|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   stambeni krediti
8.2.2009 22:28:52   
idana_85
Zanima me vase misljenje o stambenim kreditima, tj ovim uzasno velikim kamatnim stopama i da li znate gdje se mogu uzeti povoljno stambeni krediti...

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.

Neposredna veza do poruke: 1
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 13:29:18   
Blue rose RR
Da te razočaram - povoljan , NIGDJE.
Ja sam neki dan sa mužekom gledala malo te opcije za kredite, i banke su se svele na mali otplatni rok, a visoke kamate.
Prvenstveno mislim na Raiffeisen i Unicredit.
Inače ako imate šta ušteđevine, ne znam kakva je opcija.

Prošaltaj malo po njihovim stranicama, i još nekih drugih banaka u BIH, pa možda ti nešto bide povoljno - naravno sa hipotekom. to ti ne gine bez zaloga.
Znam da unicredit daje preko 30.000 KM samo uz hipoteku.
A možda da vidiš da li ispunjavaš uslove za one stambene kredite za mlade - doduše znam da su bili baš nekako - oštri u svojim kriterijama, ali su imali bodovanja za mlade, shodno masi faktora.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 14:16:36   
Anoniman
Pogledaj u Hypo,ja kad sam nedavno išla da vidim za stambeni kedit,da se malo raspitam oni su bili najpovoljniji,al juče sam čitala na TXT FTV da bi trebalo u martu da padnu kamatne stope za 1,5 %,jer postoje svi uvjeti za to,al je kredit jaaako teško dobiti danas,toliko su pooštrili uslove katastrofa a kamate svugdje u svijetu padaju zbog krize kod nas rastu,heheeh ma BIH je katastrofa zemlja sama od sebe nekada se pitam kako uopćei postoji ova zemlja,bolje da smo nečiji prorektorat bili bi nam bolje.

(odgovor članu Blue rose RR)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 14:22:53   
maslačak82
Nije ni u Hrvatskoj bolje..............

_____________________________

Još jedna trudilica


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 15:37:18   
juni
Mislim da je ovaj period sad najgori za podizanje velikih kredita, ne bih ti preporucila. Mozda bi bilo bolje da sacekas do ljeta, tada bi se situacija trebala popraviti i koliko toliko stabilizirati.

_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu maslačak82)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 15:48:40   
budućamama
IZVORNA PORUKA: idana_85

Zanima me vase misljenje o stambenim kreditima, tj ovim uzasno velikim kamatnim stopama i da li znate gdje se mogu uzeti povoljno stambeni krediti...


Ranija UPI, a sad Intesa San Paolo bank je najpovoljnija za stambeni hipotekarni kredit za mlade. Tamo smo MM i ja uzeli stambeni kredit prošle godine u maju...

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu idana_85)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 15:54:20   
Gigana
slušaj sta ti budućamama kaže, ona je pravo iskusna u tome. user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Vedo 2007.g. i
Esma 2012.g.

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: stambeni krediti
9.2.2009 17:20:14   
idana_85
Najvise sam gledala unicredit, jer mm tu prima platu a i klijent je A klase, drzavna firma, prije vremena otplacen jedan kredit itd...Za mlade bracne parove (nema jos godina od kako smo se vjencali) su najpovoljniji, ali ja moram biti suduznik, a islim da to ne moze jer ja ne radim....A kamate...uzas. Mi htjeli uzeti za renoviranje 30 000 daje ti na 10 godina, skoro 10% kamata, znaci vracas duplom...ma ni u ludilu. Jedia je opcija da cekam i da trazim poso. Hahah, sad bih trebala otvoriti temu TRAZIM POSAO user posted image

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Gigana)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: stambeni krediti
10.2.2009 14:07:48   
Anoniman
hehe ne bi bilo loše da otvoriš temu tražim posao,pa ako bi neka od nas forumašica čula za neki posao pa jedna drugoj javimo,preporučimo itd....user posted image

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 9
   RE: stambeni krediti
10.2.2009 19:33:01   
idana_85
evo i hocu, samo ne znam na kojem forumu? mozda mi moderatori mogu pomoci???

_____________________________

R, 08.10.2008....
A, 25.02.2014.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: stambeni krediti
23.12.2009 18:45:21   
Elif
Ako moze buducamama informacija kolika ti je kamata na kredit? Zanima me jer sam danas bila u Intesa banci i sad je za mlade kamata 7,77%.

Lijep pozdrav

(odgovor članu budućamama)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: stambeni krediti
28.1.2011 23:06:24   
Anoniman
Vidim da ova tema nije nesto aktivna ali eto ja bih molila da mi neko odgovori ako zna.MM i ja zivimo pod kiriju,medjutim planiramo odnosno,nadamo se da cemo nekad i kupiti neki stan jer je ovako zaista tesko.Zanimaju me ti stambeni krediti.Muz mi radi kod privatnika,platu prima na ruke,da li je moguce dici kredit ako nisi zaposlen u nekoj drzavnoj firmi s visokim platama...Cula sam da je to nemoguca misija..Ja ne radim,a njegova plata je 600KM,jedino sto ja imam je stan koji je na mami..stan je od maminog oca ali njoj ostaje nakon njegove smrti.Inace ona zivi u inostranstvu..sad ne znam moze li taj stan pomoci pri tom dizanju kredita.Da ga ona stavi pod hipoteku..ne razumijem se bas u sve ovo..pa se izvinjavam ako su mi pitanja smijesna..ako neko zna bilo sta molim za odgovor..bilo kakva pomoc je dobro dosla..
hvala unaprijed

(odgovor članu idana_85)
  Neposredna veza do poruke: 12
   RE: stambeni krediti
21.7.2011 13:47:12   
Anoniman
i mene nesto slicno zanima.
ali vidim da niko ne pise na ovoj temi.
trebam kredit.muz radi ali je pod ugovorom koji produzava,znaci nije stalni radni odnos.
ne trazimo stambeni kredit.mi bi kredit od 8000km na 5 god.gdje i kako.dakle imali bi zirante to nije problem,al problem je sto niko ne da kredit ako nisi u stalnom radnom odnosu. molim preporuke.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: stambeni krediti
21.7.2011 14:40:10   
Bambi09
Ja mislim da sa zirantima ne bi trebali imati problema kod Raiffeisen banke, ali oni su najskuplji, tj. imaju najvece kamate... Problem je sto tm nije ugovor na neodredjeno vrijeme, ali ako bi imali zirante koji imaju radni odnos na neodredjeno vrijeme mislim da bi mogli to ostvariti... U svakom slucaju sretno user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: stambeni krediti
24.7.2011 14:22:46   
ElmaB
Ja bih ti rado poslala PP, ali ne mogu jer nisi otkrila svoj profil. Mislim da ima načina da dobijete kredit!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:32:06   
veeseelaa
i cure koje su najpovoljnije banke u zadnje vrijeme za podić hipotekarni kredit?
jbg tu ima puno troškova i prije samog podizanja kredita, notarski obrađen ugovor (cca 300 KM) + procjena sudskog vještaka
jel nekretnina mora biti procjenjena duplo više od iznosa koji potražujete od banke? jel ne može jedan na prema jedan?

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:33:43   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Anoniman

Pogledaj u Hypo,ja kad sam nedavno išla da vidim za stambeni kedit,da se malo raspitam oni su bili najpovoljniji,al juče sam čitala na TXT FTV da bi trebalo u martu da padnu kamatne stope za 1,5 %,jer postoje svi uvjeti za to,al je kredit jaaako teško dobiti danas,toliko su pooštrili uslove katastrofa a kamate svugdje u svijetu padaju zbog krize kod nas rastu,heheeh ma BIH je katastrofa zemlja sama od sebe nekada se pitam kako uopćei postoji ova zemlja,bolje da smo nečiji prorektorat bili bi nam bolje.


ovi su najgori, vežu se zašvicarski franak koji haman svaki mjesec raste pa ti je rata vazda veća i veća
Pih

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:37:38   
Nedi
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i cure koje su najpovoljnije banke u zadnje vrijeme za podić hipotekarni kredit?
jbg tu ima puno troškova i prije samog podizanja kredita, notarski obrađen ugovor (cca 300 KM) + procjena sudskog vještaka
jel nekretnina mora biti procjenjena duplo više od iznosa koji potražujete od banke? jel ne može jedan na prema jedan?


Npr Unicredit - Hipoteka 1:1,5, žiranti sa budžeta, troškovi obrade zahtjeva kredita, troškovi vještaka, notar...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:42:06   
mamana
Flexi Stambeni kredit
Posebne pogodnosti:
  • kamatna stopa već od 5,89%
  • BEZ jemaca
  • BEZ učešća
  • smanjenje mjesečne obaveze nakon određenog perioda
  • dodatni iznos gotovine do 10.000 KM

Namjena:
  • kupovina i/ili adaptacija postojeće stambene jedinice/apartmana
  • kupovina stambene jedinice/apartmana u izgradanji

Korisnik kredita:
  • svako fizičko lice koje je državljanin BiH, kreditno sposobno, sa redovnim mjesečnim primnajima

Iznos kredita:

  • od 5.000 KM do 300.000 KM
  • dodatni iznos gotovine do 10.000 KM za koji nije potreban dokaz o namjeni, kojim se može uvećati iznos kupoprodajne cijene, odnosno vrijednost predmjera ili predračuna radova

Rok otlate:
  • do 25 godina

Kamatna stopa:
  • već od 5,89% (EKS 6,17%)*

Isplata kredita:
  • na račun poslodavca, fizičkog ili pravnog lica, u zavisnosti od nanjene kredita
  • + omogućena isplata dijela kredita u gotovini do maksimalnog iznosa od 10.000 KM


*Efektivna kamatna stopa EKS izračunata za maksimalni iznos i mksimalni rok otplate, uključujući nakanade za obradu i vođenje kredita za klijenta banke 

Mislim da je ovo trenutno naniža kamata kad su stambeni krediti u pitanju.
Raiffeisen banka

< Poruku je uredio mamana -- 6.9.2011 14:43:29 >

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:42:11   
Lulu_08
Mene interesuje da li moguće "položiti stan" kao hipoteku za podizanje kredita umjesto žiranta?

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:48:03   
veeseelaa
dobra ova Raiff banka


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:49:47   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: mamana

Flexi Stambeni kredit
Posebne pogodnosti:
  • kamatna stopa već od 5,89%
  • BEZ jemaca
  • BEZ učešća
  • smanjenje mjesečne obaveze nakon određenog perioda
  • dodatni iznos gotovine do 10.000 KM

Namjena:
  • kupovina i/ili adaptacija postojeće stambene jedinice/apartmana
  • kupovina stambene jedinice/apartmana u izgradanji

Korisnik kredita:
  • svako fizičko lice koje je državljanin BiH, kreditno sposobno, sa redovnim mjesečnim primnajima

Iznos kredita:

  • od 5.000 KM do 300.000 KM
  • dodatni iznos gotovine do 10.000 KM za koji nije potreban dokaz o namjeni, kojim se može uvećati iznos kupoprodajne cijene, odnosno vrijednost predmjera ili predračuna radova

Rok otlate:
  • do 25 godina

Kamatna stopa:
  • već od 5,89% (EKS 6,17%)*

Isplata kredita:
  • na račun poslodavca, fizičkog ili pravnog lica, u zavisnosti od nanjene kredita
  • + omogućena isplata dijela kredita u gotovini do maksimalnog iznosa od 10.000 KM



*Efektivna kamatna stopa EKS izračunata za maksimalni iznos i mksimalni rok otplate, uključujući nakanade za obradu i vođenje kredita za klijenta banke 

Mislim da je ovo trenutno naniža kamata kad su stambeni krediti u pitanju.
Raiffeisen banka


Ok gotovina do 10.000 ali koliko se može žiralno podići, odnosno koja je gornja granica kredita? To bi me interesovalo..

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:50:13   
mamabb
IZVORNA PORUKA: Nedi

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

i cure koje su najpovoljnije banke u zadnje vrijeme za podić hipotekarni kredit?
jbg tu ima puno troškova i prije samog podizanja kredita, notarski obrađen ugovor (cca 300 KM) + procjena sudskog vještaka
jel nekretnina mora biti procjenjena duplo više od iznosa koji potražujete od banke? jel ne može jedan na prema jedan?


Npr Unicredit - Hipoteka 1:1,5, žiranti sa budžeta, troškovi obrade zahtjeva kredita, troškovi vještaka, notar...



Mi smo friški u istom pa evo i svježe info. RBA 6,95% (ako smijem navesti) hipoteka 1:1,5, nema žiranata (mislim da nam je to pogodnost jer smo klijent banke već dugo) notar ug.500KM, uknjiženje hipoteke isto tako, prepis nisam sigurna, porez na imovinu. Odmah smo i uplatili i osiguranje na kredit za ne daj Bože, troškovi obrade i milion neke druge papirologije koja fino košta.


_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:50:16   
veeseelaa
pa piše do 300 000,00 KM

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: stambeni krediti
6.9.2011 14:51:11   
mamana
300.000 KM je največi iznos koji možeš podići

(odgovor članu Lulu_08)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *