|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   neće u vrtić
14.11.2011 11:26:25   
elecsys
Lijep pozdrav svima.Ima li neko slično iskustvo.Imam dječaka 3,5 g ide u vrtić skoro godinu dana ,s tim da je u ovom o kome vam sada pišem skoro 3 mjeseca (prije je išao u privatni) i nije bilo nekih posebnih problema poneka suzica prilikom ostajanja i sve ok.Poslije zadnje viroze koja je trajala 10-ak dana ON NEĆE U VRTIĆ.Po cijelu noć se budi i pita ide li on sutra u vtrić ili kod nane.Po prirodi je jako komunikativan i otvoren kada pričamo o vrtiću kaže da je tamo sve ok ali on više ne želi tamo i tačka.Razgovarala sam i sa učiteljicama i one nemaju ideju o čemu bi tu moglo da se radi.Ja se strašno brinem i ne bi htjela da ima neku traumu da ga na silu vodim.Sinoć je toliko plakao kada sam rekla da je sada stvarno dosta i da ce ići i vrtić da je cijeli ulaz digao na noge.Na kraju sam popustila i odvela ga mami.user posted image Ne znam šta da radim,očajna sam...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 11:36:33   
taurus
elecsys mislim da već ima tema privikavanje na vrtić user posted image
većina djece se tako ponaša, ali u ovom tvom slučaju greška je ako si mu prijetila sa vrtićem, tj. ako si mu rekla da će zbog takvog ponašanja ići u vrtić
vrtić ne smije doživljavati kao kaznu
i najvažnije je da ne popustiš, jer ga nisi trebala odvesti jutros kod mame
skontaće da uvijek može manipulisati i svojim plakanjem izbjeći odlazak u vrtić
samo polako i strpljivo, nadam se da će brzo proćiuser posted image

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 12:24:00   
veeseelaa
a zašto si ga prebacila iz privatnog vrtića? ja to ne bi uradila.... u startu se treba odlučiti u koji će dijete vrtić ići i neka tako ostane do škole, izuzev ne do Bog neke vanredne situacije kao što je problem u vrtiću i sl




_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 13:55:59   
salmy
Mi smo zavrsli sa viticem,od 15 dana 4 je bio.Ostale dane smo proveli u dz,i u krevetu,jos uvijek smo katastrofa

On jednostavno ima averziju prema vrticu,place vristi zarumeni se,tacno pocne goriti i sve vice:nece aHan u viticuser posted image user posted image user posted image

Ja sam ga naravno ispisala(u pitanju je bio Drzavni vitic),i imam namjeru ako Bog da da ga prebacim u neko dogledno vrijem u privatni(gdje ukupno  ima 8-10 djece) Ne znam zasto ali nas je Drzavni shebouser posted image
Eto cisto da se i mi prijavimo da necemo u viticuser posted image

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:10:39   
veeseelaa
pa ja ne znam zašto se to dešava??? mislim da tako djeca rigorozno odbijaju vrtić??
ja nekako mislim da njima tete nisu dovoljno posvećene i dijete se ne osjeća prihvaćeno i sigurno
Možda griješim user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:20:25   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja ne znam zašto se to dešava??? mislim da tako djeca rigorozno odbijaju vrtić??
ja nekako mislim da njima tete nisu dovoljno posvećene i dijete se ne osjeća prihvaćeno i sigurno
Možda griješim user posted image

Ja ne znam.....
Mi dolazimo i sad momak reve,vristi uzas.....ja ga svlacim on se oblaci i vice:neceeeee,ja ga smirim pricam mu,sjednemo na stepenice i lagano mu oblacim papa,on i dalje vristi....Prilazi teta i kaze:necete tako nista postic,dajte ga ovamo.....uze ge u narucje on se rita baca....ona se okrenu i zalupi vrata, ja jadnica umalo vrat ne slomih trceci niz stepenice da ga ne cujemuser posted image
zovem tel,poslije par sati kaze teta.on je super smirio se igra se,spavao bla bla.....dolazim po njega ima turu,sjedi na podu bordo boje u licu i vristi ko godina,halucinira i sva se djeca skupila oko njega i gledaju ga.Teta stoji i kaze:eto vidis od placa si dobio turuuser posted image  

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:25:57   
koka i po

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja ne znam zašto se to dešava??? mislim da tako djeca rigorozno odbijaju vrtić??
ja nekako mislim da njima tete nisu dovoljno posvećene i dijete se ne osjeća prihvaćeno i sigurno
Možda griješim user posted image

Ja ne znam.....
Mi dolazimo i sad momak reve,vristi uzas.....ja ga svlacim on se oblaci i vice:neceeeee,ja ga smirim pricam mu,sjednemo na stepenice i lagano mu oblacim papa,on i dalje vristi....Prilazi teta i kaze:necete tako nista postic,dajte ga ovamo.....uze ge u narucje on se rita baca....ona se okrenu i zalupi vrata, ja jadnica umalo vrat ne slomih trceci niz stepenice da ga ne cujemuser posted image
zovem tel,poslije par sati kaze teta.on je super smirio se igra se,spavao bla bla.....dolazim po njega ima turu,sjedi na podu bordo boje u licu i vristi ko godina,halucinira i sva se djeca skupila oko njega i gledaju ga.Teta stoji i kaze:eto vidis od placa si dobio turuuser posted image  



najbezboliniji i najefikasniji "rastanak" i za majku i za dijete,koliko god izgledao surov.
neka djeca se nikada ne naviknu na vrtic,neka ga odmah prihvate a kasnije nastaju problemi.
samo treba pratiti koliko traje "bolni" period adaptacije i regovati i odluciti na vrijeme sta i kako dalje.


_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:26:38   
Emica_sa

IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja ne znam zašto se to dešava??? mislim da tako djeca rigorozno odbijaju vrtić??
ja nekako mislim da njima tete nisu dovoljno posvećene i dijete se ne osjeća prihvaćeno i sigurno
Možda griješim user posted image

Ja ne znam.....
Mi dolazimo i sad momak reve,vristi uzas.....ja ga svlacim on se oblaci i vice:neceeeee,ja ga smirim pricam mu,sjednemo na stepenice i lagano mu oblacim papa,on i dalje vristi....Prilazi teta i kaze:necete tako nista postic,dajte ga ovamo.....uze ge u narucje on se rita baca....ona se okrenu i zalupi vrata, ja jadnica umalo vrat ne slomih trceci niz stepenice da ga ne cujemuser posted image
zovem tel,poslije par sati kaze teta.on je super smirio se igra se,spavao bla bla.....dolazim po njega ima turu,sjedi na podu bordo boje u licu i vristi ko godina,halucinira i sva se djeca skupila oko njega i gledaju ga.Teta stoji i kaze:eto vidis od placa si dobio turuuser posted image  



Sad bi ti moj muz rekao da si ga ramazila,jer se i moj slicno ponasa i on mi uvijek govori kako sam ja kriva jer sam ga razmazilauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:27:31   
veeseelaa
svašta
nekada i moja Ajša zeza sa ostajanjem u vrtiću, al to je uglavnom nakon praznika kada malo više vremena provede samnom.... dešavalo se da plače, rita se i neće da ostane.... teta je tako isto uzme u naručje i bukvalno na silu unese u vrtić a ja ostanem ko popi*ana, da izvineš
Ali teta poslije toga razgovara s njom i kad sam došla po nju Ajša mi kaže: neće Ajša više pakati kad mama ide na posao, mama se sekira a Ajša je dobra curica....
u biti oni na nju utiču u vrtiću i pričaju joj o tome da mama mora da radi, da će se mama sekirati ako Ajša bude plakala itd
Mislim da tete trebaju naći neki način kako i na koji način da pristupe djetetu da bi olakšali odvajanje od majke...

Imaju li uopće roditeljski sastanci u vrtićima???


< Poruku je uredio veeseelaa -- 14.11.2011 14:28:41 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 14:29:48   
veeseelaa
Sad bi ti moj muz rekao da si ga ramazila,jer se i moj slicno ponasa i on mi uvijek govori kako sam ja kriva jer sam ga razmazilauser posted image


ma ovo i meni mm govori



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:13:30   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa



Imaju li uopće roditeljski sastanci u vrtićima???



mi imamo dva puta godišnje
u pitanju je JU Djeca Sarajeva

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:17:13   
koka i po

IZVORNA PORUKA: taurus

IZVORNA PORUKA: veeseelaa



Imaju li uopće roditeljski sastanci u vrtićima???



mi imamo dva puta godišnje
u pitanju je JU Djeca Sarajeva





moraju biti.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:19:37   
veeseelaa
pa to je malo, po meni bi trebalo bar jednom mjesečno

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:29:39   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: koka i po


IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa ja ne znam zašto se to dešava??? mislim da tako djeca rigorozno odbijaju vrtić??
ja nekako mislim da njima tete nisu dovoljno posvećene i dijete se ne osjeća prihvaćeno i sigurno
Možda griješim user posted image

Ja ne znam.....
Mi dolazimo i sad momak reve,vristi uzas.....ja ga svlacim on se oblaci i vice:neceeeee,ja ga smirim pricam mu,sjednemo na stepenice i lagano mu oblacim papa,on i dalje vristi....Prilazi teta i kaze:necete tako nista postic,dajte ga ovamo.....uze ge u narucje on se rita baca....ona se okrenu i zalupi vrata, ja jadnica umalo vrat ne slomih trceci niz stepenice da ga ne cujemuser posted image
zovem tel,poslije par sati kaze teta.on je super smirio se igra se,spavao bla bla.....dolazim po njega ima turu,sjedi na podu bordo boje u licu i vristi ko godina,halucinira i sva se djeca skupila oko njega i gledaju ga.Teta stoji i kaze:eto vidis od placa si dobio turuuser posted image  



najbezboliniji i najefikasniji "rastanak" i za majku i za dijete,koliko god izgledao surov.
neka djeca se nikada ne naviknu na vrtic,neka ga odmah prihvate a kasnije nastaju problemi.
samo treba pratiti koliko traje "bolni" period adaptacije i regovati i odluciti na vrijeme sta i kako dalje.



ja sam jedno od djece koje se nikada nije naviklo na vrtic, mrzila sam ga...ali

ali

ja sam imala dedu za kojeg sami znala da me moze cuvati ako moji to dozvole i isto jako vazno u moje vrijeme vaspitacice nisu pocinjale rano raditi a moja mama je radila od 7 i 15 i ja sam ostajala sa kuharicom i ja se zakacim za mamu i vristim a kuharica vuce na svoju stranu.

na kraju su me upisali u pretskolsku i tu sam htjela ici jer me dedo vodio i dolazio po mene.

a sto ovo naglasavam jer moj sestric kojeg sam i ja vodila u vrtic isto nije nikada htio u vrtic..kod kapije pocne da mase glavom nece, nece ali njegove tete su bile super.
uvijek su govorile bez predugih rastanaka, ona ga uzme za ruku odvede sa sobom, malo je reci da on urla ali se smiri nakon odredjenog vremena i kada dodjem po njega dijete ok.i ujutru opet ista prica i to je tako bilo jedno vrijeme i odna je shvatio da je tu super i da mu nista ne fali..




_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu koka i po)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:40:37   
elecsys
Drage moje mame hocu sa vama da podjelim jer me niko ne razumije(muž,mama...)on možda jeste razmažen ali takav je sta da radim.iz privatnog sam ga prebacila jer je moj muž kao zaposlenik te organizacije dobio ponudu da i nase dijete pređe u ovaj vrtić koji slovi za najbolji u gradu.Mami sam ga morala jutros odvesti jer bi i on i ja dobili lom živaca od plača.Znam da ponekada previše popuštam ali ja ne mogu gledati da mi dijete histeriše

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:41:32   
taurus
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

pa to je malo, po meni bi trebalo bar jednom mjesečno


ne znam kako je u ostalim vrtićima, ali naše tete su zaista vrlo susretljive tako da roditelj svaki dan može obaviti razgovor sa njima i pitati šta ga zanima

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 15:48:39   
elecsys
tete su ok ja nikoga ne krivim ali ne znam šta se to odjednom moglo desiti pa on neće ni pod koju cijenu,kada ga pitam da li se nešto ružno desilo negira kaže sve je ok ja neću da idem,HOĆU NANIuser posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 16:04:42   
chuci
odvela ja ajšu nani (inače je teta čuva) jer je sin od tet imao zaušnjake (da ne pređe na nju ili na nas bla bla nije to tema priče) i mi došli popodne po nju, kaže fino joj bilo. ona kaže nani odtavi nano ručak, hajmo se igrati, nana posluša.
nana joj napravila doručak, ali njoj su se baš jele viršle (koje kući jede jednom mjesečno ili ni tada) i nana baci doručak napravi viršle.
mi došli u vrijeme ručka ona neće supu hoće opet viršle i plače. ja ne popuštam, nana popusti i napravi viršle ponovo. i onda joj na prevaru daje supu dok čeka da se viršle skuhaju, koju ona pojede jer je gladna. poslije supe kaže ajša hoću tamo u sobi da jedem viršle, neće u terpezariji nego u dnevnoj, nana nosi viršle u dnevnu i ajša naređuje da se mora upaliti crtani dok ona to jede, nana posluša.
kod tete toga nema, a ni u obdaništu.

da ne bude zabune ovo gore je čuvala svekrva a situacija nije puno drugačija ni kad je čuva moja mama. tada gospođica može da jede čak i u krevetu.

nane vazda plačnim glasom samo nek jede, hajde Boga ti. smao nek se ne dere moja princeza sve će nana napraviti.

hB od jutros opet teta došla. ja rahat, nane rahat jer su uživale prošlu sedmicu. poželila tetu drago joj bilo kad je vidjela.

poenta, nane ugađaju ko niko. noramlno da više voli kod nane, dgje je jedini i glavni.


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 16:14:27   
R&T@
IZVORNA PORUKA: chuci



poenta, nane ugađaju ko niko. noramlno da više voli kod nane, dgje je jedini i glavni.



Potpis kao kuca...

elecsys, doci ces u fazu da nece kuci od nane...

Sve sam to jednom prezivjela i opet prezivljavamuser posted image

Lijepi vrtic...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 20:49:20   
SailorMoon
Moja je prosli mjesec posla u vrtic ili jaslice kako se kod vas kaze. Prvi mjesec nije puno isla jer je bila cesto bolesna. i isla je smao po sat vremena. Od ove sedmice ide 2, ostane na rucku i ja idem po nju. Iduce sedmice ce ostajati da spava. malo zaplace kad je ostavim ali odma se smiri, tete kazu da je prava dobrica, ljepo jede, slusa. Ja mislim da je njemu ipak nesta bilo u vrticu i on nece da kaze. Ili mu BAS nana tako ugadja da hoce nani, ali po mome to nevalja. ja bi ga ipak vodila u vrtic ili ga vratila u stari

_____________________________

06.11.2010 mamina i babina dusa se rodila. Volimo te najvise na svjetu.

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: neće u vrtić
14.11.2011 22:50:44   
iv@ncica
sta  da  vam  kazem..svako  je  djete  drugacije...jutra  su  im  teska..mi  sve  brze  bolje,  de  ih  budi,  ustani ..oblaci..nisu  on  jos  za nasih  rituala  i  uzurbanog  zivota,  jotros  ja budim  svoga ..a  on bi spavao...mrak,  hladno , rano i  on  jadni  macak  od  kad  se  rodio  ustaje  kao na  posao...i ide   vise  od  gidinu  dana  i  dosta jutara doslovno  ga  uvucem  u vrtic...i  poslije  bude  ok...on  je  u jaslicama,  jede , spava...i  igra  se  i svadja i  voli  i tuce,ja ne  odustajem  niti  popustam , jer i  nemam  izbora...sto  cu..ne  voli  ga  previse, tete  nisu  neke..ali  sto  je  tu je user posted image

_____________________________

Andrej-06.04.2009 ♥❤♥❤♥

Einstein je umro, Newton je umro, Tesla je umro, a ni ja se ne osjećam baš najbolje!

(odgovor članu SailorMoon)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: neće u vrtić
15.11.2011 9:33:54   
Majčica
Po meni ti je jedina i osnovna greška to što si mu pružila mogućnost da ide kod nane kad plače. On sad zna da ima tu alternativu i to je to.
Ja bih ustrajala i vodila ga, prestaće vremenom, kako rekoše ostale forumašice, kad skonta da je to njegova obaveza.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: neće u vrtić
15.11.2011 9:56:20   
elecsys
majčice,on je tako plakao i histerisao da sam mislila da ce mi dijete dobiti lom živaca.inace nije takav i prije se desi loš dan kada mu se ne ide,plače malo kada odem iz vrtica i prestane dok ja dođem do auta.ali ovo u poned.je užas.ostavila sam ga kod nane par dana da "izcejfi"necu da insistiram i da sjedim na poslu kao na iglama.pusticu ga malo,možda je to neka faza,ne znam ni sama...

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: neće u vrtić
15.11.2011 10:07:25   
Majčica
Joj, ne znam šta da ti kažem... Ako je to odjednom, onda se možda nešto desilo u vrtiću, ne znam jesi li razgovarala s tetama... 

_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu elecsys)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: neće u vrtić
15.11.2011 10:31:16   
elecsys
jesam,kao sve ok,one ga hvale sve u najboljem redu što i on kaže samo on neće u vrtić i kraj priče.

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *