|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s djecom
9.3.2009 16:29:05   
luna77
Prevnice POMOĆ!!!!!
Moze li se negdje pročitati tekst nacrta Zakona o zastiti obitelji s djecom,bojim s eda će nam opet nesto "prvući" a obećavali su puno.mozda se prije usvajanja moze i nesto odraditi...ako neko ima tekst  ili link neka stavi .
Moderatori molim da tema ostane posebno bar jedno vrijeme
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
9.3.2009 16:37:42   
taze_mlada
ovo sam vec stavila...dakle nije citat samog nacrta ali eto za pocetak....

UTVRĐEN NACRT ZAKONA O ZAŠTITI OBITELJI S DJECOM Vlada Federacije BiH je, na današnjoj sjednici u Sarajevu, utvrdila i u parlamentarnu proceduru uputila Nacrt zakona o zaštiti obitelji s djecom. Donošenje ovog reformskog zakona posljedica je potrebe da se zaštita obitelji s djecom osigura na jedinstven način na cjelokupnom prostoru Federacije BiH, neovisno od kantona u kojoj korisnik prava ima prebivalište. Prema dosadašnjim propisima financiranje ovih prava bilo je u nadležnosti kantona i općina, što je, zbog nedostatka sredstava, imalo za posljedicu obespravljenost obitelji s djecom u nekim kantonima.
Stoga je Nacrt zakona koncipiran na potrebi da se osigura dostupnost i ujednačenost ovih prava u cijeloj Federaciji što je i suština mjera predviđenih Akcionim planom za djecu u Federaciji BiH 2002.-2010. godine. Ovakvo opredjeljenje podržano je i od strane kantona koje u ovoj oblasti dijele nadležnost s Federacijom.
Uvažavajući pronatalitetnu komponentu, Nacrt zakona predviđa bolju zaštitu majke rodilje i djeteta u odnosu na dosadašnje stanje. Tako je njime utvrđeno pravo na dodatak na djecu, naknada plaće ženi-majci u radnom odnosu u vrijeme dok odsustvuje s posla radi trudnoće, rađanja i njege djeteta, novčana pomoć majci rodilji koja nije u radnom odnosu i jednokratna pomoć za opremu novorođenog djeteta. Istovremeno je predviđeno da će se, pod uvjetima, na način i postupak utvrđenen propisima kantona, ostvarivati pravo na pomoć u ishrani djeteta do šest mjeseci i dodatna ishrana za majke dojilje, posebni psihosocijalni tretman trudnica i bračnih drugova koji žele djecu, smještaj djece uz ishranu u ustanove predškolskog odgoja i osiguranje jednog obroka u vrijeme nastave u školama osnovnog obrazovanja.


http://www.fbihvlada.gov.ba/bosanski/sjednica.php?sjed_id=118&col=sjed_saopcenje



Iz Ministarstva rada, socijalne politike, raseljenih lica i izbjeglica KS, kažu kako bi usvajanjem novog zakona o zaštiti porodica s djecom umnogome bio unaprijeđen status porodilja.
"Vlada KS prihvatila je Prednacrt zakona o zaštiti porodica s djecom FBiH urađen u aprilu ove godine. Iako ovaj zakon ne obavezuje poslodavce da porodiljama isplaćuju naknadu, trebalo bi da one primaju punu platu tokom porodiljskog dopusta; 70 odsto iz federalnog i 30 odsto iz budžeta kantona", istakli su u ministarstvu.



http://www.sdp.ba/Default.aspx?categoryId=54&contentId=7115

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
15.3.2009 18:39:40   
luna77
to je iz novina ali mene interesuje bas nacrt a nigdje ga nisam vidjela.znam samo da je reguliran i dječiji dodatak uz porodiljne u tom nacrtu i da ide u žurni postupak.

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 0:44:07   
Anoniman
Ovo kako je krenulo, možda nešto i bude do 2015 godine.

Tužno i žalosno, sve nešto iz šupljeg u prazno, ništa konkretno. Pa od aprila vječaju, sad će godina....cccccccc

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 10:54:27   
taze_mlada
raspitivala sam se kod svog pravnika ali covjek bi morao od drugog traziti kao uslugu pa mi bas nesto bi bezze, jer on rece da svakako vazda bude nekih izmjena prije nego bude usvojena krajnja verzija...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 11:17:18   
luna77
uzet ću ja Nacrt od šogorice njoj je netko dao kopiju pa ako bude ovih dana stavit ću ovdje

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 11:17:34   
budućamama
Ovo je moje profesionalno mišljenje:
dok tekst zakona ne bude objevljen u službenim glasilima, ni u šta ne vjerujemuser posted image
Sve je to lijepo i krasno, ali prvobitni nacrt uvijek pretrpi milion izmjena i krajnji produkt ne liči na onu prvobitnu verziju...
Zato samo polako i pratite kad se predmetni Zakon objavi. Tada možemo diskutovati o tome koliko je ovaj bolji ili gori od prethodnoguser posted image

_____________________________

Una 18.10.2009.
Azra 05.08.2013.
_____________________________

Ako želiš dugu, prvo se moraš pomiriti s kišom....

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 11:28:02   
Anoniman
Ništa nam to ne znači kod nas kad zakon i izađe on se ne poštuje. 

(odgovor članu budućamama)
  Neposredna veza do poruke: 8
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 11:29:21   
malenaa
to je samo nacrt zakona...(prijedlozi)
a o prihvacanju se zna pricati godinama...
nist od toga ubrzo

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 14:34:07   
luna77
u žurnom je usvajanju a moja firma je naglo počela isplaćivati porodiljne (drzavna firma) tako da vjerujem da će biti ensto.
Sto se mene tiče i ovo rješenje je ok ali ipak bi volila da se sve izjednači

(odgovor članu malenaa)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
16.3.2009 18:53:21   
Anoniman
Ma nije mi baš svejedno. user posted image  Logično da bi mi bilo draže da dobijam naknadu 100% prosječne plate nego 70% user posted image user posted image

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 11
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
17.3.2009 10:01:44   
corazon
Luna, molim te reci mi o kojoj se drzavnoj firmi radi i na koji nacin su poceli isplacivati porodiljne naknade.Da li je firma na državnom budzetu i na koji se zakon pozivaju pri isplati naknada. Unaprijed zahvalna

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
17.3.2009 14:17:49   
taze_mlada
da luna ako ti je frka de javi na PP, jer za institicije Vijeca ministara i ministarsvta sve isplate idu preko Trezora a trezor se poziva na trenutni zakon...

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
17.3.2009 16:51:54   
luna77
imate pp,firma je an drzavnom nivou a akt je interni jer valjda uviđaju da svi zaposlenici unutar firme moraju imati ista prava pa tako i rodilje u FBiH i RS

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
17.3.2009 17:03:20   
mzmarija
Jel se ko informirao jel Trezor isplaciva,jel ima kakva promjena,ja radim u instituciji koja je pri Vijecu ministara?Od 1.4 cu se voditi na bolovanju...

_____________________________

Bebać dosao 20.03.2009

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
28.3.2009 8:22:57   
luna77
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/parlament/info/saopcenja.html

točka 4 user posted image

pa vidit ćemo

(odgovor članu mzmarija)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
28.3.2009 10:59:53   
luna77
IZVORNA PORUKA: luna77

http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/parlament/info/saopcenja.html

točka 4 user posted image

pa vidit ćemo


i na drugom Domu
http://www.parlamentfbih.gov.ba/bos/parlament/info/saopcenja.html

pa ćemo vidjeti sta će glavonje odlučiti


(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
30.3.2009 19:13:20   
Anoniman
Držim fige pozitivnom ishodu....i nadam se da će biti...konačno!!  user posted image user posted image

(odgovor članu luna77)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
30.3.2009 19:33:27   
taze_mlada
mene je najvise strah da i kad bude usvojen ne bude primjenjen retroaktvino   nego od datuma objavljivanja u sluzbenim novinama.... naravno kad je trebalo oduzeti lovu onda su primjenili i na zene koje su vec od prije prije na porodiljnom....
elem drzim nam svima fige, a eto i svako dijete ima svoju nafaku ;)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
1.4.2009 19:54:50   
luna77
jel tko pratio dnevnik vezano za Parlament jeli bila sjednica??

(odgovor članu taze_mlada)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
6.4.2009 13:19:57   
luna77
IZVORNA PORUKA: luna77

jel tko pratio dnevnik vezano za Parlament jeli bila sjednica??

a danas???

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
6.4.2009 14:16:12   
corazon
Mislim da nema na TV prijenos sjednice, al se nadam da ce konacno nesto pametno uraditi.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
6.4.2009 15:34:39   
fartar
Mislim da se Zakon,kada ga donesu, nece primjenjivati retroaktivno nego ce njegova primjena teci od momenta objave u Sl.novinama.

(odgovor članu corazon)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
6.4.2009 19:53:13   
luna77
pa da bar nesto usvoje konačno.nevidim da je danas usvojeno valjda će sutra .jel onda ide u sl.list odmah ili još neko treba usvojiti?

(odgovor članu fartar)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: tekst nacrta zakona o zastiti obitelji s ...
8.4.2009 8:58:29   
corazon
Evo jutros citam stampu i internet i niko cak i ne spominje ovaj zakon. Svi pricaju samo o rebalansu budzeta i napadima na novinare. Pretpostavljam da su nasli neki razlog da ne raspravljaju uopste o zakonu koji bi trebao biti razmatran po hitnom postupku. Njima nije hitno i ne zuri im se uopste. E nek su oni zadrzali svoje plate i pausale.

(odgovor članu luna77)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *