|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:20:36   
sporty mamaa
Evo upravo pogledah dokumentarni film po preporuci mame i dobrog preijatelja i mogu vam reci da me se zaista dojmio... Zove se "Tajna", ne znam mozda su vec neki i upoznati s  ovim, mozda smatraju da je cista glupost ili trosenje vremena, ali tko god pogleda moze skontati da ima istine u onome u cemu se govori.... Tajna je zapravo kljuc uspjeha, a uspjeh je ono sto zelimo da budemo, ono sto zelimo da imamo i ono najvaznije ono o cemu RAZMISLJAMO... Moram napomenuti da ovdje apsolutno nista nije protiv vjere, da bi rekao meni moja vjera ne dozvoljava da to gledam ili pak vjerujem u to.... Glavna radnja je:
Ako razmisljas negativno i desit ce se negativno... AKO RAZMISLJAS NEGATIVNO BIT CES RAZDRAZLJIV, NERASPOLOZEN, jednom rijecju nista neces moci postici... Prizvat ces zapravo ono negativno... Priznajte : Ako citate ili stalno slusate o necem negativnom ili losem, osjecate li se zaista tako? Jeste li uznemireni, preplaseni???
Kako cete spavati ako ste prije toga pogledali tuzan ili potresan film???
Nasuprot tome ako razmisljate o lijepim stvarima, pred Vama se otvaraju i mogucnosti da dozivite i ostvarite te stvari??? Pozitivna misao, kako se kaze u filmu je stotinu puta jaca od negatine i nema toga sto ne mozete postici ako razmisljate POZITIVNO!!!
Posao, novac, ZATRUDNJENJE, zdravlje....
I na kraju prije nego cujem vasa misljenja zelim da vam preporucim da pogledate dokumentarni film "tajna", i da vam nakratko jos jednom iznesem sadrzaj istog....
Kao prvo trebate jasno prouciti ono sto doista zelite, kao drugo trebate razmisljati o tome kao da to vec imate.... Recim jako dugo zelite novo auto... Nacrtajte ga na papir, zamislite u svojoj glaVI I RAZMISLJAJTE pozitivno, razmisljajte da cete ga imati i sve ono negativno sto vas prijeci u tome neka zamijeni pozitivno... Moc vasih pozitivnih misli, privucice ce Vasu zelju k vama i pronaci ced put koji ce omoguciti ostvarenje vaseg cilja.....
Ako ste bezvoljni, neraspolozeni, dovoljno je samo da mislite na ono sto volite, da pustite neku lijepu muziku ili neki smijesan i zabavan film.... Dovoljno je da razlisljate o onome sto vas cini sretnima i bit cete sretni.... Zaista ima istine.....
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:32:28   
Rumi
ccc...sta se desava vec drugi post danas mi se brise...eto ovaj sad prosao,a jes mi bilo krivo danas, na onoj temi o pokretanju biznisa ja se uzivjela u mastanje user posted image i ono mi vrati post ccc

no dobro, kao sto rekoh,.. gledala sam emisiju o ovome, i oni tvrde da treba napraviti pano sa zeljama
npr; zelis u zivotu posjetiti tajland, pokrenuti neki biznis, biti u braku, imati dijete,...etc
i na pano zalijepis slicice koje predstavljaju tvoje zelje..i pozitivna energija ce privuci te onom sto zelis
kao ako razmisljas pozitivno onda privlacis sve oko sebe


< Poruku je uredio Rumi -- 18.1.2011 20:35:59 >

(odgovor članu sporty mamaa)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:35:56   
Anoniman
sve to stoji...samo je tesko biti pozitivan u drustvu koje je u kolektivnoj depresijiuser posted image

(odgovor članu Rumi)
  Neposredna veza do poruke: 3
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:37:15   
Rumi
ja jos nisam napravila pano, mogla bih nista me ne kosta, ali sve se bojim bice pretrpan slicicamauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:39:42   
Anoniman
ja mislim da bi me taj pano jos vise ucrnjaciouser posted image ...da gledam a sve tako dalekooooooooouser posted image

(odgovor članu Rumi)
  Neposredna veza do poruke: 5
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 20:47:24   
sporty mamaa
IZVORNA PORUKA: Rumi

ccc...sta se desava vec drugi post danas mi se brise...eto ovaj sad prosao,a jes mi bilo krivo danas, na onoj temi o pokretanju biznisa ja se uzivjela u mastanje user posted image i ono mi vrati post ccc

no dobro, kao sto rekoh,.. gledala sam emisiju o ovome, i oni tvrde da treba napraviti pano sa zeljama
npr; zelis u zivotu posjetiti tajland, pokrenuti neki biznis, biti u braku, imati dijete,...etc
i na pano zalijepis slicice koje predstavljaju tvoje zelje..i pozitivna energija ce privuci te onom sto zelis
kao ako razmisljas pozitivno onda privlacis sve oko sebe



Ovo je definitvo istina.... Ne moras odmah zamisliti milion stvari, zamislis jednu i ne dozvolis nicemu negativnom da ti bude kocnica.... dadada slazem se i s tobom, danas koga god sretnes, samo govori tesko mi je, nemogu nac posao, uvijek neko nesto kuka.... Ovaj film i govori upravo to, ako pricas o tim stvarima koje ne mozes postici da ih samo privlacis jos vise k sebi.... Recimo ako ne mozes pronaci posao, i razmisljas da ne mozes, kako ti je tesko, samo se jos vise uvlacis i osjecas se lose i to te i sprejecava da pronades rjesenje... Pogledavsi film skontala sam u biti koliko sam ja negativna po tim nekim pitanjima... Stalno se zalim, ma cemu fakultet i sve i kad god posaljem neki zivotopis uvijek mislim, ma da bas cu ja upasti, tko sam ja, odakle mi stela.... I tako u nedogled... I saljem zivotopise i na kraju krajeva i molim se za to, ali JA u to ne vjerujem.... I nikakvog izlaza, nikakvog rjesenja, samo veca i veca depresija....

(odgovor članu Rumi)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 21:06:28   
Anoniman
OT sporty jesi li bila u Piramidi oko 5-5,30

(odgovor članu sporty mamaa)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
18.1.2011 23:34:49   
ledy blue
Moram biti brutalno iskrena i reci da su ovo meni ciste budalastinje...Mislim da u zivotu prvo treba biti realan i na osnovu te realnosti i stvarati svoja ocekivanja...Npr. ako par ima mjesecnu placu oko 3000km...moze on na bilbordu nacrtati lambordzini..al kupit ce ga user posted image ...moze dobaciti do golfa 5 i to uz kredit..  ili npr..zena koja nema jajovode..moze crtati bebe po cijeli dan....znas kad ce ZATRUDNITI..nikad..ne uz pozitivne misli...uz vto...mozda..

To je mozda djelotvorno na nekim sitnicam...na necemu na sto realno mozemo uticati..al na nekim krupnim desavanjima...definitivno ne...



_____________________________

Ona ne zna zbog cega je bas ona izabrana da bude vojnik te bitke. Ali zna da mora da se bori. Zato, pruzite joj ruku. I podrsku...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 0:05:33   
Mjeseceva Pratilja
Nisam imala priliku pogledati emisiju, draga Sporty, ali slozila bih se s tobom kada kazes koliko pozitivne misli ustvari uticu
na nas.
Zeljela bih dodati da ukoliko bismo zaista zeljeli napraviti pano, onda bismo trebali voditi racuna o tome da ne dolazimo u
poziciju pravljenja raskoraka izmedu zelja i mogucnosti kao sto je Dadada spomenula u svom postu misleci da su ostvarenja jako
daleko. Nadasve treba ostati priseban, prizeman, realan. Ova posljednja recenica nas ne treba i ne smije odvesti u drugu krajnost
gdje cemo reci: Ja nikada necu posjetiti Tajland. Vazno je pronaci sredinu, mjeru.
Snaga psihe, bica, bitka, onoga sto je u nama i sto nas cini covjekom, insanom je neprocjenjiva, jaka, jaca nego sto i sami
slutimo, mislimo. I nikada ne zaboraviti i zapostaviti vaznost balansa, kako materijalnog tako i duhovnog.
Inace..Tvoj post mi je za peticu. Jako zanimljiv.


_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ledy blue)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 8:44:56   
henna ze
mišljenja sam da je sve u životu lakše pregurati ako misliš pozitivno( e jesam otkrila toplu vodu)...
postojao je period u mom životu kad sam živjela u potpunom mraku..mišljenja kako me niko ne voli, čak i roditelji, kad sam mrzila posao...čak i muž mi je bio daleko..ma užasno..sreća imam pisani trag da me podsjeti na to kako ne treba gledati stvari u životu...
sve dok me jednog dana nije osvijestila činjenica da sve je prolazno..iza ćoška te zgrabi bolest..i u tim trenucima shvatiš SVE...
moj pano želja uopšte ne bi mogli nacrtati..jer  ono što ja želim nije materijalno...i kakav god da ste umjetnik ne bi uspjelo...
auto..neeee..imam puntića..kanticu..sasvim dovoljno za moje potrebe...stan..neeeeee konačno imam svojih 35 kvadratića..veći ne treba mi...novaca...ima taman nismo gladni....tunis, tajland....ću preskočiti...
želim samo da gledam svoje dijete kao izrasta u sretnu i zadovoljnu osobu..želim samo da mi roditelji imaju mirnu i lijepi starost..to se nemože nacrtati...
ali misliti pozitivno svakako treba...imam običaj reći..samo nešto treba jaaako, jaaaako željeti i to će ti se ostvariti...
u slučaju nekih teških problema ( barem je moje shvatanje takvo)..treba shvatiti da je to sve tu nama dano..da bi iz tog izašla neka korist i nešto dobro..hmm glupo zvuči ...al ja tako idem dalje...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 10:01:11   
Latinka
Ja sam prije više od godinu dana pročitala knjigu "Tajna" po kojoj je i napravljen dokumentarac. Onda sam počela malo da kopam i tražim sličnu literaturu i, vjerujte, naišla na brdo toga. Još su mene leđa uhvatila, stalno u kući bila, jedino sam izlazila na fizikalne terapije, pa uskoro me, naravno, depresija uzela pod svoje. Kad sam počela da čitam te knjige, bukvalno sam se silila da se pridržavam onogo što piše u tim knjigama, pa koliko mogu. Naravno, ne svega. Govorila sam sebi: zdrava sam, ne boli me, sretna sam, vesela sam...
Kao što je Lady Blue navela, treba biti realan i ne težiti za nečim što je nemoguće, ali vjerujte mi, možete poboljšati kvalitet života. Ja sam oduvijek bila neko ko se ne zna obradovati nešto posebno; evo npr. kad sam diplomirala-samo sam slegla ramenima i rekla: pa OK, prirodan slijed stvari, učila pa završila. Ali poslije sam počela da uživam u životu, radujem se sitnicama, ljudi obično kažu da "isijavam nečim", a to je sam zato što se više smiješim svima, što sam ljubazna pa su i drugi ljubazni: valjda ljudima nezgodno da budu drski kad sam ja sva med user posted image , ali moram priznati-dobra fora.
Bit je, znači: naučiti biti zadovoljan sitnicama i vidjeti sve ono što je lijepo i dobro, a ne samo preći preko toga kao da se samo po sebi podrazumijeva

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 11:43:32   
jasmin
Nisam gledala film,ali sigurno znam da je pozitivno razmisljanje neophodno za sretan zivot.Ja u svemu ocekujem dobro,pa ako me zadesi dobro zahvalim Bogu na dobru koje mi je dao,a ako me zadesi neocekivano strpim se i u tom strpljenu mi bude slast.Za svaku nedacu molim Boga da me nagradi.Mozda izgleda apsurdno da imam novca koliko je dovoljno da prezivim,ali ne i za npr.auto koje je neodoljivo lijepo,a zelim ga,ocekujem...jer,niko mi nikad ne moze reci da nikad ne mogu imati taj auto-danas nesto nemam,sutra mi se mozda posreci.Novi dan,nova nafaka.Nova sedmica,nova nafaka...novi mjesec,godina...sve ima svoje... u tancine ispisano kada,kome,koliko i sl.Samo misliti pozitivno.Kad je covjek zadovoljan onim sto ima on je najbogatiji.Kada trazi jos iz riznica Svemoguceg,samo strpljenja i bice akobogda.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Latinka)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 11:53:26   
mamana
Evo upravo pogledah dokumentarni film

Možeš li molim te reči, gdje si našla film. Ja sam čitala kjigu i moram priznati da je predobra, zato bi htjela i film pogledati.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:01:53   
Anoniman
Sve je to divno i krasno...i dalje...ali ja nisam tip koji moze zazmiriti na sve ono sto se desava oko njega...mene pogadja puno toga...od nane koja mi pozvoni na vrata da me zamoli da joj dam nesto od hrane...i sta sad ja trebam...reci joj da napravi pano na zidu i okaci hljeb i pune serpe... jer ce joj se poceti tako desavati dobre stvariuser posted image ...ili pasa i macaka na ulici ...izgladnjelih...al...sta mene briga...ja na panou imam tajland....ili ovih nasih politicara sto lazu i kradu a gledaju te u oci bez trunke morala...ili kad dobijem racun od grijanja 100 KM a vamo otvaram prozore koliko je vruce jer ne mogu zavrnuti radijatore...a neko se negdje smrzava od zime...a ja saljem energiju u havu...bacam...i hajd da imam para, jest da oni koji imaju para nikad ne bacaju nista...svaki dan neko povrjedjen u pucnjavi...ali bas mene briga...ja imam tajland na zidu...a to sto se i meni moze desiti...ko sisa...ukradu ti auto ispred kuce...nema veze...zalijepicu novi na pano...mislim...ne zelim vas sad ucrnjacitiuser posted image user posted image ...samo vi pozitivno mislite...ja ne mogu...ne dok zivim u ovakvoj sredini, kojoj je prece da gradi dzamije i crkve nego fabrike

(odgovor članu jasmin)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:04:25   
hanabanana
Nisam gledala film, ali hoću po tvojoj preporuci ako ga uspijem negdje naći.
Gdje se može naći knjiga?!

Iz mog iskustva, izbjegavam negativne osobe. Neko je rekao da je oko nas sve negativno, jeste, ali ja ne moram biti.
Ja želim da budem pozitivna i da svoju djecu učim tome.
Negativna energija troši čovjeka.

Davno sam zaključila da je sreća stvar izbora.
Želimo li ili ne želimo biti sretni.

(odgovor članu mamana)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:06:09   
Anoniman
Dadada, budi user posted image koja pliva u mutnomuser posted image
Okaci si pano, nabaci osmjh okruzi se pozitivnim ljudima...i bices pozitiva.Pa mozda nakon par godina budes mogla nesto promijeniti i na lokalnom/globalnom nivouuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 16
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:10:56   
emi7908
Potpisujem Dadu i upravu je o onom šta piše... Nisam neko ko je negativan ali ovo što je napisala je naša stvarnost. Tužno je user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:11:50   
Anoniman
Ima nekoliko godina zaista sebi sam odredila drustvo. "Pobjegla" od negativaca, pesimista i zlobnika...
Zahvalna sam Bogu na svim malim i velikim stvarima koje imam, ali i koje nemamuser posted image


I zaista ako si negativan, pesimistican...kako ces  nesto pozitivno dozivjeti?
Prije no sto i krenes da nesto ostvaris, docekace te onaj tvoj pesimisticni unutarnji glas "ja to ne mogu, nema fajde..."
E ja to mogu, ja to hocu...
I to me pokrece.
Ako nekad i ne bude onako kako sam planirala...pa Boze moj, pokusala sam...
Bice opet prilike.

Otkako imam user posted image user posted image bas nastojim da budem uvijek vedra i da nalazim zahvalnost u svemu sto imam. A onda se dobre stvari naprosto lijepe za nas...hvala Allahu user posted image

< Poruku je uredio Pahuljicaa -- 19.1.2011 12:16:33 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:17:33   
Niobe
IZVORNA PORUKA: dadada

Sve je to divno i krasno...i dalje...ali ja nisam tip koji moze zazmiriti na sve ono sto se desava oko njega...mene pogadja puno toga...od nane koja mi pozvoni na vrata da me zamoli da joj dam nesto od hrane...i sta sad ja trebam...reci joj da napravi pano na zidu i okaci hljeb i pune serpe... jer ce joj se poceti tako desavati dobre stvariuser posted image ...ili pasa i macaka na ulici ...izgladnjelih...al...sta mene briga...ja na panou imam tajland....ili ovih nasih politicara sto lazu i kradu a gledaju te u oci bez trunke morala...ili kad dobijem racun od grijanja 100 KM a vamo otvaram prozore koliko je vruce jer ne mogu zavrnuti radijatore...a neko se negdje smrzava od zime...a ja saljem energiju u havu...bacam...i hajd da imam para, jest da oni koji imaju para nikad ne bacaju nista...svaki dan neko povrjedjen u pucnjavi...ali bas mene briga...ja imam tajland na zidu...a to sto se i meni moze desiti...ko sisa...ukradu ti auto ispred kuce...nema veze...zalijepicu novi na pano...mislim...ne zelim vas sad ucrnjacitiuser posted image user posted image ...samo vi pozitivno mislite...ja ne mogu...ne dok zivim u ovakvoj sredini, kojoj je prece da gradi dzamije i crkve nego fabrike



Isto vako, od-do.
Respect.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:21:00   
Anoniman
ma ja imam pozitivne ljude oko sebe...inace nemam sklonosti da se druzim s "crnjacima"user posted image ...jer kad izadjem hocu da mi je lijepo...al' opet ne mogu da okrenem glavu...dzaba...mozda je do odgojauser posted image ..meni su vazda roditelji, kada nisam htjela da jedem, govorili kako u africi ima djece koja nemaju sta da jedu...i uvijek su u meni gradili suosjecanje s onima kojima je tesko...a valjda sam i takvog karaktera da sam to lako primala...nisam odbacivala



(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:34:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

ma ja imam pozitivne ljude oko sebe...inace nemam sklonosti da se druzim s "crnjacima"user posted image ...jer kad izadjem hocu da mi je lijepo...al' opet ne mogu da okrenem glavu...dzaba...mozda je do odgojauser posted image ..meni su vazda roditelji, kada nisam htjela da jedem, govorili kako u africi ima djece koja nemaju sta da jedu...i uvijek su u meni gradili suosjecanje s onima kojima je tesko...a valjda sam i takvog karaktera da sam to lako primala...nisam odbacivala




Ne mogu ja da postanem beskucnik ako SAD ima 6 miliona beskucnika ili gladna zato sto u svijetu imamo 50 miliona gladnih...Mezemo se truditi  da pomazemo ljudima i da budemo sretni sto smo nekoga nahranili, a ne da budemo tuzni sto je neko gladan.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:36:15   
tekja
Treba biti optimist, uvijek, potpuno se slazem...nisam gledala dokumentarac, ali vjerujem da nije otkrio nista novo...
 
Zivot neumitno prolazi..svi imamo izbor, hocemo li ga provesti sa tugom ili cemo kroz njega ici sa osmijehom...
 
Od pamtivjeka je bilo siromasnih, bolesnih, gladnih...nece neciji pesimizam promijeniti poredak stvari, nazalost...

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:37:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: dadada

ma ja imam pozitivne ljude oko sebe...inace nemam sklonosti da se druzim s "crnjacima"user posted image ...jer kad izadjem hocu da mi je lijepo...al' opet ne mogu da okrenem glavu...dzaba...mozda je do odgojauser posted image ..meni su vazda roditelji, kada nisam htjela da jedem, govorili kako u africi ima djece koja nemaju sta da jedu...i uvijek su u meni gradili suosjecanje s onima kojima je tesko...a valjda sam i takvog karaktera da sam to lako primala...nisam odbacivala




Ne mogu ja da postanem beskucnik ako SAD ima 6 miliona beskucnika ili gladna zato sto u svijetu imamo 50 miliona gladnih...Mezemo se truditi  da pomazemo ljudima i da budemo sretni sto smo nekoga nahranili, a ne da budemo tuzni sto je neko gladan.


Da me ko pogresno ne shvati...i meni se srce cijepa kada vidim dedu pristojnog izgleda kako rovi po kontejneru...ali necu sad da kaukam sto ovo kako ono...tako je kako je, nazalost.
Pomognem ga, to je sve sto sam, zad za sad, u stanju uraditi.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 23
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:38:39   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

Treba biti optimist, uvijek, potpuno se slazem...nisam gledala dokumentarac, ali vjerujem da nije otkrio nista novo...
 
Zivot neumitno prolazi..svi imamo izbor, hocemo li ga provesti sa tugom ili cemo kroz njega ici sa osmijehom...
 
Od pamtivjeka je bilo siromasnih, bolesnih, gladnih...nece neciji pesimizam promijeniti poredak stvari, nazalost...

E ovo sam htjela reci, bravo Tekjauser posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 24
   RE: "Tajna" ( moc pozitivnih misli)
19.1.2011 12:44:08   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

IZVORNA PORUKA: dadada

ma ja imam pozitivne ljude oko sebe...inace nemam sklonosti da se druzim s "crnjacima"user posted image ...jer kad izadjem hocu da mi je lijepo...al' opet ne mogu da okrenem glavu...dzaba...mozda je do odgojauser posted image ..meni su vazda roditelji, kada nisam htjela da jedem, govorili kako u africi ima djece koja nemaju sta da jedu...i uvijek su u meni gradili suosjecanje s onima kojima je tesko...a valjda sam i takvog karaktera da sam to lako primala...nisam odbacivala




Ne mogu ja da postanem beskucnik ako SAD ima 6 miliona beskucnika ili gladna zato sto u svijetu imamo 50 miliona gladnih...Mezemo se truditi  da pomazemo ljudima i da budemo sretni sto smo nekoga nahranili, a ne da budemo tuzni sto je neko gladan.

pa to se i trudim...ja mislim da svaki covjek treba pokusati da pomogne koliko moze...ja sam eto izabrala da pomognem zivotinjama...samo sto pahuljo...evo vec tri godine...uspijemo korak naprijed napraviti, a onda ti se pojavi neko ko ti sve sjeuser posted image ...ma nije vise ni iz sopstvenog interesa...neg eto...neke zlobe...i bacite tri koraka unazad...ja se na to ne mogu nasmijati i reci...nema veze

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *