|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: ojed na guzi bebe
22.3.2010 20:59:38   
Lalana
Ja sam odusevljena Bepanthenom rijesi problem preko noci, mada rijetko to imamo ali eto ja Bepanthen uvijek imam u kuciuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: ojed na guzi bebe
22.3.2010 21:17:51   
tea lana
mr.pharm molim bez reklamiranja

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: ojed na guzi bebe
22.3.2010 21:27:40   
salmy
IZVORNA PORUKA: tea lana RR

mr.pharm molim bez reklamiranja
to nesto novo?koliko se sjecam uvijek smo pisale nazive kremica,firmi i ostalog! ne kontam sta je sad user posted image user posted image user posted image user posted image
ja sam problem ojeda prepona rijeslila maslinovim uljem!!!! nijedna kremica nije pomoglauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: ojed na guzi bebe
23.3.2010 7:52:34   
taurus

IZVORNA PORUKA: tea lana RR

mr.pharm molim bez reklamiranja




A na koji drugi način se može dati preporuka i savjet za neki proizvod a da se ne spomene njegovo imeuser posted image

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: ojed na guzi bebe
23.3.2010 9:44:20   
Anoniman
mr.pharm se ascare uclanio da bi reklamirao firmu...drugo je kada mi izmjenjujemo vlastita iskustva pa kazes ova ili ona krema mi je super a drugo kada se uclanis i pucas reklamu samo za proizvode jedne firme...ako se vec zeli reklamirati na forumu moze vala i platitiuser posted image

(odgovor članu taurus)
  Neposredna veza do poruke: 80
   RE: ojed na guzi bebe
23.3.2010 10:20:28   
taurus
ok ja tog člana mr.pharm nisam vidjela niti pročitala njegove postove. Pretpostavljam da su izbrisani pa ne znam šta je reklamirano. Po meni je ok da se navede ime proizvoda a reklame se naravno plačaju

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: ojed na guzi bebe
23.3.2010 10:32:47   
R&T@
Definitivno su sve guze različite...user posted image  ili ojedi
Stariju kcerku sam mazala uvijek i samo bademovom kremom, i nikad nije imala ojed....
Mlađoj to ne odgovara, ali mi je trebalo vremena da skontam.
Probali smo nekoliko krema i sasvim slučajno u napadu očaja upotrijebili puder (koji smo dobili na poklon u nekoj kolekciji kad se rodila) i kad smo skinuli pelenu nismo mogli vjerovati da je sve nestalo...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: ojed na guzi bebe
1.5.2010 8:17:55   
acudesa
Postovi sa: Potreban mi je savjet, hitno
IZVORNA PORUKA: milenium

trebam savjet ne znam šta da radim,danas smo išli pedijatru,user posted image mi je dobila proljev,što i nije tako strašno,imao ga je i prije ali sad mu se od tog proljeva guza zacrvenila. nije mu takvo nikad bilo otkad se rodio.user posted image
preporučio nam je neku kremu što se pravi u ljekarnoj
''afloderm u belobazi'',a pročitala sam da je taj afloderm kortikosteroid(što valjda nije dobro koristiti za djecu)pa me strah s tim mazati.jeli itko koristio tu kremu?user posted image


IZVORNA PORUKA: mamma mumi

Uzmi obicnu nevenovu kremu ili kantarionovo ulje i mazi, proci ce.


IZVORNA PORUKA: Malena_A


IZVORNA PORUKA: milenium

trebam savjet ne znam šta da radim,danas smo išli pedijatru,user posted image mi je dobila proljev,što i nije tako strašno,imao ga je i prije ali sad mu se od tog proljeva guza zacrvenila. nije mu takvo nikad bilo otkad se rodio.user posted image
preporučio nam je neku kremu što se pravi u ljekarnoj
''afloderm u belobazi'',a pročitala sam da je taj afloderm kortikosteroid(što valjda nije dobro koristiti za djecu)pa me strah s tim mazati.jeli itko koristio tu kremu?user posted image

Nisam kortistila, ali ako imas bademovu kremu ili pavlogel kremu isto su veoma dobre.. nadam se da ce user posted image biti bolje


IZVORNA PORUKA: taurus

Afloderm jeste kortikosterioid i pokušaj ga izbjeći. Da li si probala sa bademovom i sa pranjem guze u kamilici. Meni je za ojed bila najbolja Nivea wundsulz (valjda se ovako piše) krema. To je gusta bijela krema pakovana u tubu pa probaj obavezno


IZVORNA PORUKA: milenium

malena A i taurus,ja bademovu kremu inače koristim umjesti ivine,pa mi nije jasno kako to da se osip ipak pojavio a koristila sam baš tu kremu.možda i ne pomaže tako dobro...ne znam.
evo tražim na internetu o tome i negdje piše da je to taj neki kortikosteriod a negdje piše da to nije čisti kortikosteroid jer je taj afloderm razblažen s tom belobazom.
a opet čitam da je možda bolje koristit neku jaču kremu pa da to prođe nego nego neke slablje(npr bepanten ...)i stalno mazati a na kraju neće proć.sva sam zbunjena.

što je najgore ne uspjevam mu namazat nikakvom kremom jer ga užasno boli kad ga diram i mažem.pa sam mu maloprije naprašila puderom,da ne diram rukama, i zaklopila pelenu.



IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Milenium ako ima netko da pravi domacu bademovu u ljekarnoj uzmi,mi poravimo ja koristim Antoniu,nekad mu zesca stolicsa bude sva se guza zacrveni cim par puta u debljem sloju namazem bude bolje,a ja  afloderm ne bi koristila,i pavloviceva mast nije losa...


IZVORNA PORUKA: noaa

milenium kupi orginal Pavlovicevu kremu i proci ce mu poslije 2 mazanja 100%


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus

Afloderm jeste kortikosterioid i pokušaj ga izbjeći. Da li si probala sa bademovom i sa pranjem guze u kamilici. Meni je za ojed bila najbolja Nivea wundsulz (valjda se ovako piše) krema. To je gusta bijela krema pakovana u tubu pa probaj obavezno


a za pranje guze nam je propisao nekakav KMnOn (ako se tako piše)kalijev permanganat ,tako nešto.staviti par zrnaca u vodu umjesto kupke,i kad voda od toga postane tamna kao vino da ga u tome kupamo 10 minuta.user posted image
nikad nisam čula da je ovo netko koristio pa ne znam oće li pomoć.
jeste li vi to koristili?


IZVORNA PORUKA: milenium

apotekarka,noa,ne znam di da nađem orginal pavlovićevu,gledala sam pavlovićevu u cm u i piše na njoj da ima u njoj onaj acidi borici-ona borna kiselina,za koju znamo da nije dobro za djecu.



IZVORNA PORUKA: noaa


IZVORNA PORUKA: milenium

apotekarka,noa,ne znam di da nađem orginal pavlovićevu,gledala sam pavlovićevu u cm u i piše na njoj da ima u njoj onaj acidi borici-ona borna kiselina,za koju znamo da nije dobro za djecu.


pa acidi borici nije opasan za djecu koliko ja znamuser posted image mi je koristimo i zadovoljna sam a pocela sam kad smo imali te probleme kao tvoj bebac i nikad nije imala osipuser posted image


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

milenium to se koristi kod nekih alergija po kozi,to je hipermangan,doktori ga pisu kod bonickih infekcija u tek rođenih beba,pokusaj i s tim samo pazi da ti gdje ne ispadne tesko se cisti sa svega...


IZVORNA PORUKA: Apotekarka

acidi borici se daje za satavljanje obloga,ja sam koristilka kako me zlijezde zezaju da se smanji otok,koristi se i kod ujeda baki i isl.mi ga koristimo u nasoj bademovoj sto pravimo u ljekarnoj...bilo je neke rijeci kao nije dobar za bebe i bl,bla ali drugacije bademovu nije moguce ni napraviti da bude potpuno dobra...


IZVORNA PORUKA: taurus

Slobodno napravi blagi rastvor KMnO4 i okupaj bebu to ti je antiseptik. Samo stavi par zrna praha tek toliko da voda promijeni boju.


IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Milenium zasto ne koristis Ivinu mast, to ti je slicno kao pavloc+vic ja mislim, meni cak i bolja... Ali primjetila sam da nije svugdje ista, recimo kad je kupim na rudniku u ljekarni bude smeda a kod mercatora u luprivu bijelauser posted image
Od te smede je jednom dobila osip, kupi tu bijelu u luprivu, bit ti je da dobro osusis guzu, provjetris je, stavis Ivu i vidjet ces da ce brzo proci.... A i mozes ga stavljati na tutu otoplilo je, mi cemo ovih danauser posted image



IZVORNA PORUKA: Dida79

IZVORNA PORUKA: milenium

apotekarka,noa,ne znam di da nađem orginal pavlovićevu,gledala sam pavlovićevu u cm u i piše na njoj da ima u njoj onaj acidi borici-ona borna kiselina,za koju znamo da nije dobro za djecu.



Ima te li dole interex u njemu sigurno ima orginal pavloviceva i kosta oko 5 km



IZVORNA PORUKA: taurus

Pa ako je baš tako teška situacija onda neka ti naprave afloderm u belobazi, jer je i sam afloderm jedan od najblažih kortikosterioida u kremama a kod tebe bi još dodatno bio razblažen sa belobazom, ali ga nemoj koristiti duže od tri dana.


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus

Slobodno napravi blagi rastvor KMnO4 i okupaj bebu to ti je antiseptik. Samo stavi par zrna praha tek toliko da voda promijeni boju.


isto ovako nam je dr rekao.kolko zrna bi bilo dovoljno?
i smije li se kupati s ovim po cjelom tjelu ili samo guza,mislim ono do pasa?



IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Smijes cijelo tijelo...


IZVORNA PORUKA: mama2009

a
ju da se smanji otok,koristi se i kod ujeda baki i isl.mi ga koristimo u nasoj bademovoj sto pravimo u ljekarnoj...bilo je neke rijeci kao nije dobar za bebe i bl,bla ali drugacije bademovu
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus

Afloderm jeste kortikosterioid i pokušaj ga izbjeći. Da li si probala sa bademovom i sa pranjem guze u kamilici. Meni je za ojed bila najbolja Nivea wundsulz (valjda se ovako piše) krema. To je gusta bijela krema pakovana u tubu pa probaj obavezno


a za pranje guze nam je propisao nekakav KMnOn (ako se tako piše)kalijev permanganat ,tako nešto.staviti par zrnaca u vodu umjesto kupke,i kad voda od toga postane tamna kao vino da ga u tome kupamo 10 minuta.user posted image
nikad nisam čula da je ovo netko koristio pa ne znam oće li pomoć.
jeste li vi to koristili?


milenium ja svoju D sapirem sa KMnO4 od 10 dana rodjenja jedanput u 7 dana....

posto je to toliko iziritirano i bolno pokusaj sa kantarionovim uljem ne moras ga kao kremu razmazivat....ma proci ce to ne brini draga sve ce biti ok



IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus

Slobodno napravi blagi rastvor KMnO4 i okupaj bebu to ti je antiseptik. Samo stavi par zrna praha tek toliko da voda promijeni boju.


isto ovako nam je dr rekao.kolko zrna bi bilo dovoljno?
i smije li se kupati s ovim po cjelom tjelu ili samo guza,mislim ono do pasa?



ja stavim na cca 3 litra na vrh cackalice KMnO4


IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: taurus

Pa ako je baš tako teška situacija onda neka ti naprave afloderm u belobazi, jer je i sam afloderm jedan od najblažih kortikosterioida u kremama a kod tebe bi još dodatno bio razblažen sa belobazom, ali ga nemoj koristiti duže od tri dana.


taurus da ti nisi farmaceut neki?
ja ne čekam ništa čim mi je to spomenua ja sam odmah otišla i to uzela,a kasnije razmišljam oću li mazat il nećuuser posted image . baš tako kao što si ti rekla su mi napravili,tu mješavinu.

evo piše na receptu afloderm 20,belobaza 30%.

sporty mama koristila sam ja ivinu kremu sve do godine mu dana,pa sam prešla na bademovu.ma isto je meni to.nego eto valjda mu je taj proljev kiseo pa izgrizao guzu i sad ga moram mazati s tom posebnom kremom i kupati u toj posebnoj kupki.


IZVORNA PORUKA: marny

ja sam to koristila kada je mala imala vodene kozice, ma proći će to brzo Milenium, namlado je touser posted image , samo ti održavaj higijenu.



IZVORNA PORUKA: taurus

Pa zavisi na koliku količinu vode stavljaš, od prilike na 5 litara vode stavi 4-5 zrna (opet zavisi nisu sva zrna jednaka) ali ne trebaš se opterećivati brojem zrna bolje stavi manje samo da se voda oboji, promiješaj i sačekaj da se zrna otope pa ako vidiš da se nije boja promijenila dodaj još koje zrno. Smiješ cijelo tijelo kupati u ovom rastvoru samo ne glavu i pazi da ne uđe u oči.
Ako ti je lakše kada opereš bebi guzu onda samo saperi sa rastvorom hipermangana.
Slobodno user posted image nemaš razloga za strah to je antiseptik u kojem su se prije bebe stalno kupale bez obzira da li imaju neki problem ili ne.



IZVORNA PORUKA: taurus

Milenium jesam magistar farmacije sa 8 godina radnog staža u apoteci pa mi slobodno možeš vjerovatiuser posted image


IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: taurus

Milenium jesam magistar farmacije sa 8 godina radnog staža u apoteci pa mi slobodno možeš vjerovatiuser posted image


kad te zatrpamo potanjima user posted image user posted image user posted image



IZVORNA PORUKA: milenium

aha!još nešto.rekao je da se kupamo u toj kupki 3 puta na danuser posted image da to nije malo previšeuser posted image ako je guza osuta zar se nebi trebala više sušiti nego kvasitiuser posted image


IZVORNA PORUKA: taurus

user posted image user posted image sve si dobro shvatila samo mala ispravka nakon sapiranja sa hipermanganom nema potrebe da još poslije sapireš vodom, jer svrha i jeste da ostane na koži i odradi svoj "posao" a ako se opet bojiš ti onda ostavi bebu par minuta da sjedi u rastvoru pa onda saperi vodomuser posted image





_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: ojed na guzi bebe
6.5.2010 23:33:15   
sporty mamaa
Evo i ovo iskustvo( isprobano - superrrrrrrr) : bebi oprati guzu pod mlazom tople vode, osusiti fenom ono najlaganije ukljuciti, namzati ivom ili pavlovićevom kremom i staviti par kapi kantarionovog ulja, na to staviti sterilnu gazu i pelenu naravno... Ujutro guza kao nova!!!

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 8:08:20   
loptica7
Imam jedno pitanje...
Da li je moguce da beba dobije ojed od neke bakterije u stolici?

Naime vec treci put u mjesec dana beba ima ojed. Prvi put mi ie trebalo 10 dana da ga se rjesim, i ranice se pojavile. Ocistim guzu vodom, ppsusim i namazem kremom. Presvucem ga odmah nakon nuzde, ali ojed se ponovno pojavi. Koristila sam sudokrem, daktarin, kanesten, travocort.
Stariji su imali ojed, mozda 1 ili 2 puta dok su bili u pelenama, ali ova beba vec cesce.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 8:14:52   
bebaa
možda je od vrste hrane koju jede,ne znam kolika je beba i šta jede....ili doji.....user posted image
da li joj rastu zubići jer i od zubića to hoće....

_____________________________

"U laži su kratke noge ! "

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 8:22:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: loptica7

Imam jedno pitanje...
Da li je moguce da beba dobije ojed od neke bakterije u stolici?

Naime vec treci put u mjesec dana beba ima ojed. Prvi put mi ie trebalo 10 dana da ga se rjesim, i ranice se pojavile. Ocistim guzu vodom, ppsusim i namazem kremom. Presvucem ga odmah nakon nuzde, ali ojed se ponovno pojavi. Koristila sam sudokrem, daktarin, kanesten, travocort.
Stariji su imali ojed, mozda 1 ili 2 puta dok su bili u pelenama, ali ova beba vec cesce.



koliko je bebei...jel cura...
mojim curama svaki zub je takav ojed donisio al nama je pomagala krema apoteke sarajevo sa dosta cinka

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 8:59:01   
loptica7
Dečko je i ima 9.5 mj. Jede pretezno istu hranu koju smo ukljucivali postepeno. Novo nije nista ukljuceno. Ne dojim ga vise, nekih 10-ak dana. Sve pripremam leso kuhano, povrce, voce i zitarice.

Ne bi rekla da su zubi u pitanju, ima 8 zubica i cini ni se da trice jos nisu krenule, mislim nisu natecene za izbijanje.

< Poruku je uredio loptica7 -- 12.10.2015 9:00:29 >


_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 9:15:25   
ladyblue RR
kupi Sudocrem i riješiti ćeš problem. zakon krema! imaš ga u apotekama.

http://www.crobebe.com/index.php/o-sudocremu/12-ostali-nacini-uporabe-sudocrem-a.html

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 9:24:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ladyblue

kupi Sudocrem i riješiti ćeš problem. zakon krema! imaš ga u apotekama.

http://www.crobebe.com/index.php/o-sudocremu/12-ostali-nacini-uporabe-sudocrem-a.html

koristila je, napisla aje u postu iznad

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 9:49:18   
mishkica

IZVORNA PORUKA: loptica7

Dečko je i ima 9.5 mj. Jede pretezno istu hranu koju smo ukljucivali postepeno. Novo nije nista ukljuceno. Ne dojim ga vise, nekih 10-ak dana. Sve pripremam leso kuhano, povrce, voce i zitarice.

Ne bi rekla da su zubi u pitanju, ima 8 zubica i cini ni se da trice jos nisu krenule, mislim nisu natecene za izbijanje.

uzmi stolicu i odnesi na analizu, da budes nacisto da li je bakterija

_____________________________

M&M

Sreću čine male stvari...

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: ojed na guzi bebe
12.10.2015 10:21:25   
loptica7
Hvala vam na odgovorima.user posted image
Vidjet ću s pedijatricom i dermatologom da mi daju uputnicu za analizu.
Riješim se ja ojeda, nego mi se čini da se brzo vraća.

_____________________________

"Nitko se ne može vratiti u prošlost i stvoriti novi početak. Ali svatko može početi danas i stvoriti drugačiji završetak."

(odgovor članu mishkica)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: ojed na guzi bebe
21.10.2015 20:26:59   
honey bunny
Ne znam gdje da postavim ovo pitanje, pa se odlučih ovdje. Moja bebica ima 2o dana i kupala sam je, pa je prilikom kupanja, dok sam je orevrtala na stomačić udahnula malo vode iz kadice. Nije kašljala poslije toga, a usisavali smo mu nosić, jer ima malo slinica. JEl se nekome to desilo prije, koja količina vode može napraviti problem? Na šta da obratim pažnju da prepoznam eventualne simptome? Hvala puno

(odgovor članu loptica7)
Neposredna veza do poruke: 93
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 3 [4]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *