|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 17:20:32   
rose

IZVORNA PORUKA: jasmin

IZVORNA PORUKA: rose

jasmin kakve je posljedice imalo i ima tvoje dijete? ako ne zelis odgovoriti ..ok user posted image


Cura je stalno bila bolesna,2 mjeseca visoka tura,kasalj,nista nije jela...jeza me hvata kad se sjetim toga. 4 antibiotika u 2 mjeseca,dijete k`o mrtvac. I tad sam se krenula raspitivati sta bi bio razlog. A maleni je primio s 2 mjeseca u nogu,guticu na mjestu uboda `vukao` je 3 godine od primanja. Jos uvijek ima rupicu na tom mjestu,mislim da se nece ni povuci user posted image . Sta sutra odatle moze `narasti`,necu ni da razmisljam. Samo molim Boga da prodje bez problema. Otkad smo prestali vakcinisati,ja imam drugu djecu,zdrave male izjelice hvala Bogu,a i kad su bolesni,nekako to prodje `na nogama`. Evo,deckic je ospice prebolovao napolju,malo se sankao,malo uzivao u suncu user posted image .


hajd nek sto se kaze zavrsi na tome...mi smo isto stali s vakcinama za sada...od 9-og mjeseca do sada (sad joj je 26) je bila samo 1 bolesna (laringitis) i nekad u septembru nakav stomacni virus...e sad ona nije izlosena kolektivu i en ide u vrtic jos uvijek pa pretpostavljam da je zato zdrava hvala Bogu..a. vidjet cemo kad krene...neke informacije ti tacno stvaraju niz pitanja u glavi...npr. ja se pitam da li moji astmaticni problemi koji su se javili u 30-oj...imaju korijene u vakcinaciji iz djetinjstva uz genetsku predispoziciju (moj otac ima slicne probleme)?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 626
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 17:26:15   
sporty mamaa
Ja sam dosad cijepila i cijepit cu, naravno da uvijek ima mogucnost nus pojava, kao i kod mnogih lijekova. Daj Boze da nam sve budu kao i dosad, bez temperature i slicnoga.
Mnoge zarazne bolesti su iskorjenjene, e sad da tu vakcine nisu imale nikakvu ulogu bas i sumnjam, ali ne mogu nista 100% tvrditi. U biti tko nam danas moze reci sta je to dobro, a sta ne? Evo navodim po stoti put primjer kravljeg mlijeka. Mozete naici na mnoge tekstove na netu, pa i argumentirane, koliko je stetno za ljude a kamo li za djecu. Pa ipak ga vecina nas pije i vjeruje da je zdravo. A je li tako zaista, tko nam to moze reci?

< Poruku je uredio sporty mamaa -- 23.1.2013 17:27:56 >

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 627
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 17:29:16   
jasmin

IZVORNA PORUKA: Halimaa

Meni je stvarno neodgovorno od nekih majki ovdje zagovarati ne-vakcinisanje. Mislim... radite li to kao stručna medicinska osoba ili barem neko ko je iščitao literaturu o tome? Jer ako niste jedno od ovo dvoje, nije fer navoditi druge da se vraćaju u srednji vijek...


Pa draga Halima,sta mislis da lupamo ovuda k`o pijane budale user posted image .

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Halimaa)
Neposredna veza do poruke: 628
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 17:31:34   
animagical
da se odmah razumijemo, ne nagovaram nikoga,samo iznosim svoj stav po pitanju vakcinacije.....sincic je primao do 8 mjeseca, to je u stvari bila ona zakasnjela sa 6 mj, treca revakcinacija dtp, koliko se sjecam...sljedeca je trebala biti nakon navrsene godine dana,mmr, nismo ga odveli, a i necemo...to je jedina vakcina za koju kazem da ne zelim nikako da je primi, za dalje cemo jos vidjeti... on je hB masallah zdrav i prav stalno...nije u vrticu, ali je stalno u kontaktu s djecom jer izlazi napolje, a u ulici ima jako puno djece, i svi trce prema njemu cim ga vide...druzi seuser posted image jedno OT pitanje...posto ne idemo doktoru nikada, nisam u prilici da pitam, pa pitam vas..da li je djeci potreban neki redovni pregled stopala? ako treba, da ga odvedem na mjerenje, vaganje, pregled... ima 16 mj, a hoda od 11 mj....

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 629
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 17:51:25   
Lalali
ja ne mogu da vjerujem sta citam. Drage zene mi ovdje iznosimo svoje misljenje i stavove i mnogo nas je sto je, naravno, i mnogo razlicitih komentara.
Prvo da kazem za nevakcinisanu djecu u ratu, znam ih mnogo, u mojoj blizoj porodici je bio slucaj zausnjaka nevakcinisane osobe koja je sasvim normalno podnijela. Vise je u pitanju opcenito imunitet, jer ok, primis vakcinu protiv zausnjaka kao beba i nema sanse da ona djeluje 20 godina i pritom smanji intenzitet bolesti.
Druga stvar, odakle informacija da su ovdje svi nekompetentni da govore o vakcinama? Svi pricamo iz nekog iskustva a ovdje ima i medicinskih radnika.
Evo mog iskustva sa osobom koja je kompetentna - pedijatar. Kad sam joj rekla da je dijete prehladjeno, da ja imam alergije na odredjene lijekove, da bi prvo trebala uraditi neke nalaze pa tek onda dati vakcinu, njen komentar :"ma dobro je to". pregledala je dijete, gledala grlo nije vidjela da dijete ima krupicu.
Na pitanje sta bi mi preporucila za upalu bradavica - antibiotik na bazi pencilina na koji sam, takodjer, alergicna.
O njihovoj kompetentnosti bih mogla do ujutro pisati ali to svakako nije tema.
Vazno je da shvatite da ovdje niko nikoga ne nagovara, i nije nama po 2 godine da nas neko moze nagovoriti.

(odgovor članu Alhemicarka)
Neposredna veza do poruke: 630
   RE: vakcine da-ne?
23.1.2013 19:59:57   
Lalali
http://www.dnevno.hr/vijesti/hrvatska/69059-tisuce-beba-u-bih-umrlo-zbog-cjepiva-a-hrvatska-taji-da-ga-ispituje-na-vlastitoj-djeci.html

(odgovor članu Lalali)
Neposredna veza do poruke: 631
   RE: vakcine da-ne?
24.1.2013 10:41:44   
sheri

IZVORNA PORUKA: animagical

da se odmah razumijemo, ne nagovaram nikoga,samo iznosim svoj stav po pitanju vakcinacije.....sincic je primao do 8 mjeseca, to je u stvari bila ona zakasnjela sa 6 mj, treca revakcinacija dtp, koliko se sjecam...sljedeca je trebala biti nakon navrsene godine dana,mmr, nismo ga odveli, a i necemo...to je jedina vakcina za koju kazem da ne zelim nikako da je primi, za dalje cemo jos vidjeti... on je hB masallah zdrav i prav stalno...nije u vrticu, ali je stalno u kontaktu s djecom jer izlazi napolje, a u ulici ima jako puno djece, i svi trce prema njemu cim ga vide...druzi seuser posted image jedno OT pitanje...posto ne idemo doktoru nikada, nisam u prilici da pitam, pa pitam vas..da li je djeci potreban neki redovni pregled stopala? ako treba, da ga odvedem na mjerenje, vaganje, pregled... ima 16 mj, a hoda od 11 mj....

mozes sama uraditi pregled, igrajte se malo, oboji mu nogicu vodenom bojicom i nek stane na list da oslika, ako ima ona rupa, udubljenje, ako list ostane cist na tom mjestui (znas na sta mislimuser posted image ) sve je ok. mada mislim da je on jos mali da bi bilo nekih problema, ali eto da znas.

_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 632
   RE: vakcine da-ne?
24.1.2013 10:48:26   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: animagical

da se odmah razumijemo, ne nagovaram nikoga,samo iznosim svoj stav po pitanju vakcinacije.....sincic je primao do 8 mjeseca, to je u stvari bila ona zakasnjela sa 6 mj, treca revakcinacija dtp, koliko se sjecam...sljedeca je trebala biti nakon navrsene godine dana,mmr, nismo ga odveli, a i necemo...to je jedina vakcina za koju kazem da ne zelim nikako da je primi, za dalje cemo jos vidjeti... on je hB masallah zdrav i prav stalno...nije u vrticu, ali je stalno u kontaktu s djecom jer izlazi napolje, a u ulici ima jako puno djece, i svi trce prema njemu cim ga vide...druzi seuser posted image jedno OT pitanje...posto ne idemo doktoru nikada, nisam u prilici da pitam, pa pitam vas..da li je djeci potreban neki redovni pregled stopala? ako treba, da ga odvedem na mjerenje, vaganje, pregled... ima 16 mj, a hoda od 11 mj....


oba puta znači sa dvoje djece su mi po posljednjoj kontoli kukova rekli da kada dijete porhoda odvedem ortopedu čisto da s evidi jel ok hod...kao neka reodvna kontola...
ja nisma to radila sa starijom...kasnije sma prijemtila da nije sve kako treba al uputnicu nisma dobila u DZ jer tek sa trećom se provjerava dali sus topala ravna...
ja sma otišla privatno...dobile smo uloške...do sada došolo je do korekcije u inverziji stopala...
mlađu nisma vodila redovno također al sma sikoristila pregled starije kada sam joj nove uloške radila pa je i ona stala na parat koji je očitao da je sve OK...ovo sma čisto uradil misleći na neki nasljedni fakltor eventulani...a ništa kod nje sama nisma primjetila...

tako da...
ako ništa ne primjećuje, nemaš misli da bi trebalo biti drugačije...ja ne bih išla...osobito sada kada DZ su puni virusa koje možete pokupiti u toj bezazlenoj šetnjiuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 633
   RE: vakcine da-ne?
24.1.2013 10:50:31   
canim
animagical meni se cini da sam ja citala da se djeci do trece godine formira stopalo, ono da bude krivudavo, tako da prije toga nema potrebe ici doktoru radi toga, ali ipak najbolje da pitas pedijatra.

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 634
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2013 13:58:34   
Dalil@
Nije direktno vezano za ove djecije vakcine, ali govori o nedovoljnoj istrazenosti imunizacije:

http://www.dnevno.hr/vijesti/76612-medicinska-tragedija-djeca-cjepljena-protiv-svinjske-gripe-oboljela-od-narkolepsije.html

_____________________________

I. 01/2008
F. 04/2010

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 635
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2013 14:18:53   
selebriti

IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: Halimaa

Meni je stvarno neodgovorno od nekih majki ovdje zagovarati ne-vakcinisanje. Mislim... radite li to kao stručna medicinska osoba ili barem neko ko je iščitao literaturu o tome? Jer ako niste jedno od ovo dvoje, nije fer navoditi druge da se vraćaju u srednji vijek...


Pa draga Halima,sta mislis da lupamo ovuda k`o pijane budale user posted image .


user posted image

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 636
   RE: vakcine da-ne?
25.1.2013 14:27:05   
selebriti

IZVORNA PORUKA: Emica_sa


IZVORNA PORUKA: smajli80

Bez ijednog trenutka sumnje. Stavise,ako osobe imaju slab imunitet,jos se vakcinisu,to je dodatni napad na organizam,pa posljedice mogu biti gore. Ima koliko hoces slucajeva.


Neznam da li si ljekar ili med.radnik da možeš govoriti ovako nešto



Ne treba osoba biti ljekar,ovo je logicnouser posted image


Apsolutno

_____________________________

Life begins at the end of your comfort zone

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 637
   RE: vakcine da-ne?
1.2.2013 12:45:49   
ferguson
interesuje me koliko dugo je normalno da traje temperatura poslije vakcine. moj maleni je primio MRP 23.01. i od jucer ima temp. doktorica je rekla da ce malo zakasniti. jucer popodne je dobio temp. imao je cijelu noc, skidamo sa sirupom i cepicima, ali i jutros je ustao sa temp. a nadala sam se da je gotovo. spala mu je na 37.1 i sad spava....kontala sam ako bude imao i kad ustane da ga vodim doktoru....znaci da li je normalno da ovo traje dva dana, ja nesto ne bi rekla

_____________________________

Sto ne boli, to nije život, što ne prolazi to nije sreća...

(odgovor članu selebriti)
Neposredna veza do poruke: 638
   RE: vakcine da-ne?
2.2.2013 1:40:37   
sporty mamaa
S prvim djetetom oko 2 dana smo imali turu, a s drugim nikakve reakcije. Poslije temperature, pojavio se osip i mjesec dana smo se borili sa njim.

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 639
   RE: vakcine da-ne?
2.2.2013 8:18:02   
minja_
nama je temperatura pocela oko desetog dana od vakcinacije i trajala je 4 dana. Mislim da u toj fazi nastupa reakcija na komponentu uzrocnika morbila iz MPR vakcine i da imitira infekciju morbilama pa je temperatura bila duza. Reakciju na komponentu uzrocnika parotitisa mozes ocekivati u trecoj sedmici, mogu se pojaviti temperatura i uvecane zlijezde iza uha.

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 640
   RE: vakcine da-ne?
2.2.2013 10:24:37   
tinkivinki

IZVORNA PORUKA: ferguson

interesuje me koliko dugo je normalno da traje temperatura poslije vakcine. moj maleni je primio MRP 23.01. i od jucer ima temp. doktorica je rekla da ce malo zakasniti. jucer popodne je dobio temp. imao je cijelu noc, skidamo sa sirupom i cepicima, ali i jutros je ustao sa temp. a nadala sam se da je gotovo. spala mu je na 37.1 i sad spava....kontala sam ako bude imao i kad ustane da ga vodim doktoru....znaci da li je normalno da ovo traje dva dana, ja nesto ne bi rekla

nama se temperatura javila 7 dana od vakcinacije,trajala 3 dana i to bas visoka do 39,6.cetvrti dan je izbio osip sitan.medjutim dr je rekla da to nije reakcija na mrp vec trodnevna virusna groznicauser posted image .

(odgovor članu ferguson)
Neposredna veza do poruke: 641
   RE: vakcine da-ne?
2.2.2013 10:31:35   
mamabb
Prije desetak dana moja L je primila vakcinu Di-Te-Per polio. Nije imala reakcije tipa temperature, osipa i co samo je ruka bila malo crvena a sad primjetim da je kao modra na tom dijelu gdje je primila bocu.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu tinkivinki)
Neposredna veza do poruke: 642
   RE: vakcine da-ne?
12.2.2013 16:01:37   
Mya_81 RR
Prenos posta


IZVORNA PORUKA: segimegi

Eh ovako...
Interesuje me vase iskustvo vezano za vakcine....da li vakcinisete svoje bebe?Moja treba sad da primi trecu vakcinu od rodjenja....ima 2,5 mj.Da li zna neko koliko kostaju vakcine jer bi je ja kupila? Unaprijed hvala




_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 643
   RE: vakcine da-ne?
12.2.2013 17:43:50   
Daliyah92
Vidjela sam da je otvorena tema vakcinacija i da su je moderatori zakljucali. Ja mislim da bi ta tema ipak trebala postojati (nisam naisla nigdje na temu s identicnim naslovom, ako ima ispravite me) jer kao sto kaze naslov ove teme vakcine da-ne tu treba raspravljati o tome ko je za ili protiv vakcine. Ja sam skoro imala pitanje (u vezi vakcinacije) koje je potpuno ne vezano za to da li ja zelim da mi bebu vakcinisu ili ne, i postavila sam to pitanje na drugoj temi jer ovdje joj nije mjesto.

_____________________________

"Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima: da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi."

A 16.6.2012. :)
D 14.5.2016. :)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 644
   RE: vakcine da-ne?
19.2.2013 21:54:08   
leona81
http://depo.ba/hronika/svako-drugo-dijete-u-bih-izlozeno-je-nekom-obliku-nasilja

Predstavnica UNICEF-a u BiH Florence Bauer je prezentirajući brojne rezultate ovog istraživanja naglasila da postoje i napredak u nekim važnim područjima kao što je pitanje prenatalne njege i pristup trudnica zdravstvenim ustanovama, ali i kada je u pitanju imunizacija gdje je zabilježen porast pokrivenosti sa 61 na 68 posto, no potreban je i dodatni rad na tome jer bi taj procent trebao biti više od 90 posto.

evo navodno je kod nas zabiljezen porast...ali opet smo daleko od kolektivnog imuniteta

a Puvacic je to super objasnio
Zašto je neophodna vakcinacija?

Mi moramo stvoriti trajni kolektivni imunitet u pogledu prevencije zaraznih bolesti. Da bismo mogli staviti pod kontrolu deset zaraznih bolesti zbog kojih se i vrši vakcinacija, u jednoj zajednici se mora vakcinisati najmanje 90% djece (od rođenja do sedme godine života). Ništa nam ne znači ako troje djece primi vakcinu. Glavni cilj je da svako romsko dijete dobije vakcinu. Relativna je stvar povećati broj vakcinisane djece. Šta znači 20 ili 30% vakcinisane djece? Naš cilj je da svako dijete dobije vakcinu, znači i ono koje nije rođeno u bolnici. Veoma je važno da novorođeno dijete u prvih deset dana dobije vakcinu protiv tuberkuloze, koja je, nažalost, četvrta bolest u Federaciji BiH. Ako bebu vakcinišemo odmah po rođenju, ona neće dobiti tuberkulozni meningitis.
Od stotinu djece u Federaciji BiH nije vakcinisano četvero djece. Kada su u pitanju romska djeca, od stotinu djece vakcinisano je njih troje do petero.


_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 645
   RE: vakcine da-ne?
19.2.2013 23:40:01   
leona81
http://www.naturalnews.com/039160_GlaxoSmithKline_vaccines_developing_countries.html

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 646
   RE: vakcine da-ne?
2.3.2013 22:04:38   
sporty mamaa
Moja djevojcica(4 god) je u srijedu primila di te per + polio i evo maloprije dok se kupala vidim joj pola ramena oteknutouser posted image user posted image Inace nije imala temperaturu ni ista, ja tuka nisam joj odmah stavila oblog... Sta mislite je li to opasno, bas se dobro vidi i osjeti pod rukom oteklina....

(odgovor članu Daliyah92)
Neposredna veza do poruke: 647
   RE: vakcine da-ne?
2.3.2013 22:11:32   
ljubičica 28

IZVORNA PORUKA: sporty mamaa

Moja djevojcica(4 god) je u srijedu primila di te per + polio i evo maloprije dok se kupala vidim joj pola ramena oteknutouser posted image user posted image Inace nije imala temperaturu ni ista, ja tuka nisam joj odmah stavila oblog... Sta mislite je li to opasno, bas se dobro vidi i osjeti pod rukom oteklina....


Moj dječak je, također, prije nekoliko dana primio vakcinu (polio i HiB) i isto smo imali 'problema' s otokom. Kod nas se pojavilo i crvenilo. Ja sam stalno mijenjala obloge od stajaće vode i prošlo je za dan-dva. Pokušaj i ti, mislim da će proći user posted image

I da napomenem, ni ja nisam odmah stavila oblogu iako su mi med. sestre rekle da stavim user posted image

_____________________________

Gospodaru moj,
ne dopusti da me zavara uspjeh, niti poraz baci u očaj. Podsjećaj me stalno da je neuspjeh iskušenje koje prethodi uspjehu...

asthenozoospermia, produženi ciklusi

01.04.2011. mamino proljetno sunce

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 648
   RE: vakcine da-ne?
3.3.2013 21:22:10   
sporty mamaa
Hvala, vec je malo bolje. A ima i crvenila dosta. Ma ja procitala ovdje na RR da se odmah nakon vakcine mjesto uboda namaze jestivim uljem i da nece biti ni otoka ni modrice, al eto zaboravila. Ona odmah taj dan otisla kod bake na spavanje(a zaboravila rec da joj stavi oblog, samo napomenula da pazi na temperaturu) i kad je jucer dosla vidim otok.

(odgovor članu ljubičica 28)
Neposredna veza do poruke: 649
   RE: vakcine da-ne?
25.3.2013 13:03:29   
majopije
drage mame imam jedno pitanje,moja bebe ima 8 mijeseci primilo je vakcinu medzutim pojavila mu se gutica na mijestu gdje su ga bocnuli. pa me zanima dali ste imale iskustva sa tim? sta da radim ? masiram mu t guticu ali ona i dalje stoji vec sedam dana

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 650
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  24 25 [26] 27 28   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *