|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vanbracno dijete
2.3.2011 14:27:12   
dritai
Drage moje,
trazila sam i trazila... nisam nasla savjet, pa cu sve vas zamoliti za informaciju.
NN i ja smo u vanbracnoj zajednici, imamo dijete od 3 godine, a NN je vec duze vrijeme na edukaciju hiljadama kilometara daleko. Tamo ce i ostati jos godinu najmanje, a nas dvoje smo tu gdje jesmo. Obzirom da NN ne zelim obavezivati nikakvim alimentacijama ili slicno, interesuje me kome se trebam obratiti kako bih ocu djeteta poslala papire koje ce potpisati i kako bih dobila roditeljsko starateljstvo nad djetetom. Kantonalni sud? Zaista nemam predstave kome da se obartim, a htjela bih to u skorije vrijeme da zavrsim.
Hvala unaprijed! Pozdrav
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:32:08   
hanabanana
NIsam razumjela, jel i NN otac dijeteta?
Ili neko drugi?

(odgovor članu dritai)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:33:39   
dritai
Jeste, NN je otac.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:37:24   
hanabanana
Da li je NN priznao dijete po rodjenju?
( pretpostavljam da jeste ).
Ako sam dobro shvatila ti sada želiš da imaš jedina starateljstvo nad dijetetom, a da NN prema vama neka nikakvih obaveza?!

E da bi to dobila, morat će nažalost taj što je otišao na edukaciju dovući se u SArajevo i na sudu potvrditi da ti vrlo rado prepušta starateljstvo nad djetetom.

A da bi do toga došla, mislim da moraš ustati s tužbom....

< Poruku je uredio hanabanana -- 2.3.2011 14:39:12 >

(odgovor članu dritai)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:41:17   
dritai
To je ono sto najmanje zelim, hodati po sudovima user posted image .
Jesi li sigurna da to tako mora biti? Moram li zapoceti proceduru sto prije, koliko to traje, ako ti nije problem i ako si upucena voljela bih znati detaljnije, ne bih se tamo povlacila iz nekih drugih razloga, ali ako se mora...
A upravo tako, ne zelim da NN ima ikakve obaveze prema nama!
Hvala ti puno!

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:46:46   
hanabanana
To što si ti sada ljuta na NN, ne treba značiti da on ne treba izdržavati dijete.
Dijete je njegovo, koliko i tvoje.
Njega ne možeš isključiti potpuno, nikada.
A s druge strane nije ni dobro, možeš biti sigurna da će te dijete za nevidjanje oca okriviti tebe čim dodje u pubertet. ( taman ti zato nisi kriva )

Koliko je staro dijete?
Ko je imao starateljstvo do sada?

(odgovor članu dritai)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 14:56:47   
dritai
Uglavnom ja, najvise ja. Dijete ima 3 godine.
Ljutnja me je prosla, tako da ne mogu reci da to zbog toga radim. Nigdje ne mogu mrdnuti s djetetom bez njegove saglasnosti. Dijete ima svoj pasos, nosim uz pasos rodni list za sada, i to me nervira.
U pravu si za sve sto pises, necu ja nista osporavati, neka se vidjaju, neka salje novce ako zeli i hoce, ali nih voljela da imam taj papir da ne moram svaki put podnositi racune NN zbog cega mi treba punomoc za izlazak iz zemlje. Imam i sansu u skorije vrijeme da idem raditi van BiH, kako cu povesti dijete bez odobrenja oca?

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 15:11:59   
hanabanana
Uh...
vidi, i ako dobiješ šansu da ideš raditi vani, nećeš moći i dijete povesti tek tako - samo iz činjenice da dijete ima pasoš.
Jer iako jedan roditelj ima pravo na starateljstvo, drugi roditelj ima pravo na posjete. Dva puta mjesečno.
Što će reći, da ćeš i tada trebati dobiti odobrenje da odeš s dijetetom izvan zemlje.

Nažalost, pravo je vrlo kruto...a kad se u odnos dvoje ljudi umješa država ( hoću reći Sud ) da isti reguliše, pa pride su u istom i djeca, uvijek je komplikovano.
Nažalost!

(odgovor članu dritai)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vanbracno dijete
2.3.2011 22:32:45   
Miau
Ne kuzim, jel to znaci da ako mama ide u shopping npr. u Austriju i zeli povesti dijete sa sobom mora imati potvrdu od oca da je suglasan? Jel se to odnosi samo na izvanbracne zajednice ili opcenito? user posted image

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vanbracno dijete
5.3.2011 23:46:55   
š t a
evo imam i ja pitanje pa molim pomoć
Moja rodica ima vambračno dijete, otac je djevojčicu priznao, i plaća alimentaciju jedva nekako 3 puta ga tužili, on živi u Crnoj gori i neće da dođe da potpiše da bi djevojčica dobila pasoš. Ima li tu neka caka, rupa na koju bi ona mogla dobiti pasoš bez oca. Mala  ga je vidila svega 3-4 puta u životu. Ima 11godina.
Hvala!!


_____________________________

I Bog da ptici da nebom leti...
i skoljki da biser stvori...
a majci podari djecu da radja...
njen let beskrajima,
njene bisere oko srca..!
02.07.2010.

(odgovor članu Miau)
Neposredna veza do poruke: 10
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *