|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 63 64 [65]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Prvačići
15.10.2018 8:42:23   
Lulu_08

IZVORNA PORUKA: bejbibi

Lulu e bas mi je drago da i kod nas ima bar slican sistem . Ne treba ih vec od prvog dana mucit sa zadacom,ucenjem pjesmica i gluposti. Sve u svoje vrijeme .
Mi smo isto u cetvrtak imali prvi roditeljski sastanak i nije nam individualno pricala o djeci jer kaze nema sta zasad . Opcwnito su divan razred i divno se slazu .
Ono sto potencirqju uciteljice jeste individualni razgovori sa roditwljima mimo roditeljakog sastanka . I za to imaju vrijeme i dan kada i tablicu gdje se roditwlji opisuju ...nema ovdje banuti kad god hoces .imas red i svi to prate.
I to mi se svidja da traze od roditelja da se angazuju. One koji necw pozovu ih sami ucitelji. I to su trazile bar 1x u 2 mjeswca zasad .jer nema potrebe cesce .
Hah ,aktivnosti ...drage moje ovdje bas paze na to .
Svakom uceniku ce se dodijeliti knjizica u koju ce se upisati dal zna rolanje, igranje loptom, skijanje ili plivanje, voznja bicikla ... znaci to dijete mora sve da zna ...zatim ce do aprila imat sansu citati knjige i pricati pred razredom i za to se dobiju nekw znacke koje se upisuju u tu knjizicu . Ko ispuni sve to dobija neko zltno sunce znacku i neku nagradu .
Pored toga imaju knjizice od zubara gdje svaki mjesec imaju pregled (dolazi im obavezno zubar u skolu) i daje pecat za taj mjesec na osnovu kakvi su zubici . A gledaju tako sto im daju neku bombonicu koja oboji zube u pink i na osnovu toga vide ko ima ciste ko pok arene zube .. M vec ima dva zeca pecat i to ke kao najbolji pecat user posted image pazimo na higijenu ...
Eto raspisah se malo ..cisto onako informativnouser posted image


Puno jako puno sličnosti sa našom školom i njihovim programom zaista. A kada spominješ zlatne značke, to je još od Ex Yu ostalo, znači nije izumrlo hehehehe. Ja sam u Bgd početkom 90ih kada je još bio na snazi stari plan i program u drugom razredu osvojila zlatnu značku za 30 pročitanih lektira u mjesec dana, i znam da sam jaaaako ponosna bila zbog toga hahaha.

Ugl. i mi imamo te individualne informacije 1 na 1, a roditeljski je bio na početku informativni pa pravi, i mislim da će biti na kraju polugodišta osim ako ne bude bilo potrebe, za sada učiteljica kaže da su djeca super, lijepo su se snašli, dobro funkcionišu zajedno i za sada vole dolazak u školu što joj je najvažnije za taj sami početak.

user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1601
   RE: Prvačići
15.10.2018 9:49:12   
bejbibi
Ah ,znaci to je jos od ex yu user posted image ... znam da je i mm imao te zlatne znacke jos tad . Isto 90tih ovdje u slo .
Uglavnom to je dobra motivacija djeci .medjutim iako moj M zna citati na slovenskom ,ne zna pricati jos uvijek .vise rqzumije ...pa ni ne moze ispricat knjigu . Al ima vremena do aprila pa se nadam da cemo nesto i procitati user posted image odnosno ispricati pred razredom jer citamo jos od pocetka . Svaki petak idu u biblioteku i uzimaju po 1 knjigu .onu koju procitaju vrate ,uzimaju drugu i tako...
Uglavnom lijepo im je , uzivaju,igraju se .nikakvog stresa ...
Cak je uciteljica naglasila da kad krenu sa zadacom da ih n forsiramo i ispitujemo sta imaju za zadacu,sta su radili i sl jer im je cilj da djeca sami zapamte i da nam sami kazu .da osjete tu idgovornost .tako da i ako zaboravi zadacu nije problem uradit ce naredni put ...

_____________________________

M 03.08.11-----> BABIN SIN ;)

A 23.03.15------> MAMINA CURA ;)

E 12.03.17------> BABINA KOPIJA ;)

"Sa djetetom treba ovako: do 7g igraj se, od 7-14g odgajaj, od 14-21 g budi prijatelj, od 21+ pusti"

Neki autor...

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1602
   RE: Prvačići
15.10.2018 10:57:16   
Lulu_08
Ma super zvuči sve baš mi se sviđa, eto hB i kod nas je mnogo slično i ja sam lično pravo zadovoljna :)

A knjiga je zakon, ja lično obožavam čitati, a i seniorka je ista, ona već godinama čita redovno bukvalno iz hobija, tako da joj lektire dođu kao razonoda a ne kao zadatak hehehe.

Juniorka još ne zna čitati, tek slogove slaže pa nadam se da će se i njoj svidjeti čitanje kada ga savlada :)

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu bejbibi)
Neposredna veza do poruke: 1603
   RE: Prvačići
11.4.2019 12:03:14   
Crnkica
Pozdrav,

Kako vaši prvačići sa pisanjem diktata,jesu li već savladali ili imaju problema..Kako sa čitanjem?

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 1604
   RE: Prvačići
14.4.2019 10:26:31   
Iammom
Ćao, ćao :)

Pa zna čitati mada ga duže riječi zbune pa onda čita na slogove... Ali dobro, ide na bolje :) Diktati su u principu ok, tu i tamo zna  neko slovo promašiti ali... Vježbamo. Ima problem sa rukopisom, ružno piše skroz mada nisam ni ja ništa bolja. 😂

_____________________________


¦2011¦

(odgovor članu Crnkica)
Neposredna veza do poruke: 1605
   RE: Prvačići
15.4.2019 8:21:29   
vedada
kad smo kod ćitanja moja ćita još uvijek slovo po slovo, ne znam da li je to dovoljnio. Povremeno vježbamo pisanje, al još uvijek joj po negdje fali slovo.


_____________________________

A 2012
E .2015

(odgovor članu Iammom)
Neposredna veza do poruke: 1606
   RE: Prvačići
24.9.2023 13:05:06   
manuela RR
Vidim da tema dugo nije aktuelna a trenutno u mom životu najaktuelnija 😊Ima li vas još mama đaka prvaka ?Kako se nose vaši prvačići sa obavezama?Kako vi iskontrolišete i uvodite im plan rada domaćih zadatak ?Ako ima voljela bi da razmjenimo iskustva  ❤️

_____________________________

A- Februar.2017.
E- Oktobar.2008.

(odgovor članu vedada)
Neposredna veza do poruke: 1607
   RE: Prvačići
25.9.2023 23:55:16   
Visnja RR
manuela RR user posted image
mame su nam se odavno uspavale
kod tebe dva prvačića...OŠ i SŠ user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu manuela RR)
Neposredna veza do poruke: 1608
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  61 62 63 64 [65]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  61 62 63 64 [65]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *