|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Histeroskopija
30.4.2010 0:07:47   
malena27 RR
prenos postova:

IZVORNA PORUKA: malena ze

Sara ,histeroskopija se sada moze uraditi i kod Balica,ali iskrena da budem malo mi je skupo kod njih (700 km),obzirom da planiramo IVF .Je li znas koliko kosta u Banja Luci?Pozdrav...



IZVORNA PORUKA: patrizia

Pozz
Da se nadovežem ovo za histeroskopiju,ja sam je uradila u KBZ Zenica prije 25 dana,uradio mi je dr Ribič i extra je,i koštalo me je sve pošto sam zaposlena 7,20KM.Sve ukuno traje 5 minuta...


IZVORNA PORUKA: malena27 RR

i mene je isto radio Ribic, 08. januara, takodjer platila 7,20 KM... 


IZVORNA PORUKA: sara za

Ja sam platila 500 KM u B luci,trajalo je 15 min i isla sam kuci isti dan,nakon osam sati lezanja,sam dr.je sve licno dogovrio sa tim dr.iz B luke i ja sm bila zadovoljna,ali provjeri i ovo za Zenicu to bi ti bilo pravo povoljno...Pozz


IZVORNA PORUKA: malena ze

Onda definitivno cu i raditi u Zenici.




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu selma123)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: Histeroskopija
22.5.2010 21:30:27   
malena ze
Napokon sam uganjala doktora,tako da ce mi histero raditi negdje oko 10. juna,ne znam tacno zavisi kad mi dodje user posted image ,pa kad prodje u bolnicu.Samo mi je zao sto necu stici na termin u julu za ivf,ali sta se moze,cekamo septembar.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: Histeroskopija
14.12.2010 11:31:32   
malena27 RR
prenos posta:

IZVORNA PORUKA: dojbinica

veliki pozz moje ženice!
pošto imam submukozni miom, preporučeno mi je da radim histeroskopska resekcija, jer mi miom smeta ugnježdenju trudnoće.Interesuje me gdje bih to mogla ovdje kod nas u Bosni uraditi, pozz




_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu malena ze)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: Histeroskopija
4.10.2012 16:55:26   
asko
Dali ima neka da je radila histeroskopiju na GAK u Tuzli?

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: Histeroskopija
13.12.2012 21:57:48   
vjesticica
Drage moje, želim vam prenijeti svoje iskustvosa hysteroscopie, nekome će sigurno koristiti, kao što su i meni koristila iskustva članica sa raznih foruma prije nego sam otišla na histeroskopiju. NIJE NIŠTA STRAŠNO. Najgori je dio dok skupljate nalaze zbog opšte anestezije, to se oduži, ali izdrži se. Kad vas prime u bolnicu, opustite se... Klistir je malo neugodan,ali i to brzo prođe. Kod mene je buđenje iz opšte anestezije bilo super. Otišla kući isti dan, naravno, uz tablete protiv bolova. Leškarila sam skoro 20 dana, i krvarila pomalo, ali stari socijalistički ulošci sve to rješavaju. I Brufen u kombinaciji sa paracetamolom rješava bol. Nemojte dizati ništa teško, niti se forsirati da hodate previše- samo pomalo. U međuvremenu sam dobila, samo krvarenje postalo jače pred kraj, i kontala sam da me ne boli jer sam pod tabletama. Ali, zaista, sad sam već drugi put dobila, bez bola, još ne mogu da vjerujem. Normalno radim, krećem se, imam odnose. Inače, ranije, prije histeroskopije sam redovno padala u nesvijest od bolova kad dobijem. I redovno su me doktori ubjeđivali da imam ciste na jajnicima, onako ofrlje. Tek kad sam otišla kod dr koja je uradila transvaginalni uzv, saznala sam da imam ogroman polip endometrija, koji je , hvala Bogu, histeroskopski uklonjen. Sad sam super, po prvi put nemam problema kad dobijem. Nemojte se plašiti histeroskopije, a može vam puno koristiti . Ako ko ima kakvih pitanja- tu sam da pomognem. Ja se sada bacam na pravljenje bebe :)

(odgovor članu asko)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: Histeroskopija
30.6.2016 10:31:41   
nanaca
Zdravo! Preporuceno mi je da radim histeroskopiju, jer imam Uterus sustetus.

Receno mi je da se to moze privatno uraditi. U Bahceciju kosta 1500, a u New Life 2500 KM.

Ima li igdje jeftinije? Je li moguce da se u bolnicama to ne moze uraditi?

(odgovor članu vjesticica)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: Histeroskopija
1.7.2016 15:26:52   
malena27 RR
Zasto ne bi moglo i u bolnici ako imas zdravstveno osiguranje?
Ja sam je radila sa uputnicom iz Dispanzera za zene, samo jos insistiraj na opcoj anesteziji - platila sam ukupno 6 KM participacije za taj dan sto sam odlezala nakon obavljenog zahvata.



_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: Histeroskopija
2.7.2016 9:14:42   
nanaca
Hvala ti na odgovoru. U kojoj klinici si radila? Koliko traje zahvat i koliko oporavak? Kad se mogu vratiti standardnim aktivnostima? Je li to tebi pomoglo oko zaceca? Meni nije jasno kako to da neki dr ne vide tu pregradu, a neki vide.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: Histeroskopija
4.7.2016 13:01:58   
malena27 RR
Radila sam u KB Zenica, radilo se o obicnoj histeroskopiji gdje su samo pregledali ima li nesto sto bi moglo smetati zacecu (inace jako los spermiogram kod muza i ne dolazi do prirodne trudnoce). Histero sam radila u sklopu priprema za VTO. Zahvat traje 10-15 minuta, kod mene nije nista nadjeno. Pretpostavljam da kod otklanjanja pregrade traje duze i da je oporavak malo sporiji ali vjeruj mi nije nista strasno.
Boli kao kad dobijes prvi dan, par dana mirujes i onda u napad....
A kako ne vide? Pa ne vide ni recimo neki kad bebe imaju deformacije, a te pregrade i jeste jako tesko uociti...znam dosta zena koje su izgubile trudnoce radi pregrada ili su morale strogo mirovati dok beba dovoljno ne poraste da ih poguraju....

_____________________________

Beta 05.02.2010. 12,79
Beta 29.12.10. 557,93
Beta 31.12.10 1771,92
09.08.2011. rođen moj dunjaluk
Beta 09.06.15. <5
Beta 12.05.16. 504 i 16.06.16. spontani
27.01.17. vanmatericna

(odgovor članu nanaca)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: Histeroskopija
26.8.2016 12:10:12   
strepnja
Ej moj Boze, prije godinu dana ne bih ni znala sta je histeroskopija a danas evo da pisem o svom iskustvu... Cest la vie, kazu :)

Radila u Bahceci prije nekoliko mjeseci, u sklopu pretraga za VTO jer mi nisu mogli uraditi HSG zbog ... duga prica.
Priprema: analiza urina i krvi sa parametrima koji su mi naveli na listi koju su mi dali, sve uradila u Vrazovoj izuzev analize na koagulaciju krvi cini mi se. To nisu radili u Vrazovoj pa sam otisla na kraju privatno. I jos internisticki pregled!

8 sati prije histeroskopije nisam smjela da jedem niti pijem. Dobro se ispiskila do zadnje kapi urina i odveli me u salu. Uspavali me, i kad sam se probudila vec sam bila u sobi u krevetu. Dosao doktor i sestra, donijeli mi CD sa video snimkom histeroskopije (nisam znala da mi je uterus onako njezno pink boje). Nasli na neki polip koji su odstranili i poslali na analizu. Sve ostalo ok. Dali mi antibiotike cini mi se i paracetamol. Poslije 2 sata sam isla kuci.

Malkice stomak bolio kao pred mengu, ali nista pretjerano. Taj dan izigravala ranjenicu :D malo se mazila i sl, sutra vec otisla na posao. Sto se tice krvarenja, ovako dva puta po neki smedjkasti trun izasao i to je to.

Sve u svemu, nodje veze. Najgore od svega mi je sto sam bila toliko ZEDNA prije histeroskopije jer nisam smjela da pijem nista. Joooj kako sam zedna bila ....
Cijena oko 1500 KM.

Puno gore iskustvo imam sa punkcijom. Ne u smislu pripreme, i trajanja punkcije vec bolova poslije :( Ali to je vec druga prica.

(odgovor članu malena27 RR)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: Histeroskopija
10.3.2017 10:05:40   
viktorija357
pozdrav, da li je neko radio u Dobojskoj bolnici? imate li iskustva sa njihovim dr?
meni preporucuju dr Sredic Gordanu? user posted image
da li je neko isao kod tog dr u Prijedor u skorije vrijeme, vidim da ste pisali o tom dr Luki?
kod Balica je histero i laparo 2500 !

(odgovor članu strepnja)
Neposredna veza do poruke: 61
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3]
Idi na:








Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *