|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   virusne bradavice
26.11.2008 19:26:30   
lila k
Pozdrav svima, unaprijed se želim izviniti ako je ova tema bila ranije ali ja je nisam imala priliku čitati!Naime, zanima me da li se ko od vas susretao sa "virusnim bradavicama"kod djece, mojoj kćerki su se pojavile prije 10 mjeseci, radili smo krio terapiju i mazali sa tečnosti, ali one su još uvijek tu - istina ne u onom broju kao na početku pa me zanima kako ste se vi borili sa njima, Unaprijed ZAHVALNA jedna mamauser posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: virusne bradavice
30.11.2008 17:41:37   
makana
moja malena ih nema i nadam se da će je mimoići al sam ih ja negdje pokupila :(
na desnom palcu nikle su čak 4, a evo već i peta se nazire
mazala sam tečnošću iz apoteke i ništa, mažem nekom kremom al opet ništa
znam da ih je moja starija sestra imala u djetinjstvu i da je skinula onom tečnošću satar
uglavnom dolaze kod pada imuniteta i onda se lako prenesu odnosno dobiju, kažu da same prolaze za neko vrijeme, al kod mene ovo već traje više mjeseci
uglavnom znam da mažu kredom, sporije traje ali se sasuše i otpadnu, nisam probala
bijeli luk se samo prekriži pa zamota na bradavicu, neko koristi crveni luk, neko kapa iz čuvarkuće onu tečnost, neko maslačak, al evo ga sad i nema zima nam je
ima različitih tehnika a ja sam navela samo nekoliko i to onih iz kućne radinosti i nama dostupnih, ja ću sad probati sa čuvarkućom imam je pa ćemo vidjeti
sretno i vama user posted image


_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu lila k)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: virusne bradavice
6.12.2008 14:00:30   
dana3
cuvarkuca a isto tako smokvino mlijeko koje se nalazi u listovima stabla.ja sam ih imala na kaziprstu kad sam imala 5 ,6 godina i znam da je mama previjala na ruku taj list i poslije su se rascvjetale i samo nestale.kao da su se smrvile.cuvarkuca ima isti ucinak ali svaki narodni lijek zahtjeva strpljenje jer lijecenje traje duze.uz medicinske preparate i narodne valjda ces uspjeti rijesiti ih se.SRETNO

_____________________________

kisik je pronadjen u 18 vijeku...kako smo do tada disali-nije poznato

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: virusne bradavice
23.12.2008 19:45:41   
lila k
Hvala puno na odgovorima, nadam se da ćemo ih se ubrzo riješiti akoBogda user posted image

(odgovor članu dana3)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: virusne bradavice
4.11.2009 9:31:49   
šair
pozzz
moj sin ima kako doktor kaže virusne bradavice koje sam mazala svim i svačim ali bezuspješno.U posljednje vrijeme sam primjetila da mu bradavice na rukama nastaju na mjestu povrede.Npr. ogrebe malo ruku i nakon što to gotovo zaraste počne se pojavljivati bradavica.Šta da radim!!?
p.s.izvinjavam se jer je pitanje već ranije bilo postavljeno,ali treba mi pomoć
hvala

(odgovor članu lila k)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: virusne bradavice
11.11.2009 9:36:17   
Mamarica
Mi nismo imali virusne bradavice, nego nekakve kao bubuljicice koje su isto virusnog porijekla. Njih smo tretirali kod dermatologa sa tecnim azotom, uspjesno, ali su se bile ponovo pojavile. Tada nam je dr. preporucila kremu A-derma Dermalibour, koja se pokazala kao odlicna, od tada nismo imali takvih problema, a procitala sam da djeluju na virusne promjene, pa priupitajte svoje dr., da li djeluje na bradavice.

(odgovor članu šair)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: virusne bradavice
3.3.2010 11:51:28   
M kao Mama

IZVORNA PORUKA: šair

Drage mamice
već ranije sam pitala i pisala o problemu sa bradavicama kod moga sina/8/ali problem još uvijek postoji.Čika doktor kaže da su virusne,a ja sam primijetila da nastaju na mjestu povreda,
šta da radim?
p.s.Obilazili smo doktore,mazali svim i svačim ali bezuspješno
hvala unaprijed


(odgovor članu Mamarica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: virusne bradavice
30.7.2011 14:27:36   
Apotekarka
Nekad u 4 mjesecu sam primjwtila par bubuljica,pedijatrica veli virusne bradavice,nastaju,upale se prođu ali se mogu i prenijeti,i dok su bile ove vrucine sad to je polako upaljivalo se prolazilo,imao ih je 5-6 na licu,medjuti ovaj tjedamn je on to vjerovatno raznio prsticima i ima ih na jednoj stani lica 20-akuser posted image user posted image user posted image user posted image
Doktorica veli da se one nicim ne mazu jer je djecja koza osjetljiva,jedina opcija je uklanjanje azotom kod dermatologa,sad me zanima je li itko to imao pol licu strah me oziljaka i svega,.vidjala sam po licu po rukama nikad....NIsmo pametni sta da uradimo....
I ako je tko radio to s azotom molila bi da mi se javi sa svojom pricom...please...

_____________________________

Nase malo zlato Antonio stiglo je 30.06.2009
Nasa mala princeza Ana stigla 14.04.2013

(odgovor članu lila k)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: virusne bradavice
30.7.2011 14:38:20   
Semica

IZVORNA PORUKA: Apotekarka

Nekad u 4 mjesecu sam primjwtila par bubuljica,pedijatrica veli virusne bradavice,nastaju,upale se prođu ali se mogu i prenijeti,i dok su bile ove vrucine sad to je polako upaljivalo se prolazilo,imao ih je 5-6 na licu,medjuti ovaj tjedamn je on to vjerovatno raznio prsticima i ima ih na jednoj stani lica 20-akuser posted image user posted image user posted image user posted image
Doktorica veli da se one nicim ne mazu jer je djecja koza osjetljiva,jedina opcija je uklanjanje azotom kod dermatologa,sad me zanima je li itko to imao pol licu strah me oziljaka i svega,.vidjala sam po licu po rukama nikad....NIsmo pametni sta da uradimo....
I ako je tko radio to s azotom molila bi da mi se javi sa svojom pricom...please...

ja sam sa azotom radila ali meni su ustvari spolne bradavice bile ...po guzi mi izasle...i mogu ti reci da nisu bas fini oziljci ostali...doktorica kaze da ce vremenom proci ali ja mislim da nikad koza nece zamladiti i biti kao sto je i prije bila...a o licu da i ne govorim...ne znam sta bih ti rekla...ali ako ce mu ostati oziljci kao sto su meni ne bih ti to preporucila...

_____________________________

Mami i tati poklon za 5 mjeseci braka-nasa princeza Sarah 15.09.2011 :)

(odgovor članu Apotekarka)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: virusne bradavice
31.7.2011 20:24:58   
DM
Curica od moje zaove je imala po guzi i uklanjali su joj azotom, nisam primjetila da ima ožiljaka (a znam je često oprati nakon nužde)!
One znaju prsnuti i na svakom mjestu gdje se rasprsne nastaje nova!
Ja bih to uradila-vjerovatno dječija koža to bolje podnese i bolje zamladi.....a bolje je i da ima par flekica na licu nego da ostaviš da mu se i dalje šire bradavice-zar ne?!
sretno kako god odlučiš!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Semica)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: virusne bradavice
1.8.2011 11:17:02   
Mamarica
Moja djevojcica ih je imala u nekoliko navrata, doduse ne po licu, nego po torzu. Prvi put kad je imala (sa 2,5 godine) odvedem je u Eurofarm i tu su joj skidali laserom, samo smo se dzaba napatili i istraumirali. Od toga su joj ostala 4 oziljka. Kad se ponovo pojavilo odvedem je jednoj dermatologici na Grbavici i ona joj je to tretirala sa tecnim dusikom, vrlo kratko traje, i oziljci nisu ostali. Tada mi je ona preporucila (u slucaju da se ponovo pojavi jedna ili dvije) kremu A-derma dermalibour: http://www.docsimon.com/article/a-derma-dermalibour-creme-irritated-and-reactive-skin-50ml

postoji i u sticku (lakse je puno nanijeti). I stvarno, pojavila se jedna koju sam tretirala sam ovom kremom (nanosi se dva puta dnevno) i ona je nestala! Ako ih kod tvog djecaka ima vise i ako su vece, preporucujem smrzavanje dusikom. Ako ti treba kontakt od ove dr. javi se na pp.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 11
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *