|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Život bez auta
16.7.2009 0:15:59   
teta berta
Nadam se da je temi ovdje mjestouser posted image  Želim da sve forumašice koje nemaju auto (uključujući i muževe) podjele sa mnom kako se snalaze u ovo vrijeme kada auto NIJE luksuz nego potreba. Evo recimo mene je danas trebalo odvesti doktoru i bila sam jako ljuta kao i svaki put kad moram nekoga moljakati da tako ne kažem. Srećom jedna jako dobra osoba se ponudila sama da me odveze, ona inače stalno Niku voza na vakcinu i kad god treba, pravo me stid više ženu zvati ali ona kaže da joj nije teško. Opet... Nekad kad pada kiša a moramo negdje budem ljuta zapravo bude mi krivo što ne mogu sjesti u auto i obaviti posao, odvesti Niku doktoru, otići na moreeeeeeee i još masu stvari. A razlog je uvijek isti glupe FINANSIJE.... Forumašice bez auta molim mišljenja...

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Život bez auta
16.7.2009 0:18:50   
Lulu_
mi smo trenutno bez autu,slupali.
i ludimo , doslovno!!!
ovisnici smo od auta i sko uskoro ne popravimo autu pocet cemo da se ujedamo

_____________________________

Naomih 27.03.2008 9.41 hm...

I''''m Starting With The Man In,The Mirror,I''''m Asking Him To Change His Ways,And No Message Could Have
Been Any Clearer,If You Wanna Make The World,A Better Place,Take A Look At Yourself, And,Then Make A Change

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Život bez auta
16.7.2009 0:19:33   
milenium
uh...bila sam dugo bez auta,i teško je,stalno nekog moljakat da te vozi,pa ti neugodno,pa...sto stvari,stvarno je teško,znam kako je...

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Život bez auta
16.7.2009 0:21:51   
teta berta
Rekla sam sebi čim se zaposlim prvi kredit ce biti za auto. MM to ne zanima, zapravo njemu to i ne pada tesko kao meni, cak nema ni vozacki kaze da cu ga ja vozat... I to me jako ljuti, al ga ni ja ni sveki ni niko ne mozemo nagovorit.user posted image

_____________________________

Imam dva zlata, to su Nika i njen tata -:)

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Život bez auta
16.7.2009 0:52:19   
veeseelaa
teško je bez lično svog auta, pritom ne mislim na auto mm
svakom svačije.... ne bi vala ni da o njemu ovisim
auto sam kupila prije udaje al znam kako je dok ga nisam imala, sve sam pare skršila na taxi.... mogla sam kupiti auto kakvo poželim
sad sam rahat, idem gdje hoću
Svakom bi preporučila ukoliko može da sebi kupi automobil


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Život bez auta
16.7.2009 3:22:56   
dojbinica
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

teško je bez lično svog auta, pritom ne mislim na auto mm
svakom svačije.... ne bi vala ni da o njemu ovisim
auto sam kupila prije udaje al znam kako je dok ga nisam imala, sve sam pare skršila na taxi.... mogla sam kupiti auto kakvo poželim
sad sam rahat, idem gdje hoću
Svakom bi preporučila ukoliko može da sebi kupi automobil




ja ima auto od kada sam stavila vozačku u džep, i stavrno ne bih mogla zamisliti život bez auto, bilo bi mi nekao kao da , oprostite što kažem nemam noge, ovako imam ga hvala bog, i idem gdje mi se prohtije

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Život bez auta
16.7.2009 6:39:23   
Anushka
Eh ja sam na prvi dan svoje vozacke imala mali udes sa tudjim autom, tj nije bilo nista ali smo zavrsili na sudu. I toliko problema je ispalo i sto je tudji auto, pa je bio neispravan pa potrefio se kreten kojeg sam udarila, ja tek napunila 18.. i od tada nisam vozila. Rekla sam kad budem imala svoj auto onda cu i voziti, i proslo vise od 10 godina a ja pjesacim, imam super kondiciju i liniju:) ni mm nema auto, ponekad posudimo od njegovih zbog malog ali smo navikli na zivot bez auta, veliki je to trosak, a na sve se covjek moze navici.

(odgovor članu dojbinica)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Život bez auta
16.7.2009 8:32:38   
mama2009
Ja sam nekako navikla na auto, od momenta kad sam dobila vozacku imam i auto, iskreno mislim da je auto POTREBA pogotovo kad imas djecu, ne daj Boze bolesti, ili necega hitnog, a ja kakva sam znam se dovesti da nemam love bas uvijek uz sebe ili spisakm sve tako da je taxi ponekad nemoguc, al zato "corbice" u autu mora biti ....


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Život bez auta
16.7.2009 10:59:56   
Anushka
sto se mene tice, auto je luksuz, u kuci uvijek ima za ne daj Boze i vise nego sto treba za  taksi a pogotovo sad kako je dijete u kuci prosto mora biti para. a i auto trosi puno vise od "corbe". Naravno, kad ga imas i naviknes, postane potreba, kao i mobilni, komp i internet, kablovska itd

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Život bez auta
16.7.2009 13:13:54   
Nedi
Mi smo odlučili finansije usmjeriti na drugu stranu i kupili smo mali jeftini autić. Super nas služi, ne troši puno a uvijek je tu kad je ružno vrijeme i kad idemo na vakcinu i sl. Nije lijep, niti nov, niti velik ali služi svojoj svrsi. A da smo bez auta...hm....ne znam kako bih to podnijela od 18. godine vozim i stvarno ne mogla zamisliti da sad nemamo nikakvo auto.

_____________________________

24.12.2007.
24.o9.2013.

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Život bez auta
16.7.2009 13:24:21   
Blue rose RR
Ne mogu svrstati auto ni u luksuz, ni u potrebu. Nekako je postao sastavni dio života.
Gdje god kreneš da je duže od 1 kilometra, pali se auto, jer bi trebalo pet puta više vremena da se odradi nešto.
Jednostavno to je to.
Mada sam pobornik prvo obezbijediti krov nad glavom, pa onda o autu razmišljati. Makar smo tako mi odradili.
Doduše mi smo samo prvu godinu braka bili bez vozilice, a od tada je bilo (da kucnem), prvo službeno, pa onda nakav polovnjak, trenutno opet službeno, dok čekamo da nam dođe iz tvornice novo auto.
Jednostavno prioriteti u žvitou treba da se poredaju,  i da se teži tome, jer mi je to upravo čar i ljepota braka.

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Anushka)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Život bez auta
16.7.2009 21:47:03   
ivanak
Auto današnice nije luksuz, već potreba.
Ja sam u braku pa ja i muž imamo svatko svoje auto. Zašto bi ja morala ovisiti o njemu za poći u spenzu ili po plin ili negdje drugdje. Trenutno ne radim, jer sam rodila ima mjesec će sutra.
Cjelu trudnoću sam vozila auto i dan prije nego što sam rodila išla sam ne pregled sama sa autom.
Ja nisam za to da se uzima kredit za auto. Budući da je teško naći posao, a kamoli kredit plaćati.
Ja npr. imam vw polo ( malo auto ) staro 10 godina, a on vw golfa 2 više starog i oboje je kupljeno kešom. Kredit nam nije pao na pamet. I bolje da nismo uzimali na kredit, jer kako je došlo do recesije još gore bi prošli

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Život bez auta
16.7.2009 21:57:31   
NANICA
Mi imamo auto i kao sto rece Maryam Amina ne mogu reci ni da je luksuz niti potreba. Auto je podredjen potpuno mm obzirom da radi u smjenama, na razlicitim mjestima itd. Ja se uklopim kad je slobodanuser posted image  pa vozim. Sve u svemu imam iskustva i sa autom i bez njega. Ono sto mogu reci i zakljuciti da je zaista potreba, posebno za porodice sa djecom. Isla sam na posao javnim prevozom, vodila malenu u vrtic, kad je trebalo doktoru pa onda na posao, ma u svim varijantama i jako je tesko. Uskoro cu isto to morati samo sa dvoje djecice i sama ne znam kako.
Dobro je ko ga moze imati a posebno dva, pa svakome po jedan user posted image

_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Život bez auta
16.7.2009 22:24:58   
almai
Auto je zaista vise potreba nego luxuz,ja isto od 18te god. imama autu u uvijek sam mobilana.Kad nam je bio u kvaru 7dana tek sam tad shvatila koliko znaci auto i pocela ga cijeniti.Pa samo jednom se covijek nebi nekog moljako da ga negdje odveze a kamo li uvijek.bolje je imati i kantu od auta ali da dodes na cilj nego nikakav ili dizati krediti za novi ili bolji auto.

_____________________________

moja su djeca zlatna...
kad spavaju:))

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Život bez auta
16.7.2009 23:30:06   
mamma mumi
Smatram da je auto potreba, a ne luksuz. Trenutno imam svoj bibi, koji sam kupila prije udaje, mm nema auto, on i nije neki ovisnik o autima, ali ja jesam, pogotovo sada sa bebom. Par dana nisam vozila, registracija mi istekla i shvatila sam sta mi znaci, jer zivim u brdu, mama mi na drugom brdu, a prevoz kombi i tramvaj je katasrofa.

(odgovor članu almai)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Život bez auta
16.7.2009 23:52:25   
slono
Moja bertice, niko da kaze da je u istom sosu kao ti, ali evo ja cu pokusati da to sagledam iz ovog ugla.

Dijete sam koje je odraslo citav zivot bez auta, djetinjstvo, mora, odlasci kod nana, Bajrami...... Svi moji su iz Sarajeva , ali nakon preseljenja iz starog dijela grada, dobili smo stan u Novom gradu i uvijek se vozarilo pa nisam imala tu "srecu" da nas tata voza autom po gradu i moru. I pored toga sto je to tata mogao priustiti, nije bio ljubitelj auta, njega su vozali na teren, puno je proveo svoga staza po Vojvodini i mi smo uvijek isli taban fijakerom.
Znam da je mami bilo najteze, ali to tada, 70. i 80.godina i nije bilo strasno da neko nema auto. Kad sam se zaposlila, vozarila sam godinama s kraja na kraj grada i znala provesti u voznji po 3 sata na dan.

Cari automobila sam upoznala kad sam upoznala MM, i u braku, a svoj auto sam zbog posla kupila prije 4 godine. Zaista mi je potreban, koristi mi, pomazem roditeljima, imam sad dvoje djece, ali ipak su onaj moj zivot i moje odrastenje bili zdraviji i ljepsi.

Sutra odem po naocale, nista ne vidim, jedva kucam i otkucam vam pjesmicu Ocev kisobran - Ismet Bekric i sjetimo se ljepote i bliskosti koju propustamo vozeci se u autu.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Mama ima dva slatka kolačića!
I kolačić- ljeto 2003.god.
II kolačić- zima 2008.god.

(odgovor članu mamma mumi)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Život bez auta
17.7.2009 0:04:46   
NANICA
IZVORNA PORUKA: NANICA

Isla sam na posao javnim prevozom, vodila malenu u vrtic, kad je trebalo doktoru pa onda na posao, ma u svim varijantama i jako je tesko. Uskoro cu isto to morati samo sa dvoje djecice i sama ne znam kako. 



_____________________________

Ljuljka, 06/10/2003
Pahuljan, 12/02/2009

In Our Darkest Hour
In My Deepest Despair
Will You Still Care?
Will You Be There?

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Život bez auta
17.7.2009 7:26:33   
Rina26
I ja i muž imamo svatko svoje auto,i isto je kupljeno kešom,on  im terenca ML,a ja mercedesa 124

(odgovor članu NANICA)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Život bez auta
17.7.2009 7:39:02   
sweet BaBy
I ja takodjer smatram da je danas auto vise potreba nego luksuz. MM i ja smo tek prije nekoliko dana kupili auto, jeste staro ali vazno je da dobro sluzi. Mislim da sa bebom ne bi mogli bez auta. Zaista je tesko, pogotovo u vecem gradu. Jos nam i roditelji nisu blizu, tako da bi sa user posted image bili nemoguce ici kod njih bez auta.

_____________________________

#A&A# Srece moje.

(odgovor članu Rina26)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Život bez auta
17.7.2009 8:07:28   
Swatkish
Dok sam vec nesto napisala, da i odgovorim na temu user posted image
Nemoguce, bar iz moje perspektive, jer imamo jedno auto...
Ne znam kako bih bez njega...
Dijete vozim u vrtic, nabavka, pedijatar, ma sve...
Kad bi prilike natjerale, vjerovatno bih se i navikla, ali u ovom trenutku ne bih mogla da zamislim da ga nemam....

< Poruku je uredio MaryamAmina RR -- 17.7.2009 15:17:05 >
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Život bez auta
17.7.2009 8:31:53   
Hannan
I ja imam auto, ali sam tek prije 2 god polozila.Prije toga mi zaista nije bio potreban, nekako sam navikla da se vozam autobusom. Dok se nisma udala zivjela sam u prigradskom mjestu,i u skolu i na fax sam isla busem, cak i kad bi mi se otac ponudio da me odveze ako imam kojekakve papire da ganjam odbijala sma ga, dok semafori, dok nadje parking ja taban fijakerom vec stignem i cak i zavrsim.Kad sam se udala opet sam zacas busem, pa sam i na preglede u 7.mj trudnoce isla busem. Eh onda sam sa bebicom polagala vozacki, jer mi je dosadilo da moljakam nekoga da me odveze u obicnu kupovinu ili dijete  ljekaru. Ali opet kazem nedo Bog nuzde ne bi mi bilo tesko , jer dijete je vec "veliko", ne ide u vrtic tako da ponekad i ne bi bilo strasno, ali sa autom je naravno i brze i lakse i bolje.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu Swatkish)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Život bez auta
17.7.2009 8:48:29   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: teta berta

Nadam se da je temi ovdje mjestouser posted image  Želim da sve forumašice koje nemaju auto (uključujući i muževe) podjele sa mnom kako se snalaze u ovo vrijeme kada auto NIJE luksuz nego potreba. Evo recimo mene je danas trebalo odvesti doktoru i bila sam jako ljuta kao i svaki put kad moram nekoga moljakati da tako ne kažem. Srećom jedna jako dobra osoba se ponudila sama da me odveze, ona inače stalno Niku voza na vakcinu i kad god treba, pravo me stid više ženu zvati ali ona kaže da joj nije teško. Opet... Nekad kad pada kiša a moramo negdje budem ljuta zapravo bude mi krivo što ne mogu sjesti u auto i obaviti posao, odvesti Niku doktoru, otići na moreeeeeeee i još masu stvari. A razlog je uvijek isti glupe FINANSIJE.... Forumašice bez auta molim mišljenja...

teta berta i kod mene ti je ista situacije gdje god da krenem auto je potreban pogotovu sa djecom a iskreno dojadilo mi guzvanje po tranvaju a taksi skup auto je itekako potreban...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu teta berta)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Život bez auta
17.7.2009 10:30:08   
Atarka
Ja sam prije dva dana prodala svoje auto i nekako mi zao.. MM i ja smo nedavno kupili komforniji automobil koji on vozi na posao, a ja sad rijetko gdje idem sa svojim fiatom pa bez veze stoji. Em mi je stomak velik, em su vrucine, a fiat nema klime. Ali kad, aBd, rodim i bebi malo poraste za izlaske, mislim da ce mi opet trebati vlastiti auto da ne ovisim o muzu.
U svakom slucaju, auto je u vecem gradu prijeka potreba.

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Život bez auta
17.7.2009 10:39:09   
delly
ja nemogu bez auta... evo 6 dana do termina i vozim kad mi zatreba,pokusavam sad malo izbjegavati ali ipak vozim user posted image ... prije dve sedmice prodali moje auto ma joj koji je to uzas..cak sam rekla muzu da cu ga voziti na poso i uzet mu auto user posted image al radi malo dalje...al dobro nedavno (petak) smo mi kupili auto koje je vece pa sad imam i nemucim se ..znam kad mi zatreba dje je user posted image ovdje bez auta ko bez glave user posted image

_____________________________

25.07 -dosla je nasa princezica


(odgovor članu Atarka)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Život bez auta
17.7.2009 11:23:09   
ziki
Ja sam pješak. Dok se nisam porodila nije mi predstavljalo problem što ne vozim ali sad.... Ni ja ni MM nemamo položeno, mužu je posao dalji pa  sa kolegom ode na posao,a ako se ne dogovore ide taxijem, a od kako Tarik ide u obdaniste svako jutro njega taxijem odvezemo pa produžimo na posao. Šlag na torti je da smo daleko od naših, sa bebom taj put ne bih autobusom pa onda i to taxijem, do Sarajeva, pa od Sarajeva drugim... Koliko smo para na taxi dali kupili bi dobar auto. A da ne pominjem da smo skoro bili svi bolesni ja i Tarik svaku noć visoku temepraturu, hvala Bogu pa smo mogli skinut a kog da zovem u 2 noću, ni gračanički taxisti tad ne rade....
Helem da zaključim, dok nema djeteta i nije neophodno, sve se to da nekako uštimat ali kad dijete dođe auto je neophodan. U petak opet idemo dole kod naših i muž će polagat, nadam se ako Bog da i položit, odmah kupujemo auto, a ja ću se natjerat da prevaziđem strahove i tarume iz djetinjstva i da i ja polažem.

< Poruku je uredio ziki -- 17.7.2009 11:29:59 >


_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu delly)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *