|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   prokuhano mlijeko
8.8.2008 15:39:42   
nesanica
E ovako, ja sam svom user posted image kada je presao godinu dana pocela davati kravlje mlijeko. Naravno mislim na ono pasterizovano,a  ne domace. Medjutim nisam ga nikada prokuhavala.Cula sam da je to mlijeko dovoljno obradjeno te da bi se prokuhavanjem unistili vitamini i sve ostalo.Ali od svoje zaove sam cula da ona uvijek prokuhava mlijeko i da ga samo takvog daje djeci. Dal vi prokuhavate?
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: prokuhano mlijeko
8.8.2008 15:50:56   
M kao Mama
nika u životu, da prokuhavam mlijeko iz tetrepaka, aličula sam ija od nekih "persona" da to rade, meni je to nepotrebno, pa ja pijem to isto mlijeko i da nešto ne valja, do sada bi osjetila

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: prokuhano mlijeko
8.8.2008 15:54:42   
nesanica
Mene kad je moja zaova vidjela da dajem malcu neprokuhano mlijeko pravo se zacudila. Pa kontam mlijeko je termicki obradjeno pa jos da ga ja obradjujem sta ce ostati u njemu. Hajde da znam da nisam sama.

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: prokuhano mlijeko
8.8.2008 15:54:48   
lamka
ja lično dok je moja lamija pila mlijeko nikada joj nisam prokuhavala vec sam joj ga samo malo umlacila kako nas narod kaze da ubije studen iz frizidera jer ona inace nece nista vruce a mlijeko pogotovo.mislim da nema potrebe ali je to moje misljenje

_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu nesanica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: prokuhano mlijeko
8.8.2008 16:10:32   
nely
´slazem se da ne treba prokuhavati..i ja ga pijem onako,jos kad je hladno mmmm...mislim da i pise na ambalazi da je nepotrebno prokuhavati..

_____________________________

...edvin...15/6/o8

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: prokuhano mlijeko
8.8.2008 16:14:41   
mamyca
Nisam ga jos nijednom prokuhala,i mislim da nema potrebe,od kad znam za sebe pijem ga hladnog ili lagano ugrijanog,Ali i ja znam neke ljude koji to rade,pa ko voli nek izvoli.

_____________________________

Hamza 11.3.2008.

(odgovor članu nely)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: prokuhano mlijeko
9.8.2008 9:27:56   
hanabanana
Pedijatri savjetuju da se uzima mlijeko u vrecicama koje se prokuhava. Zašto???
Pa zbog toga što je mlijeko u tetrapaku tretirano odredjenim postupcima upravo zato može i tako dugo stojati neotvoreno, čak i na sobnoj temperaturi.

Bez obzira na to sve, ja pijem ono iz tetrapaka i nikada ga nisam prokuhala. Hana je pune tri godine pila adaptirano, a sada malo adaptirano malo ovo iz tetrapaka - bez prokuhavanja

(odgovor članu mamyca)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: prokuhano mlijeko
9.8.2008 19:50:30   
Najdraza mama
Kada su poceli da piju mlijeko iz tetrapaka ...samo sam malo grijala da nije hladno i nikada nisu imali problema sad su vec veliki ...nisu bebe

_____________________________

Mama vas voli..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: prokuhano mlijeko
26.9.2008 15:41:46   
camm
 nisam znala da se ne treba prokuhavati
ja to sve radim al evo sad znam.

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu Najdraza mama)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: prokuhano mlijeko
1.9.2009 0:48:38   
milenium
prokuhajem!

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: prokuhano mlijeko
1.9.2009 0:50:03   
milenium
da ne bude zabune,mi još dojimo al kad mu dajem čokolino onda prokuhajem,ali to i nije tako često jer ne voli bač čokolino niti ikakve slične džidžeuser posted image

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:08:12   
acudesa
i ja prokuhavam...zašto? ukusnije mi je nego neprokuhano (možda me samo asocira na ono domaće mlijeko, sugestijauser posted image ) ali eto, prokuham ga
ali kad žurim, samo ga podgrijem, možda ovo ne budem radila sa drugim djetetom, možda se opametim

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:15:51   
Amrino
E pa i to da cujem...prokuhavati tetrapak?! Nije mi jasno zasto ga onda kupujete?! user posted image Kupite onda fino ono mlijeko u kesi i prokuhate ga. Tetrapak se ne treba prokuhavati.
I ja i Hamza ga pijemo neprokuhanog i to drito iz frizidera! Ja mlijeko volim jedino kada je hladno a Hamza inace ne voli nista vruce ili toplo..MM uopste ne pije nikakvo.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:16:10   
Hanady RR
prokuhavati mlijeko iz tetrapaka nije uopće greška. na to pitanje odgovor je dala grana koja se zove mikrobiologija. prokuhavanjem mlijeka ubijaju se bakterije koje se stavarju u mlijeku, a mlijeko i mliječni proizovid podložni su različitim opasnim bakterijama. temperatura prokuhavanja mlijeka te bakterije uništava. Mlijeko u tetrapaku ima doddatke koji čine da to mlijeko može trajati duže, međutim ono može imati u sebi bakterije koje se razvijaju...prokuhavanjem istog dovodite do smanjenja mogućnosti unošenja tih bakterija. temperatura prokuhavnja je potrebna da nas zaštiti od različitih nepodobnih mikroba ali ona neće naškoditi kvaliteti mlijeka, mlijeko nije povrće pa da sa jačim kuhanjem iz njega odu hranjivi vitamini i minerali.

Ja sugerišem...svako mlijeko treba prokuhati prije upotrebe.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:18:03   
žana o8
Mlijeko iz tetrapaka ne treba prokuhavati.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:20:29   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady

prokuhavati mlijeko iz tetrapaka nije uopće greška. na to pitanje odgovor je dala grana koja se zove mikrobiologija. prokuhavanjem mlijeka ubijaju se bakterije koje se stavarju u mlijeku, a mlijeko i mliječni proizovid podložni su različitim opasnim bakterijama. temperatura prokuhavanja mlijeka te bakterije uništava. Mlijeko u tetrapaku ima doddatke koji čine da to mlijeko može trajati duže, međutim ono može imati u sebi bakterije koje se razvijaju...prokuhavanjem istog dovodite do smanjenja mogućnosti unošenja tih bakterija. temperatura prokuhavnja je potrebna da nas zaštiti od različitih nepodobnih mikroba ali ona neće naškoditi kvaliteti mlijeka, mlijeko nije povrće pa da sa jačim kuhanjem iz njega odu hranjivi vitamini i minerali.

Ja sugerišem...svako mlijeko treba prokuhati prije upotrebe.

yesssssssssuser posted image
znala sam ja da ima još neka kvaka osim okusa, ali se nisam mogla sjetiti,...
između ostalog, kad mi tetrapak nije friško otvoren na taj način provjerim da li je mlijeko OK (da se ne usiri)

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:21:01   
Amrino
Terapak se ne treba prokuhavati- ono se otvori- drzi u frizideru i potrosi u roku par dana. Nijedna hrana koju unosimo u organizam nije sterilna- na svakoj ima bakterija, mikroba...kao u ostalom i na nasem tijelu, u zraku... Ako neko zeli prokuhavati mlijeko zasto onda ne kupuje ono iz kese- koje je by the way i jeftinije? Ne kontam zasto kupovati tetrapak na kojem pise- da prokuhavanje nije potrebno- pa ga prokuhavati user posted image . Fakat- ne kontam.

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:22:52   
žana o8

između ostalog, kad mi tetrapak nije friško otvoren na taj način provjerim da li je mlijeko OK (da se ne usiri)
[/quote]

Pa dovoljno je da ga probaš i osjetićeš jel usireno.

_____________________________

nestašni smo strašno, uh, uh, bilo je po guzi

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:23:03   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Amrino RR

Terapak se ne treba prokuhavati

slažem se, ne treba, ali ja ga prokuhavamuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:27:39   
acudesa
IZVORNA PORUKA: žana o8



Pa dovoljno je da ga probaš i osjetićeš jel usireno.

vjeruj mi da miris i okus mlijeka kad ga probam znaju biti user posted image , iako je tek otvoren tetrapak mene miris mlijeka asocira na pokvareno, naročito kod pojedinih proizvođača
zato ja maminom metodom-na šporetuser posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu žana o8)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:29:58   
Anoniman
Kada je moja malena "zavrsila" sa Aptamilom, pocela sam joj kupovati mlijeko u kesicama. I dan-danas svi pijemo to mlijeko iz kese...(saraj milk, nocko).Ukusnije mi je, a i ja sa mirnija kad znam da je prokuhalo i kuhalo 3min.
Mlijeko u tetra paku koristim, uglavnom, za kolace.

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:32:29   
ElmaB
Ja nikad nisam prokuhavala mlijeko iz tetrepaka niti cu, jer za tim zaista nema potrebe.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:34:04   
dana3
U mlijeku postoje bak terije koje pomazu u probavi i prokuhavanjem one se dodtno unist ava ju  .
z at o postoje  razni napi tci       obo gacen i  tim baktreijama i kos taju jako  puno.
mlijeko utetrapaku ne treba                   prokuhavati


izinite napisanju-sin mi je u krilu pa ovo pisamnje ispade nemog y úcamisija 

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:37:51   
Ilhana RR
nikad me nebi naumpalo da to uradim... pogotovo ovde kako imamo kvalitetno mlijeko, ja cak i nemogu da pijem nijedno drugo mlijeko nego ovo iz mlijekare Skånemejeri koja pripada ovom nasom podruciju gdje zivimo...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: prokuhano mlijeko
4.9.2009 22:40:18   
acudesa
IZVORNA PORUKA: dana3

U mlijeku postoje bak terije koje pomazu u probavi i prokuhavanjem one se dodtno unist ava ju  .
z at o postoje  razni napi tci       obo gacen i  tim baktreijama i kos taju jako  puno.
mlijeko utetrapaku ne treba                   prokuhavati


izinite napisanju-sin mi je u krilu pa ovo pisamnje ispade nemog y úcamisija 

user posted image user posted image user posted image user posted image
ja kontam fale ti neke slike od mlijeka koje se ne prokuhavauser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *