|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Alergija na proteine kravljeg mlijeka
14.1.2008 17:23:31   
triplemama
Kako su mi se upalile bradavice svome bebcu sam dala 2-3 flasice Adaptiranog mlijeka na koje je reagovao otokom i osipom. Bili smo 12 dana u bolnici a tek 7-mi su skontali da je alergija. Doktorica kaze da je moguce da bude alergican na mlijeko cijeli zivot. Da li je neko prosao nesto slicno i da li je alergija ostala? Sada samo doji i super je.
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
15.1.2008 11:13:18   
Nadi
Moja Kiki doji od početka i nakon trećeg mjeseca je počela da dobija slabije na težini. Preporučili su nam da joj uključimo noćnu formulu Novolaca uvečer ali je ona uvijek odbijala. Samo je dojila do 6 mj a onda smo počeli sa dohranom što je jako lijepo prihvatila. Nažalost i dalje nije dobijala na težini pa je sa 7.5 mj imala 5.750 g težinu. Doktori se nisu nikada brinuli jer nije bilo drugih simptoma. Mi smo joj samoinicijativno probali dati kravlje mlijeko i adaptirano sa keksolinom ali je dobila osip oko usta i prestali smo.
Onda smo uveli od Novolaca adaptirano mlijeko za djecu sa alergijom na kravlje mlijeko Allernova i njega je odlično prihvatila sa rižolinom.
Ovih dana ćemo posjetiti dječijeg gastroenterologa da nas još posavjetuje za ishranu. Sada imamo 9 mj i 6.6 kg.
Tebi savjetujem samo da dojiš i da probaš izbjegavati da jedeš kravlje mlijeko i mliječne proizvode. Jedi što više voća, povrća, mesa, maslinovo ulje, čaj od kamilice, margarin.
Puno sreće.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
17.1.2008 3:30:08   
slatka
ja sam svojoj user posted image davala adaptirano mlijeko Aptamil i prije neki dan sam ubacila izmrvljenog petit keksa i jela je, nije odbijala, ali sam primjetila da se user posted image lice izasulo, neko crvenilo, ne znam da li je od tog keksa ili mozda od igracaka koje kada se docepa samo stavlja u usta, sta vi mislite, pomozite...

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
18.1.2008 11:17:46   
Nadi
Kod moje Kiki je isto bio osip oko usta kada sam joj dala mlijeko i keksolino. Možda da probaš mlijeko i rižolino ili grisolino, pa ako i dalje bude osip vjerovatno je na mlijeko.

(odgovor članu slatka)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
20.9.2008 21:41:58   
boogy woogy
S obzirom da ja imam netoleranciju na laktozu, zbog te genetske predispozicije, malom nedajem kravlje mlijeko. Do 6 mj. je iskljucivo dojio a sad sam mu kupila rizino mlijeko u DM-u i pravim mu zitarice sa tim. Da napomenem da i sebi stavljam to isto mlijeko u kafu. Inace koristim sojino mlijeko u kuhinji, ali negdje sam procitala da se isti proteini koji izazivaju alergijsku reakciju kod kravljeg mlijeka nalaze i u sojim mlijeku. Zato sam se opredjelila za rizino mlijeko za bebu.

(odgovor članu Nadi)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
22.8.2009 16:01:03   
sima
moja beba također ima alergiju na kravlje mlijeko. prvi put sam primjetila kada sam joj pokusala dati adaptirano mlijeko od kojeg se izasula i natekle su joj usi. kada smo uradiki alergo test rekli su nam da ima pravo jaku alergiju. njoj je deset mjeseci i ja je jos uvijek dojim.doktorica mi je dala spisak namirnica koje se koriste za zamjenu nadam se da ce i vama pomoci: napitak od rize sa dodatkom Ca i Mg ili bez njih, zobeni napitak, napitak "Drink plus"- soja, riza i zob, napitak od soje, napitak od pira, puding od rize(Vitaliz), sojin puding ili jogurt, biljno vrhnje bez dodataka mlijecnih bjelancevina (Vitaliz), margarin bez mlijecnih bjelancevina, keksi od zitarica bez mlijeka, mesni proizvodi :prirodno dimljena pureca prsa, polubijeli kruh, crni i integralni kruh (izbjegavati peciva)
meni je ovo veoma pomoglo nadam se da ce i vama

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
9.10.2009 9:21:47   
shejla
nema teme o alergijama na laktozu, pa evo da stavim ovdje, da ne otvaram novu

imam jednu kutiju Nestle mlijeko bez laktoze...treba li kome???
Menni dala komsinica, ako imam kome da dam... To je konzerva,  250 gr, traje do kraja iduce godine... Pa eto ako kome treba, da bezveze ne bacam, grehota je...


_____________________________

29.3.2009. rodila se ljubav najveca...mamina curica Lamija :)



(odgovor članu sima)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
2.2.2010 23:35:03   
Elena.mk
Moja velika cura koja sad ima 4 godine, bila je alergicna na mljeko,ali na 3 godine kad smo radile testova alergija nije bilo Dobro je to da alergija je prolazna nakon trece godine. Rodila sam drugi put,malena je 6 meseci, a pre mesec dana vadili joj krv od glave,(ima atopic. dermatitis) napunili 4 epruvete i ispitali smo dali je na necemu alergicna. I vec podadzate ista prica, alergija na kravlje mljeko. testovi radimo na imunologiju, bar kod nas u Mk. i tako sad bar znam kako se trebam boriti.Ali nije lako.user posted image Tako da verujte da moze se ispitati specificne IgE protivtjela na mljeko i koi stepen je alergija.

(odgovor članu shejla)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
2.2.2010 23:38:51   
Ilhana RR
Mislim da netrebas da se sikiras, dijeca mogu izrasti iz svake alergije... znam dijete koje je bilo alergicno na proteine kravljeg mlijeka, jaje, brasno i sve sto je crvene i zute boje (voce i provrce)... evo sad je momak i nije alergican ni na sta od toga vise...

Jos je to beba, mislim da ce sa vremenom to nestati...

Od moje jaranice je mali imao tu alergiju i nestala mu je prije nego sto je napunio dvije godine...



_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Elena.mk)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
15.2.2010 21:13:16   
majdica
Evo i mene i nova sm.user posted image Veliki vam pozdrav za sve.Imam isti problem kao i vi.Bebac mi ima 8 mjeseci i 5 dana i od rodjenja je alergičan na mlijeko.Pije alernovu od novalaca,sad je veći i nemam više ideja za hranit ga.Ovdje u Tuzli nemogu naći rižino mlijeko.Ima ga u dm ali sadrži so u sebi i to nesmije.Morabiti čisto rižino mlijeko .Zna li ko ima li ga se kupiti gdje u Tuzli,Sarajevu ili već gdje?.I svaki savjet će mi dobro doći-user posted image user posted image Onaj ko ovo sve prolazi,potpuno me razumije.Javljaj te se.

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 10
   Rižino mlijeko
15.2.2010 21:21:03   
majdica
Imam pitanje.Zna li ko gdje se ima kupiti rižino mlijeko u bih?U Tuzli.Sarajevu... Ali treba mi to mlijeko koje je čisto,da nema u sebi soli!!!!!Mislim da je proizvodjač VITARIZ.Molim vas pomozite. Beba mi je alergična na mlijeko od rodjenja,a sada mu je 8,5 mjeseci.user posted image Oa valda će i to proći.Javite.

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rižino mlijeko
15.2.2010 21:42:19   
dinaa
Greska

< Poruku je uredio dinaa -- 15.2.2010 21:43:17 >


_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rižino mlijeko
16.2.2010 12:41:19   
majdica
Znam da je greška a ja mislila da ćeš mi odgovoriti na pitanje a ono ispravka.Pomozi a ne odma me ispravljatiuser posted image

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu dinaa)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
16.2.2010 16:06:34   
dinaa
Ma Majdice draga nije tvoja greska nego sam ja pisala na pogresnoj temi i nisam tebe ispravljalauser posted image bas mi je zao sto si pogresno shvatila.
Eh sad i moj sin je kao beba imao alergiju na proteine kravljeg mlijeka,ali meni je dr.rekao kad napuni osam mjeseci probati mu dati mlijeko da vidimo da li se alergija povukla,tako sam i uradila i stvarno nije bilo nikakvih znakova alergije.Sad ne znam sta je vama dr.rekao.Nadam se da ce i kod vas alergija brzo nestati.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 14
   RE: Rižino mlijeko
16.2.2010 16:22:29   
new mama
IZVORNA PORUKA: majdica

Imam pitanje.Zna li ko gdje se ima kupiti rižino mlijeko u bih?U Tuzli.Sarajevu... Ali treba mi to mlijeko koje je čisto,da nema u sebi soli!!!!!Mislim da je proizvodjač VITARIZ.Molim vas pomozite. Beba mi je alergična na mlijeko od rodjenja,a sada mu je 8,5 mjeseci.user posted image Oa valda će i to proći.Javite.

Pogledaj u DM-u ili u Mercatoru na odjelu zdrave hraneuser posted image


_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu majdica)
Neposredna veza do poruke: 15
   RE: Rižino mlijeko
16.2.2010 21:58:48   
majdica
U Tuzli ima u dm ali je sa soli pa doktorica kaže da nemože.Treba mi čisto rižino mlijeko.Može li ko pogledat ima li ga gdje u Sarajevu?A moj bebac je neki dan pojeo jednu kašikica mliječne kašice i ispovraćo se.A za tvog malenog dinaa,koje si mu mlijeko dala da proba za probu i koliko?user posted image user posted image

_____________________________

Moja porodica je moje utočište.

(odgovor članu new mama)
Neposredna veza do poruke: 16
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
16.2.2010 22:09:55   
sara.at

IZVORNA PORUKA: triplemama

Kako su mi se upalile bradavice svome bebcu sam dala 2-3 flasice Adaptiranog mlijeka na koje je reagovao otokom i osipom. Bili smo 12 dana u bolnici a tek 7-mi su skontali da je alergija. Doktorica kaze da je moguce da bude alergican na mlijeko cijeli zivot. Da li je neko prosao nesto slicno i da li je alergija ostala? Sada samo doji i super je.


ja sam kao djete bila alergicna na sve vrste mlijeka i narucivali mi posebno iz Njemacke Nektarmil neznam jel ga ima jos davno sam djete bila user posted image nego ocu ti reci da sam tu alergiju prerasla i sad kafu nemogu da pijem bez mlijeka djete dok raste preradi to. Imas jos sojino mlijeko jako zdravo mozes jos sa njim da probas user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 17
   RE: Alergija na proteine kravljeg mlijeka
16.2.2010 22:24:53   
dinaa
Majdice mozda tvoj maleni jos ne prihvata mlijeko dok je tako reagovao na mlijecnu kasicu,ma zeznuto je to skroz,ali eto moj sin je stvorio imunitet i nikad vise nije imao nikakvu alergiju.Sjecam se da mi je pedijatar rekao da pocnem sa mlijekom koje ima najmanje masnoce da vidim reakciju ako bude sve ok da postepeno prelazim na masnije.Pocela sam sa onim 0,5 masnoce.Mozda je tebi bolje da se ipak posavjetujes sa dr.Sretno.

_____________________________

Moja djeca su moje najvece blago!!!

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 18
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Trudnoća.
пеперутка16

Koji dio trudnoće vam se najviše dopao ili najlakši?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *