|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Albothyl vaginalete
8.4.2009 14:44:30   
sanela22
Pozdrav! Jel neko koristio ove vaginalete i kakva su iskustva???Jel imaju neke nuspojave i kontraindikacije???Sad sam procitala da je neka djevojka napisala da ih ne bi trebale koristiti djevojke koje nisu radjale pa sam se bas zabrinula jer imam 22 godine i nisam radjala i procitala sam da nisu uopste bezazlene i da je terapija sa ovim vaginaletama vrlo ozbiljna a meni doktor nije nista rekao pa sam se sad pravo prepala...Inace na kolkposkopiji su mi nadjene promjene na materici koje izaziva hpv ali papa test mi je uredan, nema cinova...
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 14:48:41   
mala mu
ja mislim da sam ih ja koristila prije trudnoće i to dva puta mi je doc.davala njih.koliko vidim meni nisu naškodile jer i meni je ovo prva trudnoća

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 14:50:18   
sanela22
Hvala mala mu na brzom odgovoru...a zbog cega su tebi prepisane i koliko si imala godina kada si ih koristila???mene plasi to sto sam procitala da se one inace preporucuju kada su cinovi sto kod mene nije slucaj pa se bojim da mi mogu nastetiti...user posted image


< Poruku je uredio sanela22 -- 8.4.2009 14:52:59 >

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 14:55:39   
mala mu
ja sam imala jake upale i vazda nekih problema,čak i neku malu ranicu na grliću ali sve se povuklo i izliječilo hB.koriskila sam ih prošle godine i tada sam imala 24.god

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:00:02   
sanela22
E sad si me bas utjesila vec sam mislila da nema bebe zbog albothyla koliko ih kude neke djevojke...bas mi je drago da je sa tobom sve ok...znaci ranica ti se povukla poslije koristenja albothyla???kako si ih ti koristila 1 dnevno ili svaki drugi dan???jesi koristila poslije njih neke vaginalete jer sam procitala da se poslije njih treba uzimati nesto za obnavljanje vaginalne flore???izvini dosadna sam s pitanjima ali puno toga me zanima,drago mi je da razgovaram s nekim ko ih je vec koristio pa dobijam info iz prve ruke...hvala jos jednom...

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:04:18   
mala mu
ja sam uz njh dobila neke tablete Lacto...nešto,ne znam tačno,one su baš za ujednačavanje kiselosti i obnovu flore u rodnici.kada dođe kući mogu provjeriti tačan naziv pa ti javiti,jer sigurno negdje imam kutiju.pila sam ih po 1 dnevno

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:04:39   
Leva
Ja sam obicno koristila Plimikol ili Neo penotran vaginalete. Davao mi ih je ljekar i nikada nisam cula da se ne smiju koristiti prije trudnoce. user posted image  Ne  smijes ih koristiti u trenutku zaceca jer je u pitanju antibiotik (vjerovatno su na to mislile samo nisu dobro formulirale odgovor).

_____________________________

.-..-.
`·.·´ nakon 5 IUI i 5 ICSI su došla dva sunašca...
?/
/? "Uspjeti znači prihvatati neuspjeh za neuspjehom ne
/ \ gubeći entuzijazam"...
http://sunasce.blogger.ba/

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:10:17   
sanela22
IZVORNA PORUKA: mala mu

ja sam uz njh dobila neke tablete Lacto...

Da nisu Lactogyn???To su one koje se pije ili...???Ajd molim te kad provjeris javi mi...

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:12:29   
mala mu
OK javit ću ti 

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:16:10   
sanela22
IZVORNA PORUKA: Leva

Ja sam obicno koristila Plimikol ili Neo penotran vaginalete. Davao mi ih je ljekar i nikada nisam cula da se ne smiju koristiti prije trudnoce. user posted image  Ne  smijes ih koristiti u trenutku zaceca jer je u pitanju antibiotik (vjerovatno su na to mislile samo nisu dobro formulirale odgovor).

I ja sam koristila neo penotran vise puta i nije mi receno da se ne smiju koristiti prije trudnoce,ali mi nista nisu pomogle pa su mi zbog toga preporucene ove Albothyl vaginalete i samo za njih sam procitala da ih ne bi trebale koristiti djevojke koje nisu radjale jer kao od njih se ljusti bolesno tkivo i otpada i to me je prepalo da mi zbog toga ne bi mozda naskodile recimo da uticu i na zdravo tkivo jer se inace uzimaju zbog cinova a ja to nemam i mnogo su jake...



(odgovor članu Leva)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:23:26   
kovrdjava
Cao Sanela, kakva je sad situacija s nalazima???

_____________________________

Koja ostane,zlata vrijedi...

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 15:45:43   
sanela22
ej cao...bila sam danas na kontroli i nazalost nisu mi se povukle te promjene sa grlica materice pa su mi preporucene ove vaginalete ali sam svasta procitala o njima kao da su bas jake i svasta nesto jos pa sam htjela cuti kakva su iskustva zena sa ovim vaginaletama a inace papa je hB dobar , nema cinova samo eto muce me te promjene na grlicu od hpv-a glupog...Inace ja sam cula samo za ove da se ne bi trebale koristiti prije trudnoce ni za jedne druge nisam pa sam se malo prepala user posted image

< Poruku je uredio sanela22 -- 8.4.2009 15:46:38 >

(odgovor članu kovrdjava)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 18:50:18   
mala mu
evo i mene malo je potrajalo jer nas udate i nakon radnog vr.ceka posao kod kuce..
ovako te albothyl vag.sam koristila po jednu svako vece duboko u rodnicu a te druge za piti su Lactogyn i njh sam uzimala isto po jednu dnvno.uglavnom ja nisam cula za ikakve nus pojave samo sto je meni doc.naglasila da dok kotistim Albothyl NIKAKO NESMIJEM OSTATI TRUDNA!!!!!!!!cak mi je rekla da bi bilo dobro de se klonem sexa u tom periodu-da se nebi omaklo,al nista vise...
uglavnom ne brini,ja sam dokaz da ih mozes koristiti jer evo hB vec cekam prvog bebaca i za sada nema nikakvih problema.a nista te ne kosta posavjetovati se sa svojim doc.jer oni ipak znaju najbolje

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Albothyl vaginalete
8.4.2009 19:11:51   
sanela22
mala mu hvala ti punoooo...bas si me rasteretila,sad ih mogu uzeti bez straha user posted image meni ih je doktor prepisao ali nista mi nije posebno rekao samo da nemam odnose dok koristim ove vaginalete i posto on ne voli bas puno pricati ja sam dosla kuci i malo  progooglala i tako naisla na svakakve komentare o ovim vaginaletama to za to radjanje i sl i bas sam se bila prepala jer mi bas ovih dana radimo na bebi pa sam htjela cuti iskustva iz prve ruke onih koji su ih koristili user posted image hvala ti jos jednom i zelim ti sve najbolje, da sve prodje bez problema, trudnoca, porod i ostalo...

(odgovor članu mala mu)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Albothyl vaginalete
16.6.2009 10:24:15   
kerol
Doktor mi je dao da koristim ove tablete, ali posto je uputstvo za upotrebu na nemackom, ne znam da li treba da se koriste u toku menstrualnog ciklusa ili ne? juce sam pocela da ih koristim 1 na svaki 4. dan. i treba da dobijem za otprilike nedelju dana... do tada necu potrositi svih 6. da li da prestanem da koristim ili da pauziram pa da nastavim? doktor je odsutan pa ne moze da me savetuje, ali mi nije rekao nista u vezi toga... da li moze neko da mi pomogne? user posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Albothyl vaginalete
16.6.2009 12:02:30   
sanela22
kerol, kada su meni prepisane te vaginalete doktor mi je rekao da ih pocnem koristiti kada mi se zavrsi menstruacija tako da sam ih tad i koristila... A uputstvo sam nazalost bacila a ne sjecam se sta je pisalo sto se tice menstruacije ali generalno za sve vaginalete znam da se ne trebaju koristiti za vrijeme menstruacije, bar je meni tako receno...A za sta si ti dobila te vaginalete, jel upitanju ranica ili nesto drugo???

(odgovor članu kerol)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Albothyl vaginalete
21.6.2009 18:26:02   
kerol
tablete sam dobila zbog toga da bi doktor utvrdio rast nekih celija na grlicu materice... hvala sto ste mi odgovorili, ali konstatovala sam se sa doktorom, i rekao mi je da ih koristim do menstruacije, jer sam vec pocela... necu potrositi sve vag. do tada, ali rekao je da ne koristim u toku krvarenja... samo ne znam da li je problem ako se ne iskoristi cela kutija... u svakom slucaju, ako mi je doktor tako rekao, onda verovatno nije problem ako ne potrosim celu kutiju... idem na pregled za mesec i po, pa cemo videti sta je... user posted image

(odgovor članu sanela22)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Albothyl vaginalete
2.12.2011 22:45:20   
manila
Pozdrav forumasicama :) Iako je tema stara poprilicno, nadam se da ce neka od vas da odgovori na moje pitanje i dileme. Naime, po prvi put stavljam vaginalete koje sam dobila zbog upale i ascus promjena na grlicu maternice ( btw imam i ranicu ). Vec odavno imam bolove pri dnu stomaka, i otezano mokrenje, probadanje itd. Napokon sam dobila terapiju ali sam poprilicno neupucena. Doktor nije bas puno pricljiv, samo osnovne stvari objasni i to je to. Dakle, dobila sam Albothyl vaginalete koje treba da koristim tri sedmice, 6 komada...znaci po dvije vaginalete sedmicno. Sinoc sam stavila prvu...i jutros kad sam se probudila gacice su mi bile vlazne ( kao da sam se upiskila hehe ), ali nista drugo osim toga nije izaslo (a citala sam da izadje mnogo toga :) Citav dan osjecam neki pritisak u stomaku, i povremene bolove. Koliko je potrebno vremena da se vaginaleta otopi i pocne djelovati?? Da li je moguce da je nisam stavila pravilno?? Mada je nisam nasla nigdje, znaci nije ispala :)

Molim za odgovor i hvala user posted image

(odgovor članu kerol)
Neposredna veza do poruke: 18
   RE: Albothyl vaginalete
2.12.2011 23:10:32   
taurus
manila vaginaleta se sigurno otopila, a dokaz ti je to što su gaćice bile mokre..inače bi ujutro izašao barem jedan dio vaginalete

kažeš da si čitala da treba "nešto" da izađe...to je tačno ali ne nakon prve vaginalete i ne prvi dan, a zapravo albothyl djeluje tako što izaziva ljuštenje oštećene sluznice pa se mogu pojaviti tragovi na vešu (obično izgledaju kao pokvašena lotos maramica-nemam bolji način da ti opišemuser posted image )
bolovi u stomaku nemaju veze sa upotrebom albothyla, jedino ti se može javiti suhoća sluznice i peckanje

ti sve radiš ispravno, samo nastavi sa redovnom upotrebom
terapija se prekida kada dobiješ menstruaciju

(odgovor članu manila)
Neposredna veza do poruke: 19
   RE: Albothyl vaginalete
3.12.2011 14:44:10   
manila
Hvala ti puno na odgovoru. user posted image
Da, ljekar mi je rekao da ce ispadati ''krpice'', :) zato sam se i zabrinula, jer sam mislila da ce poceti ispadati odmah. Sad mi je lakse. :)

Lijep pozdrav user posted image

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 20
   RE: Albothyl vaginalete
4.4.2012 10:33:24   
nikka
Pozdrav ringerajkeuser posted image
Molim za pomoć, trebaju mi ove vaginalete ali ih ne mogu naći nigdje.
Ako neko zna gdje u Zenici mogu nabaviti ako ne, može i drugi gradovi, i koliko koštaju.
Hvalauser posted image


< Poruku je uredio nikka -- 4.4.2012 10:34:18 >

(odgovor članu manila)
Neposredna veza do poruke: 21
   RE: Albothyl vaginalete
4.4.2012 19:01:53   
Esmeralda
ja sam ih u sarajevu platila oko 22 km....

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 22
   RE: Albothyl vaginalete
7.4.2012 6:41:31   
nikka
Hvala Esmeraldauser posted image

(odgovor članu Esmeralda)
Neposredna veza do poruke: 23
   RE: Albothyl vaginalete
7.4.2012 20:03:34   
Esmeralda

IZVORNA PORUKA: nikka

Hvala Esmeraldauser posted image

nema na cemu mislim da sam platila jednu kutiju oko 11 km a meni su trebale dvije tak da je bilo 22 km...Meni nisu pomogle nikako, a bilo mi je i muka od iscjedka koji je bio velicine sake....jednom sam stajala i odjednom nesto bum...a posto sam mislila da sam prokrvarila pa da mi nije komad ispaouser posted image posto imam obilna krvarenja kad ono zeleno kao lotos maramice....meni su bile grozne....ali da su mi pomogle nisu, kad sam otisla kod drugog citologa kaze nije bilo potrebno uopce ih stavljati samo kantarion ulje zapravo tampon umocen u ulje ili vaginalete od kantariona za ranicuuser posted image

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 24
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *