ovo su iskustva mama sa bebicama... Moja je malo veca beba, ali nebitno, valjda cu skontati sta joj je... Nije meni sto ona place, takva je otkako se rodila, plackava i cendrava, ali gore mi je sto je ne mogu umiriti... Sat vremena tako... Mislim da ce komsije misliti da je zlostavljamo ned'o Bog user posted image ...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 191
   RE: potreban savjet
20.5.2013 15:37:20   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: tukica


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

http://www.ringeraja.ba/forum/m_254390/mpage_4/key_/tm.htm

pričitaj malo iskustav...
je ntš djetetu koje po cijeli dna nema plač radi boli nebih rekla da nešto boli...
a djeca s ezaplakuju...
moja starija je do treće se zaplakviala...
kad je ona prestala rodila sma mlađu...mlađoj je 4 godine i sada zna skočiti u snu i plakati...
samo sada ja ne skačem ko prijeuser posted image


Hvala na savjetu, ali ovo su iskustva mama sa bebicama... Moja je malo veca beba, ali nebitno, valjda cu skontati sta joj je... Nije meni sto ona place, takva je otkako se rodila, plackava i cendrava, ali gore mi je sto je ne mogu umiriti... Sat vremena tako... Mislim da ce komsije misliti da je zlostavljamo ned'o Bog user posted image ...



http://www.pjesmicezadjecu.com/zdravlje/nocni-strahovi.html

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu tukica)
Neposredna veza do poruke: 192
   RE: potreban savjet
20.5.2013 18:48:15   
megi
tukice
evo ti je Hanadyu rekla
ima djece koja se zaplakuju ne znam kako drugacije da se izrazim
i A se zaplakivala i jos uvijek to radi a sad ce joj 4 godine
i E je pocela vidjecemo koliko ce trajati
bas smo sinoc imali nakon sat vremena takav plac uzas jedan i nista ne pomaze ni nosanje ni pjevanje tek u neka doba se sama smirila
tako da se ne brines


_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 193
   RE: potreban savjet
20.5.2013 21:59:03   
škorpija
tukica i mi smo imali tu peizodu, mislim u tom istom periodu oko 2 godine, baš kako si opisala, plače ako ga držimo, plače još više ako se odmaknemo, mi nismo ništa radili an kraju, držim ga i gledam tv u mraku dok ne prestane plakati, sreća mi smo u kući, a ne ustanu ali i sveki koja živi ispod nas je mislla da mu bog zna šta radimouser posted image , uglavnom prestalo je samo od sebe, nakon mjesec, dva čini mi se s tim da on nije plakao svaku noć nego povremeno

_____________________________

Ajdin 22.4.2009. - čojkić :-))))

Alina 20. 2. 2016 - maća :)

(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 194
   RE: potreban savjet
21.5.2013 10:00:29   
mala_sa
Tukice nama se evo u prosloj sedmici 3 puta desilo takvo plakanje i vristanje nekih sat vremena nakon sto zaspe. Ja mislim da oni nesto sanjaju, pa ih to prepadne, ne znam ni sama user posted image A se ponasao potpuno isto kao N, al ja sam ga nastavila drzati i cekala dok se smiri, na kraju je opet zaspao ko da nista nije bilo user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu škorpija)
Neposredna veza do poruke: 195
   RE: potreban savjet
21.5.2013 10:38:26   
lepetetka
tukice imali smo tih napada plača i vriske sa sinom, trajalo je malo jače od 3,5 godine..kada je imao 3,5 godine dobio je seku i sječam se da sam ja se budila da dojim malu, a mm da smiruje njega user posted image mada sam i ja ulijetala kada vidim da je situejšn alarmantna ... i on bi se tako rasplakao i galamio, a mi bi ga tješili, zapitkivali hoće li soka, hoće li piškiti itd, jedva bi ga umirili.. malo poslije je počeo spavati ko top, bez tih buđenja i nastupa..zna i sada nekad nešto sanjati, ali nije više tako zastrašujuće ... šta da ti kažem nego da će proći... a kod dede i nane se možda više izmori pa se ukomira pa kod njih nema tih epizoda, pojma nemam..user posted image
user posted image user posted image a znam kako je to tegobno, i sad mi je loše kada se samo sjetim, dozivaš ga ono ništa, isto da je i dalje u snu, ali otvorenih očiju i uz pratnju neizbježnog plača, kad ga pokušavaš utješiti, on pojača ...ljubim ja vas dvije puuunoooo..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 196
   RE: potreban savjet
21.5.2013 12:15:01   
EEDITH
izgleda da se taj plač kod većine djece dešava,
pa da se i ja prijavim,
moj E je isto tako znao plakati i po ovome što sam pročitala sve je isto,nekada smo bili baš u panici,da ga nešto ne boli,slijepo crijevo isl.pa kada smo skontali da on u stvari još spava ali otvorenih očiju,
ja bih ga odnijela u kupatilo ,umila i razbudila ,poslije bi odmah prestao plakati, zaspao kao da se nijeni budio

_____________________________

U životu ti je najvažnije biti živ,sve ostalo je lahko .........

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 197
   RE: potreban savjet
22.5.2013 15:25:55   
tukica

IZVORNA PORUKA: lepetetka

tukice imali smo tih napada plača i vriske sa sinom, trajalo je malo jače od 3,5 godine..kada je imao 3,5 godine dobio je seku i sječam se da sam ja se budila da dojim malu, a mm da smiruje njega user posted image mada sam i ja ulijetala kada vidim da je situejšn alarmantna ... i on bi se tako rasplakao i galamio, a mi bi ga tješili, zapitkivali hoće li soka, hoće li piškiti itd, jedva bi ga umirili.. malo poslije je počeo spavati ko top, bez tih buđenja i nastupa..zna i sada nekad nešto sanjati, ali nije više tako zastrašujuće ... šta da ti kažem nego da će proći... a kod dede i nane se možda više izmori pa se ukomira pa kod njih nema tih epizoda, pojma nemam..user posted image
user posted image user posted image a znam kako je to tegobno, i sad mi je loše kada se samo sjetim, dozivaš ga ono ništa, isto da je i dalje u snu, ali otvorenih očiju i uz pratnju neizbježnog plača, kad ga pokušavaš utješiti, on pojača ...ljubim ja vas dvije puuunoooo..


Hvala draga moja, kao i ostalim na utjesi... ja sam stvarno vec pomislila da nesto nije uredu, ali sad kad procitah ovaj tvoj post i ostale postove, utjesih se... bila sam bas user posted image ... nista, samo suti i trpi user posted image sinoc je bilo opet, ali se sama umirila... lijepo me strah kad je uspavam, hoce li biti plakanja ili nece i sta da radim ako bude user posted image

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 198
   RE: potreban savjet
29.5.2013 10:13:15   
Apotekarka
Imam problem vezan za mog djecacica,ustvari za njegov vrtic pa ne znam gdje da napisem...
Prije par dana je ispricao baki da je iso s jednim djecakom u wc,imenovao ga....Kao taj mu djecak pricao kako se dira po cuni i hoce li ga on dirati?Zgrozila sam se...Mislite li da trebam reci tetama u vrticu da malo povedu racuna i da upozore mamu od tog djecaka....Ne vjerujem da je to slagao jer nista takvo nije imao prilike nigdje cuti...Momn ce 4 godine a taj djecak je malo mladji....Stvarno sam sokirana,nije aljda da ti roditelji dopustaju da dijete po tv gleda takve gluposti i kopira iline znam vec sta...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu modesty_blaise)
Neposredna veza do poruke: 199
   RE: potreban savjet
29.5.2013 10:42:32   
Lejla Ka
Ja bih definitivno na samo ispričala učiteljicama taj događaj. One bi trebale znati kako odreagovati, ostavila bih ipak za početak da one procjene kako.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 200
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  6 7 [8] 9 10   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *