|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Pelenski osip
29.7.2008 22:17:29   
mamina cura
Nisam nasla otvorenu temu a smatram da bi je trebali imati jer pelenski osip sigurno postoji. Zelila sam da savjetima i iskustvom pomognemo zajedno mamama koje se prvi put sa tim susrecu a sama znam kako je to mucna situacija i koliko bebu boli. Koje kreme koristite i sta vam je stvarno pomoglo.
Moja je malena u platnenim pa zna da se ospe i da mi place kad je perem. To mi se desava, koliko sam mogla primjetiti, od baby vlaznih maramica, od vakcine i ponekad od jake stolice. Inace je perem samo vodom iz cesme. Probala sam bepanthen ali slabo, onda pavlovicevu kremu jako slabo. Dali su mi u apoteci kremu koja pomaze. Kako vi durate?

< Poruku je uredio Hanady RR -- 6.9.2010 20:12:24 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje
Revisions: 1 | Neposredna veza do poruke: 1
   RE: pelenski osip
29.7.2008 22:34:40   
nikka
Evo baš mi je danas sin dobio taj osip po guzi, a  imao je  za 20 mjeseci možda još dva puta,izbija mu donji očnjak pa mislim da zbog toga često kaki,inače nije imao problema sa zubićima ako se nastavi i sutra idemo na pregled.
Uglavnom,oprala sam guzu svaki put i našpricala termalnom vodom od Avene,koju ja koristim za lice a slučajno na njoj piše da pomaže kod pelenskog osipa,kada se dobro osuši i bude malo guza na zraku,bolje je što duže,onda namažem cinkovom kremom od nivee,nije još skroz prošlo ali je puno bolje,nije više onako strašno crveno.
Jadničak mali kaže mi, mama boli guza nemoj dirati.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: pelenski osip
29.7.2008 22:39:23   
mamsi
Mi smo baš muku mučili s tim osipima po guzi,a najbolje mu je pomagalo to da se guza što više zrači,krema jekoderm(al smrdi užasno) a i penathen krema.A kad je osip baš bio strašan,kupovala sam u apoteci hipermangan pa ga rastvarala s vodom i u tom mu ispirala guzu(samo obavezno to radite iznad kadice jer se fleke ne mogu skinuti)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: pelenski osip
29.7.2008 22:39:44   
mamina cura
Dusa draga.
Mi se susrecemo sa tim vec nekoliko puta a iz bolnice je vec dosla sa crvenom guzom. Valjda ima osjetljivu kozu. Jednom su joj bile i ranice, to je bilo poslije vakcine, dala sam joj paracetamol sirup da joj spadne temp, i spala je a guza otisla. Mislim da to pravo boli jer ona meni place i kad je perem a kad je osuta.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: pelenski osip
29.7.2008 22:44:09   
Ivona
Ja sam svoju Selenu donijela iz bolnice sa ranama na guzi.
Cesto je kakila,a nisu je redovno presvlacili.

Jedna stara iskusna medicinska sestra mi je savjetovala da je mazem DAKTARIN-oralnim gelom i D-PANTENOL mascu (u omjeru 1:1).
Guza je za par dana bila kao nova!user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: pelenski osip
29.7.2008 22:44:22   
almai
Hvala Bogu ja nisam imala ni sa jednim djetetom taj problem.Odmah ih presvlacim dok se ukake i ako se pojavi malo crvenila namazem originalnom pavlovicevom masti
(ima dosta kopija, samo je ona sa rozim poklopce originalna) i to je to.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: pelenski osip
29.7.2008 23:03:25   
Emina*
Ni mi hB nismo imali nikakvih problema...  Jako cesto ga presvlacim i to je to... 
Prijateljica je imala identican slucaj kao i Ivona.. Mislim da je maleni uzimao i antibiotike zbog toga....
Znam da je kasnije koristila Hipp kremu protiv pelenskog osipa i da je zacas proslo.....
Ona sadrzi cink-oxid i isusuje taj osip..
Inace svaka koja sadrzi upravo cink-oxid moze pomoci,
sad sve zavisi od njegove kolicine  u kremama....

IZVORNA PORUKA: mamsi

krema jekoderm(al smrdi užasno)


Mamsi, ima ista krema pod nazivom "Jecogal" (nasa proizvodnja),
mirise puno bolje od Jekoderm kreme, mislim da je dodana parfimirana vanilija,
pa koliko-toliko popravlja onaj ruzni miris na ribu user posted image   user posted image


< Poruku je uredio Eminica -- 29.7.2008 23:06:31 >


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: pelenski osip
29.7.2008 23:21:56   
mamina cura
Ma nas Jecogal se ne moze porediti sa orginalom. Cak i ako stoji iz njega curka neka tekucina.
I mislim da nije problem u presvlacenju, mi to jako cesto radimo ali ako je obrisem samo jednom vlaznom maramicom guza se zacrveni. Kad smo bili na moru pa sam morala koristiti jednokratne pelene bilo mi je propast svijeta. Nevjerovatna je razlika, tako mi ima osjetljivu kozu. A sad, odkako je pocela dohrana, jako se cesto osipa oko usta. Nekad i iz cista mira. Uglavnom to traje po dva dana najvise i onda super guza, kao iz Pampers reklameuser posted image .

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: pelenski osip
30.7.2008 0:06:13   
suncan_dan
ja sam taj problem imala kod moje malene, probala sam sve kreme, od onis sto se mogu da kupe u trgovini (sa zinoxid´om i calendula) do onih koje dok. propisuju, sve sam ih probala sto postoje u apoteci, samo jedna je ko malo pomogla.pustala je svako par sati da lezi gola, sa crnim cajom, kamilicom idt. dok nisam dosla u bih i kupila u apoteci "djecija mast iva" to je moj brat kod svoje dijece koristio i nikad nisu imali osip, tako da sam ja isto probala, nakon sto sam 3 put namazala otisao je taj dosadni osip, kojega je imala sedmicama! i od kad tu kremu koristim vise nikad nije dosao. kod nje je bio od glivica u ustima "krupica" koje kad jede idu u crijeva, i kad kaki na van, tako da od toka dode. pozz

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: pelenski osip
30.7.2008 0:21:09   
suncan_dan
ove iz apoteke kreme su sve sadrzale Nystatin+Zink te nisu nista pomagale, koja je malo pomogla imala je ove sastojke Miconazol+Zinkoxid.Te kreme za guzu smo uvijek koristili u kombinaciji sa gelovima (od iste firme) za usta.
Nasto se mora isto pazit, da su stvari koje beba uzima u usta na primijer flasice, cusle, kasika itd.  sterilizirane


_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: pelenski osip
30.7.2008 1:40:56   
stella
nismo imali problema stim.dva puta se malo osula.na pocetku smo koristili bademova-jekoderm 1-1 u svakodnevnoj primjeni a od prije mjesec dva smo poceli samo bademovu.hipp i nivea protiv osipa nisu pomogle.
eminice ova jekogal sto smo mi uzimali imala je miris kokosa.
mada smo se mi bas nekako bili navikli na jecoderm da nam je bila prestala smrditiuser posted image  

_____________________________

HANA 26.09.2007
SARA 10.12.2012

(odgovor članu suncan_dan)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: pelenski osip
30.7.2008 6:15:10   
ebru
Ja kako se Mona rodila koristim penaten kremu i kod svakog presvlacenja je mazem.Na pocetku kad je imala mozda jedno 15-20 dana imala je malo osip(jer sam je brisala nekim "lijevim"maramicama) i nikad vise da kucnem u drvo...znaci samo penaten!

_____________________________

MONIKA 11.12.2007
Jeder Mensch begegnet einmal dem Menschen seines lebens,aber nur wenige erkennen ihn rechzeitg!
http://www.youtube.com/watch?v=P6WlXmHrnyU

(odgovor članu stella)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: pelenski osip
30.7.2008 8:33:30   
rozi
I moj je dosao iz bolnice sa osipom po guzi i ledjima. U bolnici su mu ispirali hipermanganom i rekli da nastavim kod kuce. To je trajalo mozda 7 dana i nestalo. Od pocetka nisam koristila vlazne maramice, tek ih sad postepeno uvodim, vec Avene losion za ciscenje bez ispiranja, odlican je. Nakon toga stavljam pavlovicevu i za sada je super. user posted image

(odgovor članu ebru)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: pelenski osip
30.7.2008 11:48:17   
camm
mi koristimo vlazne maramice stalno
i ja jedino sa njima mogu je obrisati kako treba kad se posteno istrese
i stvarno se nikada nije osula,mjenjali smo pelenu svaka 2 sata.
a krema bademova.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: pelenski osip
30.7.2008 12:36:20   
mamina cura
Ja maramice ne mogu zamislitiuser posted image . Samo topla voda iz cesme. Veliki mi je problem kad se napolju istovari pa je moram brisati. Sad smo kupili Babylove sa aloja verom pa vidim kakve su...

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: pelenski osip
30.7.2008 13:25:57   
Suzana
Mi kombinujemo vlazne maramice i pranje guza vodom, a koristimo Pavlovicevu kremu i za guzu, i za sve ostalo poslije kupanja. Zadovoljni smo!
A sinoc na HRT-u, u njihovoj emisiji Potrosacki kod slusam negativne kritike na Originalnu Pavlovicevu mast - kao nije za djecu do 3. godine?! Da li je to antipropaganda?! Rekla bih da jeste. Da li ste vi, koje koristite ovu kremu zadovoljne sa istom?
 
PS: Bas mi cudno da vam se ne svidja miris Jekoderma, meni je predobar :)

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: pelenski osip
30.7.2008 13:27:35   
Suzana
Sto se tice maramica, mi smo jedno vrijeme koristili NIVEA Soft&Care, odlicne su, blag i lijep miris, ali smo presli na VIOLETA Soft Lotion koje su dobre ali upola jeftinije. Ipak mi brisemo dvije bebece guze. user posted image

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: pelenski osip
30.7.2008 14:10:11   
nikka
IZVORNA PORUKA: Suzana
A sinoc na HRT-u, u njihovoj emisiji Potrosacki kod slusam negativne kritike na Originalnu Pavlovicevu mast - kao nije za djecu do 3. godine?! Da li je to antipropaganda?! Rekla bih da jeste. Da li ste vi, koje koristite ovu kremu zadovoljne sa istom?
 
PS:


Da i ja sam gedala,pričali su o proizvodima koji sadrže bornu kiselinu,nesmiju se upotrebljavati kod djece ispod 3god.Ja moram priznati da sam probala i da nije odgovarala maloj guzi,nego samo bademova.

(odgovor članu Suzana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: pelenski osip
30.7.2008 14:20:58   
mamina princeza
moja bebica je takodje odmah u porodilistu dobila manji pelenski osip i odmah smo je mazali hippovom kremom al se nakon nekoliko dana dana osip prosirio guza se zacrvenila a hipp vise nije pomagao.
Pocela sam koristiti jekoderm i ubrzo je nestalo. I sad ponekad stavim.

Ma i ja ne znam sto svi govore da smrdi meni je super miris

_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: pelenski osip
30.7.2008 14:37:22   
mamin sin
Mi nismo imali problema s tim, hvala Bogu... Ponekad se malo zacrveni guza ako odmah ne presvucem poslije kakanja. U pocetku smo koristili jekoderm, a onda sam dobla testere kreme Sudocrem iz Hrvatske i user posted image  Jos uvijek ih imam pa nisam provjeravala ima li te kreme kod nas u apotekama... moguce...
Vlazne maramice koristimo babylove od rodjenja i nikakvih problema nemamo ali samo ponekad, ako smo kuci obavezno peremo guzu toplom vodom i ponekad djecijim sapunom.
A Pavlovicevu koristimo od rodjenja za sve i super nam je... Ne znam koliko ima istine, pa njom su i nas mame mazale...user posted image

(odgovor članu mamina princeza)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: pelenski osip
30.7.2008 15:25:35   
Negra07
I ja sam probala sve kreme ali nista nije pompglo dok nisam uzela uapoteci bebi kremu a nije bila losa ni ruziceva mast. pa probajte necete se nadam se pokajati. Pozdrav

(odgovor članu mamin sin)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: pelenski osip
24.8.2008 18:53:23   
kana
namazala sam jecolom i ima predobar misris,nesto kao na vaniliju,mada je to cudno jer ja ne volim misris vanilijeuser posted image vidjeti cemo...

_____________________________

"ako ne znaš voliti sebe,nećeš znati voljeti ni druge.."
TARIK 03.03.2008. mamina ribica:)

(odgovor članu Negra07)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: pelenski osip
27.8.2008 20:39:59   
Hannah
Pavlovićeva krema uopšte nije registrovana kao krema za bebe, jer ne može radi borne kiseline. Ja je prestala koristiti.
Imali smo osip koji je bio uporan (mjesec dana je trajao), čak sam išla pedijatru.
Kupila Musteline kreme za pelensko područje, protiv osipa, mazala jekodermom, bademovom, niveom protiv osipa, nevenovom kremom, pavlovićevom itd...
Pogodite od čega je prošlo - od JESTIVOG ULJA!

(odgovor članu kana)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: pelenski osip
28.8.2008 9:54:00   
mamina cura
Kod koristenja platnenih pelena ne preporucuje se koristenje masnih krema. Ja svoju malenu nikako ne mazem ni sa cim a ako vidim da je guza malo crvena, sto se povremeno desi, nasla sam svoju DEFLAMOL kremu namjenjenu samo za pelenski osip. Ona je bijela kao kreda i nije masna. Pomagala mi je i za osipe od znojenjauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: pelenski osip
12.9.2008 16:30:11   
Nadi
Moj savjet bi bio kod pelenskog osipa napraviti kupku od kalij hipermangana. To su ljubičasta zrna koja se uzmu u apoteci. U veću posudu vode stavi se par zrnaca da se dobije blijedo bebi roza boja vode. Proba se na unutarnjoj strani polaktice majke da ne ostaju tragovi i time beba opere par puta na dan. Guza se dobro osuši na zraku i namaže samo orginalnom bademovom kremom. Ako ni ovo ne pomaže postoji krema Pantexol koja je za prevenciju i liječenje pelenskog osipa.
Kikica nije imala hvala Bogu problema sa tim. Inače uvijek pri presvlačenju pelene perem je vodom, i mažemo se bademovom kremom.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Šta da saznate...
пеперутка16

..da nosite trojke, šta bi uradili?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *