|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   vjerujete li u gatke i carolije???
3.1.2008 23:27:07   
almai
Mozda ovoj temi nije mjesto ovdje ali me stvarno zanima ovo.
Moja prijateljica je se udala prije godinu i po gdje je imale sve normalne preduslove za brak.
ona je imala stalni radni odnos a i muz isto kucu novu sem unutrasnjih sitnica.
Odmah nakon udaje muzu je se raspala firma i presto je radit i ona nakon 3mj.zbog trudnoce posto je imala komplikovanu trudnocu i bila gotovo cijelo vrijeme u bol. pa poslije beba pa muz i tako joj se nizu neuspijh jedan za
drugim.Jucer kad sam je vidjela plakala sam sa 70kg.na 49 sletjeti u kratkom roku nije normalnoNeka zena joj je rekla da je ona nagazila na
sihre a muz na ogramu(a sta je to nezna ni ona)
i mora ici kod hode da ukloni te negativnosti sa nje i porodice.Eh sad kome da se obrati ni sama nezna a i ja joj nisam mogla pomoci a volila bih da joj krene nabolje.Ako imate kakvo slicno iskustvo ili savjet dali to postoji i kako pristupiti tom problemu javi te!!!
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
3.1.2008 23:34:43   
Suncica*
SUJEVERJE VODI KA NE VEROVANJU..I nikada nisam verovala u to niti cu ikada..Verujem u Boga jednog i jedinog, a u sihire, crne, bele macke, djavole i gluposti NIKADAAA..

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
3.1.2008 23:37:05   
Ivona
Imam par kolegica koje iskreno vjeruju u te stvari.
Obzirom da ih jako volim i postujem,ja se jednostavno ne upustam u te rasprave,zato sto bukvalno poludim kada samo pomislim da neko stvarno vjeruje u to.
Ipak,moram priznati da se posteno i od srca nasmijem kada slusam te neke pricice...Ne mogu da vjerujem da ljudi na taj nacin lijece svoj strah od nekih zivotnih problema,umjesto da zavrnu rukave i pokusaju to rijesiti nekom racionalnijom metodom.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 7:41:39   
Amelaa RR
Meni se licno desava kada me neko pita"IMAL STA NOVO MLADA" znate kako to kod nas ide a ja kazem"NEMA"a onda se svijet podze sgrazavat ..-....Pa sto ne ides kakavo Hodzi pa ovom pa onom...da ti ogleda ovo ono...nikad ...al kod nas to postoji i vjerujem da ce jos dugo postojati....al ko voli nek izvoli...zna se u sto se vjeruje u JEDNOG BOGA 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 9:03:33   
Azure
Ne znam sta bih odgovorila na ovo pitanje. Vjerujem, nevjerujem. Sklonija sam ovom prvom. Toliko prica sam cula od bliskih ljudi koji se zaklinju da su dozivjeli takva iskustva. Kunu se da nisu vjerovali, ali kad im je krenulo lose otisli su nekome da im gata pa su isli ko hodje i vec kako to ide. Navodno izlijeceni su. 

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 9:15:04   
ismihana
U gatke ne vjerujem. ASLi vjerujem u snagu naše svijesti i podsvijesti i u samopomoć, isto kao i u samoodmoć. Dakle, neko misli da su mu bačene sihre ili šta već, i počne vjerovati u to, i razmišljati, i sve loše što mu se desi tome pripisivati, i prepusti se na kraju i naravno počne bivati sve lošije i lošije... S druge strane, neko ode gatari, hodži ili kome već, dobije nekakav zapis i počne jako vjerovati u to da mu zapis pomaže. I u stvari on pomaže sam sebi tim optimističnim stavom i vjerovanjem, a misli da je do zapisa... E ako je TAKO, odnosno ako nekome treba neki komadić papira ili nešto slično da bi probudio samog sebe, onda nisam protiv toga. Pa oduvijek su ljudi nosili hamajlije i zapise i vjerovali u dobre i loše znake

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 9:23:28   
Azure
Slazem se s tobom. Covjek sam sebi moze pomoci. Uvjeri sebe da si bolestan i bit  ces. Zamisli kako ljufi koji su skloni vjerovati da im je neko "nasihrao" pocnu da lude i da sumnjaju u sve i svakog. Grozno.

_____________________________

Nasa princeza je rodjena 3.9.2006, a mladja princeza i princ rodili su se 29.12.2009.

(odgovor članu ismihana)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 9:57:23   
hanabanana
Ne vjerujem...vjerujem u Boga. 

(odgovor članu Azure)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 10:32:20   
Bosanka
Vjerujem u jednog Boga ali isto je tako spomenuto u svetoj knjizi da postoje ljudi koji sa sejtanom i djinima rade,a to je spletkarenje i siharanje.Naravno da je danas hejbet tih boze sacuvaj user posted image  koji  sihiraju.A kad neko rece gore da vjeruje u samopomoc,hgajde mi objasni kako moja kona nije mogla na noge nikako,jadnica malu bebu ima i odjednom onemoca.Isla je doktorima ,ma sve analize odradila,sve u redu.Al haman nagazila na nesto.Oduvijek je to postajalo i boze me sacuvaj zla.

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 10:43:39   
kiša
Ne vjerujem...vjerujem u Boga!

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 10:47:28   
Bosanka
Naravno,Kisa,da vjerujes u Boga,pa vjerujem i ja,ali ako mislis da svijetom hodaju samo normalni i dobrocudni,varas se.

(odgovor članu kiša)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 11:30:24   
makana
hm hm hm hmh
rizikujući da opet započnem raspravu, a eto pogledam svaku temu koja se pojavi pa da i ja koju šarnem
to da neko stavi nešto i ja stanem na to i meni nešto bude
odnosno, da za neuspjehe pa makar se oni nizali jedan za drugim u kratkom ili dužem roku krivim nekog drugog i njemu dajem tu moć tobe jarabi da određuje moju sudbinu, zdravlje i život NE MOŽE
izvinite ali nisam toliko glupa
vjerujem da čovjeku treba nekada podrška, savjet i to sve može da dobije od hodže kao od duhovnog čovjeka, uputa, podrška, savjet, ali SAMO TO
svi se mi možemo liječiti sami učenjem, molitvom, pozitivnom sugestijom, vjerom jer ljudi moji pa to sve mi imamo u sebi i dragi bog nam je to dao
ako ja zamislim danas da mene glava boli i da mi NEĆE prestati pa i neće i to je jasno kao dan
ako se nešto dešava, negativno pa treba stati, sjesti, razmisliti, prekontati i naći odgovor u sebi ili bliskom okruženju zašto je to tako i zbog čega
kakvi sihri kakvi bakrači pa dajte drage moje zar zaista mislite da tamo neka guska koja zna fino da priča i priča ono što neko želi da čuje može imati toliku moć vašeg iscjeljenja???????????????
bog nije dao ženama tu moć, kao ni da budu proroci, niti da uče ezan ako ćemo detaljisati
pa zato samo nane tj žene mogu da saljevaju stravu i to samo pojedine i TAČKA, ostalo ništa, ziro, nula
manite se žena koje zarađuju na našoj gluposti

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 11:35:23   
hanabanana

A kad neko rece gore da vjeruje u samopomoc,hgajde mi objasni kako moja kona nije mogla na noge nikako,jadnica malu bebu ima i odjednom onemoca.Isla je doktorima ,ma sve analize odradila,sve u redu.


Naravno da je sve uredu, pa žena je rodila, i naravno da osjeća nemoć. Ja sam imala dana kada nisam mogla ustati iz kreveta. Bila sam premorena, a nisam stala ne nešto u akšam.

(odgovor članu Bosanka)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:04:06   
Suncica*
Manite se corava posla. Ja nikada nisam verovala u te gluposti, uvek sam cvrsto verovala u Boga dragog i prihvatala sam da sve sto se desava je po Njegovoj volji i Njegovom odredjenju. Inace sve mimo toga mi je neverovatno da eto neko napise zapis i tebi sve krene kako treba. Ti koji veruju u takve stvari su za mene nepismeni ljudi(izvinjavam se ako sam nekoga uvredila) koji mogu da idu kod nekih tzv. "vidovnjaka", bolje receno preveranata koji zaradjuju na tudjem jadu. Inace sve je u ljudskoj glavi. Ako prihvatis da ti je lose u zivotu i ne trudis se da ti bude bolje, sasvim je normalna stvar da ces da padnes, da ce sve da stane i propadne. Ja da se nabedjujem svaki dan da me nesto boli ili da sam nezadovoljna, na kraju ce to zaista i da mi se desi.
Moja mama je uvek govorila da sujeverje vodi ka neverovanju i samim tim potvrdjujes neke teze o nekim tamo koji su eto pomogli nekome, a zanemarujes Boga. Samo molitva Uzvisenom moze da nas spasi i prihvatanje zivota i svih nedaca onako kako treba. Ako si pao i kada vec lezis, onda nadji nacin i da se dignes, jer potrebno je nekada samo se osvrnuti oko sebe i naci resenje svih problema..

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:06:31   
laracroft
Ono sto je placebo u medicini,to je sugestija u psihologiji.Kod nas ljudi vjeruju u mnogo toga,ali imaju pravo na to.Ja vjerujem u snagu volje i bolje sutra.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:10:52   
Suncica*
Postoje i mnogi ljudi koji se prepuste stihiji zivota, pa dokle stignu..I posle kada nesto krene kako ne treba, trce kod hodze, kao on ce pomoci. Nece niko pomoci, niti moze, dok ne pomognemo sami sebi..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:13:37   
laracroft
user posted image Pa na zapadu se ide psihijatru,a kod nas hodzama.

_____________________________

Adian 01.02.2007

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:16:38   
Suncica*
Ja ne smatram da je sramota ici kod psihijatra, jer nekada i zdrav razgovor pomogne u mnogo cemu. Ali psihijatri i kvazi vidovnjaci se razlikuju i to mnogo. Ipak psihijatar ti nece reci da ce za nedelju dana stanje u kuci da se popravi, niti ce bajati i carati. Ipak su se ljudi obrazovali za to zvanje i fakultet zavrsili da bi pruzili strucnu pomoc ljudima. A ovi drugi..maaa, mogla bi o tome da pisem i pisem i pisem..

(odgovor članu laracroft)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
4.1.2008 12:24:35   
makana
pa da
dobro reče sunčice
pa ni psihijatri ne posjednu čovjeka izreknu dijagnozu i napišu recept već sjede s pacijentom satima, ispituju, pričaju, slušaju dok...sam pacijent ne nadođe - u čemu je problem!!!???
uh nekad i ja poželim jednog

_____________________________

strpljen - spasen

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
5.1.2008 0:33:21   
almai
ismihana da ti slucajno nisi studirala filozofiju?
Mislim da imas zdrav umuser posted image i to je bitno u zivotu, mada mislim da postoje i ljudi koji se time bave jer ima dosta zlih ljudi na ovome svijetu.

(odgovor članu makana)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
5.1.2008 21:27:03   
Monia
Ja ne vjerujem u te stvari,ali ne osudujem pretjerano ljude koji pronalaze nesto u tome.Jeste to linija niskog,pa mozda i primitivnog-bez uvrede,otpora,ali ako je toj osobi u tom momentu upravo to neka vrsta pomoci ,onda ok.To su u principu totalno ne poznate stvari,ali koje postoje od kako je svijeta.Nemozemo ocekivati od ljudi koji zive u nekim zabacenim sredinama,da traze pomoc od psihologa,jer je to njima ne poznato,ali jako dobro znaju za tamo neku zenu...Ja prema tim stvarima jednostavno nemam komletan stav iz prostog razloga jer se radi o stvarima za mene totalno ne poznatim.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
5.1.2008 22:33:56   
Amelaa RR
Al dok kod nas postane normalno da ljudi idu kod psihologa zaboravit ce svoj svoga...kod nas je se jedan momak objesio jer mu je propisano da sedmicno ide na razgovor kod psihologa kaze sramota ga bilo mislio da ce svijet mislit da je poludio...ne do Bog nikom...ali proci ce vakta dok kod nas to narod "svari"da nije ici na razgovor kod psiholo.ici u ludnicu.Covijeku fakat nekad treba to... 

_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu Suncica*)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
6.1.2008 10:51:05   
travnicanka
Neznam....to je u mojim ocima primitivan svijet koji drzi vjeru takvim stvarima!!
Uvijek se kaze ne daj boze neke muke,tad covjek ne razmislja puno....ali opet kazem od takvih ljudi nema hajra...nego hvala bogu pa zivimo u savremenom svijetu gdje su nam doktori razliciti specijalizacija na dohvat ruke. U 21.vijeku to je za mene presmijesno da se jos vjeruje u takvo nesto.

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
7.2.2008 12:57:46   
nefertiti
Da, postoji nešto tu... ima smisla samo ako postoji dobra namjera. Osoba koja se služi gatkama i čarolijama da bi nekome naudila, mislim da joj se to negativno, loše vrati...

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: vjerujete li u gatke i carolije???
19.2.2008 19:14:00   
lavica




moje misljenje je da MOZDA i postoji nesto, ali sve dok ja ne vjerujem u to nece mi se ni desiti!!!





_____________________________

Nekad davno imala sam sve,
i mislila da je zauvijek.
Nicija nije do zore sjala
jednom si samo naivna budala
a onda lutas ko bez duse!!!!!!!

(odgovor članu nefertiti)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Doktor
amaniamanic

Koji je najbolji po vasem misljenju doktor-ginekolog u Sarajevu ..I za porod i sve

odgovor (98%)

odgovor (2%)


Broj svih glasova: 43

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *