|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   čudna temperatura
20.3.2010 17:40:04   
lelma
Jučer je bebi od 20 mjeseci iznenada skočila temperatura na 39 stepeni. doktor.je pregledala sve detaljno-sve je bilo uredu. nosić ne curi, nema proljev, jest povratila 2 puta dok je čekala doktora jučer i jutros 2 puta i to je sve. jutros na peleni malo sekreta i nakon nalaza urina -sve u redu. doktorica kaže da joj je piša malo crvena i za svaki slučaj dala antibiotik.
danas beba ima temperaturu do 38, relativno je vesela, ali ipak se vidi da je umorna.
dok. kaže da je u pitanju viroza-ali kako viroza kad joj ni nosić ne curiuser posted image user posted image user posted image
šta bi to moglo biti??? da li ste imale slučajeve da se viroza ispoljava na ovaj način i koliko to traje???
zaboravila sam napisati da zubići nisu-jer nigdje nisu nabubrili
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: čudna temperatura
20.3.2010 17:52:29   
Rina26
Hej možda su zubići,imala sam ja takav slučaj nedavno i na kraju zubići izbili a nalazi svi ok

_____________________________

21.10.2006. 12.07.2008.

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: čudna temperatura
20.3.2010 17:54:05   
jasmin
Ako je sve ok,moze biti trodnevna viroza u pitanju.
Bitno je da beba jede,da se igra i da temperatura nije alarmantno visoka.Iznad 38.5 skidaj tusiranjem,paracetamol,brufen,sta vec dajes na kojoj visini temperature i sve ce biti ok akobogda.
Ne znam samo kako je djetetu propisan antibiotik ako se sumnja na virozu?!Kao da se radi o cokoladi.
Ako si vec startovala s antibiotikom,neka ga dijete ispije do kraja,i sljedeci put najprije jasna dijagnoza,pa onda odgovarajuci lijek.Neka misica sto prije ozdravi.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: čudna temperatura
20.3.2010 21:08:07   
lelma
antibiotik je propisan zbog zacrvenjene piše i sekreta. stvarno sam se uplašila-nikada se nije desilo da bez vidljivog razloga temp.skoči...user posted image user posted image user posted image nadam se da ste u pravu, mada desni nisu ni natečeneuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: čudna temperatura
20.3.2010 21:19:05   
Lalana
Moze biti da su zubi bez obzira sto desni nisu natecene, imala sam takvo iskustvo kada je nicala petica mojoj curi, ali ne mora znaciti.

Da sto prije ako Bog da ozdravi user posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: čudna temperatura
20.3.2010 21:28:26   
mama75
Mojoj kcerkici se tako prije mjesec dana pojavila temp 38,5. Trajala 4 dana. Cim prestane djelovati paracetamol, vec nakon 4 sata temp opet 38,5. Vodila je 2x kod dr (2 razlicita dr) i niko nista nije nasao, sve u redu, rekli viroza. Prije par dana opet isto 38,6 i to bas odjednom. Opet kod dr, opet kaze nema nista, viroza. Ovaj put i mi i urin uradili, i on OK. Da napomenem da je bebi sada 7,5 mjeseci. Tako da eto, izgleda ima tih viroza bez ikakvih dodatnih simptoma osim temp! Nama nijednom nisu dali antibiotik. 

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: čudna temperatura
21.3.2010 12:19:27   
lelma
danas je bolje-temp.oko 37.5, jede i puno je veselija-hvala bogu

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: čudna temperatura
21.3.2010 16:39:18   
mamma mumi
Po svemu sto si napisla, moglo bi se zakljuciti da je viroza, i znam da ti nisi kriva, ali ljutim se na pedijatre koji tako olako bebi od 20 mj. ordiniraju antibitik. Drugi put molim te ako se tako nesto desi, insistiraj kod svog pedijatra da izvadi djeteu leukocite i diferencijalnu krvnu sliku, urin, pa da onda na osnovu toga procjeni da li je za antibiotika, jer lakse je vjeruj mi bocnuti djete nego mu hemioju dati

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: čudna temperatura
21.3.2010 21:18:23   
lelma
draga mamma mumi, kad bi samo znala koliko je ona antibiotika popila u svom životu-plakala bi sa mnom. večeras joj opet temperatura skočila na 38.7-a čitav dan je bila vesela, igralas e... koliko traju ove viroze???

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: čudna temperatura
21.3.2010 22:09:21   
noaa

IZVORNA PORUKA: lelma

draga mamma mumi, kad bi samo znala koliko je ona antibiotika popila u svom životu-plakala bi sa mnom. večeras joj opet temperatura skočila na 38.7-a čitav dan je bila vesela, igralas e... koliko traju ove viroze???

ne bih da te prepedam al malena od moje seste je sa istim simptomima i dijagnozom viroze zavrsila u bolnici gdje su joj otkrili eserihiju i refluks...ja bih je odvela i uradila nalaze da se vidi sta je jer poslije ovog slucaja sa malenom ja ne zelim cuti rijec viroza po meni je to dijagnoza kad doktori ne znaju zapravo sta jeuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: čudna temperatura
22.3.2010 1:57:49   
mamma mumi
pa vjerujem ti lelma da je popila bruku antibiotika, ali zato nije garant 2x izvadila nalaze. Molim te otidji sutra pedijatru i uradi osnovnu laboratoriju( CRP, L, Diferencijalnu krvnu sliku, urin) i s tim nalazima ces vec  tj dr znati o cemu je rijec. Kod nas kod pedijatara vlada pravilo da je lakse dati sirup-antibiotik nego traumatizirati  dijete vadjenjem krvi, i zato nam djecu kljukaju hemijom i  glume  fine dr. Ja sam zdravstveni radnik i da nisam takav je vakat dosao da se moras informisati o svemu, a nemoras biti dr da znas da su  antibiotici ako se ne razumno daju  stetniji za organizam nego sto pomazu .Kod nasih pedijatara je svaki pregled upala grla i evo ti Amoxibos, Sumamed itd. ma fuj

(odgovor članu noaa)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: čudna temperatura
22.3.2010 16:01:45   
lelma
draga mamma mumi danas sam išla raditi ponovo nalaze: cpr-negativan, KS: sve ok osim hemoglobina koje je 10 i trombocita koji su 122user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image rdaila je dks i čekamo nalaze. za ove niže referentne vrijednosti kaže dr. da su znak virose. nalaz sam odnijela kod svog ljekara koja mi je rekla da je logično da će biti niže vrijednosti kad dijete ima temperaturu i da je u pitanju viroza-još mi je rekla:koji to doktor daje djetetu koje ima temperaturu da radi nalaze-pa očito neće biti dobri.
drugi pedijatar je rekla također da je u pitanju viroza i da trebam paziti da joj nešto u vidu alergije ne iskoči po nogicama i stomaku.
samo mene je strah ovih sniženih vrijednosti-da li su stvarno takve zbog viroze???
urinokulturu trebamo raditi za 7 dana, mada joj je urin bio u potpunosti ok prije 2 dana. šta sadauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: čudna temperatura
22.3.2010 16:08:54   
lelma
zaboravih pitati šta je refluks i samo još da napomenem ne znam da li je to novi fazon ali hranu zna da čuva u ustima a neće da je sažvače ili da proguta

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: čudna temperatura
23.3.2010 17:29:52   
lelma
diferencijalna krvna slika nije dobra: šta je seg.????-nešto-neg.;-dokt. kaže da to govori da ona uopšte skoro nema tog nečeg da se bori protiv drugih bakterija i da joj prijeti opasnost

: povišene su vrijednosti: limfociti su ekstra povišeni 0,88 a vrijednost je do 0,40 normalna i monociti su malo iznad granice : gornja vrijednos je 0,08 a kod nje je 0,10.
kako sad da joj ojačam imunitet kad joj je ionako slab apetit???
stvarno me je strah-molim vas savjet

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: čudna temperatura
23.3.2010 17:50:19   
mama2009
IZVORNA PORUKA: lelma

zaboravih pitati šta je refluks i samo još da napomenem ne znam da li je to novi fazon ali hranu zna da čuva u ustima a neće da je sažvače ili da proguta

refluks se javlja kada se želučani sadržaj vraća u jednjak. Predstavlja normalni proces kod djece ali i odraslih, ukoliko se radi o kratkotrajnim epizodama bez posljedica. Međutim, osobe s gastroezofagealnom refluksnom bolešću (GERB) imaju simptome kao rezultat refluksa. To su žgaravica, povraćanje, bolno gutanje, koji su direktno vezani za jednjak. S druge strane refluks može imati utjecaj i na okolne organe, kao što su pluća, glasnice, ždrijelo, koje se nazivaju ekstraezofagealne manifestacije GERB-a.


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: čudna temperatura
23.3.2010 17:54:37   
jasmin
Cini mi se da reflux zovu i kad se mokraca vraca u bubrege,il se varam?Ko zna bolje o tome nek me ispravi.

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: čudna temperatura
23.3.2010 19:20:09   
lelma
a šta sa nalazimauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: čudna temperatura
23.3.2010 19:46:39   
Kviki
I moj user posted image je imao virozu popraćenu začepljenim nosićem, kašljem a poslije i povišenom temperaturom. Kada je nakon deset_ak dana prizdravio sad se ponovo javlja temperatura i pomalo kašalj. Dajem mu Paracetamol sirup, ali nema mi nekog posebnog efekta. Obori temperaturu za nekih pola stepena i to je to. Kako kod vaše djece djuluje ovaj sirup, je''l skroz obori temperaturu?

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: čudna temperatura
24.3.2010 13:38:54   
lelma
daji bebi čepić lupocet ako je tmperatura visoka i moraš uporedo stavljati obloge

(odgovor članu Kviki)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: čudna temperatura
30.3.2010 22:15:55   
lelma
opet evo nasuser posted image taman joj prošla temperatura, nalazi se počeli popravljati-trombociti došli do donje granice-znači imaju tenedenciju rasta, malo joj željezo nosko ali je pod kontrolom.
danas temperatura 37 i kod doktora uradimo samo leukocite-10,6user posted image dokt.ne zna šta je sada, pa je strah da nije nešto od zelenih slinica prešlo dalje pa joj je dala esbesul. inače primijetila sam da veomaaaaaaaaaaaa često njoj skaču leukociti mada uglavnom nalazi ostali ne pokažu ništa, a crp uvijek je negativan.
ne znam šta više da radim.
ima li u sarajevu ili negdje drugo dobar privatni pedijatar???
imate li kakvog iskustva-možda mi možete predložiti kakve nalaze da uradimo???

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: čudna temperatura
31.3.2010 8:52:30   
Majčica
Mi smo nedavno nasem sinu radili nalaze, posto nisam htjela antibiotik po ko zna koji put. I kad smo mu izvadili nalaze, sve vrijednosti su pomalo bile poremecene, znaci leukociti malo visi, tako oko 10 i nesto, zeljezo nisko itd. Medjutim, pedijatar mi je rekao da je to normalno kod viroza, tada su te vrijednosti takve, jer imunitet opadne i rekao je da se uopste ne brinem. I kod njega je crp bio ok, znaci nema bakterijske infekcije. Tako da je sve to proslo za neka 3-4 dana bez ikakvih lijekova osim paracetamola i to mi je jako drago. Temperatura je varirala od 37 do 38(jednu vece je bila 39). Kako neko rece ovdje, nasi doktori jednostavno samo znaju propisati antibiotik i zdravo. A od toga imunitet jos vise oslabi. Bas meni ovaj pedijatar kaze - antibiotici su nuzno zlo i ne propisuju se bez prijeke potrebe.
Koliko ja znam leukociti skacu kod infekcija, ja da sam na tvom mjestu ne bih isla nigdje, nego bih malo sacekala da vidis kako ce se odvijati situacija, vrlo je vjerovatno da je opet uhvatila neki virus, posto joj je imunitet oslabljen. A kad se sve to smiri, izvaditi opet nalaze i naci nekog dobrog pedijatra, ja nisam iz Sa, pa ti ne znam reci kod kojeg, ali bice vec neko ko ce ti predloziti nekog dobrog.
Sretno!


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: čudna temperatura
31.3.2010 22:43:41   
lelma
nisam joj još dala antibiotik-međutim danas smo radili urin i imala je 10-12 le. ako joj opet uključimo antibiotike tek je malo popravila imunitet i opet ćemo se vratiti na staro, a strah me da se infekcija ili upala ne povećauser posted image user posted image user posted image šta sadauser posted image

(odgovor članu Majčica)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: čudna temperatura
1.4.2010 9:26:36   
Majčica
Ako je antibiotik nuzan, mora se piti, tako je nama pedijatar rekao, ali ako nije, onda naravno treba gledati da se izbjegne. Najbolje ti je otici kod nekog pedijatra, nemoj na svoju ruku nista. Ako ima leukocita u mokraci, ocito ima i neke upale.
Sretno ti draga, voljela bih da ti mogu vise pomoci.


_____________________________

T. 2008.
H. 2012.

(odgovor članu lelma)
Neposredna veza do poruke: 23
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Pelene.
пеперутка16

Kada ste počeli da odbijate svoju bebu?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *