|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:15:59   
Lee1988
Drage forumasice... dugo vas čitam i jako su zanimljive teme, evo sada sam odlučila da vam se pridružim.

Molim vas da ovdje pišete pozitivna iskustva vezana za život u zajednici, tj. sa roditeljima muža, ali samo pozitivna MOLIM VAS!!!

Vjerujem da ako su fini i normalni ljudi te normalni životni uslovi u pitanju, to može solidno funkcionisati...

MOLIM VAS UVJERITE ME DA SAM U PRAVU, MNOGO MI JE VAŽNO JER ME TAKO NEŠTO UBRZO ČEKA...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:20:49   
Visnja RR
Lee dobrodosla user posted image

Nisam kompetentna da pisem o tome jer ne zivim u zajdnici ali ti mogu reci da znam dosta parova koji zive zajedno i naizgled imaju idilican zivot... sve to zavisi od vas koliko ste spremni na kompromise i koliko se karakterno podudarate... SRETNO! user posted image

< Poruku je uredio Visnja RR -- 5.7.2011 0:21:20 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Lee1988)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:22:48   
veeseelaa
Molim vas da ovdje pišete pozitivna iskustva vezana za život u zajednici, tj. sa roditeljima muža, ali samo pozitivna MOLIM VAS!!!


e pa ne može to tako user posted image user posted image user posted image

iskreno ne vidim tu niš pozitivno, totalna budalaština da su zlatni i jedni i drugi
Mi Balkanci papci, heknu kuću sa pet spratova i podijeli sinovima user posted image user posted image user posted image  


< Poruku je uredio Amelaa RR -- 12.7.2011 14:59:32 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lee1988)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:27:11   
veeseelaa
MOLIM VAS UVJERITE ME DA SAM U PRAVU, MNOGO MI JE VAŽNO JER ME TAKO NE TO UBRZO ČEKA...


moj ti je savjet ni pod razno, kajaćeš se vrlo brzo i znaš kak vele sjetićeš se mojih riječiuser posted image

Kad tad će nekom nešto smetati

Ja živim u istoj kući sa roditeljima mm koji su fini i blagi za razliku od mene user posted image  ali lično smatram da svak treba živjeti odvojeno od roditelja....
ne moraju roditelji znati kad dodješ i odeš i da ništa ne komentiraju tebi će ići na živce.... vjeruj mi....
kad ti neko dodje svi znaju, izuzev ako nisu kući user posted image  a sve je to super ako se ne bi potrefili neki ludaci koji u sve i svašta meću nos e to ti je tek onda belaj
i nemoj da misliš da znaš, o ne, ti ne znaš

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Lee1988)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:35:47   
veeseelaa
evo npr mm svako veče kasno dolazi kući, da živimo s mojima oni bi se zgrozili

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 0:56:22   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Molim vas da ovdje pišete pozitivna iskustva vezana za život u zajednici, tj. sa roditeljima muža, ali samo pozitivna MOLIM VAS!!!


e pa ne može to tako user posted image user posted image user posted image

iskreno ne vidim tu niš pozitivno, totalna budalaština da su zlatni i jedni i drugi
Mi Balkanci papci, heknu kuću sa pet spratova i podijeli sinovima user posted image user posted image user posted image  a okolo nek se amidžići stacioniraju s kućama hahahah koji primitivizam

hB pa nisam takvog mišljenja, moja djeca aBd kad se ožene/udaju odmah im je deložacijauser posted image  stvarno




user posted image to i jeste najbolje...po mom misjljenju svaki roditelj treba tako da misli ali i da se potrdui ako je u mogucnosti pogura djete da ta "delozacija" bude sto ljepsa...
u mom slucaju cu ja da se dislociram u manji user posted image user posted image
bas neki dan pricam sa ljudima u ciji sam stan smjestila jednu nanu od koje smo kupili stan (dok ga mi renoviramo) kazu ljudi : mi imamo dvosoban stan i kupili dvoiposoban za kcerku kad se uda...ona se udala a zet nece u taj stan...kao nece na zenino ( ja budale) a ljudi fino kupili stan u drugoj opstini da cak nisu ni blizu...svakakvih ljudi....
odoh ja OT user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 8:49:48   
tekja
eh draga ja imam i jedno i drugo iskustvo...iako imam, pisah vec (da ne ureknemuser posted image user posted image user posted image ), super svekrvu, jedva brate cekam da se opet odvojimo(ako Bog da, cim prodamo ovaj stanuser posted image )...dakle, ne pravi zena nikakve probleme, pomaze i vise nego sto bih ikada ocekivala, oko djeteta, kuce, hrane, pritom radi, tako da je pola dana nema kuci, ali zivio odvojen zivot...samo radi tog osjecaja slobode i nesputanosti...nek' je ona nama ziva i zdrava i makar kilometar udaljenauser posted image user posted image user posted image (ovo vazi i za moje roditelje)user posted image ...moja strina ima obicaj reci zajednica - gola gu*****user posted image user posted image user posted image  (u smislu covjek najbolje stvara kad je sam i sam odlucuje)

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 8:56:31   
Nedi
Ne vidim nista pozitivno ako se živi u zajednici...ma radije se ne bih udala sačekala bih još koju godinu ali u zajednicu NE

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 9:12:36   
henna ze
ja ne pznajem niti jednu pozitivnu stvar u zajednici..sa bilo kim..roditeljima mojim ili njegovim..pa jedva se naviknemo na nas dvoje..još sad i ostali..pa dijete..pa smoriš se dok sve to izbalansiraš..
i ne znaš ti lutko moja kakvi su ljudi dok s njima ne provedeš 24 sata dnevno i tako..dan za danom..pa nemamo pojma ni kako će to izgledati sa mužem...neka hvala ..no more zajednicos..

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Nedi)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 9:17:43   
teacher75
evo ja cu napisati pozitivnu stvar mada ne zivim u zajednici ali cujem iz iskustva dvije prijateljiceuser posted image obje zive sa svekrvom i svekrva im svaki dan kuha, gotovo nikad nisu napravile rucak, kad dodju kuci sve im na gotovouser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.7.2011 9:18:04 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 9:28:36   
palachinken

IZVORNA PORUKA: teacher75

evo ja cu napisati pozitivnu stvar mada ne zivim u zajednici ali cujem iz iskustva dvije prijateljiceuser posted image obje zive sa svekrvom i svekrva im svaki dan kuha, gotovo nikad nisu napravile rucak, kad dodju kuci sve im na gotovouser posted image


Ja sve mislim kako će se njima te usluge odbiti o glavu jednom user posted image
Kao što Nedi reče, radije bih čekala (i jesam tako) dok budemo sposobni za vlastiti stan, pa makar to bila vlažna šupa od 26m2 (kao što je bila) - gdje smo bili sami, nego zajednica.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 9:46:24   
HanaBana
Zivot u zajednici ima i prednosti i mane. Ja zivim sa svekrvom u dvospratnoj kuci, imam svoj dio ali samo gore spavam, a donji dio koristimo zajendo i boravimo zajedno, e sad prednosti:
- dodjem s posla sve mi je sredjeno namjesteno, skuhano, oprano
- ako sam umorna uvjek je tu da mi cuva malenu -
- ako zelim vani ili bilo sta/gdje tu je ona
- uvjak imam s kim mahalati i dijeliti misljenja jer ona je extra i pravo je razumna zena
- u vecini stvari se slazemo, imamo isti ukus pa se nekako nadopunjujemo

Cinjenica je da ima manje slobode ako je ona tu, ali ona jednom godisnje ode 3 mjeseca u Svedsku pa nadoknadimo tu slobodu ali vise mi fali tih dana jer se ja polomim oko kuce i nisma ni zasta raspolozena a kada je ona tu imam osjecaj da imam vise vremena i za sebe i za dijete i sve oko sebe.


_____________________________

Hana 26/06/07- mamina najbolja prijateljica

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:06:35   
MicoTico
Ne zivimo u zajednici i meni je super! Nikad nisam ni zivjela i ne znam kako bi se snasla. Moji svekar i svekrva su razvedeni i oboje zive daleko i meni to super (kaze stari narod: sto se manje vidjamo, to se vise postujemo).
E sad , fali meni cesto da me neko pricuva djecu samo na 5 min da nesto zavrsim, ili da npr. jednom rukom kuham , a drugom masem zveckom. Rucak kuham sama ( a bas bi mi dobro doslo da dodjem sa posla, a onlo sve servirano i "pusi se").
Moji kumovi zive sa njegovim roditeljima i mojoj je kumi "na oko " super. Sve cisto, uredno, svekrva cuva dijete, pere, kuva, mijesi, .... Ma svi debeli, okrugli i rumeni ( zato mm i ja na mojoj kuhinji super zgodni user posted image ), uzivaju...
Ali, npr. mi dodjemo u goste kod njih, sve nesto sapcemo  ( jer je kasno, a oni stariji ljudi spavaju), a ako smo ranije dosli, pa i oni sjednu sa nama i tako... Izgleda da to vise meni smeta nego njimauser posted image
Moja kuma kaze da je zadovoljna i da joj nista ne smeta, ali je ona sva neka trpeca, aj jezicara ne bi bas dobro proslauser posted image


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:12:25   
taurus
sa prednostima koje je navela hanabana se slažem
sve je to tako i sama sam sto puta pomislila kako bi bilo dobro doći s posla na sve sređeno ,skuhano i još da ti neko pričuva dijete dok se malo odmoriš
međutim s druge strane mislim da ima mnogo više mana i nedostataka života u zajednici
prije svega sloboda, uplitanje drugih ljudi u vaš zajednički život, miješanje u odgoj djeteta itd

ovdje ne mislim damo na zajednicu sa svekrvom već i sa punicom
sve je to tu negdje i uvijek jedna strana trpi i ispašta
tako da je kod mene parola moja kućica moja slobodica (pa čak ako treba i u podstanare)

i da i moje čeka deložacija čim se ožene/udajuuser posted image

< Poruku je uredio taurus -- 5.7.2011 10:13:23 >

(odgovor članu HanaBana)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:16:30   
palachinken
Što se deložacije tiče, ja sam za deložaciju čim budu finansijski (i mentalno) sposobni za samostalan život. Meni su šega i ljudi koji u trideserim žive s roditeljima, iako rade i imaju sve uvjete za samostalan život, ali nisu u braku, pa neka ih kod matere. Ali, opet, ovo je Balkan i prvi moji roditelji (što je mene negativno iznenadilo s njihove strane) su mislili da ja njima zabijam nož u leđa kad sam rekla da bih otišla sama pod kiriju.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:17:50   
teacher75
ni ja ne bih nikada mogla zivjeti u zajednici, radije ici u podstanare ili sacekati sa udajom/ zenidbom dok se ne steknu neki uslovi. jednostavno, ne volim da mi se neko uplice u to sta cu jesti, kako cu srediti stan, da ne mogu hodati gologuza u stanu (ili mm), da neko komentarise jesmo li kasno ustali ili legli itd... ja bih poludjela. a sto se tice kuhanja i ciscenja i cuvanja djeteta, moja rodica je izvukla deblji kraj jer se sveki stalno zali da je bolesljiva pa ona mora da sredjuje i cisti stan i kad joj se ne da jer gdje ce zaboga ostaviti nered da sveki gleda,pa kuha itd... a ni dijete joj ne cuva

< Poruku je uredio teacher75 -- 5.7.2011 10:18:26 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:20:38   
palachinken

IZVORNA PORUKA: teacher75

ni ja ne bih nikada mogla zivjeti u zajednici, radije ici u podstanare ili sacekati sa udajom/ zenidbom dok se ne steknu neki uslovi. jednostavno, ne volim da mi se neko uplice u to sta cu jesti, kako cu srediti stan, da ne mogu hodati gologuza u stanu (ili mm), da neko komentarise jesmo li kasno ustali ili legli itd... ja bih poludjela. a sto se tice kuhanja i ciscenja i cuvanja djeteta, moja rodica je izvukla deblji kraj jer se sveki stalno zali da je bolesljiva pa ona mora da sredjuje, kuha itd... a ni dijete joj ne cuva


user posted image user posted image vjeruj da sam isto mislila napisati. Gledam se sad u gaćama i potkošulji, bez grudnjaka, digla noge na sto, odvrnula muziku i pijem kafu...e klinac bih mogla sa muževim roditeljima u stanu (i obratno). Nema tog skuhanog ručka i urađene kuće koji se mogu mjeriti sa ovim malim ćejfovima user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:21:24   
teacher75
a zamisli da moras veliku nuzdu obaviti a tu sveki i svekrva, ja bih umrla od stidauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:25:07   
palachinken
Ili seks user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:26:31   
teacher75

IZVORNA PORUKA: palachinken

Ili seks user posted image

kaze ova moja rodica da je pravo nezgodno, morali stalno sve tiho da ne cuje svekiuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:31:37   
henna ze
ja a nekad se zaneseš pa ne može tiho..il krevet baš ko mahnit počne da škripi..muž ujutro ode na posao..a ja sa sveki kahvenišem..i kontam e čula je sve..pa mi dodje da u zemlju propadnem...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:34:59   
branka12
zar zivot u zajednici ima prednosti?user posted image

ni pod razno...svako sebi...skupi se u neku supicu dok nesto ne rijesis

sve je to super....skuvan rucak, opran ves. dijete sito..ali neka hvala...i da se stalno osjecam duzna sto mi neko pomaze....to je jedno...a drugo je to sto.....ne zelim da me neko sa mojih 30 godina kontrolise sta radim..kako radim i ko mi dolaziuser posted image

mi smo mogli zivjeti i sa jednim i sa drugim roditeljima

ali mi smo ipak dvije godine bili podstanari i sad hvala Bogu imamo svoj stan...nije to stancina...to je mali stancic...ali dovoljan za nas

jedino je moja mama bila protiv "zajednice" user posted image

zakljucak: NE zajedniciuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:35:37   
henna ze
ma hajte žene drame čitava  oko pravljenja ručka...pa nekad se stigne..nekad ne..kad se ne stigne ubiješ koje jaje il kupiš ćevape...a sva mudrost ručka stane u sat vremena..i to radim 16..i dijetei sve peglam još ovakva hakljava...ma može se..ljubim ja svoje lijepe zidove..cmok cmok..
gore je kad te čeka ručak koji se puši a ti to ne voliš il je napravljeno ko ni sebi ni svom..( sad ćete reći jesi nekakva..budi zahvalna i na tome)...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:46:01   
branka12

IZVORNA PORUKA: henna ze

ma hajte žene drame čitava  oko pravljenja ručka...pa nekad se stigne..nekad ne..kad se ne stigne ubiješ koje jaje il kupiš ćevape...a sva mudrost ručka stane u sat vremena..i to radim 16..i dijetei sve peglam još ovakva hakljava...ma može se..ljubim ja svoje lijepe zidove..cmok cmok..
gore je kad te čeka ručak koji se puši a ti to ne voliš il je napravljeno ko ni sebi ni svom..( sad ćete reći jesi nekakva..budi zahvalna i na tome)...


tacno tako i ja ljubim svoje zidove a vrata najvise user posted image
jos kad popi*zdis za nesto ne smijes nista ni reci.....jer ti oni zaboga pomazu user posted image


_____________________________

"Pre nego što krenete da tražite sreću, proverite – možda ste već srećni. Sreća je mala, obična i neupadljiva i mnogi ne umeju da je vide"

moja sreca je stigla 21.07.2011 00:10h :)))

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 24
   RE: Život u zajednici - pozitivne strane
5.7.2011 10:54:49   
taurus
IZVORNA PORUKA: henna ze

ma hajte žene drame čitava  oko pravljenja ručka...pa nekad se stigne..nekad ne..kad se ne stigne ubiješ koje jaje il kupiš ćevape...a sva mudrost ručka stane u sat vremena..i to radim 16..i dijetei sve peglam još ovakva hakljava...ma može se..ljubim ja svoje lijepe zidove..cmok cmok..
gore je kad te čeka ručak koji se puši a ti to ne voliš il je napravljeno ko ni sebi ni svom..( sad ćete reći jesi nekakva..budi zahvalna i na tome)...


upravo takouser posted image
a ne bih radi tih sat vremena dal svoj rahatlukuser posted image

(odgovor članu henna ze)
Neposredna veza do poruke: 25
Stranica:   [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: [1] 2 3 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nos.
пеперутка16

Kako čistite nos male djece?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *