|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   trudnoća, porodiljsko i fakultet
22.1.2008 19:47:01   
Adana
Drage moje trudnjačice, i one što to jesu i one što će to tek postati, da vas pitam, zna li neka od vas kako ide to sa porodiljskim i faxom? Ako sve bude Ok ja bih trebala roditi nekada u julu. Da li i od koga mogu tražiti naknadu porodiljama za dijete ili kako god da se to zove???? I da li se zamrzne godina, ili obnovi ili kako to ide? Jer vjerovatno u početku neću davati ispite, a i ako uspijem dati uslov za četvrtu godinu ili ako je uspijem uslovno upisati ne mogu ići po cijeli dan na predavanja. Ima li iko ideju, ili iskustvo šta raditi? Hvala vam unaprijed na savjetima!!!! Pusa svima. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
22.1.2008 19:56:20   
Hamos
Draga Adana, mozda ti malo mogu pomoci pa ti pronadji sta ti odgovarauser posted image
Licno nemam takvo iskustvo, ali moja kolegica je morala da zamrzne godinu, jer bi je fakultet u protivnom vodio kao svakog drugog studenta. Malo je za nju bilo problematicno da je upisala godinu, a da nista ne polozi, s obzirom da je na zavrsnoj, a po isteku apsolventskog bi joj naplatili predmete...sto je kod nas na ekonomiji pozamasna cifra. Ne znam na kojem si faxu, ali bih ti predlozila da porazgovaras sa nekim iz svoje studentske sluzbe kao sto je ona to uradila i zaista su joj sa savjetima izasli u susret...

Zelim ti sve najbolje i lijep pozdrav

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
22.1.2008 19:59:05   
Adana
Hej hej Hamos bas ti hvala na odgovoru!!!! Ma pomoglo je. Hvala i veliki pozdrav i pusica ti!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
22.1.2008 20:03:14   
Hamos
Lijepa moja nema cemu, ako saznam jos nesto javnem ti. Samo ti pazi sebe i user posted image , a fax ce te cekati...user posted image
PUSA

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
23.1.2008 9:25:59   
sarah
Draga Adana, najbolje je da uradis ovo sto ti je Hamos rekla, da odes u studentsku sluzbu i vidi sta ce ti oni reci.
A sto se tice naknade za dijete, ako si prijavljena na biro trebala bi da dobijas godinu dana naknadu od oko 120 KM. Tako je bar moja sestra dobijala, jer je bila nezaposlena i na birou, pa je to sredila valjda preko opstine prije poroda.
Sretno sa ostatkom trudnoce! Pusa!

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
23.1.2008 21:45:24   
Adana
Hvala vam na lijepim zeljama!
Ja sam redovan student, i nisam prijavljena na biro. Zato se pitam mogu li traziti/dobiti i od koga tu naknadu za bebu?????
Moja prijateljica dobija preko 300 KM, nezaposlena, prijavljena na biro...
Hvala u svakom slucaju!

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu sarah)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
23.1.2008 21:54:01   
Cvrle
Ali pretpostavljam da je tvoja prijateljica prije prijavljivanja na biro ostvarila 6 mjeseci radnog staza, pa joj je zato vece primanje. I ja se moram raspitati o svemu, s tim sto ja nisam student (diplomirala sam), nego mi ugovor o zaposlenju istice sljedeci mjesec, pa ako ga ne produze odoh i ja na biro. Kad nesto saznam - javim.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
23.1.2008 22:39:40   
Adana
Ma ne, prijateljica nema nikakvo radno iskustvo, tek je nedavno zavrsila fax i prijavila se na biro... Ne znam zasto joj je tolika naknada. Mene zanima da li ja kao student, neprijavljena na biro, mogu traziti tu naknadu, i zna li iko od koga se ona trazi??????????

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
23.1.2008 23:00:22   
Emina*
Draga Adana, da ne kazem da smo isti,ali skoro smo pa isti slucaj. Ja sam sada,tj u septembru upisala obnovu godine,jer evo iako sam u sedmom mjesecu jos uvijek pokusavam da ucim,pa reko da imam pravo da izadjem na ispite. Mozes komotno,ja ne znam koji si fax,ali mozes zamrznuti godinu,i to je to. Ne izlazis na ispite,ali im ne placas nista,ni upis, ni za obnovu.
Sto se tice tog porodiljskog,vjeruj mi da sam se i ja raspitivala,al se svi prave ludi.
Ali mislim da se mozes prijaviti na biro,kao socijalni slucaj,i tada od njih dobivas neku minimalnu naknadu...  Ali opet,kazem ti sve zavisi od faxa do faxa, pa i od opstine do opstine...

Ako sta saznas,ajd majke ti javi,da i ja pokusam nesto...  Mada ne znam,ako si redovan student (a i ja sam),da li je moguce da si na birou???

A zna li neko,ako MM radi, da li mi imamo pravo na djeciji doplatak????
Postoji li to uopste u ovoj nasoj drzavi?????


< Poruku je uredio Eminica -- 23.1.2008 23:03:25 >

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 7:32:55   
Vedica
Kao redovan student ne mozeš biti prijavljen na birou, inače gubiš taj status.
A što se tiče zamrzavanja godine mislim da to zavisi od fax-a. Moja kolegica je išla u SAD na godinu dana i za to vrijeme je zamrzla godinu na fax-u.

_____________________________

***************************
Quien con fe sabe esperar, ve al fin la suerte llegar!

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 7:41:05   
Hamos
Kao redovan student niko se ne moze prijaviti na biro, osim u slucaju da se prijavis sa srenjom strucnom spremom. Tada trebas da podignes dokumente s faxa, kopiras, ovjeris i molis da ti u birou kao kopiju prime....ovdje moras malo da muljas. Ja sam trenutno u ovoj fazi oko biroa. Uskoro ako Bog da zavrsavam fax, ali bih htjela ranije na biro pa sam se raspitivala. Inace pripadam opcini Centar.

Ne znam po kojem osnovu biro isplacuje nezaposlenim majkama naknadu, ali moja kolegica je primala oko 100-njak maraka, a duze je vrijeme na birou sa SSS...

Sto se tice doplatka, tesko da tu mozete sta uspjeti, opet kazem daj Boze, jer to privatne firme koje su kod nas vecina ne daju. Muz mi je u drzavnoj firmi i nisam cula da kod njih to postoji...

Sve najbolje i lijep pozdrav

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 7:44:03   
Amelaa RR
Ma  kod nas ti je sve nista ni s cim...al sve u svemu od srca ti zelim da sto prije zavrsis fax....Ja mislim da se kod nas nista ne moze zavrsiti bez neke kamuflaze...jer fakat je tako...sta god trebas nista ne mozes zavrsiti normalnim putem uvijek treba ici nesto negdje user posted image ...al stas takav nam grah pao

Pusaa svima


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 7:51:11   
Hamos
Iskreno-muka mi je od kamuflaza, ali sta je tu je. Dok sam izganjala zdravstveno ( preko muza sam osigurana ) i krv sam propisala da prostite. Za cijelo to vrijeme mogla sam otegnuti papke. Ganjala sam to cirka 3 mjeseca...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 7:55:02   
Amelaa RR
Ja mislim da je to nekad citi bezobrazluk nego sto jeste stvarno ...ja kad sam trazila odobrenje za lijecenje u Sa...ma hej sto ti kazes gootov sam ckrla idi tamo idi ovamo i na kraju NE MOZE....zamisli..na kraju sam sve platila i papa ..Najgore sto je ona meni trebala reci nece nista biti od toga plati sve i zavrseno nego ja trci ovdje ,ondje pa u Sa...i na kraju NISTA..Gotov sam ih bila pobila,...pa ne moze tako,al sta ces,bolje ne moze.Ma sve to treba user posted image .user posted image

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 8:00:54   
Hamos
Sve znam...Nije bas tematika, ali evo jos jedan primjer na brzaka: kad je moja tetka u ratu pustena iz logora, da bi ostvarila pravo na penziju ( tetkovu ) i zdravstveno osiguranje morala je da se razvede od tetka koji je umro prije rata, pa da se vjenca u Tuzli ponovo za mrtva covjeka da bi kao sve bilo u redu pravno gledajuci... ( jer oni nisu iz TZ ). Da ti ne pisem ostale detalje...

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 8:03:15   
Amelaa RR
Boze sacuvajuser posted image user posted image ma hej to sve treba poslati negdje.....hajd odo vam ja pa se cujemo veceras...
PUSA VELIKA



_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 8:59:51   
ismihana
Draga Adana,
Oko fakulteta ne znam kakva je istuacija, najbolje da se raspitaš u studentskoj službi. A što se tiče naknade, ona je regulisana Zakonom o socijalnoj zaštiti, zaštiti civilnih žrtava rata i zaštiti porodice sa djecom (Službene novine kantona Sarajevo broj 16/02) i evo izvoda iz tog Zakona:


Član 149.
Novčanu pomoć za vrijeme trudnoće, porođaja i njege djeteta, žena-majka koja nije u radnim odnosu (u daljem tekstu: novčana pomoć ženi-majci) ostvaruje pod uvjetom da ona ili bračni drug imaju prebivalište najmanje godinu dana u Kantonu Sarajevo, odnosno boravište najmanje godinu dana pod uvjetom da ima status raseljene osobe.
Član 150.
Novčanu pomoć žena-majka ostvaruje u iznosu 20% od prosječne plaće.
Novčana pomoć iz prethodnog stava isplaćuje se u periodu od godinu dana od dana porođaja.


Ako želiš cijeli zakon, mogu ti ga poslati mailom

Puno pozdrava i sretno do kraja trudnoće...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 11:18:39   
Emina*
Novčanu pomoć žena-majka ostvaruje u iznosu 20% od prosječne plaće.
Novčana pomoć iz prethodnog stava isplaćuje se u periodu od godinu dana od dana porođaja.



Da li ona moze primiti tu pomoc,ako nije u radnom odnosu???  Znamo da na birou ne moze biti jer je redovan student.... user posted image
A i ja sam se ponadala da ima bar neka pomoc...

< Poruku je uredio Eminica -- 24.1.2008 11:26:06 >

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 11:30:54   
Emina*
IZVORNA PORUKA: Hamos

Iskreno-muka mi je od kamuflaza, ali sta je tu je. Dok sam izganjala zdravstveno ( preko muza sam osigurana ) i krv sam propisala da prostite. Za cijelo to vrijeme mogla sam otegnuti papke. Ganjala sam to cirka 3 mjeseca...



Hamos,nemoj da me zezas??????   Evo ja sada ganjam to zdravstveno, treba aBd da se porodim pocetkom aprila, pa se sad bojim da to necu zavrsiti...
Zasto su te zezali toliko?????

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 14:38:32   
Hamos
Prvo sam morala da se odjavim, jer mi je osiguranje isteklo, a bilo je na ocu. Popunila papire i odjavila se, a onda muz nosio u svoju firmu da me prijave. Tu sam izgubila jako puno vremena, i na kraju opet isla u socijalno da sama to uradim. Uglavnom zezali su me bez veze oko papirologije i samo bez potrebe zadrzavali. Pa onda ganjala potvrdu o nezaposlenosti. Slali me na biro, ovi nisu htjeli dati kao ne daju te informacije sto sam dosla...Ne mora znaciti da ce se i tebi desiti. Samo kreni odmah ako jos nisi, jer su redovi podugacki

SRETNO

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 14:45:48   
Emina*
Hvala ti puno, svakako sam sutra i planirala to da pocnem, jer je MM bio osiguran na TZ kanton,pa sad cekam da se on prijavi tu na Sarajevski..  Kod njega u firmi su super,tako da tu nemam problema,ali iskreno mene vise brinu ovi sto rade u drzavnim.. Al sta ces,ko sto neko rece, kakva drzava - takve i procedure....
Imam te papire, nadam se da se necu toliko muciti..
Hvala ti puno....

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 14:49:30   
Hamos
Sretno, nadam se da ces imati manje posla od mene... samo da znas ako ti ko bude trazio potvrdu da doneses s biroa, alobodno reci da oni to ne daju...samo ces dzabe cekati

Lijep pozdrav

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 14:52:39   
Adana
Draga Ismihana, hvala ti ali mislim da mi ne treba cijeli zakon user posted image  Hvala i na ovome jer vidim da nesto postoji...
Eminice ako sta saznam/skontam javnem ti obavezno!
Na biro se mozes prijaviti samo ako si vanredan student, jer kao redovan ne mozes, to ti je nekakav status. Znam da u Hrvatskoj ima novcana naknada za ucenice, studentice i nezaposlene zene... pa pretpostavljam da je i ovdje isto. DJeciji doplatak postoji, ali imaju neke kategorije, jer ako ti mm ima imalo normalnu platu i jos sto sta onda nosta od njega, a i taj doplatak je smijesan!!!!!
Nego pitam se ja ako se zamrzne godina imas li onda ikakva prava kao student????? da li prvo roditi pa onda zamrznuti godinu, a prije toga otici u socijalno sa rodnim listom bebe i potvrdom da si redovan student, izganjati pomoc pa zamrznuti godinu????? Nesto me hastra da ako prvo zamrznes godinu gubis prava na ikakva prava. user posted image  Ja sam na Filozofskom faxu, a ti? I inace sam iz Sarajeva i mm je, i oboje smo oduvijek prijavljeni tu.
Joooj hvala  puno svima koji su nesto rekli na ovu temu!!!!
Zao mi je sto vas par ima prioblema sa zdravstvenim. Bila i prosla sve to... ali ja sam imala problem sto tatina firma nije htjela da me odjavi, jer ljudi strajkuju i na sudu su sa direktorima, pa je uslov bio da se moj tata dobrovoljno odjavi (iako u zadnjih 5 godina nije ni imao zdravstveno, jer ama bas nista nisu placali) pa bi onda i mene automatski odjavilo. A to NE MORA jer sam ja imala preko 26 i nisam vise ni mogla koristiti tatino zdravstveno. Kreteni, da izvinete!!! Ali kako smo srecom znali ciku na pravom mjestu i to se rijesilo, tako da me socijalno zdravstveno ili kako vec samo odjavilo, i onda sam se prekop mm prijavila... Ali sam se izjebala uh!!!!
Uglavnom ako sta saznam javljam, a ako sta ko sazna molim da javne!!!
Pusica

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hamos)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 14:58:36   
Adana
ej Eminice naknada iznosi 20 % od prosjecne plate... to ne znaci da moras raditi, nego se tako izracuna visina novcane naknade...Pusa

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: trudnoća, porodiljsko i fakultet
24.1.2008 15:02:04   
Emina*
Kod mene je dalja prijateljica iz TZ,ja mislim filozofski,nisam sigurna koji fax,ali znam da je sad od septembra, tj od 2007 godine zamrznula godinu,jer treba da se porodi u aprilu...
Eh,sad ti nemam pojma jel ona ganjala kakve povlastice od drzave,ali mislim da godinu mozes zamrznuti tek od sad ovog septembra...
To je sto se tice faxa,ali opet je to TZ kanton...
Raspitat cu ti se ako hoces ovih dana kod nje,da vidim jel ima kakvih povlastica.....
Nemoj da se sekiras.......

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *