|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Anemija uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:32:25   
marinči
bok cure evo ja pokrećem ovu temu jer se već dvije godine mučim s anemijom i kad malo popravim željezo ono za mjesec dva opet padne..pa me zanima jeli to može biti uzrok tome da nikako ne mogu da zatrudnim....

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.11.2011 1:14:37 >
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:41:08   
Okarica
Ja sam anemična godinama pa sam uspjela da zatrudnim i da rodim svoju curicu. Prije trudnoće mi je željezo bilo 11 pa sam morala uzimati ferum, što sam nastavila tokom cijele trudnoće. Moj ti je savjet da ishranu obogatiš namirnicama koje sadrže željezo i da uzimaš preparate željeza. Želim ti puno sreće. Pozdrav!

_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:49:27   
marinči
okarice hvala ti na savjetu...sad mi je lakše znači ipak je moguće,,,ja sam u 9 mjesecu vadila željezo i bilo mi 7 ipo i otada pijem ferum lek sirup sad bi već trebalo biti bolje....ali kako pokušavam zatrudnit strah me je i dali taj sirup može utjecati negativno na trudnoću ako do nje dođe

(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:50:34   
haidy
I ja sam isto anemicna, prosli put kad sam radila nalaze, zeljezo mi je bilo 3. Ali hvala Bogu nisam imala problem da zatrudnim. Sad pijem ampule Totema i mogu ti reci da su super, mnogo se bolje osjecam, pa probaj i ti. Sretno!

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu Okarica)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:54:15   
Okarica
Ne utiče, vjeruj mi. Ja sam cijelu trdnoću pila Ferum Lek u tabletama, naravno po preporuci ginekologa. Beba se rodila zdrava, hvala Bogu. Piše u uputstvu da  ne škodi u trudnoći i u periodu dojenja. Puno te pozdravljam i želim da što prije zatrudniš.

< Poruku je uredio Okarica -- 29.10.2008 13:57:02 >


_____________________________

Mamin najljepši cvijet
IRIS, 01.09.2008

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:54:42   
marinči
čula sam za te ampule već al nisam probala...a jeli  boje zube ?i kako ti je prošla trudnoća?jesi li cijelo vrijeme morala piti željezo

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 13:55:31   
marinči
hvala okarice i ja se nadam da će me ubrzo obradovati jedna malauser posted image

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 14:26:45   
makana
kod mene također nije imalo uticaja
cijeli život sam bljedolika vumen i et desi se hvala bogu pa ja zatrudnih, jesam morala popravljati željezo ali sve je bilo ok

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 14:29:27   
marinči
super...ne znate koliko ste mi olakšale jer su mi svi već počeli pametovat ko kako ćeš i zatrudnit vidi kako si blida, nemaš ni kapi krvi i takve gluposti 

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 14:33:31   
haidy
Ne boje zube, samo je popijes na iskap. malo je gadno, ali sta ces, bitno je da pomaze. Pila sam ja mnogo preparata za zeljezo, ali su slabo pomagali. Popravi se jedan mjesec, vec sljedeci spadne. Ove ampule su nadam se malo dugotrajnije. Trudnoca je dobro prosla.

_____________________________

Jedan osmijeh mijenja sve:-)

Lokica 17.05.2008.
Gugutka 20.10. 2011.


(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 14:37:48   
camm
i ja sam isto anemicna  bila prije a i sada
to prvi put cujem vjeruj mi.user posted image

_____________________________

Ja tek sada kuzim da ne kuzim, sta kuzim, sta ne kuzim, sta mi je tesko skuziti, sta ne mogu prokuziti, ali jedno kuzim...:D

(odgovor članu haidy)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
29.10.2008 14:49:20   
marinči
a probat ću onda te ampule....i hvala vam svima na odgovorima puno ste mi olakšale 

(odgovor članu camm)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
30.10.2008 16:24:46   
amara
drage moje evo da vam se i ja javim, ja sam oduvijek anemicna, meni zeljezo nikad nije preslo 3 vjerujte... al hvala dragom Bogu ja sam sad u 20 sedmici trudnoce i sve je ok, samo naravno pijem vitamine i plus ampule totema jednom dnevno...

tako nadam se da ce beba doci aBd i vejruj da ne bih rekla da je uzrok anemija...

lijep pozz svima

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: anemija..uzrok neplodnosti?
30.10.2008 16:32:51   
marinči
amara hvala na odgovoru....puno mi je žena reklo za totema ampule sutra idem u ljekarnu i kupujem ih

(odgovor članu amara)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Anemija uzrok neplodnosti?
9.11.2008 23:23:31   
ja_naiva
marinči, vjerovatno si do sada i popila svoje ampulice, htjedoh ti samp predloziti.... pola solje mlijeka i sadrzaj ampule - perfektan napitak.
a jos kvalitetnije i brze podizanje zeljeza: 40dkg meda pomijesati sa 5 supenih kasika mljevenih resa od žare, kasiku pojesti sat poslije svakog obroka...

< Poruku je uredio malena27 RR -- 20.11.2011 1:14:59 >

(odgovor članu marinči)
Neposredna veza do poruke: 15
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *