|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 11:59:27   
Anoniman
Veeseelaa evo nam teme nekad i sad user posted image ...
 
Društveni život
nekad : user posted image  (imalo se kome otići na kafu)  
sad : user posted image  (ne idi nigdje ili ako odeš ne gine tabla Caffetina)

Film/serije/pozorište
nekad : user posted image  (iako su partizanski i sad se gledaju, Žikina dinastija, Tensa koža, Ljubav na seoski način, Đekna...)
sad : user posted image  (ako on nije bogat, a ona sirota onda je neki ratni garant) - vadi nas SFF

Muzika
nekad : user posted image  (znalo se ko pjeva, a ko krave čuva)
sad : user posted image  (zna se ko je prodao kravu da bi pjevao)

Politika
nekad : user posted image  (plakali kad je umro predsjednik)
sad : user posted image  (plačemo što predsjednik nikako da umre)

Balkanac na Balkanu
nekad : user posted image  (idi gdje hoćeš, budi koliko hoćeš i varati se kad hoćeš)
sad : user posted image  (ne idi nigdje nisi budala)

Balkanac u Evropi
nekad : user posted image  (poneki je bio lopov, al te većina gledala s poštovanjem)
sad : user posted image  (svi te gledaju s gađenjem jer misle da si lopov 100%)

Geografija
nekad : user posted image  (znalo se ko je odakle i ko je ko)
sad : user posted image  (došli divlji i otjerali pitome)

Budućnost
nekad : user posted image  (kakva god bila postojala je)
sad : user posted image  (ko "fata-morgana" tu je i pravo ti je smiješno gledati u nju)
  Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:03:30   
veeseelaa
Fortuna bravo za temu, nadam se da će biti lijepih sjećanja

Meni je jedan moj rođak pričao da se nekad kad je on radio u GP Bosna upiralo prstom u onog ko bi naručio uz pitu jogurtuser posted image , veli da je taj bio glavni u raji user posted image  jer im njihova mjesečna primanja nisu dozvoljavala taj luksuz a veli nekad bi banane gledali samo na tv-u  a roštilj bi bio samo za 1 maj i to ako firma šta organizuje o svom trošku
Kaže da su radničke porodice teško živjele u taj vakat

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:13:40   
henna ze
nekad sa ovjerenom knjižicom smo se mogli liječiti gde god da se zadesiš..nije bilo problem otići i liječiti se u beograd i zagreb...sad dok izganjam odluku za sarajevo..milion nalaza i komisija...i zenici jedva se snadjem..
a zagreb strani državljanin pa te opale po dzepu..
išli smo na more i bili kao svi ostali...svi su se smijali česima i njihovim crvenim..sad se svi izruguju nama bosancima.ko da smo ne daj bože gubavi..
prije su svi bili zaposleni...a na birou nigdje nikog...sad..ako kažeš da si zaposlen..gledaju te odmah ko potencijalnog žiranta..
prije i ko nije imao za čas posudi od raje pa kupi plac i kuća nikne.. sad ništa ne potpisuješ  jer te strah da će odmah neko u žirante da te uvali...


_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:13:48   
Anoniman
Kažu... nekad Remontni zavod iz Hadžića imao svoj kamp negdje na moru i kada hoćeš na godišnji napravi se plan i ideš dole (sve ti firma plaća, prevoz, smještaj, hranu) ako ti hoćeš nešto extra onda doplatiš...
Nekad Unis Vogošća zapošljavao skoro 2000 ljudi sad ih nema 20 i svi su socijalni slučajevi, a bili su jedna od najjačih firmi na Blakanu...
Nekad moji starci nisu imali TV u boji, imali srno bijeli, i kaže šetali tako (jer nisu imali novaca da rade bilo šta drugo) do jedne kuće kojoj se kroz prozor vidio TV u boji. Stajali tako i po sat vremena i maštali kada će i oni imati taj TV. Sad imaju kuću na tri sprata user posted image  i trenutno se brčaju u moretu...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:42:40   
Lulu_08
IZVORNA PORUKA: Fortuna

Veeseelaa evo nam teme nekad i sad user posted image ...
 
Društveni život
nekad : user posted image  (imalo se kome otići na kafu)  
sad : user posted image  (ne idi nigdje ili ako odeš ne gine tabla Caffetina)

Film/serije/pozorište
nekad : user posted image  (iako su partizanski i sad se gledaju, Žikina dinastija, Tensa koža, Ljubav na seoski način, Đekna...)
sad : user posted image  (ako on nije bogat, a ona sirota onda je neki ratni garant) - vadi nas SFF

Muzika
nekad : user posted image  (znalo se ko pjeva, a ko krave čuva)
sad : user posted image  (zna se ko je prodao kravu da bi pjevao)

Politika
nekad : user posted image  (plakali kad je umro predsjednik)
sad : user posted image  (plačemo što predsjednik nikako da umre)

Balkanac na Balkanu
nekad : user posted image  (idi gdje hoćeš, budi koliko hoćeš i varati se kad hoćeš)
sad : user posted image  (ne idi nigdje nisi budala)

Balkanac u Evropi
nekad : user posted image  (poneki je bio lopov, al te većina gledala s poštovanjem)
sad : user posted image  (svi te gledaju s gađenjem jer misle da si lopov 100%)

Geografija
nekad : user posted image  (znalo se ko je odakle i ko je ko)
sad : user posted image  (došli divlji i otjerali pitome)

Budućnost
nekad : user posted image  (kakva god bila postojala je)
sad : user posted image  (ko "fata-morgana" tu je i pravo ti je smiješno gledati u nju)




Oplakah! Smiješno zvuči ali nažalost istinito!!!

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:44:35   
Lulu_08
Ja sam nekad sa ponosom govorila da sam dijete kapetana JNA, zbog istoga smo lijepo i živjeli, a drugi su nas poštovali.

Sad sa istim ponosom govorim da sam dijete ex kapetana JNA, ali drugi da mogu gađali bi me jajima user posted image .

_____________________________

25.04.2008. Princeza Mjeseca Luna je obasjala nas zivot!
09.07.2012. Mala Kraljica Lorena je upotpunila sve!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 12:58:14   
Anoniman
na kraju ispade ko vic

(odgovor članu Lulu_08)
  Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:20:38   
salmy
Nekad su plate bile 1,a sad jedva dobace do 10

Nekad se Ivan prelazio cjeli danuser posted image a sad ga limuzine "prelete"za tren

Nekad se ustajalo trudnici u gradskom prevozu,a sad one ustaju user posted image

Nekad si serbez seto Ferhadijom,a sad nemozes proc od basĆiuser posted image

Nekad se postovala policija,a sad se kriminalci postuju,a policija suti.....i trpi

Ah nekad.....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:37:39   
veeseelaa
nekad su trgovci morali imati isključivo trgovačku školu (čast izuzecima) a sad svakakav šmokljo stane za pult i tuši proizvode, a kad pitaš za sastav veze nema user posted image  pa kako će znati kad je bravar il tesar po zanimanju e zamisli kad njemu kažeš da aranžira izlog hahahahah

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:37:44   
Anoniman
eh da... nekad si prestajao disati (kako kaže Izet Fazlinović) kad naiđe milicajac, a sad mu opališ ćilaušku i još on od tebe pobjegne user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:45:39   
henna ze
nekad sam sa 7 godina išla na ljetovanje i zimovanje na more sa izviidjačima...
sad vozim svoje dijete u školu..nadgledam je i pitam se kako? jesul moji bili normalni pa me puštali (naravno ovo se šalim) ali fakat je tako

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:46:38   
salmy
IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nekad su trgovci morali imati isključivo trgovačku školu (čast izuzecima) a sad svakakav šmokljo stane za pult i tuši proizvode, a kad pitaš za sastav veze nema user posted image  pa kako će znati kad je bravar il tesar po zanimanju e zamisli kad njemu kažeš da aranžira izlog hahahahah
A kad uđes a ona prekrstila ruke,i zvace zvakuuser posted image user posted image user posted image joj majko mila ja odmah izađem

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 14:57:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nekad su trgovci morali imati isključivo trgovačku školu (čast izuzecima) a sad svakakav šmokljo stane za pult i tuši proizvode, a kad pitaš za sastav veze nema user posted image  pa kako će znati kad je bravar il tesar po zanimanju e zamisli kad njemu kažeš da aranžira izlog hahahahah
A kad uđes a ona prekrstila ruke,i zvace zvakuuser posted image user posted image user posted image joj majko mila ja odmah izađem


Ili puši i pije kafu ispod pulta! e to mi je najgore...
Hoš' još neš'ta?
Ma more jedan ljeb...
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu salmy)
  Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 18:58:03   
Anoniman
nekad se nije moralo najavljivat user posted image kad nekome odes

a sad bez rezervisanja  vremena ni uci u kuci user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




< Poruku je uredio triputmama -- 5.9.2011 19:00:21 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 19:10:05   
Anoniman

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Kaže jedan dedo. ja kad sam kupio stojadina bio sam glavni u selu al' jbg onda su me svi u svatove zvali...
Ko biva kome je stojadin u svatovima mora da je neka mečka....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 20:44:53   
Galicia
Nekad davno al ne tako davno, ljudi su voljeli svoja imena i nije im naupadalo ih mjenjati. A sad svako peti ima novo ime.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 20:55:47   
Anoniman
Nekad davno al ne tako davno, ljudi su voljeli svoja imena i nije im naupadalo ih mjenjati. A sad svako peti ima novo ime.


to na balkanu jel user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
5.9.2011 23:14:32   
Galicia
Da, na nasem brdovitom Balkanu.

_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 0:56:19   
Anoniman
Nekad se znalo sta je grad a sta selo, danas mi dodje da placem kad vidim onaj uzorani park ispred moje zgrade....Nekad se znalo za red , postovanje starijih na ulici , u tramvaju, ucitelja u skoli, danas gledas da te ko ne opali aFtom na trotuaru ili da te ne opali neki papkar iz grmlja(papkar na 4 noge)
Zao mi je sto se ne rodih prije , pa da duze pozivjeh u marsalovoj drzavi, sad radi majmuna sa grane trpim za zivot, prisjelo im....

Imalo se moglo se  i danas se moze samo nam nikud nedaju ....

(odgovor članu Galicia)
  Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:18:52   
Anoniman
Gdje nam je vesela???
Umrla nam tema veeseelaaaaaaaaaaaaaa....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:39:18   
ena23
IZVORNA PORUKA: Fortuna

moji starci nisu imali TV u boji, imali srno bijeli, i kaže šetali tako (jer nisu imali novaca da rade bilo šta drugo) do jedne kuće kojoj se kroz prozor vidio TV u boji. Stajali tako i po sat vremena i maštali kada će i oni imati taj TV.


Ovo je nesto najromanticnije sto sam procitala na forumu. Zajedno u bogatstvu i siromastvu. Pitam se da li se i tvoja mama klela na mrtvo ime da nece za tvog tatu poci ako ce zivjeti u zajednici? Nesto mi govori da nije.


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:41:18   
Anoniman
neeeeeeeee...
vole ti se oni i nekad i sad...i sve ti je kod njih romantično...user posted image user posted image

(odgovor članu ena23)
  Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:44:52   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Fortuna

Gdje nam je vesela???
Umrla nam tema veeseelaaaaaaaaaaaaaa....
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


uh pa ne damo mi tako lako
nekada su maloljetna djeca krala trešnje i jagode u bašti komšija a sada obiju auto i maznu kastofon il te u mraku dočekaju i otmu ti mobitel user posted image

Nekada je fol bilo da zazvoniš nekom na vrata i pobjegneš a sada djeca kontaju kako bi ta ista vrata obili i nešto maznuli

Sad djeca igraju nogomet putem interneta, hodaju ne ozlijedjenih koljena a nekada smo trčali po obližnjim livadama i padali hvaleći se što većim brojem ogrebotina i masnica


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:45:33   
veeseelaa
Pitam se da li se i tvoja mama klela na mrtvo ime da nece za tvog tatu poci ako ce zivjeti u zajednici? Nesto mi govori da nije.


nuto ove user posted image user posted image user posted image   to je bilo NEKAD a SAD je drugaije

< Poruku je uredio veeseelaa -- 6.9.2011 11:46:23 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Život na Balkanu : Nekad i sad
6.9.2011 11:56:23   
d.dita
Super tema! Ali ja se nešto rastuži! Svega se nešto sjetih! Ej, kakav bi nam život danas bio da ne bi onog prokletog rata! Osamdesetih moji kuću pravili a normalno se išlo na more, ni u čemu se nije oskudjevalo, išlo se na vikendicu, komšiluk dolazio na akcije pa naveče kao neka fešta po cijelu noć se sjedi, a sada ti isti ljudi godinama ne odu jedni drugima! Svi smo fino živjeli, svi smo imali podjednko. A sada neki imaju previše a neki ništa! 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *